Kolonia i obóz wycieczkowy - Wypasione wakacje Wiedeń, Praga, Skalne Miasto Adrspach

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-09-20 12:59
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie w obiekcie, opiekę Kadry (kierownik, wychowawcy), opiekę przewodnika górskiego podczas górskich wędrówek, program, ubezpieczenie AXA NNW.
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat transportowych, imprez fakultatywnych, opłaty programowej.

Kolonia i obóz wycieczkowy z turystyczną eksplozją! Młodzieży pochłoniętej technologicznymi nowinkami i życiem w biegu, między szkolnymi lekcjami, a dodatkowymi zajęciami i warsztatami chcemy pokazać, że podróże mogą wywołać prawdziwy efekt "WOW" i warto dla nich poświęcić więcej czasu. Podróże dodatkowo stanowią wspaniałą alternatywę dla spędzania czasu wolnego. Tego lata czeka na Ciebie prawdziwa eksplozja przygód z pobytem w komfortowym ośrodku z piękną panoramą na Karkonosze.

Turystyczna esencja, czyli miejsca, które odwiedzisz:

 • Wiedeń
 • Praga
 • Skalne Miasto w Adrspach
 • Wodospad Kamieńczyka, gdzie szum wody spadającej z trzystopniowej kaskady przeniesie Nas do baśniowego królestwa Narnii

Atrakcje czyli jak wypoczywamy
Wypasione wakacje - campowy blok tematyczny

 • SKALNE MIASTO ADRSPACH - wędrówka szlakiem prowadzącym kanionami i szczelinami pośród zapierających dech w piesiach skalnych wież, ścian o oryginalnych kształtach. Dopełnieniem wędrówki po skalistym, bajkowym świecie będzie przeprawa łodzią przez górskie jeziorko z czeskimi flisakami.
 • PRAGA - uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast nie tylko Europy, ale świata. Urzeka bogactwem turystycznych atrakcji, architektonicznych cudów i wieloletnią historią. Zobaczymy najbardziej znane praskie zabytki m.in. Hradczany, Zamek Królewski, Małą Stranę, słynny Most Karola, Rynek Staromiejski z Ratuszem i zegarem Orloy.
 • WIEDEŃ - magiczne miasto inspiracji nad Dunajem. Zobaczymy najbardziej znane wiedeńskie zabytki m.in. Parlament, Ratusz, Teatr Cesarski, Ogrody Miejskie, najekskluzywniejsze ulice miasta: Kohlmarkt, Kartnerstrasse, Plac i Katedrę Św. Szczepana. Przejedziemy też staromiejską obwodnicą czyli słynnym wiedeńskim Ringiem.

wszystko co NAJlepsze w Szklarskiej Porębie

 • piesza wycieczka Wąwozem nad Wodospad Kamieńczyka - najwyższy wodospad w Sudetach, gdzie szum wody spadającej z trzystopniowej kaskady przeniesie Nas do baśniowego królestwa Narnii
 • Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego PN - to tutaj interaktywne wystawy pozwolą poznać piękno Karkonoszy
 • rajd na orientację "Szklarska Tour w poszukiwaniu Ducha Gór" z mapą i kompasem

Esplanda Park Rozrywki

 • Alpina Coaster - doskonała zabawa i odrobina adrenaliny czyli emocjonujący zjazd torem saneczkowym górskiej kolejki grawitacyjnej ponad "dachami miasta" (1 zjazd)
 • Wieża emocji - prawdziwe emocje podczas spadania z prędkością 6m/s z 12 metrowej wieży, a do tego fantastyczna panorama na Karkonosze

CAMPOWY BLOK OGÓLNY

(Blok obejmuje wspólne zajęcia, ogólne dla całej kolonii. Atrakcje mają na celu zintegrować uczestników z różnych programów tematycznych, którzy na co dzień realizują zajęcia w różnych podgrupach. Ilość zajęć dla poszczególnych programów realizowana będzie w zależności od czasu, możliwości, warunków atmosferycznych oraz chęci uczestników.)

