Kolonia Młodego Podróżnika


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-05-26 08:59
24.06.2019 - 05.07.2019 1699.00 1999.00 PLNrezerwuj
06.07.2019 - 17.07.2019 1999.00 PLNrezerwuj
18.07.2019 - 29.07.2019 1999.00 PLNrezerwuj
30.07.2019 - 10.08.2019 1999.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Marzysz o wielkiej przygodzie? Chcesz ubrać plecak, założyć wygodne buty i ruszyć przed siebie? A może snujesz plany o podróży dookoła świata? To fantastycznie! Obóz Młodego Podróżnika jest przygotowany specjalnie dla Ciebie! Z mapą i kompasem wyruszysz do pobliskiego lasu, by chwilę później przenieść się w najdalsze zakątki świata! Czas poznać nowe kultury, dalekie lądy i ich mieszkańców oraz zdobyć cenne umiejętności przydatne podczas wielkich i mniejszych podróży. Oto wakacyjny obóz dla najmłodszych – pełen przygód, odkryć i atrakcji! Gotowi? W drogę! Kolonia Młodego Podróżnika jest przygotowana z myślą o dzieciach, które lubią przygody, podróże i chcą dowiedzieć się jak najwięcej o otaczającym je świecie, ale także o miejscach odległych i egzotycznych: niedostępnych pustyniach, nieprzebytych dżunglach czy wielkich miastach. Dowiemy się jak zaplanować krótką wycieczkę oraz długą podróż. A może przeniesiemy się na chwilę do wymarzonego miejsca? Wszystko przed nami!

ABC młodego podróżnika. Na co warto się przygotować podczas wyprawy? Czego nie jeść? Co powinno się znaleźć w podróżnej apteczce? Kogo warto pytać o drogę? Gdzie schować monety na „czarną godzinę”? Jakim środkiem transportu najłatwiej przemierzyć pustynię lodową, a jakim amazońską dżunglę? Czy wiemy, jaka będzie pogoda? Praktyczne ćwiczenia oraz panelowe pogawędki będą zbiorem cennym porad i informacji, które z pewnością przydadzą się w trakcie tych mniejszych i większych wycieczek i wojaży.

Ekwipunek. Co zabrać ze sobą na wycieczkę jednodniową, a co na kilkudniowy biwak? Co może się przydać podczas nocy w szałasie lub pod namiotem? Czy pory roku wpływają na nasz ekwipunek? Do czego może Ci się przydać czołówka, a do czego światełko chemiczne? Potrenujemy także praktyczną sztukę pakowania – jakie przedmioty powinny być na górze plecaka, a co może pozostać na dole? Jak je ułożyć, aby plecak nas nie przeciążał, a rzeczy dało się odszukać, bez wyrzucania zawartości? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi, by za rok spakować się na obóz zupełnie samodzielnie.

Podróże bliższe:
Terenoznawstwo.
 Czyli to, co musimy wiedzieć, zanim wyruszymy na wyprawę: kierunki świata – jak wyznaczyć północ za pomocą kompasu, zegarka, mchu i Gwiazdy Polarnej? Do czego służą i jak wyglądają znaki topograficzne? Jak ocenić odległości w terenie? Do czego służy GPS i jak się nim posłużyć? A może uda nam się znaleźć skrytkę geocachingową w okolicy?

Jej wysokość mapa. Najważniejszy przedmiot w rękach podróżnika! Jak czytać mapę? Skąd wiadomo, dokąd iść? Do czego służy skala mapy? Jak wyglądały mapy przed wiekami? Wykonamy wiele praktycznych ćwiczeń z mapą, by w końcu narysować szkic najbliższego terenu lub dalszej okolicy. Czekają nas także prawdziwe marsze na orientację.

Punkt adrenalina! RIB + banan – podróżnicy to dzielni i odważni ludzie! Będziecie mieć okazję, aby przepłynąć się RIB-em z silnikiem, a także zasmakujecie ekstremalnych wrażeń podczas pływania na bananie. Kto się utrzyma, ten wygrywa nagrodę. Wskakujcie – zabawa będzie przednia!  Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się pod okiem ratownika MOPR i doświadczonych instruktorów.

