Kolonia ekologiczna Eco Camp dla dzieci - NOWOŚĆ

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2020. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2021 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2020 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2020-10-25 08:57
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Zapraszamy na kolonię Eco Camp, gdzie otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej powinniśmy uczyć się już od najmłodszych lat. Stąd pomysł na Eko Camp. Obóz ma na celu rozwinięcie u dzieci świadomości ekologicznej i wrażliwości związanej z poczuciem odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy. Poprzez różnorodne zajęcia chcemy kształtować wartości proekologiczne, poszerzyć wiedzę dzieci na temat otaczającej ich przyrody, uświadomić konsekwencje szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń.

Z ekologią za pan brat! Jak należy dbać o środowisko, co się stanie, jeśli będziemy rzucać śmieci obojętnie gdzie, czy nasze śmieci przeszkadzają innym? Na czym polega segregacja, czy odpady możemy wykorzystywać ponownie? Skąd się bierze plastik w brzuchach ryb i ptaków, co to jest globalne ocieplenie i dlaczego topnieją lodowce. Za pomocą ciekawych materiałów i eksperymentów będziemy starali się przybliżyć Uczestnikom zrozumienie wszystkich tych zagadnień.

Lego Creator. W czasie całego obozu Uczestnicy będą tworzyli Turbinę Wiatrową Vestas. Ten zmechanizowany zestaw LEGO oddaje ruchy tradycyjnej turbiny wiatrowej i zawiera drzewko świerkowe wyprodukowane z ekologicznego plastiku pochodzenia roślinnego. Zbudowanie tego zestawu zapewni satysfakcjonujące wyzwanie konstruktorskie. Przy okazji budowy poznamy technologię produkowania energii odnawialnej.

Przyroda i My. Zapoznamy Uczestników z niebezpieczeństwami zagrażającymi środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Co zanieczyszcza powietrze? Co szkodzi wodzie? Dlaczego niektórych gatunków roślin jest coraz mniej? Dlaczego giną zwierzęta? Podczas spacerów po pięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej dowiemy się, dlaczego nie powinniśmy hałasować w lesie, jak rozpoznać ślady zwierząt, jakich roślin nie dotykać... Ponadto codziennie będziemy prowadzić osobisty Dziennik Młodego Przyrodnika, w którym zapiszemy nasze przygody na łonie natury, obserwacje i spostrzeżenia.

DIY. Będziemy tworzyć zabawki i różne przedmioty użytkowe z rzeczy, które na co dzień wyrzucamy. Uczestnicy dowiedzą się, co w praktyce oznacza upcycling. Wykorzystamy kartony, rolki po papierze toaletowym, słoiki, opakowania po jajkach, plastikowe butelki i torebki. Przy odrobinie fantazji z pozornie niepotrzebnych rzeczy można zrobić praktycznie wszystko.

Ekologia w moim domu. Wspólnie stworzymy kodeks postępowania ekologicznego na co dzień. Zastanowimy się dlaczego warto i jak zaoszczędzić zużycie energii, dlaczego opłaca się korzystać częściej z roweru czy komunikacji miejskiej, a nie samochodu. Nauczymy się świadomie korzystać z wody, segregować domowe odpady do odpowiednich pojemników i pamiętać o zabieraniu ze sobą na zakupy bawełnianych toreb. Oczywiście nie zapomnimy o powiedzeniu sobie, jak nie marnować jedzenia i być bardziej świadomym konsumentem.

Ekoprodukty. Produkty, które kupujemy, opatrzone są często specjalnymi znakami, informującymi o ich wpływie na środowisko oraz nasz organizm. Na obozie dowiemy się, jak rozpoznać bio- i ekoprodukty i jak czytać etykiety. Zastanowimy się wspólnie jakie opakowania nadają się do recyklingu i jakie są biodegradowalne. Dowiemy się dlaczego warto kupować warzywa z gospodarstw ekologicznych, a nie supermarketów.

Quizowanie. Przeprowadzimy mini-turniej, sprawdzimy bieżącą i ogólną wiedzę naszych Uczestników o środowisku i jego najważniejszych zagadnieniach. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania, które nas zaskoczą.  Będą oczywiście nagrody!

Kino letnie. Na obozie nie zabraknie filmów o tematyce ekologicznej. Poznany przygody Wall-Ego czyli niewielkiego sprzątającego robota, który przebywa na opuszczonej i spalonej słońcem Ziemi czy uroczego pingwina Mambo z filmu Happy Feet.

Wieczór w lesie. W trakcie turnusu spędzimy magiczny wieczór w leśnym szałasie. Będzie to ekscytująca przygoda, do której oczywiście odpowiednio się przygotujemy. Nasłuchiwanie odgłosów w ciemności, szukanie konstelacji gwiazd, opowieści o fascynujących podróżach i naszych marzeniach. Razem poczekamy na zjawiskowe sowy, pogadamy o nocnym życiu nietoperzy i wytropimy świetliki. Będą emocje...

