Kolonia i obóz młodzieżowy Bałtycka Przygoda

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie, program ubezpieczenie NNW 5000 zł (za granicą koszty leczenia 10 000 euro)., opiekę kierownika kolonii, medyczną, ratownika, TFG.
 • Cena nie zawiera:
  Opłat za imprezy fakultatywne, transportu, opieki kadry pedagogicznej, dopłat za wstępy w euro.

Kolonia i obóz młodzieżowy Bałtycka Przygoda realizowana będzie Łukęcinie - miejscowości letniskowa w północno-zachodniej Polsce położonej w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, w gminie Dziwnów, położona między Dziwnówkiem a Pobierowem, na Wybrzeżu Trzebiatowskim.

PROGRAM
1. Wycieczka autokarowa "Krajobrazy Wyspy Wolin”:
- zwiedzanie Fortu Gerharda pod opieką "podłego” pruskiego żołdaka, uczestnicy w atrakcyjny sposób poznają historie Muzeum w czasie marszruty po wnętrzach Fortu, przechodzą jednocześnie kilka prób, w końcu otrzymują nominację na stopień wojskowy. Następnie w Międzyzdrojach spacer Promenadą Gwiazd, później niesamowita podróż w czasie w cyfrowym Planetarium, będziemy podróżować po odległych galaktykach, odwiedzać planety układu słonecznego, następnie wizyta w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego.
2. Lasertag to laserowy paintball - gra wykorzystująca repliki broni palnej - amunicją nie są tu jednak plastikowe lub wypełnione farbą kulki, lecz promienie podczerwone, całkowicie nieszkodliwe, bezpieczne dla młodzieży (brak urazów). Dodatkowymi zaletami jest dużo większy zasięg -strzału” niż zwykłego paintballa oraz jej programowalność. Czujniki trafi eń zlokalizowane są na głowie i na broni. Nauczymy się taktyki prowadzenia walki w terenie leśnym oraz mieszkalnym. Daje to nieskończone możliwości. Archertag - drużynowa gra, która polega na zastrzeleniu przeciwnika przy pomocy łuku i bezpiecznych strzał. Specjalne dmuchane przeszkody utrudniają to zadanie.
3. Wycieczka autokarowa do Kołobrzegu - obejrzenie Ratusza, Starego Miasta, portu, wizyta w Maszoperii - Muzeum 6D - malowidła widniejące na ścianach oglądać można w technice 3D zakładając do tego specjalne okulary, można tu usłyszeć szum morza, śpiew mew, poczuć wiatr we włosach, pobłądzić we mgle i w mroku, zasiąść przy biesiadnym stole rybaków i poczuć klimat takiej uroczystości, a w chacie rybackiej poczuć aromat zdrowych, rumianych jabłek, następnie zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego i Skansenu Morskiego, na zakończenie godzinny pobyt w aqauparku "Millenium” lub zamiast Muzeum Oręża i aquaparku pobyt w miasteczku Western City w Zieleniewie
4. Wycieczka autokarowa do Centrum Rozrywki w Chełmie Gryfickim - udział w imprezie "Militarna Przygoda” Wojskowe szkolenie i średniowieczne rytuały w pigułce. Prowadzone metodą musztry bojowej i dobrej zabawy : malowanie kamuflażu na twarzy, przebieranie się w mundury oraz:

 • manewry wojskowe - sprawnościowy wojskowy tor przeszkód OSF - ,,małpi gaj”,
 • strzelnica - strzelanie sytuacyjne z karabinków paintballowych lub ASG
 • techniki linowe - ścianka wspinaczkowa, techniki alpinistyczne.
 • wojskowe transportery rozpoznawcze BRDM-2
 • żyroskop - test na trenażerze dla pilotów i skoczków wojskowych
 • poszukiwanie skarbów, min przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu
 • pobyt we wczesnośredniowiecznej osadzie PIASTÓW - ,,historia na żywo”. Odbędą się zawody i pojedynki obozowiczów z wykorzystaniem specjalnie dla nich przygotowanej broni
 • zwiedzanie "ZAŚCIANKA" - skansen w stylu sali rycerskiej.
 • strzelanie z armaty - bombarda krzyżacka
 • nauka walki indywidualnej oraz w szykach bojowych z użyciem miecza, topora i włóczni.
 • bieg w średniowiecznych nartach
 • jazda na koniu lub kucyku
 • dyby, klatka
 • rzut toporem i oszczepem
 • walka na kopie

