Kolonia i obóz językowo-przygodowy by Cambridge School of English

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2021. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2022 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w listopadzie 2021 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł),składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Kolonia i obóz językowo-przygodowy by Cambridge School of English! Razem z dwiema renomowanymi szkołami Cambridge School of English & L2 Language Consulting, BTA Kompas już ponad 11 lat realizuje dla Was autorski program językowy. Tym razem spotykamy się na Mazurach, gdzie nauce sprzyjać będą promienie słońca oraz piękne widoki. Będzie to czas zabawy i relaksu, połączony z nauką języka angielskiego. Przygotowaliśmy dla Was warsztaty twórcze, zabawy i quizy oraz możliwość przeniesienia się w najróżniejsze anglojęzyczne zakątki. To wszystko pozwoli Wam bliżej poznać kulturę amerykańską oraz brytyjską i odkryć ten niesamowity świat.

Research proves that when students don't keep their minds sharp over summer vacation, they take a month or more to get back into the swing of productive learning when school starts again. If learning is presented as something fun, then they are more likely to find something that really interests them because they won’t close their mind about the subjects being taught. By enrolling your child to our summer camp, you can ensure that your son or daughter will spend the time exploring, discovering, creating and learning. Anselm Dorma.

Program realizowany będzie przez doświadczonych i wykwalifikowanych native speakerów,a podział na grupy odbędzie się z uwzględnieniem wieku Uczestników i poziomu zawansowania w znajomości języka angielskiego.

Umiejętności językowe rozwijać będziemy dzięki specjalnie przygotowanym materiałom audiowizualnym oraz interesującym ćwiczeniom. Skupimy się głównie na doskonaleniu zdolności mówienia w języku angielskim oraz umiejętnego słuchania ze zrozumieniem. Dodatkowo podszlifujemy nasze umiejętności krytycznego czytania, kreatywnego pisania form użytkowych i selekcji informacji. Naszym ogólnym celem będzie sprawienie, aby Uczestnicy zyskali pewność siebie w skutecznej komunikacji w języku angielskim.

Wartym uwagi pozostaje fakt, że kontakt z językiem angielskim nie będzie ograniczał się do 90-minutrowych sesji. Obozowe życie to przede wszystkim dobra zabawa, przeróżne quizy, zabawy, gry terenowe i zespołowe, dyskoteki, wycieczki itp. Uczestnictwo naszych lektorów w zajęciach będzie nieodłącznym elementem każdego dnia. Dzięki temu nasi Uczestnicy będą mieli okazję w praktyczny sposób porozumiewać się w języku angielskim na co dzień.

Cambridge School of English. Renomowana brytyjska szkoła językowa z ponad 25-letnim doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego. Gwarantuje przede wszystkim wysoką jakość szkoleń, opartych o autorskie programy nauczania. Wszystko to dzięki efektownym metodom nauczania, stosowanym przez wysoko wykwalifikowanych lektorów we współpracy z metodykami i trenerami. Zależy nam, aby nasza skuteczność była maksymalna, dlatego staramy się opierać nasze kursy na więcej niż jednej metodzie. Współpracujemy z doświadczonymi native speakerami pochodzenia brytyjskiego, amerykańskiego lub australijskiego, a także z lektorami polskimi – absolwentami studiów lingwistycznych i filologicznych. Nasi lektorzy posiadają nie tylko wysokie kwalifikacje i bogate doświadczenie zawodowe, ale również wyróżniają się wyjątkowymi cechami osobowości takimi, jak otwartość, życzliwość, entuzjastyczne podejście do pracy. Kwalifikacje personelu dydaktycznego doskonalone są w ramach regularnie odbywających się seminariów, przygotowywanych przez osoby odpowiedzialne za poziom szkolenia. Lektorzy uczestniczą również w konferencjach organizowanych przez wydawnictwa językowe (np. Oxford University Press, Cambridge University Press, Pearson Education), British Council, a także inne jednostki zajmujące się doskonaleniem nauczycieli.  

Kursanci Cambridge School of English osiągają wysokie wyniki egzaminów (FCE, CAE, CPE oraz IELTS) oraz znacząco rozwijają swoje kompetencje w zakresie języka ogólnego i specjalistycznego z wielu dziedzin.

