Jak pod słońcem Florydy, czyli kolonie American Style w Ustce

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2021. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2022 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w listopadzie 2021 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie i wyżywienie, program rekreacyjno-zabawowy wg opisu, opiekę wychowawczą, ratowniczą i medyczną, ubezpieczenie UNIQA TU S.A.: NNW (do 5000 zł)
 • Cena nie zawiera:
  Dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podóży oraz kosztów imprez fakultatywnych.

Marzy Ci się wyjazd do USA? Z nami poczujesz klimat Ameryki jak pod słońcem Florydy! Na koloni American Style w Ustce będzie bowling, party z pop-cornem, wacky games. Amerykański sen - spotkanie z gwiazdami , film i bal Cheerleading oraz talent show! Każdy zabierze ze sobą liczne wspomnienia!

Ustka to jedno z najpopularniejszych wśród młodzieży miast nadmorskich. Portowy klimat oraz uzdrowisko z kąpieliskiem morskim sprawiają, że czas tutaj spędzony to cudowne chwile. Miasto posiada urokliwą starówkę z zabytkowymi kamieniczkami, kościołami i latarnią morską oraz słynną nadmorską promenadę, na której latem odbywa się wiele imprez i zabaw. Znajdujące się w obrębie miasta wydmy nadmorskie kryją wiele tajemnic związanych z budową tzw. Twierdzy Ustka. W Ustce co roku odbywają się Mistrzostwa Polski w Beach Soccer oraz Mistrzostwa Polski w wypłukiwaniu bursztynu "Złoto Bałtyku". Warto też zajrzeć do Muzeum Chleba oraz Muzeum Minerałów. W Ustce uruchomiono latem 2015 r. Park Wodny z wieloma basenami, zjeżdżalniami oraz z pełną gamą atrakcji.

PROGRAM:

Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, zdobywając nowe umiejętności ta kolonia jest właśnie dla Ciebie. Tylko u nas będziesz mógł spróbować swoich sił w tańcu, śpiewe, aktorstwie i innych dziedzinach. Być może to właśnie ta kolonia pozwoli Ci odkryć ukryty talent, który przerodzi się w życiową pasję. Czeją na Ciebie gry, zabawy, warsztaty edukacyjne oraz konkursy. Ty tez możesz zostać prawdziwym artystą!

AMERICAN STYLE - kolonia dla fanów wszystkiego, co jest Made in USA!

