Kolonia i obóz młodzieżowy na Mazurach - Mazury LUX

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie, transport, program, ubezpieczenie NNW (SU 5000 zł), kadra pedagogiczna, transport.
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat do transportu z poszczególnych miast, opłat za imprezy fakultatywne.

Kolonia i obóz młodzieżowy na Mazurach organizowana w luksusowych warunkach hotelu Manor. Na miejscu: 10 sal szkoleniowo - konferencyjnych, kryty basen, "Bajkolandia”, sala zabaw dla dzieci z kompleksem zjeżdżalni, z basenem z piłeczkami i trampoliną. Ponadto kręgielnia, tenis stołowy, bilard, siłownia, automaty zręcznościowe, piłkarzyki, cymbergaj, boiska do siatkówki, siatkówki plażowej, piłki nożnej, badmintona, plac zabaw nad jeziorem. W sąsiedztwie gospodarstwo agroturystyczne ze zwierzętami, stadniną koni, amazonkami, powozami

PROGRAM:
1. Wycieczka do Olsztyna: w programie Zamek Królewski, amfiteatr, gdzie w sezonie odbywa się wiele imprez, katedra, kamieniczki Starego Miasta, park, seans w Planetarium
2. Aktywna Przygoda – do wyboru 3 atrakcje spośród:

 • przejażdżki na segweyach
 • strzelanie z wiatrówki lub łuku
 • Bungee run
 • Zorbing
 • Mega piłkarzyki
 • Wyścig na rurach
 • rowery przeciwskrętne

3. GRA - LASER TAG jest odmianą paintballu, gdzie zamiast kulki z farbą strzelamy wiązką podczerwieni, całkowicie bezpieczną dla grającego. Uczestnik gry zostaje wyposażony w specjalne przygotowany zestaw składający się z karabinu oraz kamizelki z czujnikami sygnalizującymi trafienia. Gra nie kończy się po jednym trafieniu, ale po skończeniu czasu rozgrywki. Przygotowane po zakończeniu gry statystyki, dają obraz tego co wydarzyło się w Labiryncie: pokazują najlepszego strzelca, najlepszego gracza, ilość trafień. Gra toczy się w labiryncie – jest to system korytarzy w tajemniczym półmroku i sztucznym dymie, tworzących niepowtarzalny klimat. Na każdym rogu napotykamy beczki, zapory z opon, skrzynie po amunicji, kraty, antresole i balkony. Dodatkowo doznania wzmagają lamy UV, lasery i kolorofony. Całość dopełnia odpowiednio dobrana muzyka.
4. Spływ kajakowy "Kajakiem za Olsztyn" - rzeką Łyną na odcinku: Olsztyn (Park Podzamcze na olsztyńskiej Starówce) - Elektrownia wodna "Łyna”
5. ognisko z pieczeniem kiełbasek,
6. przejażdżki konne
7. korzystanie ze Strefy Relaksu: basen rekreacyjny, basen dla dzieci, jacuzzi, sauna, łaźnia)
8. Korzystanie ze sprzętu pływającego na jeziorze: rowery wodne, kajak
9. Kąpiele, plażowanie na pobliskim jeziorze
10. Korzystanie z atrakcji hotelu: basen, siłownia, kręgielnia i tenis stołowy
11. Dyskoteki
12. Zajęcia sportowe - mini olimpiada kolonijna, rozgrywki sportowe,
13. Wycieczka piesza z przewodnikiem do gospodarstwa agroturystycznego,
14. biesiadowanie przy ognisku, śluby kolonijne, filmy, dyskoteki, karaoke, gry i zabawy, konkursy z nagrodami , wieczory filmowe, kalambury, karaoke

DODATKOWE PROFILE:
15. PIŁKA NOŻNA:

Pod okiem instruktora piłki nożnej naukę gry w zespole i doskonalenie poszczególnych elementów gry

 • Grę na pozycji bramkarza, obrońcy, pomocnika i napastnika
 • Naukę poprawnego prowadzenia piłki, strzałów na bramkę, obrony, uników, zwodów, trików piłkarskich, żonglerki
 • Poznanie przepisów gry oraz podstaw sędziowania meczów
 • Poznanie strategii rozgrywania meczów i ustawienia zawodników
 • Gry kontrolne
 • Poznanie elementów historii piłki nożnej

