Kolonia i obóz młodzieżowy Agenci i Agentki do Zadań Specjalnych + Akcja Ratownicza

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2018. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2019 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, lektorów do zajęć językowych, opiekę medyczną, transport, program, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.
  • Cena nie zawiera:
    Programu fakultatywnego.

Kolonia i obóz młodzieżowy Agenci i Agentki dla prawdziwych tropicieli przygód. Będziemy uczyć się posługiwania się kompasem, GPS-em, wyznaczania kierunków świata na podstawie zjawisk przyrodniczych i układu gwiazd;. Czeka też na nas gra terenowa – „Poszukiwanie zaginionego skarbu”;. Poznamy elementy terenoznawstwa – i nauczymy się czytania mapy, .

AGENT RATOWNIK: warsztaty ratownicze: drogowe, poszukiwawcze, chemiczne, medyczne, wodne.
AGENT KONSTRUKTOR: „poczuj się jak złota rączka” – tworzenie swojego własnego kolorowego latawca; konstruowanie z zapałek, wykałaczek, kartonów słynnych budowli, gazetowa wojna.
AGENT NAUKOWIEC: 4 żywioły – ziemia, woda, wiatr, ogień – przeprowadzanie prostych doświadczeń; kto odkrył druk, dynamit, koło, komputer, samolot czy telefon, jaki wpływ mają one na nasze życie, ciekawostki naukowe – pogadanki.
AGENT SPORTOWIEC: Olimpiada Jaworzyny – indywidualne i grupowe rozgrywki sportowe w różnych dyscyplinach; walka fair play – dyskusja.
AGENT STYLISTA: projektowanie i wykonywanie kostiumów do zajęć aktorskich; salon fryzjerski; face painting – malowanie twarzy; pokaz mody.
AGENT ARTYSTA: podstawowe dziedziny sztuk plastycznych – pogadanka; zajęcia plastyczne z różnych technik m.in.: szkicowanie, farba, frotaż, malowanie gąbką, wyklejanie, origami; tworzenie własnej scenografii do zajęć aktorskich.
AGENT AKTOR: co robić aby walczyć z tremą; improwizacja; gestyka – ruch sceniczny – ćwiczenie mowy ciała; zajęcia z dykcji; wczucie się w rolę – analiza granej postaci; odgrywanie scenek obyczajowych; tworzenie śmiesznych skeczy.

Program pobytu
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem Pętlą Beskidzką: Wisła (deptak), Koniaków (Muzeum Koronki), Istebna (chata Kawuloka); spacery i piesze wycieczki po okolicy, ognisko z pieczeniem kiełbasek; 100 punktów na 100-lecie – gra terenowa.

PAKIET 5 ATRAKCJI:
KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY
– zabawa na wolnym powietrzu polegająca na wyrzucaniu do góry różnokolorowych proszków
TAŃCE INTEGRACYJNE
NOC KINOWA
– wieczorne oglądnie filmów i bajek
H₂O na wesoło – balonowa bitwa
TAJEMNICZYM TROPEM – zabawa terenowa z ciekawą historią w tle

AKCJA RATOWNICZA+ SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM W OSP ZWARDOŃ
Nauka wiązania węzłów ratowniczych; małe testy sprawnościowe; bezpieczeństwo w ruchu drogowym, znaki drogowe; rola odblasków w życiu codziennym; podstawy pierwszej pomocy, numery alarmowe; jak należy zachować się podczas urazu w szkole, domu, na wyjeździe – pogadanka; podręczna apteczka; za co odpowiedzialne są służby mundurowe.

FAKULTATYWNIE
Paintball
– gra na specjalnie przygotowanym leśnym poligonie, nieopodal DW „Orawcowa”. Cena: pakiet podstawowy (100 kulek) 45 zł/os., pakiet dla wytrzymałych (200 kulek) 55 zł/os.
Energylandia – całodzienny pobyt w parku rozrywki. Cena 150 zł.

GDZIE MIESZKAMY?
W Domu Wczasowym „Orawcowa”
– usytuowanym na północnym stoku szczytu Orawcowa. Do dyspozycji pokoje 3, 4, 5-osobowe z łazienkami, jadalnia, świetlica z TV, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, boisko do piłki nożnej i siatkówki, sprzęt do karaoke i do organizacji dyskotek, góralska altana, basen letni przy obiekcie.

GDZIE BĘDZIEMY?
W Zwardoniu
– niewielkiej miejscowości położonej w Beskidzie Żywieckim, tuż przy granicy ze Słowacją. Tutejszy mikroklimat to gwarancja udanego wypoczynku w bezpośrednim otoczeniu przyrody.

CO BĘDZIEMY JEŚĆ?
Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników z Warszawy, Wrocławia i Łodzi. W prezencie od Gospodarzy 1 raz w turnusie uczestnicy ustalają menu dnia :)

CZYM JEDZIEMY?
Autokar z Krakowa lub Katowic. Z Warszawy,Wrocławia, Łodzi PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.) do Katowic lub do Krakowa, dalej autokarem do obiektu. Przy mniejszej ilości uczestników z wyżej wymienionych miast obowiązuje dopłata (+50 zł/os.)

Grupy wiekowe 7-10, 11-13 lat

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 0.00
Katowice - - 0.00
Kraków - - 0.00
Łódź - - 0.00
Warszawa - - 0.00
Wrocław - - 0.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.