Górski obóz przygody - górskie wędrówki z przewodnikiem i nie tylko

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-09-20 08:59
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Jeśli jesteś miłośnikiem górskich wędrówek, wspaniałych widoków, niepowtarzalnej flory i fauny czy interesujących stanowisk geologicznych, to nie może Cię tam zabraknąć! Zapraszamy ponownie do sprawdzonej i lubianej Węgierskiej Górki. Tutaj będzie nasza baza wypadowa w góry! Beskidy Zachodnie – fragment zewnętrznych Karpat Zachodnich, którego szczyty wznoszą się na wysokość pomiędzy 600 a 1400 m n.p.m. W Beskidach Zachodnich znajduje się m.in. Beskid Żywiecki, Beskid Śląski czy Beskid Mały. To właśnie na pograniczu tych trzech Beskidów organizujemy dla Ciebie Górski Obóz Przygody!  

Program skierowany jest do prawdziwych miłośników gór. Zajęcia będą dostosowane do umiejętności i wytrzymałości Uczestników. Wszystkie wyjścia w góry będą prowadzone przez przewodnika beskidzkiego. Dbając o bezpieczeństwo naszych Uczestników, zastrzegamy sobie prawo odwołania/przełożenia zaplanowanego wyjścia w góry, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

Górskim szlakiem. Jak prawdziwi, górscy turyści, razem z przewodnikiem, wybierzemy się na kilka wyjątkowych wędrówek:

 • Skrzyczne – 1257 m n.p.m. Jeden z 28 szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Najwyższy szczyt  Beskidu Śląskiego. Przepiękne widoki  na Beskid Żywiecki, Beskid Mały oraz Kotlinę Żywiecką.
 • Malinowa Skała –  1152 m n.p.m. Szczyt w Beskidzie Śląskim, w paśmie Baraniej Góry
 • Hala Radziechowska – rozciąga się na wysokości od 980 do 1050 m n.p.m. Położona jest w paśmie Baraniej Góry
 • Barania Góra – 1220 m n.p.m. Drugi co do wielkości szczyt Beskidu Śląskiego zaraz po Skrzycznem. Na szczycie Baraniej Góry znajduje się wieża widokowa, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można dostrzec m. in. odległe szczyty Tatr. Ponadto u podnóży Baraniej znajdują się źródła najdłuższej polskiej rzeki – Wisły.
 • Schronisko PTTK na Rysiance - jedno z najbardziej widokowych miejsc w Beskidach. Rozciąga się na wysokości 1150 do 1260 m n.p.m. Panorama z niej obejmuje m.in. Pilsko, Babią Górę, a przy dobrej pogodzie również Tatry.
 • Magurka Wiślańska – 1140 m n.p.m. Szczyt leżący w paśmie Baraniej Góry
  w Beskidzie Śląskim.
 • Bacówka „Pod Gojkom”  - najbardziej znana bacówka w okolicy, w której można zakupić regionalne produkty m.in. świeże sery owcze.

Uwaga! Wybór ilości wędrówek w turnusie i trudności tras uzależniony będzie od możliwości i chęci danej grupy Uczestników Górskiego Obozu Przygody.

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Bardzo duże zróżnicowanie geologiczne terenu sprawia, że nadaje to tej części gór wyjątkowy urok. Ponadto w parku występują liczne jaskinie fliszowe, takie formacje skalne jak ambony, grzywy i grzędy, m.in. Malinowa Skała, którą będzie nam dane zobaczyć w czasie drogi na Baranią Górę.

Marsze na orientację. Podczas chwili odpoczynku pójdziemy do lasu, gdzie nauczymy Cię, jak poprawnie korzystać z mapy i kompasu. Opowiemy także, jak właściwie wyznaczać kierunek północy bez kompasu, czym jest siatka geograficzna oraz skala mapy. Wszystkie te elementy połączymy w grę terenową z licznymi zadaniami i zagadkami, które będą znajdować się na punktach kontrolnych.

Regeneracja – basen. Trudno sobie wyobrazić wakacje bez wody, dlatego zapraszamy na kameralny basen, gdzie po długich wędrówkach górskich będzie można nieco odpocząć i nabrać sił na kolejne wyzwania. Będzie czas na beztroskie gry i zabawy oraz turniej piłki wodnej.