16. PIŁKA SIATKOWA:
Interesujecie się siatkówką, chcecie zgłębić jej tajniki i aktywnie spędzić wakacje? Oprócz głównych atrakcji programowych proponujemy Wam treningi . na boiskach otwartych i na plaży, uczestnicy pod okiem instruktora sportu zapoznają się z podstawowymi zasadami gry w piłkę siatkową, a w szczególności: techniką poruszania się i przyjmowanie prawidłowej postawy, przyjęcie i oddanie piłki sposobem górnym i dolnym w postawie wysokiej, niskiej i o zachwianej równowadze, zbicie piłki, pląs, kiwka, blok, zagrywka stacjonarna i z wyskoku. Równocześnie będziemy poznawać reguły gry i zasady sędziowania meczu (codzienne zajęcia po ok. 2 godziny)

ZAKWATEROWANIE:  MANOR HOTEL www.manorhotel.pl o wysokim standardzie, położony 7 km od centrum Olsztyna, na skraju lasu nad jednym z najczystszych jezior Żbik. Dookoła przepiękny pejzaż. Komfortowe pokoje: 3, 4-5 osobowe z łazienkami i TV(jedno- lub dwupoziomowe). Każdy pokój posiada balkon lub taras, TV satelitarną, dostęp do sieci WI-FI.

TRANSPORT:
a/ trasa główna – autokar - wyjazd z Warszawy - zbiórka w dniu rozpoczęcia turnusu o godz. 9.45 – ul. Niemcewicza 17; planowany powrót w dniu zakończenia turnusu ok. godz. 15.00; cena dojazdu z Warszawy + 130 zł
b/ wyjazd z Łodzi – bus lub autokar + 130 zł
cena dojazdu z Łodzi + 100 zł
c/ wyjazd z Lublina busem + 150 zł
d) PKP – wyjazdy z następujących miejscowości: Białystok, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Lębork, Koszalin, Słupsk, Wrocław, Zielona Góra, Poznań, Toruń, Kraków, Katowice, Kielce, Sosnowiec, Rzeszów, Częstochowa + 160 zł.
Trasy antenowe realizowane busem, Polskim Busem lub PKS przy zgłoszeniu min 7 uczestników z danej miejscowości. W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może odwołać połączenie antenowe na 7 dni przed wyjazdem. Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie, pierwsze świadczenie – obiad w dniu rozpoczęcia turnusu, ostatnie świadczenie: obiad i suchy prowiant w dniu wyjazdu.

Kolonie 7-13 lat, obóz 14-18 lat

IMPREZY FAKULTATYWNE:
1. ESCAPE ROOM!

To gry pełne akcji, w których wraz ze swoją drużyną (2-5 osoby) w ciągu 60 minut musisz opuścić pokój pełen zagadek i łamigłówek. Wraz z upływem każdej minuty rośnie poziom adrenaliny. Współpraca, spostrzegawczość, inteligencja oraz kreatywność to klucze do sukcesu. Przez cały czas gry obserwuje Was mistrz gry, który w razie potrzeby coś podpowie
Przez godzinę będziecie szukać wskazówek, rozwiązywać łamigłówki i poznawać olsztyńskie tajemnice - wszystko po to, aby wydostać się z pokoju zagadek zanim skończy się czas. W tej rozrywce liczy się spryt, spostrzegawczość i współpraca w grupie. Czy uda Wam się uciec z escape room w godzinę? Cena 30 zl/os.

2. Wycieczka autokarowa: zwiedzanie Bazyliki w Świętej Lipce – perły baroku na północnym wschodzie Polski– krótki koncert organowy (podczas gry poruszają się figurki i inne elementy umieszczone na organach), zwiedzanie Wilczego Szańca –byłej kwatery Hitlera w Gierłoży (zwiedzanie z przewodnikiem kwatery na którą składają się m.in: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie),następnie wizyta w Parku Wodnym Tropikana w hotelu „Gołębiewski” w Mikołajkach w skład którego wchodzą: basen pływacki, basen rekreacyjny z falą, biczami wodnymi, basen z hydromasażem wodno-powietrznym, basen sportowy, jacuzzi, zjeżdżalnia „cebula”, zjeżdżalnia 5-torowa, grota solna, jaskinia śnieżno-lodowa, cena 110 zł / os. Imprezy fakultatywne realizowane przy zgłoszeniu się min. 20 uczestników.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok - - 160.00
Częstochowa - - 160.00
Dojazd Własny - - 0.00
Gdańsk - - 160.00
Gdynia - - 160.00
Katowice - - 160.00
Kielce - - 160.00
Koszalin - - 160.00
Kraków - - 160.00
Lębork - - 160.00
Lublin - - 150.00
Łódź - - 130.00
Poznań - - 160.00
Rzeszów - - 160.00
Słupsk - - 160.00
Sosnowiec - - 160.00
Szczecin - - 160.00
Toruń - - 160.00
Warszawa - - 130.00
Wrocław - - 160.00
Zielona Góra - - 160.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.