Kolonia i sportów wodnych - Sominy Camp


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
WOD1 2017-06-26 - 2017-07-07 1980.00 PLN rezerwuj
Kolonia 8-12, obóz młodzieżowy 13-17
WOD2 2017-07-07 - 2017-07-19 1880.00 PLN rezerwuj
Kolonia 8-12, obóz młodzieżowy 13-17
WOD4 2017-07-29 - 2017-08-10 1980.00 PLN rezerwuj
Obóz młodzieżowy 13-17
WOD5 2017-08-10 - 2017-08-20 1630.00 PLN rezerwuj
Kolonia 8-12, obóz młodzieżowy 13-17

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, transport, zajęcia programowe (żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo, survival, gry sportowe i terenowe oraz paintball- 200 kulek, nie dotyczy turnusu V), całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku, ubezpieczenie NNW
  • Cena nie zawiera:
    Dodatkowe kulki paintballowe (20zł-100 kulek) Warszawa (+0),Toruń (+0)

Już siódmy rok z rzędu jedziemy do sprawdzonego Ośrodka Wypoczynkowego Kaszubski Bór, który położony jest między dwoma jeziorami wśród lasów pojezierza kaszubskiego. Rozbudowana baza sportowa oraz doskonałe walory przyrodnicze pozwalają na uczestnictwo w wielu formach rekreacji ruchowej takich jak: żeglarstwo, windsurfing, tenis, gry terenowe, survival, paintball, quady, jeździectwo i wiele innych. Proponujemy ciekawy program realizowany przez wykwalifikowaną kadrę pozwalający na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, a czyste powietrze oraz aktywny wypoczynek, pozwolą na regenerację sił psychofizycznych naszych podopiecznych.

ZAKWATEROWANIE w dwupokojowych domkach parterowych z pełnym węzłem sanitarnym-Ośrodek Kaszubski Bór (www.kaszubskibor.pl)
WYŻYWIENIE trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja).
Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: obiad w dniu wyjazdu.
TRANSPORT w obie strony najwyższej klasy autokarem z DVD.

Kolonia dla dzieci (8-13 lat), obóz dla młodzieży (14-18 lat).

NA MIEJSCU czeka nas wiele atrakcji:
ŻEGLARSTWO Budowa jachtu, róża wiatrów, nauka ostrzenia, odpadania, taklowanie, trymowanie; trochę teorii i wypływamy z portu! Każdy z was posteruje w półwietrze, bagsztagu, bajdewindzie i w kursie fordewind. Zwrot z wiatrem, na wiatr to wszystko pestka. Jezioro Dywańskie i Somińskie to raj zarówno dla początkujących żeglarzy jachtowych i wytrawnych wilków morskich. Podszkolicie kunszt żeglarski na jachtach Omegai Optymist pod okiem wytrawnych i znających specyfikę akwenów instruktorów. Nie zabraknie również abordaży i wypraw na Wyspę Piratów. Nie groźny nam żaden szkwał i przechył!

WINDSURFING Skoro żeglarstwo jachtowe to i windsurfing! Mnóstwo zabaw na deskach, ćwiczenia równowagi, tratwy i wyścigi. Kto z was nie da się zrzucić z deski…? Następnie deska i żagiel - bajdewind, półwiatr i bagsztag, a na koniec powrót do portu fordewindem. Każdy, kto był już na naszych obozach już wie, jak prosty jest zwrot na wiatr i z wiatrem!

KAJAKARSTWO Nauka manewrowania kajakiem, zwroty, wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Dywańskiego i Somińskiego. Jak zrobić tratwę z kajaków, w jaki sposób wejść na wywrócony kajak? Na te pytania i nie tylko odpowiemy oraz zademonstrujemy w praktyce.

REJS MOTORÓWKĄ To odmiana dla żeglarzy jachtowych przy wieczornej flaucie. Poczujecie wiatr we włosach, lecz tym razem przy warkocie silnikamotorówki. Przy zachodzie słońca opłyniemy Wyspę Kormoranów, zahaczymy o sklep w Sominach i na pełnej prędkości wrócimy do Kaszubskiego Boru.

WYCIECZKA NA ROWERACH WODNYCH Pełen relaks, kąpiele słoneczne i integracja z rówieśnikami przebiegają idealnie. Rekreacja polecana w przerwie między zajęciami typowo sportowymi.

GRY SPORTOWE I REKREACYJNE Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton- to wszystko jest wam doskonale znane. Tu macie możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, ale nie zapomnimy o meczach „kadra kontra reszta świata”, czyli pojedynków doświadczenia z energią i wigorem.

GRY TERENOWE Biegi na orientację, podchody, przekradanka, czyli elementy teambuildingu, orienteringu. Współdziałanie w grupie, orientacja w terenie, kreatywne pomysły i szybkość działania pozwala na powodzenie akcji i zwycięstwo w grze. Słuchajcie uważnie instruktorów, gdyż nabytą wiedzę i umiejętność terenowe i survivalowe wykorzystacie w kilkuetapowej terenowej grze strategicznej Osada.

SURVIVAL Nauka posługiwania się kompasem, busolą, rozpalanie ogniska, sposoby na przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, a także pokonywanie przeszkód terenowych. Do tego rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach- to właśnie sztuka przetrwania, którą wam przybliżymy.