Moc atrakcji. Czeka Was wspaniała wycieczka na Górę Żar. To ponad 760 m n.p.m., gdzie dostaniemy się kolejką linowo-terenową w zaledwie 8 minut! Góra Żar jest bardzo dobrym punktem widokowym na Kotlinę Żywiecką, Beskid Żywiecki czy Beskid Śląski. Na miejscu czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny – park linowy Trollandia, zjeżdżalnia pontonowa i tor saneczkowy! Po szaleństwach sportowych odwiedzimy Żywiec, a tam Zamek Habsburgów i rynek. Będziecie mieć też chwilę dla siebie. 

Elementy survivalu. Poznacie podstawowe tajniki przetrwania – zarówno w teorii, jak i w praktyce. Na zajęciach postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak poradzić sobie w trudnych warunkach; jak rozpalić ognisko bez pomocy zapałek; z czego zbudować szałas i jak zabezpieczyć żywność przed zwierzętami? Przekonaj się, że i Ty poradzisz sobie w każdych warunkach polowych.

Dzień otwarty. Abyście mogli poznać smak nowych aktywności sportowych, proponujemy Wam uczestnictwo w modelowych zajęciach innych obozów: siatkówka, piłka nożna, crossfit, a może tenis? Dzięki temu każdy z Was będzie miał szansę odkryć bogactwo różnych dyscyplin, a także aktywnie spędzić czas w odmienny sposób. A może narodzi się nowa pasja?

Zawody sportowe. W zdrowym ciele zdrowy duch! W programie letnia olimpiada sportowa na wesoło. Będą konkurencje indywidualne i zespołowe, tory przeszkód, biegi, skoki i… dużo funu. Na zwycięzców czekają nagrody!

Ponadto w programie:

 • dyskoteki z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • team building, gry, zabawy i konkursy
 • turnieje gier drużynowych z Uczestnikami innych obozów

Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5- osobowych o hotelowym standardzie z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duży, ogrodzony zielony teren, boiska do siatkówki, boisko do piłki nożnej, basen zewnęrzny, sala fitness, sale warsztatowe, bilard, ping-pong i wiele innych atrakcji. Reszta obiektów sportowych jest oddalona od ośrodka o około 1 km.

Wyżywienie:
4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Zabierz ze sobą:

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, czepek, okulary pływackie, klapki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), kompas, latarkę z zapasem baterii
 • sprawdzone buty trekkingowe, wyższe skarpety, wygodny ubiór do ćwiczeń fizycznych (kilka na zmianę), dres sportowy, przeciwdeszczową kurtkę sportową, obuwie sportowe, bidon na wodę.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Energylandia – całodzienny wyjazd do parku rozrywki w miejscowości Zator. Kilkadziesiąt atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, podzielonych na 4 strefy: Bajkolandia, Strefa familijna, Strefa ekstremalna, Water Park. Ponadto warsztaty edukacyjne i artystyczne, pokazy pirotechniczne oraz inne niesamowite atrakcje.  

Dostęp do galerii z najlepszymi zdjeciami z obozu. 

Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać. Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. W przypadku, gdy Klient ma wykupioną Gwarancję Aklimatyzacji, zwracamy proporcjonalnie do ilości niewykorzystanych dni poniesioną opłatę za obóz.  

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego PARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł). Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 75% wpłaty (standardowo 50%). Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 70% wpłaty (standardowo 40%). Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 60% wpłaty (standardowo 20%)

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego SUPERPARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł). Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 90% wpłaty (standardowo 50%). Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 85% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 80% wpłaty (standardowo 20%)

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - manierka/termos z karabinkiem do powieszenia, - 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin, - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika. Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach) - - 250.00
Bydgoszcz Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach) - - 250.00
Częstochowa parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice / parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź 12:25 14:00 118.00
Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3, 80-176 06:00 20:05 198.00
Katowice parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków / parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole 14:05 11:55 118.00
Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 12:35 13:25 128.00
Leszno parking przy hali Trapez, ul. Zygmunta Starego 1, 64-100 09:30 16:50 188.00
Lublin Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach) - - 250.00
Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 10:25 15:50 178.00
Olsztyn Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach) - - 250.00
Opole (okolice) stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 12:50 13:30 168.00
Poznań tzw. ,,Dworzec Letni", ul. Dworcowa 1, 61-801 07:40 18:35 188.00
Rzeszów - - 250.00
Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach)
Szczecin - - 198.00
Toruń stacja paliw ORLEN, ul.Słupska 1, 87-100 08:05 18:05 178.00
Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) 08:10 18:10 198.00
Węgierska Górka OW Azalia,Parkowa 3, 34-350 Węgierska Górka 16:00 10:00 0.00
Wrocław (okolice) parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie 55-040 11:25 15:00 178.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.