Kolonia artystyczna - LATO ARTYSTÓW

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2018. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2019 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2018-11-21 00:59
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie. Opiekę wychowawców, przewodnika. Ubezpieczenie TUiR AXA: NNW (do 5000 zł). Program rekreacyjno-sportowy wg opisu. Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu na miejsce autokarem. Wycieczki na Słowację - Aquacity 120 zł.

Kolonia artystyczna - LATO ARTYSTÓW to wakacje dla prawdziwych artystycznych dusz! Nasze kolonie dla dzieci pozwolą Wam Poznać wiele nowych technik plastycznych, wykonacie autorską biżuterię czy koszulkę z graffiti, czeka Was też wycieczka na Luboń Wielki i do Rabkolandu. Poza tym super wycieczka do AQUACITY. Chętnych weźmieny także do ENERGYLANDII !

Program:
Lato artystów to wyjazd dla wszystkich, którzy kochają tworzyć i ozdabiać różne przedmioty. Scrapbooking? Decoupage? Jeśli jeszcze nie znasz tych technik z nami wszystko stanie się jasne! Ponadto zgromadzisz wiele własnoręcznie wykonanych pamiątek i zobaczysz jak tworzy się garnki.

 • WAKACYJNY FESTIWAL BAJEK I LEGEND – udział w wybranym spektaklu w amfiteatrze.
 • HAND MADE – czyli ręczne robótki i autorski spektakl. Podczas warsztatów wykonacie kukiełki, pacynki, marionetki (laleczki wełniane, oryginalne ozdoby tworzone z drutu i kolorowej wełny).
 • WARSZTATY MAŁEJ TWÓRCZOŚCI – sztuka malowanie obrazów na szkle.
 • GÓRSKIE  INSPIRACJE – własnoręcznie wykonana pamiątka z wakacji z nietypowych materiałów, które można znaleźć pod ręką.
 • SZALONE GRAFFITI NA TKANINACH czyli farby w ruch – niech białe koszulki zmienią się w dzieła sztuki!
 • DECOUPAGE – tworzenie ozdób z wykorzystaniem techniki serwetkowej, wykonanie zawieszki – wizytówki na drzwi.
 • SCRAPBOOKING – metoda tworzenia i przyozdabiania ramek, zakładek, pudełek, notesów i pamiętników.
 • BIŻUTERIA – bransoletki, korale, spinki, zawieszki i inne cudeńka z użyciem koralików, muliny i sznurka.
 • LEKCJA GARNCARSTWA – pokaz wypalania i lepienia garnków w garncarrni o 150-letniej tradycji.

Nie zabraknie też rozrywek:

 • Wizyta w Rodzinnym Parku Rozrywki i Edukacji RABKOLAND – odwiedzimy jeden z najzabawniejszych parków rozrywki w Polsce. Będziemy bawić się m.in. w Disco Boat, w Pałacu Wampirów, Retro Car i innych. Uwaga! Każdy uczestnik ma do dyspozycji 3 żetony uprawniające do korzystania z dowolnych atrakcji.
 • Zwiedzanie Muzeum Orderu Uśmiechu.
 • Wyprawa na Luboń Wielki – wycieczka górska z przewodnikiem połączona ze wspinaczką po naturalnych gołoborzach. Ze szczytu góry rozciąga się piękna panorama Beskidu Wyspowego i Gorców. Poznacie zasady bezpiecznego poruszania się po szlakach, rozpalania ognisk w górach, udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek i konkurs wiedzy z poznanych zagadnień.
 • • Kąpiele na kąpielisku w Rabce (2 x w turnusie) – zależne od pogody.
 • • Skansen kolejowy w Chabówce.
 • • Piesze wycieczki do Parku Zdrojowego i tężni rabczańskiej.

Na koniec kolonii przyznamy sprawności ARTYSTY 2018.
(Opis programu zawiera przykładowe zajęcia, udział w niektórych aktywnościach zależy od chęci i możliwości dziecka.)

WYCIECZKA DO ENERGYLANDII
Energylandia to pierwszy w Polsce "Rodzinny Park Rozrywki" z prawdziwego zdarzenia. Oferta rozrywki jest bardzo bogata i każdy może znaleźć stosowne atrakcje dla siebie. Do dyspozycji jest "Strefa dziecięca – Bajkolandia" i "Strefa familijna". Najwięcej emocji budzi jednak "Strefa ekstremalna", gdzie do dyspozycji żądnych mocnych wrażeń jest aktualnie 5 "piekielnych machin". Są także 4 gigantyczne rollercoastery (Egipt, Formuła 1, Mexico oraz nowość 2017! Speed Water Coaster – najwyższy i najszybszy Roller Coaster Wodny na świecie!), Aztec Swing i kino 7D – oj będzie się działo!
 