MIXER LETNICH ATRAKCJI

 • zawody sportowe m.in. frisbee i siatkówka, gdzie nagrodą będzie WIELKI ARBUZ!
 • wybór Najsympatyczniejszej Mordeczki Obozu ;) - jeżeli jesteś osobą uśmiechniętą, życzliwą, otwartą to może właśnie TY zdobędziesz ten tytuł?!
 • Szklarska Film Festiwal to wieczorny seans filmowy na wielkim ekranie z najlepszymi filmami dla młodzieży,
 • karaoke show i dyskoteki w ośrodku
 • gry i zabawy sportowe, gry terenowe, zajęcia plastyczne, gry planszowe
 • 12 prac Asterixa - integracja poprzez rywalizację i współpracę w drużynach w najróżniejszych konkurencjach, 12 stacji = 12 konkurencji. Będziemy m.in. współzawodniczyć w takich konkurencjach jak: wyścigi w workach, przeciąganie liny – najbardziej popularna konkurencja na wszystkich imprezach integracyjnych, rzut w dal, mini turniej sportowy w siatkówkę czy w koszykówkę, rozpalanie ognia bez użycia zapałek, zapisywanie i nadawanie komunikatu bez użycia słów, „niewidomy” malarz i inne
 • balonowa bitwa wodna
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek

Kompleks Królowa Karkonoszy - Halny - to elegancki ośrodek z bogatą historią, usytuowany nieopodal centrum miasta, a jednocześnie z dala od zgiełku i miejskiego hałasu. Ośrodek składa się z 2 budynków oferujących atrakcyjne zakwaterowanie o współczesnym wystroju i wysokim standardzie. Budynek "Halny" wiosną 2017 r przeszedł generalny remont.

Będziecie zakwaterowani w komfortowo urządzonych pokojach 2-,3-,4-,5-os lub w pokojach typu studio ze wspólną łazienką, w układzie (2+3 lub 2+4). Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z prysznicem, TV oraz czajnik elektryczny. Część pokoi jest z widokiem na malowniczą panoramę Karkonoszy. Ośrodek zapewnia stały i bezpłatny dostęp do Internetu. Obok ośrodka, znajduje się Centrum Rekreacji i Sportu "Orlik".

Co jemy: Pyszna kuchnia regionalna. 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolacja) serwowane w restauracji budynku Królowa Karkonoszy.

SZKLARSKA PORĘBA to magiczne, górskie miasteczko u stóp Karkonoszy o wielu obliczach, które corocznie przyciąga setki turystów nie tylko z całej Polski. Niezapomniane górskie widoki, bliskość malowniczych szlaków turystycznych a do tego bogactwo atrakcji stwarzają doskonałe miejsce do wypoczynku, przeżycia wspaniałej letniej przygody i poznania niesamowitych ludzi. Baśniowy klimat Szklarskiej Poręby docenił brytyjski reżyser Andrew Adamson. Najsłynniejszy polski wodospad, Wodospad Kamieńczyka, wziął udział w wielkiej hollywoodzkiej produkcji „Opowieści z Narnii: Książę Caspian”.

IMPREZY FAKULTATYWNE
TROPICAL ISLANDS - przeżyj niezwykłą przygodę w największej w Europie tropikalnej krainie. Jedyne takie miejsce oferujące słońce, plażę i niesamowitą zabawę korzystając z licznych zjeżdżalni, wodospadów, grot skalnych, morskich prądów, rwących rzek i wielu innych fascynujących atrakcji. Temperatura wody ma tutaj ok. 28-30 stopni, a wilgotność powietrza na wyspie wynosi 40-60%. Tutaj lato panuje przez cały rok! (bilet wstępu + ciepły posiłek w trakcie pobytu w Tropical Islands płatny dodatkowo ok. 39 EUR/os). Cena: 200 PLN

Jak jedziemy
1 dzień
wyjazd wg rozkładu jazdy, przyjazd do ośrodka około godz 16.45, zakwaterowanie, ciepła kolacja
2-10 dzień wypoczynek według programu
11 dzień śniadanie + suchy prowiant, wykwaterowanie, wyjazd z ośrodka około godz 10.00, przejazd przez Polskę wg rozkładu jazdy

