Kolonia przygodowa - INDIANA JONES

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2018. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2019 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2018-10-18 17:59
  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie), śniadania i kolacje w formie bufetu. Opiekę wychowawców, przewodnika. Wycieczkę autokarową na Słowację i bilety wstępu do TATRALANDII. Wstępy do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pakiet Aktiv Max. Ubezpieczenie TUiR AXA: NNW (do 5000 zł). Program rekreacyjno-sportowy wg opisu. Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł
  • Cena nie zawiera:
    Dojazdu na miejsce autokarem. Imprez fakultatywnych.

Kolonia przygodowa - INDIANA JONES dla wielbicieli niesamowitych historii i starych śladów... Wraz z Indianą będziemy szukać zaginionego medalionu dowiemy się jak posługiwać się kompasem w terenie czy wyznaczać kierunek według gwiazd... Odbędziemy wyprawę 4x4 w górskie bezdroża . Odwiedzimy także aquapark TATRALANDIĘ!

„Indiana Jones i zakopiańska wyprawa”  to kolonia, której fabuła oparta jest na przygodowych filmach o legendarnym archeologu  i podróżniku – Indianie Jones. Uczestnicy, podobnie jak bohater filmów, staną się prawdziwymi poszukiwaczami przygód. Tym razem ekspedycja odbędzie się pod Tatrami. Jej członkowie będą mieli szansę wykazać się pomysłowością i zaradnością, aby po wielu niesamowitych przygodach odkryć tajemnicę zakopiańskiego skarbu ukrytego niegdyś w okolicznych dolinach.
Ruszamy na pełną przygód kolonię! Przed Wami wiele ciekawych zagadek, gier i animacji fabularnych. Odważ się stanąć twarzą w twarz z przygodą i dołącz do wyprawy!

• Zaginiony medalion Astartów – wykonamy przedmioty, które uchronią nas przed niebezpieczeństwami.
• Baza archeologiczna „Nechbet” – poszukamy pradawnych śladów naszych przodków.
• WIELKIE WYKOPALISKA – wykopujemy skamieliny...
• Szyfry i tajne pismo – tajemnicze hieroglify, pismo rysunkowe czy naskalne ryciny. Nauczymy się różnych systemów kodu.
• Tajemnicze Plany – czytanie mapy i posługiwanie się kompasem. Stworzymy własne mapy, zapoznamy się z oznaczeniami górskich szlaków. Odwiedzimy też bazę TOPR.
• Pod „gołym niebem” – żeby bezpiecznie podróżować musimy wiedzieć, jak określać kierunki świata bez kompasu. Pod osłoną nocy rzucimy okiem na gwiaździstą mapę nieba.
• Podchodzenie – bo podróżnik, taki jak Indiana, powinien umieć obejść nieprzyjaciela...
• Indiana zostaje turystą – wraz z naszym bohaterem udamy się na wycieczki w doliny tatrzańskie i będziemy moczyć stopy w górskich potokach.
Na koniec kolonii przyznamy sprawności PODRÓŻNIKA 2018.
(opis programu zawiera przykładowe zajęcia)
PAKIET ACTIV MAX – dla odważnych i aktywnych.
Atrakcyjny i różnorodny program zajęorganizowanych w okolicy Zakopanego zapewni maksymalną ilość wrażeń i spełni oczekiwania każdego z Was! Rodzaj i czas zajęć będą dostosowane do wieku i możliwości uczestników. Nad bezpieczeństwem czuwać będą wykwalifikowani instruktorzy, a wszystkie zajęcia odbywać się będą na specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym terenie.
• Park linowy – prosty tor linowych przeszkód zawieszonych pomiędzy domkami.
• Slackline – zabawa polegająca na utrzymaniu równowagi podczas chodzenia po specjalnej taśmie.
• Ścianka wspinaczkowa – o różnym poziomie dróg do przejścia. 
• Paintball – strzelanie do celu kulkami z farbą. Strzelać można do wszystkiego, co znajduje się na polu do paintballa (samochód, beczki, opony itp.). Każdy uczestnik ma po 50 kulek.
• Łucznictwo – zajęcia na łucznicy w formie kursu. Nauka prawidłowej pozycji, zakładania strzał, naciągania cięciwy, celowania, puszczania cięciwy, zakończone punktowanym turniejem łuczniczym.
• Budowanie wieży ze skrzynek – budowa w zespole coraz wyższej wieży, oraz narty wieloosobowe. Trudno się nie uśmiechnąć... :-)
• Przejażdżka samochodem terenowym 4x4 – przejażdżka jako pasażer samochodem terenowym z napędem na 4 koła po specjalnie wybranej trasie. Niesamowite przeżycia i skok adrenaliny zapewnione! Wszyscy pasażerowie przypięci pasami, kierowca jest jednocześnie instruktorem.
Każdy uczestnik będzie miał możliwość jednokrotnego skorzystania z przygotowanych przez nas atrakcji. Czas trwania zabawy zależny od wielkości grupy.

