Kolonia i obóz rekreacyjny - Włochy - Kampania i Rzym

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2018. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2019 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2018-09-22 02:59
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opieka pedagogiczna, realizacja programu
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, posiłku na terenie Mirabilandii w dniu wyjazdu z Włoch, obowiązkowej dopłaty na realizację programu zbieranej przez pilota – 80 EUR

Jedyna okazja, aby zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje Włoch. To wszystko gwarantowane jest w bardzo bogatym programie. Zwiedzimy Wenecję oraz najstarszą republikę świata – San Marino. Dotrzemy do Neapolu, gdzie będzie można zobaczyć różnice między północą, a południem Włoch. Nad Morzem Tyrreńskim poczujemy klimat Kampanii i skorzystamy z cudownych kąpieli w morzu. Nie zabraknie też zwiedzania Rzymu i Watykanu. W drodze powrotnej będziemy się bawić w największym włoskim parku rozrywki – Mirabilandii.

1 dzień: Wyjazd z Polski wg planu podróży. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.
2 dzień: Przyjazd do Wenecji. Rejs statkiem, spacer trasą turystyczną do Mostu Rialto, Plac i Bazylika Św. Marka, Most Westchnień. Przejazd do hotelu w okolicach Ravenny. Kolacja, nocleg.
3 dzień: Śniadanie. Przejazd do San Marino i zwiedzanie najstarszej republiki świata. Przejazd do hotelu nad morzem w okolicach Neapolu, kolacja, nocleg.
4 dzień: Wypoczynek nad Morzem Tyrreńskim.
5 dzień: Całodniowa wycieczka Wezuwiusz - Neapol - Pompeje. W programie wjazd na platformę widokową Wulkanu Wezuwiusz. Jeśli warunki na to pozwolą, dla chętnych za dodatkową opłata 10 EUR, wejście na krater wulkanu. Zwiedzanie Pompei, które w 79 roku p.n.e zostały zniszczone przez wybuch wulkanu. Wizyta w stolicy Kampanii – Neapolu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6 dzień: Wypoczynek nad Morzem Tyrreńskim.
7 dzień: Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie, przejazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta: Forum Romanum, Forum Trajana – Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Kapitol i Koloseum. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
8 dzień: Śniadanie, przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Zwiedzanie Placu i bazyliki Św. Piotra. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
9 dzień: Śniadanie, przejazd do największego we Włoszech parku rozrywki Mirabilandii. Bilet wstępu upoważnia do korzystania w dowolnej ilości z ponad 40 różnych atrakcji. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
10 dzień: Powrót do Polski wg planu podróży.

Zakwaterowanie
7 noclegów, hotele***:1 nocleg w okolicach Ravenny, 4 noclegi w hotelu Casa Rossa w Torre del Greco lub innym tej samej kategorii, 2 noclegi w okolicach Rzymu. Pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami, klimatyzacją, telewizorami, lodówkami. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 20 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone żadne szkody.

Kadra - zatrudniamy sprawdzonych i wykwalifikowanych opiekunów, którzy współdecydują o jakości naszych kolonii i obozów. Najczęściej są to nauczyciele szkolni, wychowawcy świetlic, pracownicy domów kultury. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane przez Kuratoria Oświaty podczas zgłaszania do nich naszych imprez. Kadra to nie tylko wychowawcy. To także kierownicy, ratownicy, animatorzy, instruktorzy. To ludzie z pasją - najlepsi w tym co robią.

Program fakultatywny
Aquapark Magic World
– wizyta w parku wodnym z wieloma atrakcjami takimi jak: Kamikaze, Water Roller, Anaconda, rafting. Bilet wstępu upoważnia do nieograniczonego korzystania z atrakcji parku. – cena 25 EUR (zawiera bilet wstępu).
Monte Cassino – wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz w Opactwie Benedyktynów. W drodze powrotnej postój w jednym z nadmorskich miasteczek, w którym będzie możliwość spróbowania oryginalnej mozzarelli di bufala oraz zrobienia zakupów - cena 30 EUR (cena zawiera bilet wstępu)

Świadczenia

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów.
 • Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki) w restauracji hotelowej, kuchnia włoska (śniadanie, obiad 1-daniowy, kolacja 2-daniowa). Wszystkie posiłki serwowane do stolika. Do obiadu i kolacji podawana jest woda w dzbankach. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant zamiast obiadu. W godzinach wieczornych na terenie Mirabilandii możliwość zjedzenia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie). W drodze powrotnej posiłek w Czechach.
 • Transport: autokar z WC, barkiem, video i klimatyzacją.
 • Ubezpieczenie: KL - 20.000 EUR, NNW - 15.000 PLN.
 • Opieka pedagogiczna.
 • Realizacja programu.

Informacje praktyczne

 • Cena nie obejmuje: dopłat za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, posiłku na terenie Mirabilandii w dniu wyjazdu z Włoch, obowiązkowej dopłaty na realizację programu zbieranej przez pilota – 80 EUR. Do przekroczenia granicy konieczne jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Sugerowane kieszonkowe minimum 120 EUR (program obowiązkowy, kaucja pobierana przy zakwaterowaniu, drobne wydatki) plus koszty wycieczek fakultatywnych.
 • Przejazd na trasie granica Polski – Wenecja (ok. 900 km) około 14 godzin. W trakcie podróży tam przerwa na posiłek w Czechach (we własnym zakresie, orientacyjny koszt ok. 150 KCZ).
 • Planowany przyjazd do hotelu ok. godz. 22.00 drugiego dnia imprezy. Planowany wyjazd z hotelu ok. godz. 08.00 przedostatniego dnia imprezy.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa Parkingi przy restauracjach McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży 14:30 14:30 50.00
Jastrzębie-Zdrój ul. Sybiraków 2, Dworzec Autobusowy 17:30 11:30 0.00
Katowice ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy, stanowiska 1-4, obok Supersamu 16:00 13:00 0.00
Kraków ul. Reymonta 22, parking dla autokarów, przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta) 14:15 14:30 100.00
Leszno ul. Zygmunta Starego 1, parking przy Hali Trapez (na końcu ul. Zygmunta Starego) 09:00 19:00 130.00
Łódź al. Włókniarzy 227, Dworzec PKS Łódź Kaliska, przy stanowiskach 4,5,6 (wjazd od ulicy Karolewskiej) 12:00 16:00 100.00
Opole ul. Dubois 9, parking na rogu ulic Dubois i 1 Maja (wjazd od ulicy Dubois) 14:00 15:00 50.00
Piotrków Trybunalski ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar, przy zjeździe do miasta z trasy DK1 12:50 15:30 80.00
Poznań ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP 07:30 20:30 150.00
Radomsko Stobiecko Szlacheckie - stacje paliw przy DK1, 436 km, zgodnie z kierunkiem podróży 13:20 15:00 50.00
Warszawa Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11 09:45 18:00 130.00
Wrocław ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11 12:00 16:30 80.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.