L˛ – Language Consulting. Maksymalna efektywność szkoleń językowych, dzięki odpowiedniemu doświadczeniu, wiedzy i narzędziom tj. autorska platforma edukacyjna. Pozwala to precyzyjnie określić potrzeby szkoleniowe poszczególnych grup i zaoferować odpowiednie kursy, także specjalistyczne. L˛ – Language Consulting jest Centrum Egzaminacyjnym TOEIC, co daje naszym kursantom możliwość zdawania egzaminu w każdym momencie trwania kursu i w dogodnym dla kursanta terminie.

Szkoły mogą poszczycić się współpracą z takimi firmami jak: Grupa AXA, Generali, Real Sp. z o.o., Novartis Poland Sp. z o.o., Lek Polska Sp. z o.o., Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestle Polska S.A., Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polimex-Mostostal S.A., Gedeon Richter Polska Sp. z o.o., Polar Whirlpool S.A., LPP S.A., PBG SA, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, PKN Orlen S.A., Statoil Polska Sp. z o.o., Axtone Sp. z o.o., Samsung, Oracle i z wieloma innymi.

Getting to know each other. Przed nami quizy, zagadki, łamigłówki i rebusy. Nauczymy się mówić o swoich pasjach i sposobach spędzania wolnego czasu. Stworzymy własny projekt (foto-książkę) o sobie, swojej rodzinie, zainteresowaniach, a także ukrytych talentach. Popracujemy również nad wspólnym blogiem, na podstawie zebranych informacji.

Visiting Great Britain. Wybierzemy się na ekscytująca wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Podczas popijania aromatycznej herbatki earlgrey i zajadania maślanych ciasteczek, będziemy rozmawiać o najsłynniejszych zabytkach brytyjskich. Dowiemy się również o czym gawędzą Brytyjczycy. Na koniec rozwiążemy wielki brytyjski quiz, a także zagramy w komunikacyjne gry, które pomogą nam utrwalić zdobyta wiedzę. Czeka na nas również wyzwanie! Wcielimy się w rolę Sherlocka Holmesa – najsłynniejszego detektywa i będziemy musieli rozwikłać tajemniczą zagadkę, w którą zamieszana jest sama Królowa Elżbieta II.

Sightseeingaround the USA. W Stanach Zjednoczonych stworzymy zdrową wersję fast foodowej restauracji i postaramy się stworzyć konstytucję idealnego kraju. British or American English? Ciekawe czy uda nam się rozpoznać akcenty, słówka i struktury. Wybierzemy się również do Hollywood, a tam sprawdzimy kogo można spotkać na słynnej Alei Gwiazd. Zagramy w amerykański football i staniemy po stronie ławy przysięgłych. Winny czy nie winny? Tego postaramy się dowieźć.

G’day mate! Have you ever been to Australia? Podobno Australia to kontynent aż 36 razy większy od Polski, jednak mieszkańców jest tam 2 razy mniej. Natomiast jeśli chodzi o kangury, to swoją ilością przewyższają one ilość ludzi niemalże dwukrotnie. Czy to prawda? Sprawdzimy to! Takich ciekawych faktów dotyczących Australii jest całe mnóstwo, postaramy się więc dotrzeć do wszystkich. Ponadto stworzymy kolorowy australijski plakat, w którym zawrzemy wszelkie ciekawostki dotyczące tego niezwykłego kraju. Część z nich zamieścimy również na naszym blogu. Na koniec zorganizujemy wyścigi skaczących kangurów, biegających ptaków emu oraz zabawę bumerangiem.

Are you as cool as a cucumber? Comic Project – stworzymy gramatyczny komiks, w którym zaprezentujemy zasady, struktury, ciekawe powiedzonka, idiomy poznane podczas wszystkich dni obozu językowego. Bohaterami komiksu będziemy oczywiście my. Wcześniej jeszcze powtórzymy zasady gramatyczne, podczas mnóstwa gier i quizów. Na pewno będziemy się przy tym świetnie bawić!

