Kolonie i Obozy

Obozy młodzieżowe

Letni Obóz Fotograficzny

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2023. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2024 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w listopadzie 2023 roku.

Zapraszamy na obóz fotograficzny do klimatycznego Kazimierza Dolnego! Poznaj liczne zagadnienia związane z możliwościami fotografii cyfrowej i poczuj siłę fotografii analogowej. Nauczymy Cię jak robić ciekawe zdjęcia i bardziej świadomie opanować aparat fotograficzny. Intensywny program, grupa pasjonatów, inspirujące plenery i działania w studio pozwolą Ci rozwinąć skrzydła!

Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Kazimierz Dolny Letni Obóz Fotograficzny
Zakwaterowanie:
Dom Pracy Twórczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Małachowskiego 17 Kazimierz Dolny 24-120
Wyżywienie:
Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja.
Dojazd:
Autokar turystyczny, bus lub pociąg
Wiek:
od 13 do 19 lat
Symbol oferty:
SW-28747
kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00

Program i opis oferty

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest idealnym na twórcze działania obozów Interkamp. Inspiruj się tym, co najpiękniejsze!

Strefa fotografii

 • Warsztat fotograficzny. Złoty podział kadru, kompozycja, dynamika, symetria i asymetria - w ramach praktycznych wprawek i doskonalenia umiejętności wykonamy przeróżne ćwiczenia i ciekawe zadania fotograficzne.
 • Techniczne aspekty fotografii. Naucz się doskonale władać każdym aparatem!
 • Plenery fotograficzne. Tematyczne plenery nocne i dzienne, a w roli głównej przyroda, niezwykła architektura Kazimierza Dolnego i ludzie z pasją.
 • Fotoreportaż. Połączenie sztuki dziennikarskiej i fotograficznej to lekcja opowiadania treści za pomocą obrazów. Wykonamy kilka fotoreportaży tematycznych.
 • Studio fotograficzne. Sesje z lampami studyjnymi, blendami, softboxem i tłem przyniosą sporo nowych doświadczeń.
 • DIY – zrób to sam. Albumy, pudełka na zdjęcia,, pasek do aparatu, własna blenda itp.
 • Komputerowa edycja zdjęć. Poznaj przydatne programy i aplikacje do cyfrowej obróbki zdjęć.
 • Projekty fotograficzne. Animacja poklatkowa? Kolaż zdjęć plenerowych? A może cykl portretów? Od Ciebie zależy, co pokażesz na finałowej wystawie.

Elementy fotografii tradycyjnej

 • Ciemnia fotograficzna. Dowiedz się, do czego służy powiększalnik, jak dobrać odpowiednią chemię i co to jest koreks.
 • Królowa fotografia. Historia fotografii analogowej, camera obscura, eksperymenty z fotografią otworkową, nauka malowania światłem.

Letnia Strefa Przygody i Magiczny Kazimierz Dolny

 • Magia Kazimierza Dolnego! Wakacje w tak fantastycznym miejscu dają wiele możliwości. Naszych uczestników zapraszamy obowiązkowo na pieszą wycieczkę do słynnego Wąwozu Korzeniowego, zwiedzanie ruin zamku oraz Górę Trzech Krzyży. A to dopiero początek... Nie zabraknie gry miejskiej na kazimierskim rynku, spaceru urokliwymi uliczkami miasteczka i plenerów twórczych na Bulwarze Nadwiślańskim.
 • Nasz ogród. Obiekt hotelowy, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajdziemy stary sad, trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
 • Wieczorne animacje. Oprócz ogromu warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na team building, talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska oraz konkursy.

Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas pokazu finałowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek i spektakle teatralne.

Zabierz ze sobą:

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • aparat fotograficzny z możliwością manualnej zmiany parametrów. Mile widziany przydatny osprzęt typu: ładowarka, zewnętrzna lampa błyskowa, statyw fotograficzny, czytnik kart, zapasowa karta pamięci i bateria
 • własny bidon na wodę

Transport:
Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem. Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów). Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 350 zł. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.
Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Zakwaterowanie
Dom Pracy Twórczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Małachowskiego 17 Kazimierz Dolny 24-120 (81) 881-01-62, www.domdziennikarza.com
Legendarny obiekt hotelowy położony w samym sercu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Obiekt otoczony jest przepięknym ogrodem z miejscami przeznaczonymi do rekreacji, boiskiem sportowym, tarasem, grillem i kręgiem ogniskowym, licznymi alejkami, ławeczkami i dającym wytchnienie sadem. Dom Dziennikarza posiada kompleks sal warsztatowych i pracowni artystycznych, jadalnię, całodobową recepcję, Wi-Fi. Zakwaterowanie w klasycznych pokojach 2-, 3- osobowych z łazienkami.
Strona internetowa ośrodka: http://www.domdziennikarza.com/

Wyżywienie
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

miejsce adres wyjazd powrót cena
Gdańsk Autokar. Info przed wyjazdem 08:30 18:00 258,00 zł.
Katowice Autokar. Info przed wyjazdem 06:30 18:30 258,00 zł.
Kazimierz Dolny Własny. Juliusza Małachowskiego 17, 24-120 Kazimierz Dolny 16:00 10:00 0,00 zł.
Kielce Negocjowany. Info przed wyjazdem 00:00 00:00 350,00 zł.
Kraków Autokar. Info przed wyjazdem 07:30 17:00 258,00 zł.
Łódź Autokar. Info przed wyjazdem 13:00 12:30 228,00 zł.
Poznań Autokar. Info przed wyjazdem 11:00 14:30 238,00 zł.
Szczecin Negocjowany. Info przed wyjazdem 00:00 00:00 350,00 zł.
Toruń Autokar. Info przed wyjazdem 11:00 15:00 228,00 zł.
Warszawa Autokar. Info przed wyjazdem 15:30 10:30 158,00 zł.
Wrocław Autokar. Info przed wyjazdem 10:00 16:00 258,00 zł.
 1. Galeria najlepszych zdjęć z obozu: 39.00 PLN

  Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października.

 2. Pakiet Parasol - Lato 2023: 125.00 PLN

  CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ?

  Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego PARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

  Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 300 zł)
  Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 75% wpłaty (standardowo 50%)
  Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 70% wpłaty (standardowo 40%)
  Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 60% wpłaty (standardowo 20%)


 3. Pakiet Super Parasol - Lato 2023: 200.00 PLN

  CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ?
  Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego SUPERPARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

  Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 300 zł)
  Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 90% wpłaty (standardowo 50%)
  Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 85% wpłaty (standardowo 40%)
  Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 80% wpłaty (standardowo 20%)

  *Gratis przy płatności jednorazowej dla rezerwacji założonych do 28.02.2023

 4. Przygodowy Pakiet Obozowy: 150.00 PLN

  Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

  latarka ręczna z kompletem baterii,bidon,dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

  Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

  *Pakiet gratis przy płatności jednorazowej dla rezerwacji założonych do 28.02.2023.

 5. Rejs po Wiśle: 50.00 PLN

  Zapraszamy na godzinny rejs statkiem turystycznym, z pokładu którego można podziwiać fantastyczny krajobraz Kazimierza Dolnego, a także ruiny zamku w pobliskim Janowcu. Będzie okazja do chwili relaksu, zrobienia pięknych zdjęć i wspólnego śpiewania.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.