Kolonia i obóz młodzieżowy - Toskania i Liguria

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2018. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2019 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2018-09-22 03:59
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie: 7 noclegów. Wyżywienie. Transport: autokar z WC, barkiem, DVD i klimatyzacją. Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Opieka pedagogiczna. Realizacja programu.
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, posiłku na terenie Gardalandu w dniu wyjazdu do Włoch, obowiązkowej dopłaty za realizację programu zbieranej przez pilota – 70 EUR.

Zapraszamy Was do zwiedzenia najciekawszych zabytków magicznej Toskanii oraz wypoczynku nad Morzem Liguryjskim. Prawdziwa turystyczna eskapada, w trakcie której odwiedzimy renesansową Florencję, będzie czas na pamiątkową fotografię pod krzywą wieżą w Pizie. Zwiedzimy też pełną zabytków portową Genuę oraz stolicę mody – Mediolan. Odwiedzimy też Weronę – miasto Romea i Julii. Na zakończenie całodzienny pobyt w parku rozrywki Gardaland.

1 dzień: Wyjazd z Polski wg planu podróży. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.
2 dzień: Przyjazd do Florencji. Zwiedzanie miasta, między innymi: katedra Santa Maria del Fiore, taras widokowy przy placu Michała Anioła, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta, kościół Santo Croce z grobem Michała Anioła. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Pizy. Spacer po historycznym centrum z zespołem katedralnym wraz ze słynną Torre Pendente, czyli „krzywą wieżą”. Przejazd do hotelu nad morzem. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4 dzień: Wypoczynek nad Morzem Liguryjskim.
5 dzień: Wycieczka do Genui – portowego miasta, w którym urodził się Krzysztof Kolumb. Zwiedzanie miasta, miedzy innymi: dom Krzysztofa Kolumba, Katedra, Piazza de Ferrari, stary port, latarnia morska. Dla chętnych fakultatywna wizyta w największym we Włoszech i drugim w Europie akwarium Acquario di Genova (wstęp płatny dodatkowo około 20 EUR).
6 dzień: Wypoczynek nad Morzem Liguryjskim.
7 dzień: Wypoczynek nad Morzem Liguryjskim.
8 dzień: Wykwaterowanie. Po śniadaniu przejazd do stolicy światowej mody – Mediolanu. Zwiedzanie miasta, między innymi: Piazza del Duomo z przepiękną Katedrą Narodzin św. Marii, Zamek Sforzów, Piazza Della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci, Teatro Della Scala – gmach słynnej opery, Galeria Wiktora Emanuela II – najstarsze i najbardziej eleganckie centrum handlowe w Mediolanie. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Werony. Kolacja, nocleg.
9 dzień: Po śniadaniu krótka wizyta w Weronie – mieście Romea i Julii. Następnie przejazd do jednego z największych włoskich parków rozrywki Gardaland. Bilet wstępu upoważnia do korzystania bez ograniczeń ze wszystkich atrakcji: rollercoastery (Raptor, Blue Tornado, Magic Mountain), zjeżdżalnie wodne, pokazy i wiele innych atrakcji. Więcej szczegółów na www.gardaland.it. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
10 dzień: Powrót do Polski wg planu podróży.

Zakwaterowanie
7 noclegów: hotele ***: 1 nocleg w okolicach Florencji, 5 noclegów w hotelu Laurin w Marina di Pietrasanta lub inny tej samej kategorii, 1 nocleg w okolicach Werony. Pokoje 3-, 4-osobowe z łazienkami, do dyspozycji: restauracja, bar, sala telewizyjna, bezpłatne Wi-Fi w lobby hotelowym.

Kadra - zatrudniamy sprawdzonych i wykwalifikowanych opiekunów, którzy współdecydują o jakości naszych kolonii i obozów. Najczęściej są to nauczyciele szkolni, wychowawcy świetlic, pracownicy domów kultury. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane przez Kuratoria Oświaty podczas zgłaszania do nich naszych imprez. Kadra to nie tylko wychowawcy. To także kierownicy, ratownicy, animatorzy, instruktorzy. To ludzie z pasją - najlepsi w tym co robią.

Świadczenia

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów.
 • Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki, kuchnia włoska) w restauracji hotelowej. Obiady 1 daniowe np. makaron, lasagna plus deser lub owoc, woda w dzbankach. Kolacje 2 daniowe składają np. danie mięsne na ciepło, zupa, przystawka, deser lub owoc, woda w dzbankach.
 • Wszystkie posiłki serwowane do stolika. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu plus prowiant zamiast obiadu. W godzinach wieczornych na terenie Gardalandu możliwość zjedzenia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie). W drodze powrotnej posiłek w Czechach.
 • Transport: autokar z WC, barkiem, DVD i klimatyzacją.
 • Ubezpieczenie: KL - 20.000 EUR, NNW - 15.000 PLN.
 • Opieka pedagogiczna.
 • Realizacja programu.

Informacje praktyczne

 • Cena nie obejmuje: dopłat za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, posiłku na terenie Gardalandu w dniu wyjazdu do Włoch, obowiązkowej dopłaty za realizację programu zbieranej przez pilota – 70 EUR. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 20 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody). Do przekroczenia granicy konieczne jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Sugerowane kiszonkowe minimum 120 EUR (program obowiązkowy, kaucja pobierana przy zakwaterowaniu, drobne wydatki) plus na program fakultatywny. Przejazd na trasie granica Polski – Florencja (ok. 1150 km) około 17 godzin. W trakcie podróży tam przerwa na posiłek w Czechach (we własnym zakresie, orientacyjny koszt ok. 150 KCZ).
 • Planowany przyjazd do hotelu ok. godz. 22.00 drugiego dnia imprezy. Planowany wyjazd z hotelu ok. godz. 08.00 przedostatniego dnia imprezy.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa Parkingi przy restauracjach McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży 14:30 14:30 50.00
Jastrzębie-Zdrój ul. Sybiraków 2, Dworzec Autobusowy 17:30 11:30 0.00
Katowice ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy, stanowiska 1-4, obok Supersamu 16:00 13:00 0.00
Kraków ul. Reymonta 22, parking dla autokarów, przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta) 14:15 14:30 100.00
Leszno ul. Zygmunta Starego 1, parking przy Hali Trapez (na końcu ul. Zygmunta Starego) 09:00 19:00 130.00
Łódź al. Włókniarzy 227, Dworzec PKS Łódź Kaliska, przy stanowiskach 4,5,6 (wjazd od ulicy Karolewskiej) 12:00 16:00 100.00
Opole ul. Dubois 9, parking na rogu ulic Dubois i 1 Maja (wjazd od ulicy Dubois) 14:00 15:00 50.00
Piotrków Trybunalski ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar, przy zjeździe do miasta z trasy DK1 12:50 15:30 80.00
Poznań ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP 07:30 20:30 150.00
Radomsko Stobiecko Szlacheckie - stacje paliw przy DK1, 436 km, zgodnie z kierunkiem podróży 13:20 15:00 50.00
Warszawa Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11 09:45 18:00 130.00
Wrocław ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11 12:00 16:30 80.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.