Kolonia dla dzieci w świecie legend i magii


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2021-06-22 20:47
19.07.2021 - 28.07.2021 1445.00 1495.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie, program, ubezpieczenie NNW, kadra wychowawczą, opiekę pielęgniarki na tzw. doraźne wezwanie, ratownika, podatek VAT.
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat do transportu z poszczególnych miast, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Turystyczny i Gwarancyjny

Kolonia dla dzieci w świecie legend i magii to niesamowita przygoda, podczas której uczestnicy wyjazdu będą mogli zanurzyć się w kulturze i wierzeniach dawnych Słowian, poczuć się jak bohaterowie fantastycznych książek i filmów oraz przeżyć niezapomniany czas razem z innymi miłośnikami magii. Największą atrakcją turystyczną i rekreacyjną w rejonie łódzkim jest Zalew Sulejowski i jego okolice. Leżą one w samym sercu Polski, na pograniczu Mazowsza, Małopolski i Wielkopolski. Zalew Sulejowski powstał przez spiętrzenie rzeki Pilicy między Sulejowem a Smardzewicami. Zbiornik ten oddano do użytku w 1974r. i od tego czasu zapewnia on wodę dla aglomeracji łódzkiej i tomaszowskiej. Walory wypoczynkowe podregionu łódzkiego i Zalewu Sulejowskiego mają ogromne znaczenie regionalne. Przyrodnicze, rekreacyjne i krajoznawcze walory odgrywają także wartość ogólnopolską. Szybki rozwój aglomeracji przemysłowej pociągnął za sobą również wzrost zapotrzebowania na tereny wypoczynkowe, a w szczególności na ośrodki wypoczynku letniego.

Program

Magiczna drużyna i budowanie totemu
Młodzi poszukiwacze przygód zostaną podzieleni na grupy i oddani pod opiekę wychowawców. Razem z nim stworzą swoją własną, wyjątkową drużynę. Czy będzie to grupa zwinnych elfów, starych jak świat krasnoludów a może czarodziejskich rusałek lub plemię silnych wojów? Po utworzeniu się drużyn, przybraniu fantastycznych imion, każda grupa stworzy swój własny totem, który potem przedstawi pozostałym drużynom na oficjalnym rozpoczęciu obozu.

Zanurzmy się w historii i micie
Na lekcjach niewiele uczymy się o historii naszych ziem i naszych przodkach. A szkoda! Wierzenia, obrzędowość i codzienność dawnych Słowian to niezwykle fascynujące sprawy. Uczestnicy wyjazdu wezmą udział w przystępnej i bardzo ciekawej prelekcji, podczas której poznają swoje korzenie.

Pisanie run
Pismo runiczne było właściwe dla Słowian, Wikingów, Celtów i wszystkich innych, magicznych kultur. Niektóre z nich miały sprzyjać bogactwu a inne, z kolei, przynosić ochronę i gwarantować dobre zdrowie. Podczas wyjazdu, każdy uczestnik będzie miał możliwość stworzenia własnego amuletu z wybraną przez siebie runą.

Warsztaty z tworzenia słowiańskich lalek mocy
Motanki to niezwykłe słowiańskie laleczki, które przynosić miały szczęście osobie, która ją nosiła. Niektóre z nich, nawet, o ile podczas motania – zostało wypowiedziane zaklęcie, podobno spełniają życzenia. Podczas warsztatów, dzieci poznają technikę tworzenia słowiańskich laleczek i każdy stworzy swoją własną.

Warsztaty z tworzenia średniowiecznych notesów
Czy jest ktoś komu się nie marzy posiadanie niezwykłej, wypełnionej zaklęciami księgi, którą w posiadaniu ma każdy wielki czarodziej? Zaklęcia lub inne niezwykle cenne informacje, młodzi sympatycy magii zapiszą sami, ale my pomożemy im stworzyć ich osobistą, czarodziejską księgę. Na warsztatach stworzymy średniowieczne notesy, wyglądające bardzko klimatycznie!

Turniej wojów
Turniej wojów to wydarzenie dla wszystkich, którzy lubią rywalizację. Różnego rodzaju aktywności, takie jak przeciąganie liny, strzelanie z łuku, zapasy w błocie czy testy sprawności pozwolą wybrać najsprawniejszą spośród drużyn.

