Kolonia i obóz survivalowy na Mazurach - Dream Team Camp 2018

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2018. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2019 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie w pawilonie hotelowym, pokoje czteroosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, całodzienne wyżywienie (3 posiłki dziennie+podwieczorek), transport autokarem z Warszawy, zajęcia programowe (survival, żeglarstwo, kajakarstwo, gry sportowe i terenowe oraz paintball- 200 kulek, zajęcia linowe, quadowe, wycieczki rowerowe, wycieczkę do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, zajęcia edukacyjne, rekreacyjne i rozrywkowe wymienione w ofercie, całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku, ubezpieczenie NNW (Signal Iduna 5000zł), organizację wypoczynku według przepisów Kuratorium Oświaty.
 • Cena nie zawiera:
  Dodatkowe kulki paintballowe 200sztuk - 25zł. Transport z Gdańska za dopłatą tylko w turnusie SV1, realizowany przy min. 7 osobach. Zniżka 50zł za dojazd własny i powrót we własnym zakresie. Spływ kajakowy rzeką Krutynią 3 godz. (+100zł)

Jesteśmy z Wami i dla Was, dlatego też zgodnie z waszymi prośbami z sezonu 2016 stworzyliśmy poszerzony profil zajęć survivalowych, które oceniliście w ankietach dobrze i bardzo dobrze, a kolonia i obóz survivalowy2017 był prawdziwą REWELACJĄ SURVIVALOWĄ! Wzorem zeszłego roku w nadchodzące wakacje przewidujemy codzienne bloki zajęć z nauki postępowania w świecie dzikiej przyrody. Interdyscyplinarna dziedzina jaką jest survival to obcowanie z naturą, które daje mnóstwo satysfakcji, wycisza i uspokaja. Ponadto pozwala docenić wartość podstawowych rzeczy, które wydają się nam bardzo zwyczajne, jak woda i ogień, a także uczy szcunku do przyrody. Podczas obozu stawiamy na edukację młodych ludzi, pozwalamy na nabycie umiejętności, które mogą okazać się potrzebne, a wręcz mogą zadecydować o przeżyciu w ekstremalnej syytuacji.

W blokach survivalowych:

 • łucznictwo (2 zajęcia);
 • archery games: paintball, łucznictwo i zbijak w jednym (2 zajęcia);
 • paintball ( 2 zajęcia);
 • quady (2 zajęcia);
 • budowanie jednostek pływających (tratw);
 • maskowanie;
 • posługiwanie się niezbędnikiem survivalowym;
 • wykorzystanie technik linowych i metod asekuracji (tyrolka, wahadło);
 • pozyskiwanie, uzdatnianie oraz transport wody;
 • łowienie ryb różnymi metodami;
 • rozpalanie ognia różnymi metodami (lupa, krzesiwo itd.);
 • rozpoznawanie dzikich roślin jadalnych;
 • przygotowanie posiłków na ognisku;
 • żeglarstwo;
 • kajakarstwo;
 • gry terenowe;
 • prowizoryczne urządzenia obozowe;
 • budowanie różnego typu schronień i posłań do spania;
 • ratownictwo wodne;
 • posługiwanie się mapą i kompasem;
 • meteorologia;
 • sygnalizacja na odległość;
 • psychologia przetrwania;
 • postępowanie podczas wypadków;

Uczestnicy profilu jedną noc spędzą w lesie w przygotowanych przez siebie szałasach i na posłaniach, posługując się nabytymi umiejętnościami przygotują obóz i sporządzą kolację. Zajęcia odbędą się w obecności instruktora. Uczestnicy mogą zabrać ze sobą śpiworki ;)