INFORMACJE DODATKOWE: obowiązkowa kaucja zwrotna - 30 PLN. Proponowane minimalne kieszonkowe - ok. 150 PLN+imprezy fakultatywne. Dodatkowo wymagana jest kwota ok. 152 KC - opłata programowa niepodlegająca rozliczeniu (obejmuje bilet na metro w Pradze, oraz bilet wstępu i przejażdżkę łódką w Skalnym Mieście Adrspach). Konieczny ważny paszport lub dowód osobisty (dot. zagranicznych wycieczek programowych i fakultatywnych). Planowana liczba uczestników na kolonii ok. 40 osób.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Jest to dodatkowe i dobrowolne ubezpieczenie, gwarantujące zwrot kosztów rezygnacji w przypadku rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych niezależnych od Uczestnika. W takim przypadku Towarzystwo Ubezpieczeniowe zwraca koszty poniesione poniesione w związku z rezygnacją z następujących powodów: nieszczęśliwy wypadek, przedwczesny poród, nagła poważna choroba Uczestnika lub osoby bliskiej, śmierć uczestnika albo członka najbliższej rodziny, poważna szkoda w mieniu Uczestnika powstała w wyniku działania ognia, katastrof żywiołowych lub przestępstwa. Każdy taki przypadek winien być odpowiednio udokumentowany (raport z policji, zaświadczenie od niezależnego lekarza)a AXA zastrzega sobie prawo do zweryfikowania dokumentów oraz do powołania niezależnych od ubezpieczonego biegłych specjalistów. Wysokość odszkodowania w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej uzależniona jest od daty zgłoszenia rezygnacji w biurze podróży w stosunku do dnia rozpoczęcia imprezy. Ubezpieczonemu przysługuje świadczenie w wysokości 80% poniesionych, a nie zrefundowanych kosztów z zastrzeżeniem górnej granicy ceny imprezy na osobę - równowartości 16.000 PLN. UWAGA! Ubezpieczenie kosztów rezygnacji można zawrzeć nie później niż do 5 dnia od daty zawarcia umowy w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub części - zaliczki). W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, ubezpieczenie kosztów rezygnacji musi być zawarte tylko w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie.

Gwarancja Stałej Ceny-nie musisz już się martwić zmianami kursu Euro.

Dzięki tej Gwarancji masz pewność, że cena obozu nie ulegnie zmianie i kupisz ją w kwocie, w której zarezerwowałeś obóz.

Jeżeli nie jesteś pewien czy zarezerwujesz dobre miejsce i termin wyjazdu to Gwarancja Zmiany Rezerwacji jest stworzona właśnie dla Ciebie.

Dzięki niej do 10 dni przed rozpoczęciem obozu możesz zmienić wszystko! Datę obozu a nawet miejsce wyjazdu. Sam o tym decydujesz bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jeżeli rezerwując wyjazd korzystałeś ze zniżki, zachowujesz ją przy każdej zmianie.
Przy wymianie na droższy wyjazd/termin dopłacasz tylko różnicę wynikająca z wyliczenia ceny. Natomiast jeżeli wyjazd/termin jest tańszy, zwracamy różnicę. Gwarancję tą możesz wykupić tylko w momencie podpisywania umowy.

przeżyj niezwykłą przygodę w największej w Europie tropikalnej krainie. Jedyne takie miejsce oferujące słońce, plażę i niesamowitą zabawę korzystając z licznych zjeżdżalni, wodospadów, grot skalnych, morskich prądów, rwących rzek i wielu innych fascynujących atrakcji. Temperatura wody ma tutaj ok. 28-30 stopni, a wilgotność powietrza na wyspie wynosi 40-60%. Tutaj lato panuje przez cały rok! (wstęp dodatkowo płatny, ok. 35 Euro/os) (pobyt na miejscu ok. 6 godzin)

INFORMACJE TRANSPORTOWE:

