Bajkowe Sady Klemensa, czyli kolonie dla dzieci

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2021. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2022 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w listopadzie 2021 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie, program, ubezpieczenie NNW (5000 zł), kadra wychowawcza, opiekę pielęgniarki na tzw. doraźne wezwanie, Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat do transportu z poszczególnych miast, opłat za imprezy fakultatywne, ubezpieczenia kosztów rezygnacji.

Bajkowe Sady Klemensa, czyli kolonie dla dzieci to wyjazd szczególnie polecany dla dzieci młodszych. Zapewniamy sympatyczną, opiekuńczą kadrę, która nie tylko interesująco i bezpiecznie zorganizuje codzienne zajęcia ale również pomoże ułożyć rzeczy w szafie, przytuli i wysłucha, opowie bajkę. Podczas pobytu dzieci zwiedzają wiele ciekawych miejsc, poszerzają swoją wiedzę, uczą się samodzielności.

SPAŁA - kurort carów i prezydentów, znana miejscowość wypoczynkowa w centralnej Polsce nad rzeką Pilicą, na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne, dawniej letnia rezydencja prezydentów Polski.
Spałą położona jest w odległości ok. 100 km od Warszawy, ok. 60 km od Łodzi, ok. 70 km od Radomia, ok. 100 km od Kielc.

Program

1. Super wycieczka do Park of Poland czyli szaleństwo w otwartym w 2020 r. największym zadaszonym Parku Wodnym w Europie

Suntago Wodny Świat (www.parkofpoland.com), położonym miedzy Warszawą a Łodzią, ok. 80 km od Spały. To prawdziwe miasteczko rozrywki i tropikalna wyspa. Znacie Tropical Islands pod Berlinem? To coś w tym stylu. Na terenie Suntago znajdują się trzy strefy tematyczne:

 • Jamango Wodna Dżungla
 • Relax Suntago
 • Saunaria Suntago

a w nich m.in. 32 zjeżdżalnie wodne, basen z falami, relax z tzw. dziką rzeką, wodny plac zabaw, maszyna Surf-Air, która umożliwia naukę surfowanie pod dachem, 3 baseny solankowe Dead Sea, 5 basenów witalnych, wypełnionych wodą z minerałami.

Jamango - Jedyna w swoim rodzaju wodna dżungla pełna atrakcji i niespodzianek na światowym poziomie Aż 32 różne zjeżdżalnie to gwarancja niezapomnianych wrażeń! Odważysz się na zjazd najdłuższą - 320 metrową zjeżdżalnią ? To tak jakby sunąć w dół z wysokości wieży Eiffla. Tropikalny, termalny a może gigantyczny basen z falą? Aż 18 różnych basenów o powierzchni 3500 metrów kw. dostarczy wrażeń każdemu miłośnikowi wodnej zabawy! A to wszystko w otoczeniu 700 palm przywiezionych z egzotycznych zakątków świata.

2. Wycieczka autokarowa do Bajkowych Sadów Klemensa. Na uczestników czeka super zabawa w następujących strefach:

 • Tęczowa Kraina z kurtynami wodnymi
 • Strefa miękkich lotów czyli zabawa na dmuchańcach
 • Gorące piaski - gigantyczna piaskownica przypominająca pustynię na której można budować zamki, ścigać się z górki
 • Leśny tor przeszkód
 • przejazd beczkowozem
 • Gra terenowa "Turlaj owoce”
 • Zaczarowany zakątek
 • Brzozowy labirynt
 • Hop, hop do góry z trzema trampolinami
 • Strachowisko

