Akademia Szkrabusiów na Tropie Tajemnic


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-05-26 04:59
12.07.2019 - 22.07.2019 1380.00 PLNrezerwuj
Cena z Krakowa i Katowic. Możliwość wyjazdu z Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Poznania za dodatkową opłatą +50 zł/os.
22.07.2019 - 01.08.2019 1380.00 PLNrezerwuj
Cena z Krakowa i Katowic. Możliwość wyjazdu z Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Poznania za dodatkową opłatą +50 zł/os.
01.08.2019 - 11.08.2019 1380.00 PLNrezerwuj
Cena z Krakowa i Katowic. Możliwość wyjazdu z Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Poznania za dodatkową opłatą +50 zł/os.

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, transport, program, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do 7.000 zł
 • Cena nie zawiera:
  Połączeń antenowych.

Fascynuje Cię świat zagadek, dziwnych śladów i tajemnic? Lubisz nieoczywiste historie, łamigłówki i zadania z nutką adrenaliny prowadzące do zdemaskowania przestępców, a Sherlock Holmes to Twoja druga twarz? Mamy dla Ciebie Akademia Szkrabusiów na Tropie Tajemnic - pełną wyzwań, podczas której szereg sekretów i nieoczywistych przypadków pozwoli odkryć tajemnicę naszego ośrodka. Każdego dnia uczestnicy zmierzą się z zagadkową historią, która wbrew pozorom nie będzie tak oczywista jakby się mogło wydawać. Poprzez zdobyte umiejętności poparte sprytem i kreatywnymi pomysłami zdemaskowanie sprawcy nie powinno sprawić problemów. Każdy uczestnik otrzyma legitymację detektywa.

Program pobytu
Zwiedzanie zakamarków Zamku Dunajec; zwiedzanie Elektrowni Wodnej w Niedzicy ze spacerem po zaporze; rejs gondolą po Jeziorze Czorsztyńskim; zwiedzanie Zamku w Czorsztynie wraz z pobytem na przystani i placu zabaw. Szkrabusiowa Uczta Jaworzyny.

 • Czy myślisz jak detektyw? Jakie cechy powinien mieć prawdziwy tropiciel tajemnic? - Quiz detektywistyczny.
 • Zawód detektyw - jaki jest wzór detektywa: Detektyw Monk, Sherlock Holmes, Bazyl Wielki mysi Detektyw czy może Lasse i Maja?
 • Kto jest sprawcą? - Jak rozpoznać kłamstwo? Co to jest wykrywacz kłamstw? Tajniki sporządzania rysopisu i portretu psychologicznego. Tworzenie kartoteki przestępców.
 • Każdy ma swój ślad - czym jest daktyloskopia? Jak wykonać odcisk palca i po co się go robi? Sposoby zbierania i zabezpieczania śladów.
 • Badanie tropów - śledzenie kryjówek i tropów zwierząt połączone z podchodami.
 • Pamiętnik dziadka - niewyjaśniona historia ogrodnika, tajemnica wujka, skradzionego brylantu- historie osób i przedmiotów, które do tej pory okrywa tajemnica.
 • Znikające przedmioty - detektyw musi mieć dobra pamięć - zagadki i quizy poprawiające spostrzegawczość i pamięć, nauka mnemotechnik i sztuki skojarzeń.
 • Tajemnica basenu - to ślad, poszlaka czy już dowód w sprawie? Rozwiązywanie ogrodowej zagadki.
 • Szyfrowane wiadomości - poznanie różnych metod szyfrowania wiadomości (np. pisanie na wspak, odbicie lustrzane, szyfr ułamkowy, alfabet Morse'a, nadawanie znaków sygnałowych).
 • Zdarzyło się w ogrodzie… - znajdź skradzione przedmioty – odkrycie kryjówki złodzieja posługując się starą mapą wujka z tajemniczymi inskrypcjami i kompasem.
 • Leśnym tropem - sztuka kamuflażu - budowa szałasu i jego maskowanie, zakładanie zasadzek, face painting.
 • Nie daj się zaskoczyć - detektyw musi być czujny w każdej sytuacji - gry koordynacyjno – ruchowe.
 • Kto złapie szpiega? - gra terenowa z podchodami.
 • A czy wiesz … - nauka czytania mapy nieba, wyznaczeni kierunków świata na podstawie układu gwiazd i zjawisk przyrodniczych, terenoznawstwo.

PAKIET 6 ATRAKCJI:
TAŃCE INTEGRACYJNE

NOC KINOWA – wieczorne oglądnie filmów i bajek
MISTRZ KRĘGIELNI – nauka i zawody kręgalskie (3 wejścia do kręgielni)
SALON GIER – bilard, ping-pong, piłkarzyki (3 wejścia do salonu gier)
MŁODY GOLFISTA – rozgrywki w mini golfa
KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY – zabawa z kolorowymi proszkami

Ponadto:
Podróżnicy i odkrywcy – wycieczki piesze po okolicy; „Zgaduj zgadula” - detektywistyczna Parada Kłamców; ognisko z pieczeniem kiełbasek; konkursy i dyskoteki; zawody i rozgrywki sportowe w Niedzicy; „Jaworzyna Fitness Club” – zajęcia ruchowe dla dziewcząt i chłopców; konkursy i quizy. Uwaga - salon gier i kręgielnia znajdują się w D.W. „Pod Taborem”.

Niedzica – malownicza miejscowość w Pieninach pozwalająca odkryć i poznać bogatą historię zamków królujących nad Zalewem Czorsztyńskim.

GDZIE MIESZKAMY?
W Hotelu „Pieniny”**
– położony wśród zieleni, z dala od ruchu ulicznego. Do dyspozycji uczestników pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami i tv oraz pokoje typu studio 2+2 i 2+3 z łazienkami i TV. Na terenie hotelu: jadalnia, świetlica z TV, boisko do piłki plażowej, kort tenisowy, boisko do badmintona, mini golf, plac zabaw, stół do tenisa stołowego, miejsce na organizację ogniska,wiata grillowa, basen letni.

CO BĘDZIEMY JEDLI?
Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem+ suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników z Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Poznania.

CZYM JEDZIEMY?
Autokar z Krakowa lub Katowic. Możliwość wyjazdu z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania za dodatkową opłatą +50 zł/os - PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.) do Katowic lub do Krakowa, dalej autokarem do obiektu.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 0.00
Katowice - - 0.00
Kraków - - 0.00
Łódź - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Poznań - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Warszawa - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Wrocław - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.