Nocna gra terenowa w klimacie fantasy
Punkt programu, który na pewno spodoba się wszystkim lubiącym poczuć dreszczyk emocji oraz tym, którzy marzą o prawdziwej misji, podczas której będą mogli się wykazać sprytem, odwagą i szlachetnością. Drużyny czekać będzie misja, której powodzenie zależy od wielu czynników, ale jedno jest pewne: gra gwarantuje niezapomniane wrażenia!

Swadźba
Swadźba to tradycyjne, słowiańskie zaślubiny, które odbędą się również na naszym wyjeździe! Wszystkie fantastyczne pary, które będą chciały złożyć sobie przysięgę miłości, będą mogły to zrobić na specjalnej uroczystości. Oprócz samej ceremonii, przygotowana zostanie też biesiada z ogniskiem i podpłomykami.

Konkursy plastyczne
Uczestnicy naszego wyjazdu będą mogli spróbować swoich sił w konkursie plastycznym na najciekawszego potwora, którego można by wpisać w bestiariusz słowiański oraz w konkursie na rzeźbę z piasku przedstawiającą gród/warownię/średniowieczny zamek lub inne fantastyczne miejsce.

Wybory najciekawszej postaci
Na naszym magicznym wyjeździe czeka nas dużo konkursów, ale jeden z nich – jest naprawdę wyjątkowy! Wszyscy chętni do udziału w zabawie będą musieli stworzyć i wcielić się w magiczną postać, którą później zaprezentują wszystkim podczas specjalnych wyborów na najciekawszą postać obozu. Będzie się działo!

Dodatkowo:

 • wycieczka autokarowa MIKROKOSMOS Park Owadów Mikrokosmos Ujazd + Niebieski Żródła w Skansenie Rzeki Pilicy
 • ognisko z podpłomykami , pieczonymi na ognisku z miodem
 • rysunek na folii
 • zabawy z chustami animacyjnymi
 • baloniada

ZAKWATEROWANIE:

Pensjonat LIBRA – położony nad zalewem Sulejowskim, znajduje się w Karolinowie – pod Tomaszowem Mazowieckim. Oferuje pokoje z widokiem na las, oraz ogród – gwarantuje to magiczne doznania, niezależnie od pory roku. Dysponuje przytulnymi pokojami, wyposażonymi zgodnie z najnowszymi standardami (pokoje 2, 3, 4 osobowe typu studio z łazienką i TV; pokoje typu studio z TV dla 4-6 osób składające się z przedpokoju 2 pokoi i łazienki; pokoje typu studio z TV dla 4-5 osób składające się z przedpokoju 3 pokoi i 2 łazienek)

WYŻYWIENIE trzy domowe posiłki dziennie + podwieczorek w stołówce na miejscu

Informacje dodatkowe

 • KADRA kierownik, wychowawcy 1 na 12-14 uczestników, opieka lekarska na telefon.
 • UBEZPIECZENIE NNW Signal Iduna do 5000 zł

UWAGI:

 • należy ze sobą zabrać: wypełnioną kartę kwalifikacyjną, wygodne obuwie do pieszych wycieczek, mały plecak, kurtkę ortalionową, nakrycie głowy od słońca, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy i ręcznik kąpielowy.
 • Aktualne godziny zbiórek i wyjazdów dostępne na 7 dni przed wyjazdem.

TRYB COVID-19 (obowiązuje do odwołania):

 • Program, zakwaterowanie, transport oraz procedury postępowania są dostosowane do wytycznych wydanych przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.
 • Uczestnicy powinny być zaopatrzeni przez rodziców w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas imprezy.
 • Rodzice zobowiązani są do podpisania dodatkowego regulaminu zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz podpisanie dodatkowych oświadczeń dołączonych do karty kwalifikacyjnej.
 • Poszczególne punkty programu mogą zostać odwołane lub zamienione na inne w razie ewentualnego wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez GIS, MZ i MEN.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Łódź Ul. Karskiego - parking dla autokarów przy CH Manufaktura 09:00 18:00 80.00
Piotrków Trybunalski Ul. Sikorskiego 43, stacja paliw Huzar przy zjeździe do miasta z trasy DK1 10:00 17:00 40.00
Rawa Mazowiecka Biała 2, 96-200 Rawa Mazowiecka, parking Netto 10:00 17:00 50.00
Warszawa parking obok Stacji Paliw Orlen ul. Franciszka Hynka 2 –DK 79 09:00 18:00 100.00
We własnym zakresie Pensjonat Libra, Główna 135, 97-213 Karolinów 13:00 09:00 0.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.

Zobacz inne podobne Kolonie i Obozy w Karolinowie