Zajęcia linowe. Pokonywanie mostów linowych nad przepaściami, zjeżdżanie ze skał, wchodzenie po drabince alpinistycznej oraz wspinaczka w kominie – to gwarancja niezapomnianych wrażeń! Zajęcia będą poprzedzone wykładem instruktorów o zasadach bezpieczeństwa i nauką podstawowych węzłów. Gwarantujemy także atestowany sprzęt.

Zamki i warownie. Jurę Krakowsko-Częstochowską nazywa się również krainą Orlich Gniazd, ze względu na tamtejsze stare warownie i zamki pochodzące z czasów dynastii Piastów. Ruiny budowli, rozrzucone wśród wapiennych skałek, tworzą niepowtarzalny widok. Wspólnie będziemy odkrywać historię i tajemnice Szlaku Orlich Gniazd. Po powrocie czeka nas Jura Quiz.

Skamieliny. Skały i kamienie mogą opowiedzieć wiele o miejscu, w którym się znajdują. Poznamy budowę geologiczną Jury i spróbujemy poszukać skamieniałości, które zdradzą nam kilka tajemnic z przeszłości.

Speleologia. Eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń, ale wymaga też nieco odwagi. Schylanie, czołganie, przeciskanie przez wąskie szczeliny – a to wszystko w ciemnych i wilgotnych jaskiniach, gdzie mrok rozpraszają jedynie nasze latarki. Nagrodą za to są wspaniałe widoki form naciekowych i możliwość poznania miejsc, do których nie każdy może wejść. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt.

Zajęcia integracyjne. Na naszych obozach przykładamy dużą wagę do tego, aby Uczestnicy szybko nawiązali nowe znajomości i tworzyli zgraną grupę. Przez cały turnus przeprowadzamy specjalnie przygotowane zabawy integracyjne i zadania team buildingowe, które pomagają zbudować i podtrzymać dobre relacje w grupie.

Ponadto w programie:

 • zajęcia ogólnosportowe
 • turnieje gier zespołowych
 • leśne gry terenowe
 • wycieczki na basen lub nad zalew
 • dyskoteka z motywem przewodnim
 • wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej akcji proekologicznej PRZY OKAZJI POMAGAM. Chcemy, abyś wiedział, że od najmłodszych lat masz wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości. Wspólnymi siłami - zaczynając od najprostszych kroków - PRZY OKAZJI przeróżnych obozowych zajęć i wycieczek zadbamy o to, żeby nasze piękne lasy, plaże, jeziora i góry były czyste - wolne od plastiku, butelek... po prostu śmieci.

Ale to nie wszystko! Biorąc aktywny udział w działaniach na obozie będziesz miał możliwość wybrać akcję charytatywną, którą wesprze finansowo Kompas! Przy okazji więc pomożesz dwa razy! Oczywiście udział w akcji jest dobrowolny. Więcej o szczegółach dowiesz się na obozie.

Zakwaterowanie:
Pensjonat w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5-osobowych z łazienkami na jednym piętrze, gdzie spędzają wakacje wyłącznie nasi uczestnicy i kadra. Na parterze znajduje się recepcja, restauracja, do dyspozycji również sala zajęciowa i wiata do organizacji ognisk. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Wyżywienie:
4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Zabierz ze sobą:

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, kompas, latarkę z zapasem baterii, bluzę i spodnie do zajęć terenowych
 • własny bidon na wodę

Transport:
Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem. Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać. Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. W przypadku, gdy Klient ma wykupioną Gwarancję Aklimatyzacji, zwracamy proporcjonalnie do ilości niewykorzystanych dni poniesioną opłatę za obóz. 

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego PARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 75% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 70% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 60% wpłaty (standardowo 20%)

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego SUPERPARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 90% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 85% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 80% wpłaty (standardowo 20%)

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - bidon - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika. Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok - - 250.00
Częstochowa 13:30 13:30 118.00
Gdańsk 06:30 20:30 198.00
Katowice 14:00 14:30 118.00
Kielce - - 250.00
Kraków 12:30 15:30 128.00
Leszno - - 250.00
Lublin - - 250.00
Łódź 10:30 16:00 168.00
Opole - - 250.00
Podlesice Gościniec Jurajski ul. Podlesice 81 42-425 Podlesice k. Kroczyc 16:00 10:00 0.00
Poznań 07:30 19:30 188.00
Rzeszów - - 250.00
Szczecin - - 250.00
Toruń 08:30 18:30 188.00
Warszawa 08:00 18:30 198.00
Wrocław 11:30 16:30 188.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.