 • Good Morning America! - zorganizujemy kolorowy piknik w stylu amerykańskim: muzyka, fun, popcorn i wata cukrowa!
 • Selfie, plizz! - zanim zrobisz zdjęcie, rzuć okiem na detale i wybierz najlepsze miejsce, na tle którego chcesz się pokazać. Spośród zabawnych gadżetów wybierz takie, które sprawią, że to będzie fantastyczna pamiątka z wakacji!
 • Cheerleading - to kombinacja tańca, gimnastyki i akrobatyki, ale my na koloniach poćwiczymy mniej skomplikowane występy... Będą pompony, energiczne układy choreograficzne i dużo radości. Wie to kot, wie to pies - COGITO górą jest!! Panowie dołączą?
 • Wacky Games - wielkie zawody kolonijne na wzór tych, które organizowane są na typowych amerykańskich campach.
 • Art workshop - w ciągu 8 godzin zajęć warsztatowych poznasz różne techniki malarskie, poeksperymentujesz z nietypowymi materiałami plastycznymi, które można znaleźć pod ręką (piasek, muszelki, bursztyn, kamyki, mąka...), poznasz papieroplastykę, origami oraz nauczysz się pracy z plasteliną i ciastoliną. Na koniec zaprezentujesz po raz pierwszy swoje dzieła na kolonijnej wystawie!
 • Lip Sync Bitwa - konkurs na najbardziej zwariowany playback!
 • FRISBEE - znacie ten sport? Nasze "talerze" będą latały po całej plaży! Idealna rozrywka na świeżym powietrzu w upalne, nadmorskie dni!
 • Movie Night - najlepsze amerykańskie klasyki filmowe.
 • Prom, czyli Bal-ujemy - z zaproszeniami, kotylionami i ozdobami, a potem już tylko tańce i wybór Królowej i Króla Balu.
 • Plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką kadry i ratownika.
 • Z wizytą w Muzuem Figur Woskowych: wybierzemy się do muzuem gdzie będziemy mogli spotkać takie osobistości jak Shrek, Harry Potter czy Barack Obama. Wspólne selfie będzie idealną pamiątką! Są tu także krzywe lustram pokój do góry nogami oraz ciekawa ściana do zdjęć z rekwizytami.
 • Bowling - na kręgielni z pewnością nie zabraknie emocji! Kolonijna rywalizacja, ekscytujące zawody!Zobacz czy jesteś w stanie przechytrzyć innych uczestników - tutaj liczy się precyzja.
 • Zwiedzanie bunkrów i umocnień Twierdzy Ustka. Zachowany spory fragment zbudowanych przed II Wojną Światową umocnień, tzw. Bunkry Bluchera zostały udpostępnione do zwiedzania. Bunkry ukryte są w wywdmach między portem a plażą. Będziemy mieli okazję zobaczyć w niezwykłym Muzeum Minerałów m.in. kolekcję amonitów, szkielet i jajo dinozaura, kolekcję muszli i pokaźne zbiory kryształów - m.in. jeden z największych kryształów górskich.
 • Spotkanie ze sztuką. Poczujemy się przez chwile jak prawdziwi aktorzy, wczujemy się w swoje ulubione postacie. Poznamy historię teatru, poćwiczymy dykcję i narrację. Może nawet przygotujemy i wystawimy swoją własną sztukę. Musisz tego spróbować.
 • Voice of Ustka - wielka potyczka piosenkarzy i piosenkarek. Czy wiecie już, jaki utwór zaprezentujecie? A może chcielibyście zasiąść w jury? Będzie okazja do pokazania talentu!
 • You Can Dance - to turniej tylko i wyłącznie dla tancerzy. Nie ważne czy tańczysz hip-hop, balet, jazz czy taniec towarzyski musisz nam to zaprezentować. Może później to właśnie Ty zostaniesz naszym nauczycielem tańca i nauczysz nas podstawowych kroków.
 • Wodne ABC ?  bezpieczeństwo w wodzie, gry i konkursy.
 • Wstęp do Aquaparku Lubicz.
 • Amerykański sen...! - stworzymy komedię na temat naszej kolonii! Przygotujesz scenariusz, niezbędną scenografię oraz wcielisz się w rolę. Przypomnimy śmieszne sytuacje, sparodiujemy wychowawców, opowiemy o naszych przeżyciach. Występ przed publicznością na prawdziwej scenie dopełni smaczku!
 • Konstruuję, bo... lubię! - każdy lubi zabawę z LEGO! Zbudujesz, co tylko Ci się spodoba. Zamki, pojazdy, statki, szalone konstrukcje! Tu ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!
 • Niech poczta nie zwleka, bo mama czeka! - kolorowe pocztówki i listy z kolonii ucieszą Twoich bliskich, a dla Ciebie będą okazją do plastycznej zabawy.

