Kolonia i obóz taneczny - Sominy Camp

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2017. Oferty wyjazdów na sezon Lato 201 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się w styczniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, transport, zajęcia programowe (taniec, wycieczka rowerowa, przejażdżka wozem konnym, wycieczka rowerami wodnymi, zajęcia linowe), całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku, ubezpieczenie, organizację wypoczynku według przepisów Kuratorium Oświaty.
  • Cena nie zawiera:
    Dodatkowe kulki paintballowe (20zł-100 kulek)

W ostatnich latach taniec stał się bardzo atrakcyjną i popularną formą rekreacji ruchowej. Taniec z gwiazdami, You Can Dance, czy Mam Talent, Must Be The Music - każdy z nas podziwia umiejętności taneczne znanych osobowości. Chcesz im dorównać? Dołącz do grona tancerzy, instruktorów oraz choreografów - z nimi poznasz układy obecne w videoklipach oraz będące w repertuarze najlepszych grup tanecznych. Każdy z Was znajdzie coś dla siebie, a czyste powietrze oraz aktywny wypoczynek pozwoli na regenerację sił psychofizycznych.

ZAKWATEROWANIE w dwupokojowych domkach parterowych z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek Kaszubski Bór (www.kaszubskibor.pl)
WYŻYWIENIE trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: obiad w dniu wyjazdu.
TRANSPORT w obie strony najwyższej klasy autokarem z DVD.

Kolonia dla dzieci (8-13 lat), obóz dla młodzieży (14-18 lat).

W PROGRAMIE:
Codziennie dwa bloki zajęć z tańca zakończone występem scenicznym.

HIP HOP- forma sztuki zawierająca w sobie Deejaying, Emceeing, Breakdancing. Hip hop to nie tylko styl tańca, to cała kultura, która powstała w latach 70. XX wieku w Nowym Jorku. Taniec ma dla tej kultury nie małe znaczenie. Jest to styl, który powstał w klubach Bronxu, skąd został przeniesiony na sale treningowe.

JAZZ- połączenie muzyki rozrywkowej, artystycznej i ludowej.
Charakteryzuje się dowolnością interpretacji i tendencją do improwizacji. Taniec jazzowy jest obecnie bardzo popularnym stylem tanecznym. Podobnie jak wiele innych stylów ma pochodzenie afrykańskie- wiązał się on z ważnymi wydarzeniami w życiu mieszkańców czarnego lądu oraz pełnił funkcje rytualne.

W PROGRAMIE RÓWNIEŻ
Wycieczka rowerowa

To nowa atrakcja, która umożliwi nam dotarcie do schowanych w lesie, krystalicznie czystych oczek wodnych i jezior lobeliowych. Odkrywamy nowe miejsca nieznane turystyce masowej.
Wycieczka na rowerach wodnych
Pełen relaks, kąpiele słoneczne i integracja z rówieśnikami przebiegają idealnie. Rekreacja polecana w przerwie między zajęciami typowo sportowymi.
Przejażdżka wozem konnym
Dobrze, że przy ośrodku jest stadnina koni i z jej atrakcji będziemy korzystać. Z woźnicą- przewodnikiem miejscowym zwiedzimy piękne okolice Somin i poznacie walory turystyczne Kaszub.Gry sportowe i rekreacyjne (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych, taneczny, paintballowy)
Gry sportowe i rekreacyjne
Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton - to wszystko jest wam doskonale znane. Tu macie możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, ale nie zapomnimy o meczach „kadra kontra reszta świata”, czyli pojedynków doświadczenia z energią i wigorem.
Zajęcia linowe
Specjalnie dla Was zbudujemy Park Adrenaliny. Zjazd na tyrolce, swobodny lot i wahadło między drzewami podnosi ciśnienie! Przejście przez rzekę po cienkiej linie to nie lada wyzwanie, a wspinaczka po pajęczej sieci to misja dla prawdziwych twardzieli. Nie ma się czego bać, instruktorzy pomogą Ci pokonać strach i w bezpieczny sposób wypełnisz wszystkie wyzwania!