3. Zwiedzanie VII Dywizjonu Lotniczego, przeznaczonego do wsparcia ogniowego, desantowania, transportu powietrznego oraz zabezpieczenia pododdziałów szturmowych kawalerii powietrznej na polu walki lub zwiedzanie kompleksu bunkrów w Konewce
4. Przygoda z tańcem czyli ZUMBA Kids-Kids Jr - opanowała już cały świat. To genialne połączenie tańców latynoamerykańskich, elementów fitness oraz zabawy, poprawiają sylwetkę, kondycję, wprawiają w dobre samopoczucie. Kroki nie są skomplikowane i każdy dobrze się bawi - bo o to chodzi - o dobrą zabawę bez przymusu ćwiczeń. dodatkowo trener przekaże wiedzę na temat ruchu i zdrowego odżywiania. w turnusie, zajęcia pod okiem profesjonalnego instruktora.
5. Zajęcia na basenie Centralnego Ośrodka Sportu,
6. Wizyta na pirackim statku - piracka przygoda - zabawy w wodzie, szukanie ukrytego skarbu przy pomocy pirackiej mapy sprzed lat.
7. Festiwal Talentów.
8. Zaczarowany Las
- wyprawa po kwiat paproci oraz wiele zabaw z Królewną Śnieżką, Kopciuszkiem, Kubusiem Puchatkiem.
9. Indiańska Wioska - jak zbudować wigwam, wybór Wodza Wioski, najpiękniejszej Indianki, Najśmieszniejszego Indianina.
10. Bajkowy Dzień (prezentacja bajek).
11. Dzień w Dżungli - wycieczka do lasu, wybór Mistrza lasu, konkurs -Jak się czesał Tarzan i Jane”, polowanie na tygrysa - podchody.
12. Dzień dobrego humoru - konkurs na najzabawniejsze historyjki, wierszyki, rysowanie karykatur.
13. Dzień sportu "na wesoło”.
14. Szkoła dobrych manier

15. Zajęcia plastyczne, wycieczki piesze , gry, konkursy, ogniska, dyskoteki.

Podczas kolonii dzieci zdobywają różne stopnie np. wodnik, botanik, podróżnik oraz odznaki i tytuły np. Złoty Mikrofon (dla najlepszego śpiewaka), Pomysłowy Dobromir (za pomysłowość i twórcze rozwiązywanie problemów), Niewidzialnej Ręki (dla kolonisty, który często bezinteresownie pomagał innym) itp.

Program fakultatywny:

1. Poczuj się jak ryba w wodzie! - warsztat pływacki nauka pływania - 8 zajęć po 45 min. lekcji z nauki i doskonalenia pływania
Cena 140 zł.

2. Wycieczka autokarowa do Bałtowskiego Parku Jurajskiego (www.juraparkbaltow.pl): zwiedzanie Jura Parku - podróż w czasie przez okresy geologiczne, obejrzenie rekonstrukcji dinozaurów, zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego, przejażdżka amerykańskim schoolbusem, możliwość spotkania "oko w oko” ze zwierzętami żyjącymi w Afryce, Ameryce, Australii, Eurazji, wizyta w prehistyrycznym Ocenarium, a następnie w Sabatówce i w parku Polska w Miniaturze
Cena 150 zł/os.

3. Szkoła Przetrwania - Aktywna Nauka
Program szkoły przetrwania jest podzielony na kilka boków, a w każdym z nich jest cząstka przedmiotów ze szkoły pod postacią survivalu.

 • Ogień - metody rozpalania, dobór podpałki, palenisko,
 • Woda - ocena czystości, naturalne wskaźniki czystości wód,
 • Obóz - dobór miejsca, wykonanie konstrukcji - opis
 • Nawigacja - czytanie map, obsługa kompasu i mapy, odnajdywanie położenia, wyznaczanie azymutu, układanie trasy,
 • Sygnalizacja ratunkowa- paleniska sygnalizacyjne, panel naziemnie, sygnalizacja nocna/dzienna.
 • zasady postępowania w przypadku zgubienia: S.T.O.P. PLAN

Zajęcia prowadzi wyspecjalizowana kadra instruktorów survivalu. Uczestnik zajęć powinien zabrać ze sobą plecak, sportowe ubranie, buty za kostkę.
Cena 50 zł

4. Zajęcia "z Adrenaliną w tle” - wizyta w Parku Linowym Adrenalina w Spale, beztroska, bezpieczna zabawa zajęcia dostosowane do wieku uczestników, pokonanie szeregu przeszkód: mostów, kładek huśtawek itp., to system przeszkód linowych i platform, uczestnicy wyposażeni są w profesjonalny sprzęt asekuracyjny, czas zajęć ok. 4 godzin,
Cena 30 zł.