Ponadto: poznawanie miasta i portu rybackiego, dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, podchody i konkursy.
(opis programu zawiera przykładowe zajęcia)

PROGRAMY FAKULTATYWNE:

 • WYCIECZKA DO DOLINY CHARLOTTY - 65 PLN
  Dolina Charlotty z ZOO Wodnym Safari i Fokarium - to moc niezapomnianych wrażeń dla małych i dużych! Odbędziemy fantastyczny rejs łodzią, która zabiera uczestników w podróż dookoła świata. Tematyczne wysepki: Afryka, Ameryka Płd. i Australia zamieszkałe są m.in. przez: kangury, zebry, makaki japońskie, kapucynki czubate, strusie, emu i bociany, a rejs ukoronowany zostanie zacumowaniem na wyspie lemurów, którą zamieszkują małpiatki z Madagaskaru: Król Julian i jego wesoła banda. Obejrzymy też jedno z największych w Polsce fokariów, w którym mieszka obecnie 5 fok szarych. W Fokarium Charlotta dzięki specjalnym szybom można obserwać foki także pod wodą!
 • PARK WODNY 3 FALE (2 H) - 65 PLN
  To jeden z największych Parków Wodnych Pomorza i przede wszystkim idealne miejsce do wyśmienitej zabawy. Znajdziesz tu szereg atrakcji z dodatkową dawką adrenaliny: basen rekreacyjny z wodnym wulkanem, powietrznym gejzerem oraz rwącą sztuczną rzeką, wieżę adrenaliny o wysokości 30 m z 3 zjeżdżalniami i basenem lądowiska, zewnętrzny basen solankowy z gejzerami i podwodną iluminacją świetlną, a także plażę z leżakami do kąpieli słonecznych. Na młodszych czeka brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią w kształcie zamku, dzwonkiem wodnym i gejzerami oraz dwoma zwierzątkami tryskającymi wodą.  
 • PARK LINOWY NA WYDMIE - 40 PLN
  Usytuowany w pasie nadmorskim w sosnowym lesie to niezwykłe miejsce stworzone przez pasjonatów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wśród klimatycznych wydm z widokiem na morze czeka 60 atrakcji na 4 trasach (łatwej, dwóch średnich i trudnej). Trasa łatwa do pokonania oferuje m.in. most zwodzony, belki, skoki indiańskie. W skład trasy trudnej wchodzą m.in. skok tarzana, makarony, schody Jakuba, trapez podwójny i wiele innych. Park został zaprojektowany i wybudowany przez firmę HMM Techniki Alpinistyczne, a nad bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni instruktorzy wodą.
 •  SEANS W KINIE 7D - 25 PLN
  Cechą charakterystyczną kina jest trójwymiarowy efekt (3D), ale również dimension, czyli 7D. Widz odczuwa film zmysłami - zapach, powiew powietrza, temperatura, wibracje, zmiany pozycji, dotyk. Kino 7D max to także niesamowite nagłośnienie oraz unowocześnione technicznie fotele - opcja poruszania fotelem do przodu, do tyłu i na boki. Uwaga: Wymagana zgoda rodziców na udział w seansie dzieci ze względu na ryzyko choroby lokomocyjnej, nadwrażliwośći dźwiękowej, problemów ze wzrokiem itp.
 • REJS STATKIEM - 30 PLN
  Wypłyniemy wspólnie na rejs statkiem po Morzu Bałtyckim w pirackim stylu.

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek wczasowy Niezapominajka położony wśród sosnowego lasu na wydmie, w odległości ok. 350 m od plaży i centrum miasta. Teren ośrodka (2,5 ha) jest ładnie zagospodarowany - dużo zieleni i alejek spacerowych, ogrodzony i bezpieczny. Na terenie ośrodka znajdują się: stołówka, kawiarnia i sala kinowa z multimediami, bilard, gry zręcznościowe, miejsce do organizowania ognisk i grillowania.
Aktywny wypoczynek umożliwiają: dwa boiska do siatkówki plażowej, boiska do Beach Soccera, koszykówki, kometki, sala rekreacyjna wyposażona w stoły do ping-ponga, piłkarzyki, gry planszowe i inne. W ośrodku znajduje się równiez sala kinowa, zaś zaraz obok został uruchomiony w 2015 r. Park Wodny z wieloma basenami, zjeżdżalniami oraz z pełną gamą atrakcji. Pokoje 2-4 osobowe z łazienkami i TV.

