Kolonia i obóz przygodowy Smerfna Wioska


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2018-06-19 19:59
15.07.2018 - 25.07.2018 1155.00 PLNrezerwuj
Cena z Krakowa, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Łodzi. Transfery realizowane przy min. 6 os. busem lub min. 10 os. PKP.
25.07.2018 - 04.08.2018 1155.00 PLNrezerwuj
Cena z Krakowa, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Łodzi. Transfery realizowane przy min. 6 os. busem lub min. 10 os. PKP.
04.08.2018 - 14.08.2018 1155.00 PLNrezerwuj
Cena z Krakowa, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Łodzi. Transfery realizowane przy min. 6 os. busem lub min. 10 os. PKP.
14.08.2018 - 24.08.2018 1155.00 PLNrezerwuj
Cena z Krakowa, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Łodzi. Transfery realizowane przy min. 6 os. busem lub min. 10 os. PKP.

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, transport, program, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.
  • Cena nie zawiera:
    Wycieczek fakultatywnych.

Kolonia i obóz przygodowy Smerfna Wioska to kolonia na której każdego dnia realizujemy inny program, pod przywództwem innego Smerfa. Na przykład w dniu Osiłka rozegramy zawody sportowe, w dni Łasucha zabawimy się kucharza, a w dniu Malarza poznamy podstawowe dziedziny plastyczne.

Dzień Ważniaka: „jak to jest zrobione?” – poznanie tajemnic działania prostych urządzeń; „dlaczego niebo jest niebieskie?, „dlaczego kręci się w głowie po zejściu z karuzeli?” itp. – odpowiedzi na trudne pytania; pompowanie balonów, stworzenie piankoliny – proste eksperymenty chemiczne; wynalazcy mikroskopu, samolotu czy waty cukrowej – pogadanka; projekcja filmu „Smerfy”.
Dzień Osiłka: „w zdrowym ciele zdrowy duch” – cechy prawdziwego sportowca; poranna gimnastyka; poznanie różnych wariantów rozgrzewek, rozgrywki sportowe zespołowe i indywidualne; Smerfne Igrzyska.
Dzień Łasucha: ABC kucharza – zasady bezpieczeństwa obowiązujące w kuchni, stworzenie własnej czapki z papieru, ustalanie menu ze zdrowych składników; zaprojektowanie „obrazkowej” megakanapki dla Łasucha, degustacja pysznych soków owocowych połączona z pogadanką o witaminach i zdrowym trybie życia; przygotowanie koreczków, przekąsek i sałatki owocowej na wieczorną smerfną ucztę.
Dzień Harmoniusza: muzykoteka – pogadanka na temat różnych gatunków muzycznych; poznanie podstawowych instrumentów muzycznych – prezentacja; „zagraj na byle czym” – gra na znalezionych przedmiotach; opracowanie smerfnej piosenki; „śpiewać każdy może” – smerfne karaoke, muzyczny seans bajkowy – projekcja „Sing”.
Dzień Malarza: podstawowe dziedziny plastyczne; mowa kolorów; malowanie pejzażu na folii rozpiętej pomiędzy drzewami, malowanie gąbką; wyklejanie; wykonywanie makiety wioski Smerfów; projektowanie nowego kostiumu dla Smerfetki i Papy Smerfa.
Dzień Farmera: „jak odróżnić owies od pszenicy, kozę od sarny i kapustę od brukselki?”– pogadanka na temat upraw i co można znaleźć w ogródku u babci; „przygarnij Klakiera” – zasady hodowli zwierząt oraz ich żywienia (również tych, które mieszkają z nami w domu); projekt i wykonanie śmiesznego stracha na wróble; przygotowanie zdrowych sokówi koktajli.
Dzień Nata: „o czym szumią wierzby”– pogadanka na temat gatunków drzew rosnących w lasach, znaczeniu lasu i potrzebie dbania o środowisko; „gdzie mieszka borsuk?”– prezentacja multimedialna leśnych zwierząt, rozpoznawanie śladów i odgłosów zwierząt; rośliny i zioła zamieszkujące las – stworzenie własnego zielnika.
Dzień Gargamela: „jak ja nie cierpię Smerfów...”– gra terenowa, której celem jest przywrócenie na mapę wioski smerfów, którą zniszczył Gargamel; sztuka kamuflażu – budowa szałasu i jego maskowanie; zakładanie kryjówek i zasadzek na złego Gargamela; nauka czytania mapy.
Dzień Lalusia: „lustereczko powiedz przecie...” – projektowanie i wykonanie smerfnego stroju na wieczorny bal; projektowanie i wykonanie biżuterii; stylizacja paznokci; malowanie twarzy; projekcja filmu „Nowe Szaty Króla”; pokaz mody i Smerfny Bal.
Mile widziane stroje tematyczne

Program pobytu
Wycieczka autokarowa na baseny termalne (2-godzinny pobyt); Izba Regionalna w Murzasichlu; wycieczka do Bacówki – pokaz wyrabiania sera i degustacja serków podhalańskich; ognisko z pieczeniem kiełbasek; warsztaty tworzenia zwierząt z siana; warsztaty agroturystyczne; 100 punktów na 100-lecie – gra terenowa.

DZIELNI-SAMODZIELNI!
Podczas trwania kolonii dzieci będą uczone wszelkich czynności pomagających w codziennym usamodzielnianiu się. Poprzez gry i zabawy koloniści nauczą się lub udoskonalą swoje umiejętności w takich dziedzinach jak: poranna i wieczorna toaleta, mycie zębów, czesanie się, umiejętność dobierania właściwej garderoby do warunków pogodowych, sznurowanie butów, składanie ubrań, ścielenie łóżka. Akcja wzbogacona o savoir-vivre – dobre maniery w domu, w szkole, na wycieczce, kolonii... - dyskusja + zabawa.

GDZIE MIESZKAMY?
W Domu Wypoczynkowym „Tatrzańska Grań”
– usytuowanym w cichym i spokojnym miejscu. Do dyspozycji uczestników pokoje 2, 3, 4 i 5-osobowe z łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się jadalnia, świetlica, sala gier – ping-pong, piłkarzyki, miejsce na grilla, wyznaczone boisko do siatkówki, trampolina, mały basen letni z podgrzewaną wodą.

GDZIE BĘDZIEMY?
W Małym Cichym – niewielkiej miejscowość u stóp Tatr. Klimat i kameralna atmosfera Małego Cichego, dają możliwość obcowania z niepowtarzalną górską przyrodą, góralską kulturą oraz odpoczynku z dala od tłumu turystów.

CO BĘDZIEMY JEŚĆ?
Cztery posiłki dziennie (śniadanie – bufet, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników z Warszawy, Wrocławia, Łodzi. W prezencie od Gospodarzy 1 raz w turnusie uczestnicy ustalają menu dnia :)

CZYM JEDZIEMY?
Autokar z Krakowa lub Katowic. Z Warszawy, Wrocławia, Łodzi PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.) do Katowic lub do Krakowa, dalej autokarem do obiektu. Przy mniejszej ilości uczestników z wyżej wymienionych miast obowiązuje dopłata (+50 zł/os.)

Grupy wiekowe 7-10, 11-13 lat

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 0.00
Katowice - - 0.00
Kraków - - 0.00
Łódź - - 0.00
Warszawa - - 0.00
Wrocław - - 0.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.