Kierunek przygoda! Ten dzień będzie sprawdzianem zdobytych umiejętności. Po śniadaniu spakujemy się, by wyruszyć na całodzienną wycieczkę po okolicy! Przed wyjściem zaplanujemy trasę wycieczki i miejsca, które chcemy zobaczyć. W trakcie rysować będziemy szkic drogi, jaką pokonaliśmy. Będzie też czas na własnoręcznie przygotowany obiad z kuchni polowej oraz lekcję ekologii. Nauczymy się także budować schronienie. Kto wie – może czeka nas noc w szałasie, a wcześniej ognisko i długie opowieści pod gwiazdami? Gotowi? Zaczynamy!

Przeprawy linowe. Dzielny podróżnik musi umieć poradzić sobie w każdej sytuacji! Ścianka wspinaczkowa, równoważnia, most tybetański, pajęcza sieć, zjazdy tyrolskie czy huśtawki – to wszystko na Was czeka! Zajęcia są prowadzone w parku linowym na terenie ośrodka, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

...i dalsze:
Nieznane lądy i ich odkrywcy. 
Najpierw rozłożymy wielką mapę świata, by poznać lepiej geografię, położenie odległych lądów i fascynujących nas miejsc. Gdzie chciałbyś spędzić wymarzone wakacje: na tajemniczej Islandii, w indiańskiej wiosce, a może u podnóża Etny? Każdy kontynent będzie celem naszych badań! A kto był tam przed nami? Krzysztof Kolumb, Ferdynand Magellan, Vasco da Gama – poznamy tych odważnych podróżników! A może sami odkryjemy bezludną wyspę? Jak ją nazwiemy?

Dzień europejski. W którym kraju jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów? W jakim państwie kiwanie głową oznacza „nie”, a potrząsanie na boki oznacza „tak”? Kontynent, na którym żyjemy, jest niezwykle różnorodny. Przemieścimy się z zimnej, skandynawskiej północy na rozgrzane słońcem wybrzeże Morza Śródziemnego. Proponujemy na chwilę cofnąć się w czasie i przenieść do szwedzkiej wioski Bullerbyn, by razem z Lisą i jej przyjaciółmi przeżyć najpiękniejsze przygody dzieciństwa oraz zagrać w norweską grę Z tarczy na tarczę. Następnie dla odmiany spróbujemy przyrządzić włoską pizzę oraz zatańczyć belgijkę.

Dzień azjatycki. Na którym kontynencie znajduje się najwyższy i najniższy punkt na Ziemi? W którym kraju kobiety tatuowały sobie wąsy? Smakując niezwykłą Azję bliżej przyjrzymy się Japonii. To kraj wielu kontrastów. Japońska kuchnia, tradycje, kaligrafia, język, kultura i sztuka z jednej strony, a z drugiej nowoczesne technologie, manga i kultowe anime... Podczas dnia Japonii spróbujemy zrobić origami, stworzymy mangowy komiks, poznamy najpopularniejszych bohaterów anime, a na koniec sprawdzimy zdobytą wiedzę podczas Japan Quiz. Tego dnia pobawimy się także w azjatyckie zabawy: nepalska Ryba i żaba czy pakistańskie Rangoli nie będą miały przed nami tajemnic! Spróbujemy też własnoręcznie przygotowanych spring rollsów.

Dzień afrykański. Które plemię słynie z charakterystycznego skaczącego tańca wojowników? Dlaczego baobaby mają takie grube pnie? Drugi co do wielkości kontynent ma wiele tajemnic! Weźmiemy udział w safari i ustalimy, czy widzieliśmy te same zwierzęta, które przemierzają afrykańskie sawanny. Przeniesiemy się także do oddalonej od ludzkiego wzroku szamańskiej wioski. Przygotujemy w darze wspaniałe gipsowe maski oraz wymyślimy własny taniec deszczu. Zagramy również w Pilolo i Da Ga rodem z Ghany.