ZAJĘCIA EDUKACYJNE, ROZRYWKOWE i REKREACYJNE
Szantomania.
Impreza dla licznego grona fanów muzyki żeglarskiej i nie tylko. Zajmiemy miejsca przy ognisku nad jeziorem gdzie posłuchamy największych przebojów szantowych.
Qulturka. To czas burzy mózgów przy grach planszowych i innych rozgrywkach towarzyskich
Disco-teka. Mega zabawa przy dźwiękach muzyki, którą sami wybierzecie.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Przy blasku księżyca i iskrach z ogniska stworzymy fantastyczną atmosferę wspólnej zabawy.
Kaszuby, czyli cud natury. Konkurs na najfajniejsze zdjęcie turnusu. Fotografujcie wszystko, byleby było ciekawie, niepowtarzalnie i dynamicznie.
Filmoteka młodego człowieka. Wspólnie wybierzemy repertuar filmowy od filmów przygodowych przez obyczajowe po komedie.
Plażowanie: zasłużony czas na odpoczynek między zajęciami. Skoki do wody na strzeżonym kąpielisku, ślizgi na zjeżdżalni, plażing nad skąpanym w słońcu jeziorze Dywańskim, a może siatkówka plażowa lub kometka- wybór należy do Ciebie!
Pierwsza pomoc. Brzmi bardzo poważnie, bo to poważny temat. Chcemy Wam uświadomić, że pierwsze trzy minuty decydują o ludzkim życiu i chcemy, byście to życie potrafili ratować.
Podstawy ratownictwa. Nauczycie się skoków ratunkowych, holowania oraz posługiwania się rzutką ratowniczą. Bez teorii nie ma praktyki, czyli zajęcia z podstaw meteorologii i ratownictwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie pływać i miło wypoczywać.
Pożegnanie z Kaszubami. Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Podsumowanie wspólnie spędzonych dni. Trochę łez i ale i dużo śmiechu. Wymiana kontaktów mailowych i telefonicznych. Początek wspaniałych przyjaźni, czasami trwających wiele lat. Rozdanie nagród i dyplomów. No i do zobaczenia za rok!

FAKULTATYWNIE (za dopłatą 100zł) dzieci mogą wziąć udział w 3 godzinnym spływie kajakowym bez względu na wiek (kajaki, pontony). Chęć udziału w wycieczce należy zgłosić podczas dokonywania rezerwacji.

PRZYKŁADOWY DZIEŃ PROFILU SURVIVALOWEGO

Pobudka 7.45
Gimnastyka poranna 8.00
Toaleta poranna 8.15
Śniadanie 8.30

BLOK I 9.30-11.15
GRUPA I
Survival; GRUPA II Ratownictwo wodne; GRUPA III Żeglarstwo; GRUPA IV Gry sportowe i rekreacyjne
BLOK II 11.15-13.00
GRUPA I Gry sportowe i rekreacyjne; GRUPA II Żeglarstwo; GRUPA III Ratownictwo wodne; GRUPA IV Survival

Obiad 13.30
Przerwa poobiednia do 15.30

BLOK III 15.30-17.00
GRUPA I
Ratownictwo wodne; GRUPA II Gry sportowe i rekreacyjne; GRUPA III Survival; GRUPA IV Żeglarstwo
BLOK IV 17.00-18.30
GRUPA I Żeglarstwo; GRUPA II Survival; GRUPA III Gry sportowe i rekreacyjne; GRUPA IV Ratownictwo wodne

Kolacja 19.00

BLOK V 20.00-21.15
Zajęcia w grupach łączonych. Zajęcia rozrywkowe, rekreacyjne i edukacyjne.

ZAKWATEROWANIE
w czteroosobowych pokojach w murowanych pawilonach hotelowych z widokiem na jezioro i z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek Ostrów Pieckowski (www.epiecki.pl)

WYŻYWIENIE trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja).Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: obiad w dniu wyjazdu.

TRANSPORT w obie strony autokarem z Warszawy. Transport z Gdańska za dopłatą tylko w turnusie SV1, realizowany przy min. 7 osobach. Zniżka 50zł za dojazd własny i powrót we własnym zakresie.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów, trenerów i wychowawców posiadającej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, nazywnej przez rodziców i dzieci Dream Teamem.

Uczestnicy są zakwaterowani według prósb rodziców i i wiekowo (+-1) rok urodzenia. To samo dotyczy podziału na grupy wychowawcze. Podczas bloków zajęć korzystamy ze sprawdzonego sprzętu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Na terenie ośrodka znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, kąpielisko strzeżone przez ratownika oraz sklepik.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 50.00
Gdańsk - - 150.00
Tylko w terminie SV1 przy min. 7 osobach chętnych
Warszawa - - 0.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.