PROGRAMY DODATKOWE (dla chętnych):
PAKIET ACTIV (od 8 lat)

Quady – umożliwiają bezpieczne poruszanie się w każdym, nawet w trudnym terenie. Poznacie ich niezwykłe możliwości podczas przejazdu przez niewielką rzekę i zjazdach po wzniesieniach, skarpach, stromych zboczach. Pasjonujący przejazd po specjalnym terenie odbywał się będzie z instruktorem.
Ścianka wspinaczkowa – spróbujecie pokonać grawitację, wspinając się na ściankę wspinaczkową o trzech stopniach trudności. Dla każdego, przy odrobinie wysiłku i precyzji, szczyt będzie osiągalny!

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ – AQUACITY
EQUACITY Poprad to łącznie 2.160 m2 basenów wyposażonych w hydromasaże, gejzery, natryski, łóżka wodne. dzwon huśtawkowy itp. Aquapark oferuje 4 termalne  baseny zewnętrzne w których temperatura wody  waha się od 28°C do 38°C , rury i zjeżdżalnie i wewnętrzny basen pływacki o wymiarach olimpijskich (50m). Zewnętrzne baseny termalne Blue Diamond i Blue Sapphire z chromoterapią i unikatowym Laser Show czynią z parku wodnego AquaCity Poprad jeden z największych i najlepszych Aquaparków w Europie. Wymagany paszport lub dowód osobisty.

Rabka Zdrój – to jedna z piękniej położonych i najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowo-uzdrowiskowych w Polsce. Specyficzny górski mikroklimat oraz liczne źródła leczniczych wód zostały uznane za szczególnie sprzyjające dzieciom, stąd od lat uzdrowisko to odwiedzają głównie młodzi wczasowicze. To dla nich stworzono również wiele atrakcji: Rodzinny Park Rozrywki „Rabkoland” – jedno z największych w Polsce wesołych miasteczek, Skansen Kolejowy w Chabówce, Teatr Lalek „Rabcio”, Park Zdrojowy z placem zabaw dla dzieci oraz jedyne na świecie Muzeum Orderu Uśmiechu. Od 1996 roku Rabka jest "Miastem Dzieci Świata"!
 
Zakwaterowanie:
DW KARABELA. Dom Wczasowy Karabela oferuje pokoje 2, 3, 4 i 5 osobowe każdy z łazienką, balkonem i TV. Na miejscu znajduje się duża stołówka, sala TV-Sat-Video, świetlica, sala dyskotekowa, sala bilardowa, sala do ćwiczeń z siłownią, stół do tenisa, piłkarzyki, boiska sportowe, plac zabaw, miejsce na ognisko. Teren jest ogrodzony, oświetlony. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie tras turystycznych u podnóża góry Luboń Wielki (1022 m n.p.m.), jest więc znakomitą bazą wypadową dla osób, które chcą poznać Rabkę i jej okolice. Okolica i piękno górskiej przyrody oraz specyficzny rabczański klimat zachęcają do górskich wędrówek oraz spacerów alejkami Parku Zdrojowego. Na terenie ośrodka udostępniony jest basen letni. 

Wyżywienie (3 posiłki dziennie), śniadania i kolacje w formie bufetu. Pierwszy posiłek – kolacja, ostatni – śniadanie + suchy prowiant.

Transport:
Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł. Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa Wyjazd: Mc Donalds, ul. Wojska Polskiego 263, powrót: Mc Donalds, Drogowców 1. 13.30 14.00 130.00
dojazd własny - - 0.00
Przybycie do Ośrodka po godz. 19:00, odbiór Uczestnika do godz. 8:30. Przekazanie dziecka następuje po przyjeździe kadry do ośrodka. Prosimy o bieżący kontakt w dniu przyjazdu w związku z możliwymi opóźnieniami autokarów na trasie.
Katowice Wyjazd: McDonalds, ul. Górnośląska 40A (w kierunku na Kraków), powrót: McDonalds, ul. Górnośląska Nr 55 róg ul. Ofiar Katynia (w kierunku na Wrocław). 14.30 13.00 130.00
Kielce Parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjazd między Praktikerem a Auchan. 13.30 14.30 130.00
Kraków Park Handlowy Zakopianka przed wejściem do CARREFOUR od ul. Zakopiańskiej 62. 16.30 11.30 130.00
Lublin Al. Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSIR. 09.00 17.30 150.00
Łódź Hipermarket Carrefour, Kolumny 6/36. 11.00 16.30 150.00
Opole Wyjazd: A4 parking Przysiecz, powrót: A4 parking Prószków. 13.15 14.15 130.00
Piotrków Trybunalski McDonalds przy A1 (Kargał Las). 12.00 15.30 130.00
Puławy Parking przed Carrefour, ul. Gościńczyk 2. 10.00 16.30 150.00
Radom Wyjazd: McDonald przy STATOIL ul. Czarnieckiego, powrót: LUKOIL ul. Wernera. 11.30 16.00 150.00
Radomsko Stobiecko Szlacheckie - stacje paliw przy DK1, 436 km, zgodnie z kierunkiem podróży. 13.00 14.30 130.00
Warszawa WYJAZD: Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej. POWRÓT: Pl. Bankowy. 09.00 18.15 150.00
Wrocław McDonald przy stacji BP (prawa strona) obok salonu BMW ul. Karkonoska 61 przy trasie wylotowej na Kudowę. 12.00 15.30 150.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.