Przebierania się w zbroje i pancerze, omówienie historii oraz zasad postępowania Słowian i Wikingów.
Po zajęciach przekazujemy płytkę ze zdjęciami i filmikami.
5. Kąpiele pod opieką ratownika w morzu i basenie
6. Zajęcia na boiskach sportowych
7. Warsztaty planszomaniaka - niewyczerpaną kopalnię dobrej rozrywki, rywalizacja uczestników -na planszy” wyłoni Kolonijnego Mistrza Gier Planszowych
8. Piłka nożna - nauka gry w zespole i doskonalenie poszczególnych elementów gry,
9. Warsztat piłki siatkowej plażowej - uczestnicy zapoznanie się z podstawowymi zasadami gry w piłkę siatkową
10. Wizyta na pirackim statku - piracka przygoda - zabawy w wodzie, szukanie ukrytego skarbu
11. Kosmiczna Ekspedycja - kosmiczne gry i zabawy, kosmiczna moda, kosmiczna dyskoteka
12. Zajęcia z umiejętności orientowania się w terenie
13. Balonowa bitwa wodna
14. Aquaolimpiada
- zawody pływackie, wakacyjna Olimpiada sportowa, konkurs piosenki -Śpiewać każdy może”, festiwal Talentów , dyskoteki, zabawy integracyjne, karaoke, ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz z grą terenowe, gry, konkursy, zawody

ZAKWATEROWANIE: Komfortowy Ośrodek Wczasowy "Wrzos" w Łukęcinie jest doskonałym miejscem całorocznego wypoczynku , położonym na terenie lasu iglastego w odległości 200m od plaży, swoim położeniem zapewnia ciszę, relaks i doskonały wypoczynek. Zakwaterowanie w pokojach 3,4,5-osobowych z łazienkami i telewizorami. Ośrodek dysponuje: salą konferencyjną, świetlicami, jadalnią, kawiarnią, salą dyskotekową, basenem letnim, siłownią, jacuzzi, kortem tenisowym, stołem do gry w bilard, stołem do tenisa stołowego, miejscem do grillowania, placem zabaw, boiskami do piłki nożnej, kosza, siatkówki, plażowej, badmintona.

WYŻYWIENIE: 4 posiłki dziennie w stołówce ośrodka. Pierwsze świadczenie - kolacja w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie - śniadanie oraz suchy prowiant w dniu wyjazdu (śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany do stołu). Obfity i różnorodny bufet szwedzki na śniadanie i kolację zaspokoi apetyty największych łasuchów.

FAKULTETY
1. Wizyta w TROPICAL ISLANDS
- w bardzo atrakcyjnym i największym tropikalnym parku rozrywki i wypoczynku w Europie (m.in. pobyt w krainie tropików z plażą, lasem tropikalnym, wioską tropikalną, klubem Tropino, z basenami, zjeżdżalnią wodną, Morzem Południowym, Laguną Bali, mini-golfem) Cena: 180 zł + ok. 35 euro na wstęp.
2. Fascynująca zabawa w Parku Rozrywki Heide Park wycieczka do Niemiec - (Niemcy - Soltau k. Hamburga), uznanego za nr 1 wśród niemieckich parków rozrywki o olbrzymiej powierzchni z niezliczonymi atrakcjami, zapierającymi dech jazdami. W ciągu ok.7-godzinnego pobytu uczestników czekają liczne atrakcje m.in. szwajcarski tor bobslejowy, zjeżdżalnie, łodzie, tratwy, kolejki górskie, kraina piratów, tresura aligatorów, karuzele obrotowo - młynowe, kolejki ziemne i powietrzne, wieże widokowe, huśtawki, cena 200 zł + 30 euro.
3. Warsztat tenisa zimnego - 8-godzinne szkolenie tenisowe, grupa początkująca i grająca, poznanie przepisów gry, prawidłowa postawa, sposoby poruszania się po korcie, nauka i doskonalenie gry w tenisa, cena 150 zł/os.

Imprezy fakultatywne są realizowane przy zgłoszeniu się minimum 20 osób.

TRANSPORT: Wyjazdy z poszczególnych miejscowości realizowane są przy zgłoszeniu się minimum 7 osób, W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może odwołać połączenie antenowe na 7 dni przed wyjazdem. Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem.

UBEZPIECZENIE
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Uczestnicy będą ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW Polska - 5000 PLN, NNW Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 2000 EUR, NNW Pozostałe Państwa Świata - 4000 EUR), kosztów leczenia (KL Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 10000 EUR, KL Pozostałe Państwa Świata - 30000 EUR) oraz bagażu podróżnego (BP Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 200 EUR, BP Pozostałe Państwa Świata - 400 EUR ).

UWAGI Uczestnicy powinni mieć obowiązkowo aktualne legitymacje szkolne. W trakcie wycieczek zagranicznych wymagany jest paszport lub dowód osobisty.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok - - 150.00
Bydgoszcz - - 100.00
Częstochowa - - 150.00
Dojazd Własny - - 0.00
Gdańsk - - 120.00
Katowice - - 160.00
Kielce - - 150.00
Kraków - - 150.00
Lublin - - 150.00
Łódź - - 100.00
Olsztyn - - 150.00
Opole - - 150.00
Płock - - 150.00
Poznań - - 150.00
Radom - - 150.00
Rzeszów - - 150.00
Siedlce - - 150.00
Tarnów - - 150.00
Toruń - - 100.00
Warszawa - - 100.00
Włocławek - - 100.00
Wrocław - - 150.00
Zielona Góra - - 150.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.