Dzień australijski. Wiecie, że słowo „selfie” pochodzi z Australii, a emu i kangur nie potrafią chodzić do tyłu? Podczas obozu dowiesz się znacznie więcej! Australia, oddalona od pozostałych kontynentów, cechuje się odmienną fauną i florą. Nigdzie indziej nie spotkamy psów dingo, wombatów czy dziobaków. Nigdzie też nie znajdziemy tak bogatego świata podwodnego, jakim jest Wielka Rafa Koralowa. My poobserwujemy życie w naszych jeziorach, a wzorując się na atlasach przyrodniczych, zbudujemy makietę najprawdziwszej rafy! Poznamy również rdzennych mieszkańców wyspy – Aborygenów z ich didgeridoo oraz legendami. Może którąś z nich przedstawimy za pomocą teatrzyku? Pogramy także, niczym rodowici Australijczycy, w Kwadraty, by chwilę później ścigać się w workach skacząc jak kangury.

Dzień amerykański. Jak wcześniej nazywał się Nowy Jork? Która pustynia jest najbardziej sucha? Tego i znacznie więcej dowiesz się podczas dnia amerykańskiego. Przed Wami także: wyprawa kajakami niczym Indianie w swoich canoe oraz indiańskie podchody. Do wyboru iście amerykańska gra – rugby i baseball lub królowa stadionów Ameryki Południowej – piłka nożna. Nie zabraknie także hollywoodzkiej superprodukcji i popcornu! A może rozgrzejemy parkiet obozowej dyskoteki w strojach z brazylijskiego karnawału?

Dzień Arktyki i Antarktyki. W którą stroną nie możemy spojrzeć stojąc na Biegunie Południowym? Jaki dźwięk słyszymy stojąc obok góry lodowej? Gdzie niedźwiedź polarny może spotkać pingwina? Mimo, że za oknami lato, pomówimy trochę o zimnie i lodzie. Od Anaruka, naszego przewodnika po Grenlandii, dowiemy się o zwyczajach Eskimosów. Narysujemy lub ulepimy w piasku zwierzęta zamieszkujące krainę lodu i pobawimy się w gry z najdalszej Północy.

Współcześni podróżnicy. Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Bear Grylls, a może Nela Mała Reporterka? Poznamy świat widziany oczyma autorów książek i programów telewizyjnych. Może kiedyś i my, wzorując się na najlepszych, zostaniemy prawdziwymi globtroterami!

Ponadto w programie:

 • wypad do Giżycka (zobaczymy m.in. Twierdzę Boyen i unikalny na skalę europejską most obrotowy na Kanale Łuczańskim)
 • ognisko z szantami i pieczeniem kiełbasek
 • leśne podchody
 • dyskoteki przebierane
 • zawody sportowe
 • gry terenowe

Zakwaterowanie:
Położony na Mazurach (2 km od Giżycka) bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych (również z łóżkami piętrowymi), z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Obiekt otoczony jest bezpiecznym i ogrodzonym terenem, ma własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Wyżywienie
4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
 • strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

Transport:
Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem. Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Dodatkowe 100 kulek paintballowych, poza kulkami zawartymi w programie.

Dostęp do galerii z najlepszymi zdjeciami z obozu. 

Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać. Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. W przypadku, gdy Klient ma wykupioną Gwarancję Aklimatyzacji, zwracamy proporcjonalnie do ilości niewykorzystanych dni poniesioną opłatę za obóz.  

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Dla dzieci poniżej 13 roku życia zajęcia odbywają na strzelnicy paintballowej. Dzieci od 13 do 19 lat biorą udział w rozgrywce drużynowej.

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego PARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 75% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 70% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 60% wpłaty (standardowo 20%) Tutaj znajduje się regulamin usługi.

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego SUPERPARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 90% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 85% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 80% wpłaty (standardowo 20%) Tutaj znajduje się regulamin usługi.

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - manierka/termos z karabinkiem do powieszenia, - 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin, - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika. Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Bydgoszcz Negocjowany - - 250.00
Częstochowa parking przy McDonalds, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź 07:20 18:30 188.00
Gdańsk Negocjowany - - 148.00
Katowice parking przy McDonalds, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole 05:50 20:00 198.00
Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62 04:25 21:25 198.00
Leszno Negocjowany - - 250.00
Lublin Negocjowany - - 250.00
Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 09:15 16:25 188.00
Piękna Góra OW Gwarek, Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko 16:00 10:00 0.00
Poznań - - 188.00
Szczecin Negocjowany - - 250.00
Toruń - - 128.00
Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul. Świętokrzyskiej) 11:40 13:00 198.00
Wrocław - - 188.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.