ŚWIADCZENIA:

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie + deser). Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu. Pierwszy posiłek - ciepła kolacja, ostatni - śniadanie + suchy prowiant.
 • Program rekreacyjno-zabawowy wg opisu.
 • Wstęp do Aquaparku Lubicz i do kręgielni.
 • Bilety wstępu do Twierdzy Ustka i Muzeum Minerałów.
 • Opiekę wychowawczą, ratowniczą i medyczną.
 • Ubezpieczenie UNIQA TU S.A.: NNW (do 5000 zł).
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAM "GWARANCJA AKLIMATYZACJI": Jeśli dziecko wyjedzie na kolonie pierwszy raz i nie zaaklimatyzuje się, przez co będą Państwo zmuszeni odebrać je wcześniej - niewykorzystane dni nie przepadają! Będą mogli Państwo wykorzystać te dni w dowolnym, następnym terminie kolonii, również za rok!

INFORMACJE TRANSPORTOWE:

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się na trasie.
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

(wybór oznacza zgodę rodzica na udział w seansie i brak przeciwwskazań zdrowotnych)

Ubezpieczenie UNIQA TU S.A. od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić w dniu zawarcia umowy. UWAGA: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
dojazd własny 0.00
Przybycie do Ośrodka po godz. 19:00, odbiór Uczestnika do godz. 8:00. Przekazanie dziecka następuje po przyjeździe kadry do ośrodka. Prosimy o bieżący kontakt w dniu przyjazdu w związku z możliwymi opóźnieniami autokarów na trasie.
Elbląg Parking przed PWSZ ul. Grunwaldzka 137. 14:00 14:00 120.00
Dotyczy tylko imprez do Łeby.
Gdańsk Stacja Paliw, Złota Karczma, ul. Słowackiego 134, wjazd od DW 472. 15:00 13:00 120.00
Katowice McDonalds, ul. Górnośląska 40A (w kierunku na Kraków). 06:30 20:30 190.00
Kielce Parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjazd między Obi a Auchan. 05:00 22:30 180.00
Kraków Dworzec Kraków Główny, obok kasy nr 1. 230.00
Dotyczy tylko imprez do Łeby. Wyjazd PKP. Godziny wyjazdu będą podane na 3 dni przed imprezą.
Kutno/A1 MOP Krzyżanów Wschód. 11:00 17:15 170.00
Leszno McDonalds, Al. Konstytucji 3 Maja 3A (kierunek na Poznań). 10:00 16:00 170.00
Lublin Al.Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSiR. 04:30 23:00 180.00
Łódź Hipermarket E. Leclerc, Inflancka 45, przy stacji paliw Leclerc. 10:15 18:00 170.00
Mława Stacja paliw LOTOS, ul. Polna 39. 10:30 17:30 120.00
Dotyczy tylko imprez do Łeby.
Ostróda Stacja paliw przy Karczmie Mazurskiej, droga nr 7. 13:00 15:00 120.00
Dotyczy tylko imprez do Łeby.
Piła Stacja Paliw, ul. Przemysłowa 23. 14:30 12:30 120.00
Poznań Auchan ul. Głogowska 432, przy skrzyż. A2 i drogi nr 5, przy McDonalds. 11:30 14:30 170.00
Radom S7 MOP Zakrzew Wschód. 06:00 21:30 170.00
Toruń/A1 MOP "Nowa Wieś", 3 km przed węzłem Toruń/Lubicz, tuż za bramkami opłat (kierunek na Gdańsk). 13:00 15:00 120.00
Warszawa Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej. 07:00 20:00 170.00
Włocławek/A1 MOP Machnacz Północ. 11:00 16:45 120.00
Wrocław McDonald przy stacji BP, Al. Karkonoska 63. 08:00 18:00 190.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.

Zobacz inne podobne Kolonie i Obozy w Ustce