Kolonia Mazurska Przygoda Artystyczna

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-11-20 04:59
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Kolejny raz zapraszamy na sprawdzoną propozycję obozu dla dzieci. Kolonia Mazurska Przygoda Artystyczna która łączy w sobie bogactwo wakacyjnych sportów wodnych z magią działań twórczych. Każdego dnia nasi Uczestnicy będą brać udział w rewelacyjnych zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu, sportach wodnych, grach terenowych i warsztatach artystycznych. To będą niezapomniane wakacje na Mazurach!  

Woda w roli głównej. Ośrodek Gwarek posiada prywatną plażę, co daje naszym Uczestnikom wiele możliwości na bezpieczny i aktywny wypoczynek nad jeziorem. Proponujemy naukę i doskonalenie różnych technik pływania, turnieje gry w piłkę wodną, poranny fitness w wodzie, zabawne wyścigi na tzw. makaronach i dętkach. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników MOPR.

Ahoj żeglarzu! Jak Mazury, to żeglarstwo! Właśnie za to przecież najbardziej kochane jest Giżycko. Młodym miłośnikom sportów wodnych proponujemy wprowadzenie do żeglarstwa zarówno w teorii, jak i w praktyce. Każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak zbudowany jest jacht i po co żeglarzowi wiatr, spróbować swoich sił w pracach bosmańskich, a także podczas pływania żaglówką. Na obozie nauczysz się wiązania węzłów żeglarskich i taklowania jachtu. Nasi instruktorzy opowiedzą o bezpieczeństwie na wodzie i pokażą różne manewry żaglówką. Umiejętności będziesz miał okazję popłynąć na krótkie rejsy Omegą. Zajęcia prowadzone są w kamizelkach asekuracyjnych – zawsze pod czujnym okiem instruktora i ratownika MOPR.

ABC sztuk plastycznych. Zajęcia plastyczne dla każdego! Będzie trochę ćwiczeń z perspektywy, zasady kompozycji, umiejętności doboru kolorów i cieniowania. Sporo uwagi poświęcimy odpowiednim narzędziom i technikom. Najpierw doskonalić będziemy szkic, potem bardziej zaawansowane techniki rysunkowe, tworzyć ilustracje do ulubionych książek i zabawne komiksy. Stworzymy też projekty wymarzonego domku letniskowego i narysujemy zabawne karykatury.

Rzeźba. Świat gliny, gipsu i masy solnej daje wiele radości i pozwala na rozwój zdolności manualnych. Na warsztatach poznamy właściwości i możliwości, jakie daje nam gips, masa solna, modelina, papier mâché i masa rzeźbiarska. Zrobimy oryginalne ozdoby, rekwizyty i zabawki z masy solnej, maski z papier mâché, a także elementy biżuterii z modeliny oraz mydełka-rzeźby.

Plenery artystyczne. Wakacje sprzyjają aktywności twórczej na łonie natury, dlatego proponujemy naszym Uczestnikom niezapomniane zajęcia w plenerze – na plaży, w lesie, na łące. Będziemy obserwować przyrodę i uwieczniać jej piękno, rysując i malując mazurskie pejzaże, zwierzęta, kwiaty, żaglówki pływające po jeziorze i ludzi łowiących ryby… Wymarzona sceneria natchnie duszę i uwolni wyobraźnię. Wybrane dzieła powstające na plenerach będziemy regularnie prezentować w naszej obozowej galerii.

Wycieczki kajakowe. Kajak jest świetnym przyjacielem każdego turysty na Mazurach, bowiem pozwala wybrać się na niezapomniane wycieczki po przepięknych jeziorach. Zanim jednak zaczniemy podziwiać przyrodę wzdłuż linii brzegowej jeziora Tajty, najpierw będziemy uczyć się prawidłowego zachowania w kajaku, techniki wiosłowania i sposobów panowania nad sprzętem wodnym. Następnie – wraz z ratownikiem i kadrą – będziemy planować trasy i wyruszać na krótkie wyprawy kajakowe. Zapewniamy kajaki, wiosła, sprzęt asekuracyjny i opiekę ratowników MOPR. Zajęcia intensywnością wysiłku będą dopasowane do możliwości fizycznych młodych kajakarzy.

Punkt adrenalina! RIB + banan – proponujemy totalne szaleństwo i super fun na wodzie! Będziecie mieć okazję przepłynąć się RIB-em z silnikiem, a także zasmakujecie ekstremalnych wrażeń podczas pływania na banana. Kto się utrzyma, ten wygrywa nagrodę. Wskakujcie – zabawa będzie przednia! Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się pod okiem ratownika MOPR i doświadczonych instruktorów.