ZAJĘCIA LINOWE Specjalnie dla was zbudujemy Park Adrenaliny. Zjazd na tyrolce, swobodny lot i wahadło między drzewami podnosi ciśnienie! Przejście przez rzekę po cienkiej linie to nie lada wyzwanie, a wspinaczka po pajęczej sieci to misja dla prawdziwych twardzieli. Nie ma się czego bać, instruktorzy pomogą Ci pokonać strach i w bezpieczny sposób wypełnisz wszystkie wyzwania!

QUADY W tym sezonie budujemy tor quadowy i wypróbujemy nowy sprzęt o pojemności 200cm! Starsi uczestnicy (13+) przetestują go samodzelnie, młodsi pojeżdżą z instruktorem.

NOWOŚĆ! Archery Game Paintball, łucznictwo, zbijak w jednym! Z wykorzystaniem przeszkód naturalnych i sztucznych poczujecie pojedynki łuczników na własnej skórze.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE, ROZRYWKOWE i REKREACYJNE
Szantomania. Impreza dla licznego grona fanów muzyki żeglarskiej i nie tylko. Zajmiemy miejsca przy ognisku nad jeziorem gdzie posłuchamy największych przebojów szantowych.
Qulturka. To czas burzy mózgów przy grach planszowych i innych rozgrywkach towarzyskich
Disco-teka. Mega zabawa przy dźwiękach muzyki, którą sami wybierzecie.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Przy blasku księżyca i iskrach z ogniska stworzymy fantastyczną atmosferę wspólnej zabawy.
Kaszuby, czyli cud natury. Konkurs na najfajniejsze zdjęcie turnusu. Fotografujcie wszystko, byleby było ciekawie, niepowtarzalnie i dynamicznie.
Filmoteka młodego człowieka. Wspólnie wybierzemy repertuar filmowy od filmów przygodowych przez obyczajowe po komedie.
Plażowanie: zasłużony czas na odpoczynek między zajęciami. Skoki do wody na strzeżonym kąpielisku, ślizgi na zjeżdżalni, plażing nad skąpanym w słońcu jeziorze Dywańskim, a może siatkówka plażowa lub kometka- wybór należy do Ciebie!
Pierwsza pomoc. Brzmi bardzo poważnie, bo to poważny temat. Chcemy Wam uświadomić, że pierwsze trzy minuty decydują o ludzkim życiu i chcemy, byście to życie potrafili ratować.
Podstawy ratownictwa. Nauczycie się skoków ratunkowych, holowania oraz posługiwania się rzutką ratowniczą. Bez teorii nie ma praktyki, czyli zajęcia z podstaw meteorologii i ratownictwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie pływać i miło wypoczywać.
Pożegnanie z Kaszubami. Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Podsumowanie wspólnie spędzonych dni. Trochę łez i ale i dużo śmiechu. Wymiana kontaktów mailowych i telefonicznych. Początek wspaniałych przyjaźni, czasami trwających wiele lat. Rozdanie nagród i dyplomów. No i do zobaczenia za rok!

Profil sportów wodnych obejmuje: windsurfing (6 zajęć po 2,5 godz.), żeglarstwo (6 zajęć po 2,5 godz.), kajakarstwo ( 2 zajęcia po 2,5godz.), wycieczki na rowerach wodnych (2 zajęcia po 2,5 godz.), rejs motorówką (1 zajęcia 2 godz.), park linowy (1 zajęcia po 2 godz.I), gry sportowe (9 zajęć po 2,5 godz.) oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyje.

Podczas bloków zajęć korzystamy ze sprawdzonego sprzętu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Na terenie ośrodka znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, kąpielisko strzeżone przez ratownika oraz sklepik.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów, trenerów i wychowawców z AWF posiadającej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Istnieje możliwość udziału w zajęciach z jeździectwa organizowanych przez instruktorów ośrodka (dodatkowo płatne). Ze względu na bogaty program obozu lekcje jazdy konnej są możliwe jedynie w przerwie poobiedniej lub rano zamiast rozruchu porannego.

Ze względu na bogaty program obozu lekcje jazdy konnej są możliwe jedynie w przerwie poobiedniej lub rano zamiast rozruchu porannego.
CENNIK (ceny netto): Oprowadzanie 12zł/10min, Lonża 20zł/20min, Korytarz 20zł/20min, Korytarz 45zł/1godz., Maneż mały 30zł/30min, Maneż duży 60zł/1 godz., Teren 60zł/1 godz.

Wszystkich szczegółowych informacji udziela Organizator wyjazdu i kierownik obozów Pan Łukasz Karlak tel. 607 164 969. Godziny wyjazdu oraz powrotu, a także praktyczne informacje dotyczące obozu otrzymacie Państwo 14 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Sominy Ośrodek Wypoczynkowy i Stadnina Koni, Sominy 60A, 77-143 Studzienice - - 0.00
Toruń Stacja Paliw Łysomice skrzyż. na Lubicz - - 0.00
Warszawa TORWAR Parking, róg ul. Solec i Łazienkowskiej 6:30 21:30 0.00
Zbiórka o godz. 6:30

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.