W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok Stacja paliw SHELL, al. 1000-lecia Państwa Polskiego 72 2:30 23:55 180.00
Bydgoszcz Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszyńskiego 29A 5:30 22:00 160.00
Częstochowa Stacja paliw SHELL, al. Jana Pawła II 5 11:00 17:15 100.00
Dojazd własny Adres obiektu dostępny przy ofercie. Szczegóły dowozu i odbioru uczestnika do uzgodnienia. - - 0.00
Elbląg Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy Mc'Donalds) 3:00 23:55 180.00
Gdańsk Parking, ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4 ) 3:00 23:55 180.00
Gliwice Stacja paliw BP, ul. Tarnogórska 188 11:30 17:00 80.00
Gorzów Wielkopolski Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) 6:00 21:30 180.00
Grudziądz Stacja paliw CIRCLE-K, Stare Marzy, Świecka (okolice węzła A1/DK 91) 4:15 22:45 180.00
Jarocin Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 135a 8:30 19:15 140.00
Katowice Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 11:00 17:30 80.00
Kępno Stacja paliw BP, ul. Solidarności 26 (obok McDonlads) 10:45 17:00 100.00
Kielce Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266 8:45 19:30 120.00
Koszalin Parking przy dworcu PKP (al. Armii Krajowej, parking między ulicami) 2:45 0:45 200.00
powrót dzień po dacie zakończenia turnusu
Kraków Parking przy dworcu PKP Kraków Płaszów, ul. Dworcowa 9:15 19:00 100.00
Legnica Stacja paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 (rejon węzła S3/DK94) 9:45 18:30 120.00
Lublin Stacja paliw BP, ul. Północna 30 (przy al. Solidarności) 5:30 22:45 160.00
Łomża Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 179 3:45 23:00 160.00
Łódź Stacja paliw BP, ul. Kątna 1 (okolice węzła A1 Łódź Wschód) 9:00 19:00 120.00
Mława Stacja paliw LOTOS, ul. Polna 39 5:45 21:30 140.00
Olsztyn Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Pstrowskiego 10a (przy KFC) 4:30 22:30 160.00
Opole Dworzec Autokarowy Sindbad, ul. Kowalczyków 56 (dawna giełda samochodowa) 13:00 15:30 80.00
Ostrołęka Stacja paliw ORLEN, ul. I Armii WP 7 4:15 22:30 140.00
Ostrów Wielkopolski Stacja paliw SHELL, ul. Kaliska 104 (przy McDonalds)  9:45 18:00 120.00
Piła Parking przy Barze Bieszaczadzkim, Dębiak 1a (północna obwodnica) 5:15 22:15 180.00
Płock Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszogrodzka 123 (przy McDonalds) 7:00 20:15 140.00
Polkowice Parking przy McDonalds, ul. Młyńska 16 (róg Ogrodowej) 8:45 19:15 140.00
Poznań Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu) 7:30 20:15 160.00
Puławy Parking przy McDonalds, ul. Dęblińska 10 (CH Tesco/LeroyMerlin) 6:15 22:00 140.00
Radom Stacja paliw ORLEN, Rondo ks. Jerzego Popiełuszki (przy McDonlads) 7:30 20:45 120.00
Rzeszów Stacja paliw SHELL, ul. Reymonta 3 (ul. Krakowska przy Wiadukcie Śląskim) 6:30 21:30 120.00
Sieradz S8 MOP Dąbrowa Zach. k. Wrocław (przy Burger King), na powrocie Dąbrowa Wsch k. Łódź 10:30 17:30 100.00
Słupsk Stacja paliw SHELL, ul. Szczecińska 36h (przy McDonalds) 1:30 2:00 200.00
powrót dzień po dacie zakończenia turnusu
Szczecin Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 (róg Struga) 4:30 23:00 180.00
Szczecinek Parking przed dworcem PKP, ul. Dworcowa 4:00 23:30 180.00
Świebodzin Parking przed TESCO, ul. Sulechowska 8 7:15 21:00 160.00
Tarnów Stacja paliw GROSAR, al. Jana Pawła II 20 8:00 20:00 120.00
Toruń Parking przy PKP Toruń Miasto, ul. Skrzyńskiego 6:30 21:00 160.00
Warszawa Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska (róg Wisłostrady) 6:30 21:00 120.00
Włocławek A1 MOP Machnacz kierunek Łódź (przy McDonalds), na powrocie MOP Machnacz kierunek Toruń 7:30 20:00 140.00
Wrocław Bielany Wrocławskie stacja paliw LUKOIL, ul. Czekoladowa 16 14:30 13:30 60.00
Zielona Góra Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 65 (przy rondzie) 8:00 20:30 160.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.