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ – TATRALANDIA
Jeden z największych i najpopularniejszych parków wodnych w Europie Środkowej. Tutaj będziecie szaleć pośród 14 basenów termalnych z krystalicznie czystą wodą. Czeka na was 21 unikalnych zjeżdżalni, wodne huśtawki, sztuczny deszcz, wodne wulkany, powietrzne leżaki i gejzery! Na miejscu zobaczycie również egzotyczne palmy oraz niesamowity piracki żaglowiec, który przeniesie Was w zupełnie inny świat! Tam obserwując przepiękne morskie ryby będziecie mogli poszukać tajemniczego skarbu piratów. Jednym słowem – na miejscu czeka Was dużo miłych niespodzianek! Co więcej, przez cały czas pobytu korzystacie do woli z thallaso terapii, czyli leczenia morzem – sól zawarta w wodzie ma działanie relaksacyjne i zdrowotne, szczególnie pozytywny wpływ odnotowano na układ oddechowy i nerwowy. Przyjemne z pożytecznym, nieprawdaż?

A ponadto:
Bardzo nocne ognisko, maraton filmów przygodowych (na wesoło!), gra terenowa w zdobywanie podwieczorku, piżama party, Wielka Feta – bal kończący kolonię.
 
PROGRAM DODATKOWY (dla chętnych):
PAKIET ZAKOPIAŃSKIE BASENY:

Odwiedzimy najciekawsze kąpieliska termalne  Zakopanego: Aquapark na Antałówce i kąpielisko Szymoszkowa.
ZAKOPIAŃSKI AQUAPARK
Największy w Polsce, termalny Aquapark bije na głowę nawet słowackie ośrodki. Ogromna hala główna jest cała przeszklona – podziwiać stąd można Zakopane i w całej okazałości pasmo Giewontu. W hali znalazły się 3 baseny, rwąca rzeka i brodziki dla dzieci. Do basenów spłynąć będzie można pięcioma zjeżdżalniami, tak docieramy do basenu zewnętrznego na ogromnym tarasie – idealnym do opalania. Można w nim pływać lub moczyć się na bąbelkujących kanapach, kontemplując pejzaż górski. Albo rzucimy się w wir dzikiej rzeki, albo po prostu popływamy w wielkim basenie, w którym jak wyspy rozrzucone są wanny z masażami wodnymi.
KĄPIELISKO "SZYMOSZKOWA" (zależne od pogody)
Niedawno otwarty, największy w Polsce zbiornik z wodą geotermalnie podgrzewaną, o powierzchni 5 tys m2, z atrakcjami typu grzybek wodny, kaskada. Tu się można poczuć jak nad egzotyczną laguną – tylko widok jakiś taki znajomy...