And the Oscar goes to... Kolejnym zadaniem stawianym przed nami, będzie stworzenie filmiku opowiadającego o krajach anglojęzycznych. Wykorzystamy do tego materiały przygotowane przez lektora oraz materiały anglojęzycznych czasopism, blogów, a także YouTube. Filmowa premiera odbędzie się ostatniego dnia obozu. Natomiast wszelkich podpowiedzi odnośnie tworzenia filmu, udzieli nam lektor. Pokaże nam różne triki technologiczne i językowe, a także pomoże przy montażu. Kto wie, może czeka nas oszałamiająca kariera i półka wypełniona prestiżowymi statuetkami Oscara.

Kierunek Przygoda!

 • paintball pneumatyczny - rozgrywka pomiędzy Uczestnikami.  Podczas zajęć zapewniamy specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (100 sztuk na Uczestnika).
 • Archery Tag - zajęcia z nagrodami dla najlepszych łuczników
 • kajaki - wycieczki po jeziorze Wągiel
 • survival - poznamy tajniki przetrwania zarówno w teorii jak i praktyce
 • orienteering i terenoznawstwo - nauka posługiwania się mapą i kompasem
 • zajęcia z pierwszej pomocy - jak postępować podczas wypadków i wzywać pomoc

Ponadto w programie:

 • beztroskie plażowanie i kąpiele w jeziorze*
 • ogniska z pieczeniem kiełbasek i szantami
 • kultowe gry planszowe, karciane i towarzyskie
 • ekologiczne DIY - zajęcia twórcze
 • wieczorne kino letnie
 • dyskoteka obozowa
 • imprezy taneczne
 • zawody sportowe
 • team buliding
 • gry terenowe

* We wszystkich zajęciach wodnych Uczestnicy biorą udział pod opiekom kadry oraz ratownika WOPR. Plaża i strzeżone kąpielisko należą do naszego ośrodka.

Na zakończenie obozu prowadzący wręczą Uczestnikom specjalne certyfikaty. Przekonacie się, że zabawa może rozwijać, język nie zna granic, a obóz językowy może być wspaniałą przygodą

Wyżywienie
4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Zakwaterowanie
Ośrodek Wczasowy Piecki położony jest na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Puszczy Piskiej, w pobliżu trasy Mrągowo - Szczytno. Wody jeziora Wągiel, nad którym malowniczo położony jest teren ośrodka, zakwalifikowane są do I klasy czystości (strefa ciszy). Dobrze zagospodarowany teren Ośrodka stwarza możliwość spędzania czasu w ulubiony przez siebie sposób. Zakwaterowanie Uczestników w pokojach 4-osobowych. 

Zabierz ze sobą:

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak)
 • strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, klapki, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • własny bidon na wodę

Transport:
Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem. Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.
Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać. Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. W przypadku, gdy Klient ma wykupioną Gwarancję Aklimatyzacji, zwracamy proporcjonalnie do ilości niewykorzystanych dni poniesioną opłatę za obóz.

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego PARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 75% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 70% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 60% wpłaty (standardowo 20%)

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego SUPERPARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 90% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 85% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 80% wpłaty (standardowo 20%)

Zapraszamy na wyciekę do niezwykłego parku na terenie Puszczy Piskiej, gdzie żyją rzadkie gatunki dzikich zwierząt takie, jak ryś, wilk, jarząbek, głuszec, kurak leśny. Większość zwierząt w parku jest już zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Parku, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - bidon - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika. Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok - - 250.00
Bydgoszcz - - 250.00
Częstochowa 06:30 18:30 188.00
Gdańsk 13:00 11:30 128.00
Katowice 05:00 20:00 198.00
Kielce - - 250.00
Koszalin - - 250.00
Kraków 04:00 21:30 198.00
Leszno - - 250.00
Lublin - - 250.00
Łódź 08:30 16:30 188.00
Ostróda - - 250.00
Piecki Ośrodek Wczasowy PIECKI 11-710 Piecki, ul. Zwycięstwa 60 16:00 10:00 0.00
Poznań 08:30 17:30 188.00
Słupsk - - 250.00
Szczecin - - 250.00
Toruń 11:30 13:30 168.00
Warszawa 07:30 18:30 198.00
Wrocław 04:30 21:00 198.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.

Zobacz inne podobne Kolonie i Obozy w Pieckach