5. Niezapomniane przeżycia i wiele atrakcji w czasie wycieczki autokarowej do Term Uniejowskich i ZOO Safari Termy Uniejów https://www.termyuniejow.pl/pto wspaniały nowoczesny kompleks termalno-basenowy w którym czekają baseny zewnętrzne i wewnętrzne: pływackie, rekreacyjne, solankowe, rwąca rzeka, słoneczna łąka, bufet wodny z zatoką, basen dziecięcy z zamkiem, basen lodowy, wyspa jacuzzi, są są też zjeżdżalni, basen solankowy gorący, basen lodowy, komora śnieżna i inne,
Cena 130 zł

6. Spływ kajakowy pod opieką ratowników wodnych na trasie Tomaszów - Mazowiecki - Spałą, cena 70 zł.

Wszystkie imprezy fakultatywne i profile odbywają się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 uczestników.

Wyżywienie
W stołówce ośrodka: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek). Pierwsze świadczenie: obiad w pierwszym dniu turnusu, ostatnie świadczenie: obiad w ostatnim dniu turnusu

Zakwaterowanie
Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy "ZACISZE” (http://www.naturatour.pl/strona/osrodek/9/Spa%C5%82a+Zacisze) , usytuowany w otoczeniu zieleni, Pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, telewizorami, lodówką. Ośrodek dysponuje: boiskiem sportowym, placem zabaw, ogrodem do grillowania, stołem do pimg-ponga i bilardowym, rowerami, jadalnią, salami konferencyjnymi ze sprzętem multimedialnym, kawiarnią, jacuzzi, pokojem zabaw. Teren ośrodka ogrodzony i monitorowany, Około 1 km od ośrodka ‘Zacisze” płynie rzeka Pilica z piaszczystą plażą

Transport
Dojazd własny lub Autokarem
Autokar lub bus:

 • z Warszawy, Łodzi + 100 zł
 • z Lublina, Kielc , Krakowa i Katowic przejazd PKP +150 zł

Wyjazdy realizowane przy min. 7 uczestnikach.
Dojazd własny: przyjazd uczestnika z rodzicami do ośrodka na godz. 13.00, odbiór uczestnika w ostatnim dniu ok. 12.00

COVID-19 (OBOWIĄZUJE DO ODWOŁANIA)

 1. Program, zakwaterowanie, transport oraz procedury postępowania są dostosowane do wytycznych wydanych przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.
 2. Uczestnicy powinny być zaopatrzeni przez rodziców w indywidualne osłony nosa i ust
 3. Rodzice zobowiązani są do podpisania dodatkowego regulaminu zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz podpisanie dodatkowych oświadczeń dołączonych do karty kwalifikacyjnej.
 4. Poszczególne punkty programu mogą zostać odwołane lub zamienione na inne w razie ewentualnego wprowadzenia zmian przez GIS, MZ i MEN.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd własny OKW Zacisze Piłsudskiego 20, 97-215 Spała 13:00 12:00 0.00
Katowice - - 150.00
Kielce - - 150.00
Kraków - - 150.00
Lublin - - 150.00
Łódź Parking dla autokarów przy CH Manufaktura 11:00 14:30 100.00
Warszawa ul. Niemcewicza 17 (dawniej hotel Harctur) - zatoczka dla autokarów 09:00 16:00 100.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.

Zobacz inne podobne Kolonie i Obozy w Spale