Zajęcia linowe. Zapraszamy na zabawę na wysokościach! Ścianka wspinaczkowa, równoważnia, most tybetański, pajęcza sieć, zjazdy tyrolskie czy huśtawki – to wszystko będzie do Waszej dyspozycji. Zajęcia są prowadzone w parku linowym na terenie ośrodka, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W lesie. W sąsiadującym z ośrodkiem lesie kryje się wiele atrakcji. Weź udział w wieczornych podchodach i naszej małej szkole survivalu. Poznaj tajniki przetrwania w praktyce! Nasi instruktorzy pokażą Ci, jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność, tropić zwierzęta po śladach. W programie również emocjonujące gry terenowe, wycieczki piesze oraz elementy terenoznawstwa.

Mazurskie szanty. Pobyt na Mazurach to doskonała okazja do nauczenia się wielu ponadczasowych szant. Poznamy słowa tych lokalnych oraz tych najbardziej popularnych, a także wymyślimy swoje! Zaśpiewamy je wspólnie przy ognisku, a także podczas rejsów żaglówką. Przygotuj się również na legendy i anegdoty opowiadane przez zapalonych żeglarzy.

Galeria. Efekty zajęć plastycznych i plenerów prezentowane będą na bieżąco w obozowej galerii sztuki, natomiast ich dokumentacja fotograficzna pojawiać się będzie w fotorelacjach na żywo. Na koniec obozu każdy Uczestnik będzie mógł również wystawić swoje najlepsze prace na finałowym wernisażu. Przy okazji przygotowywania wystawy dowiesz się, jak ładnie wyeksponować prace, oprawić je i gdzie podpisać.

Aktywnie i twórczo. Integracja poprzez zabawę, aktywność artystyczna, rozwijanie kreatywnego myślenia w grupie rówieśników to niewątpliwie ogromne zalety brania udziału w naszych obozach. Uczestnikom codziennie proponujemy zajęcia team building, gry skojarzeniowe, inspirujące plenery, a także ćwiczenia manualne. Wszystko to ma pomóc w przełamywaniu nieśmiałości i rozwijaniu pasji.

Ponadto w programie:

 • wypad do Giżycka (zobaczymy m.in. Twierdzę Boyen i unikalny na skalę europejską most obrotowy na Kanale Łuczańskim)
 • ognisko z szantami i pieczeniem kiełbasek
 • leśne podchody
 • dyskoteki przebierane
 • zawody sportowe
 • gry terenowe

Zakwaterowanie:
Położony na Mazurach (2 km od Giżycka) bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych (również z łóżkami piętrowymi), z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Obiekt otoczony jest bezpiecznym i ogrodzonym terenem, ma własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Wyżywienie
4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Zabierz ze sobą:

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
 • strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • teczkę lub tekturową tubę do przechowania prac plastycznych
 • piankę do pływania

Transport:
Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem. Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Dodatkowe 100 kulek paintballowych, poza kulkami zawartymi w programie.

Dostęp do galerii z najlepszymi zdjeciami z obozu. 

Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać. Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. W przypadku, gdy Klient ma wykupioną Gwarancję Aklimatyzacji, zwracamy proporcjonalnie do ilości niewykorzystanych dni poniesioną opłatę za obóz.  

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Dla dzieci poniżej 13 roku życia zajęcia odbywają na strzelnicy paintballowej. Dzieci od 13 do 19 lat biorą udział w rozgrywce drużynowej.

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego PARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 75% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 70% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 60% wpłaty (standardowo 20%) Tutaj znajduje się regulamin usługi.

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego SUPERPARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 90% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 85% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 80% wpłaty (standardowo 20%) Tutaj znajduje się regulamin usługi.

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - manierka/termos z karabinkiem do powieszenia, - 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin, - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika. Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

Oto niepowtarzalna okazja, by w samym sercu Mazur poznać bliżej dzikie zwierzęta. Przejażdżka po 100 hektarowym terenie, na którym mieszka ponad 400 fascynujących zwierząt odbywa się samochodami terenowymi oraz stylizowanymi bryczkami. Podczas wizyty w Zoo Safari spotkamy dziki, daniele, lamę glamę, konie wielkopolskie, osiołki, kozy afrykańskie, alpejskie i mleczne oraz owce wrzosówki, stado jeleni mandżurskich, axis i europejskich, a także muflony i krowy rasy highland  i hereford. O życiu i zwyczajach tychże zwierząt opowie nam ich opiekun, znawca i miłośnik. Czas:1,5h

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Bydgoszcz Negocjowany - - 250.00
Częstochowa parking przy McDonalds, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź 07:20 18:30 188.00
Gdańsk Negocjowany - - 148.00
Katowice parking przy McDonalds, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole 05:50 20:00 198.00
Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62 04:25 21:25 198.00
Leszno Negocjowany - - 250.00
Lublin Negocjowany - - 250.00
Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 09:15 16:25 188.00
Piękna Góra OW Gwarek, Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko 16:00 10:00 0.00
Poznań - - 188.00
Szczecin Negocjowany - - 250.00
Toruń - - 128.00
Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul. Świętokrzyskiej) 11:40 13:00 198.00
Wrocław - - 188.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.