Zakwaterowanie:
W turnusach od 2018-06-25 do 2018-07-05 oraz od 2018-07-06 do 2018-07-16 zakwaterowanie w:
Olczański Dworek to nowo powstały obiekt położony na obrzeżach Zakopanego, w cichej spokojnej dzielnicy Olcza. Usytuowanie obiektu pozwala na wspaniały wypoczynek w ciszy i spokoju, ale jednocześnie zapewnia łatwy dojazd do centrum i szlaków turystycznych. Oferuje przestronne pokoje 2-3-4-5-osobowe z łazienkami i TV oraz balkonami. Na miejscu serwowana jest pyszna kuchnia domowa i regionalna. Do dyspozycji uczestników jest jadalnia urządzona w góralskim klimacie, bezpłatny internet Wi-Fi, stół ping-pongowy, grill. W pobliżu ośrodka znajduje się sklep spożywczy.

W turnusach od 2018-07-17 do 2018-07-27 oraz od 2018-07-28 do 2018-08-07 zakwaterowanie w:
Ośrodek Willa "Piotr" w Zakopanem to doskonałe miejsce na letni wypoczynek. Górskie powietrze, piękne widoki na Tatry oraz znakomita lokalizacja w pobliżu dzielnicy Olcza i Harendy to największe atuty ośrodka. Stąd jest blisko do centrum i szlaków turystycznych. Pokoje 2-3-4-5-osobowe z łazienkami i TV, w większości z balkonami. Do dyspozycji uczestników: przestronna jadalnia, boiska sportowe, plac zabaw, góralska altana, miejsce na ognisko lub grill, ping-pong, piłkarzyki..

Zakopanego reklamować nie trzeba – mali i duzi znajdą tam moc atrakcji. Stolica polskich Tatr zaprasza nie tylko na górskie wędrówki, ale również na kąpiele w ciepłych źródłach – niedawno otwarte kąpielisko "Szymoszkowa" oraz Aquapark zapewniają moc wrażeń.

Transport:
Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł. Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa Wyjazd: Mc Donalds, ul. Wojska Polskiego 263, powrót: Mc Donalds, Drogowców 1. 13.30 14.00 130.00
dojazd własny - - 0.00
Przybycie do Ośrodka po godz. 19:00, odbiór Uczestnika do godz. 8:30. Przekazanie dziecka następuje po przyjeździe kadry do ośrodka. Prosimy o bieżący kontakt w dniu przyjazdu w związku z możliwymi opóźnieniami autokarów na trasie.
Katowice Wyjazd: McDonalds, ul. Górnośląska 40A (w kierunku na Kraków), powrót: McDonalds, ul. Górnośląska Nr 55 róg ul. Ofiar Katynia (w kierunku na Wrocław). 14.30 13.00 130.00
Kielce Parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjazd między Praktikerem a Auchan. 13.30 14.30 130.00
Kraków Park Handlowy Zakopianka przed wejściem do CARREFOUR od ul. Zakopiańskiej 62. 16.30 11.30 130.00
Lublin Al. Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSIR. 09.00 17.30 150.00
Łódź Hipermarket Carrefour, Kolumny 6/36. 11.00 16.30 150.00
Opole Wyjazd: A4 parking Przysiecz, powrót: A4 parking Prószków. 13.15 14.15 130.00
Piotrków Trybunalski McDonalds przy A1 (Kargał Las). 12.00 15.30 130.00
Puławy Parking przed Carrefour, ul. Gościńczyk 2. 10.00 16.30 150.00
Radom Wyjazd: McDonald przy STATOIL ul. Czarnieckiego, powrót: LUKOIL ul. Wernera. 11.30 16.00 150.00
Radomsko Stobiecko Szlacheckie - stacje paliw przy DK1, 436 km, zgodnie z kierunkiem podróży. 13.00 14.30 130.00
Warszawa WYJAZD: Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej. POWRÓT: Pl. Bankowy. 09.00 18.15 150.00
Wrocław McDonald przy stacji BP (prawa strona) obok salonu BMW ul. Karkonoska 61 przy trasie wylotowej na Kudowę. 12.00 15.30 150.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.