ZAJĘCIA EDUKACYJNE, ROZRYWKOWE I REKREACYJNE
Szantomania. impreza dla licznego grona fanów muzyki żeglarskiej i nie tylko. Zajmiemy miejsca przy ognisku nad jeziorem gdzie posłuchamy największych przebojów szantowych.
Qulturka. To czas burzy mózgów przy grach planszowych i innych rozgrywkach towarzyskich
Disco-teka. Mega zabawa przy dźwiękach muzyki, którą sami wybierzecie.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Przy blasku księżyca i iskrach z ogniska stworzymy fantastyczną atmosferę wspólnej zabawy.
Kaszuby, czyli cud natury. Konkurs na najfajniejsze zdjęcie turnusu. Fotografujcie wszystko, byleby było ciekawie, niepowtarzalnie i dynamicznie.
Filmoteka młodego człowieka. Wspólnie wybierzemy repertuar filmowy od filmów przygodowych przez obyczajowe po komedie.
Plażowanie. Zasłużony czas na odpoczynek między zajęciami. Skoki do wody na strzeżonym kąpielisku, ślizgi na zjeżdżalni, plażing nad skąpanym w słońcu jeziorze Dywańskim, a może siatkówka plażowa lub kometka- wybór należy do Ciebie!
Pierwsza pomoc. brzmi bardzo poważnie, bo to poważny temat. Chcemy Wam uświadomić, że pierwsze trzy minuty decydują o ludzkim życiu i chcemy, byście to życie potrafili ratować.
Podstawy ratownictwa. nauczycie się skoków ratunkowych, holowania oraz posługiwania się rzutką ratowniczą. Bez teorii nie ma praktyki, czyli zajęcia z podstaw meteorologii i ratownictwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie pływać i miło wypoczywać.
Pożegnanie z Kaszubami. Wszystko, co dobre, szybko się kończy.

PREZENTACJA SCENICZNA - zwieńczeniem umiejętności tanecznych będzie pokaz finałowy przed publicznością, oceniany przez jury. Podsumowanie wspólnie spędzonych dni. Trochę łez i ale i dużo śmiechu. Wymiana kontaktów mailowych i telefonicznych. Początek wspaniałych przyjaźni, czasami trwających wiele lat. Rozdanie nagród i dyplomów. No i do zobaczenia za rok!

PROFIL TANECZNY OBEJMUJE:
Codziennie dwa bloki zajęć z tańca zakończone występem scenicznym, zajęcia rekreacyjne: wycieczka na rowerach, przejażdżka wozem konnym, zajęcia z kajakarstwa, wycieczka na rowerach wodnych (każde z zajęć rekreacyjnych 1 raz po 2,5 godz.), gry sportowe (9 zajęć po 2,5 godz.), zajęcia uzupełniające: karaoke, jaka to melodia? Zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie powyżej.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów, trenerów i wychowawców posiadającej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą

Podczas bloków zajęć korzystamy ze sprawdzonego sprzętu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Na terenie ośrodka znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, kąpielisko strzeżone przez ratownika oraz sklepik. Istnieje możliwość udziału w zajęciach z jeździectwa organizowanych przez instruktorów ośrodka (dodatkowo płatne). Ze względu na bogaty program obozu lekcje jazdy konnej są możliwe jedynie w przerwie poobiedniej lub rano zamiast rozruchu porannego.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Sominy Ośrodek Wypoczynkowy i Stadnina Koni, Sominy 60A, 77-143 Studzienice - - 0.00
Toruń Stacja Paliw Łysomice skrzyż. na Lubicz - - 0.00
Warszawa TORWAR Parking, róg ul. Solec i Łazienkowskiej 6:30 21:30 0.00
Zbiórka o godz. 6:30

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.