Kolonia survivalowa - Skauci


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
10.07.2019 - 19.07.2019 1720.00 PLNrezerwuj
19.07.2019 - 28.07.2019 1720.00 PLNrezerwuj
28.07.2019 - 06.08.2019 1720.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Realizację programu obozu dla Skautów, 9 noclegów. Opiekę wyszkolonej kadry. Opiekę medyczną. Opiekę ratownika. Ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 zł . Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja z możliwością menu wegetariańskiego). Suchy prowiant na drogę powrotną. Wakacyjne zdjęcie z turnusu (elektroniczne). Pamiątkowe gadżety.
 • Cena nie zawiera:
  Kaucji zwrotnej w wysokości 30 zł

Ahoj przygodo!!! Kolonia survivalowa - Skauci to idealna propozycja dla dzieci w młodszym wieku, tutaj rywalizacja i nauka schodzą na dalszy plan i ustępują miejsca świetnej zabawie. Każdy dzień pełny atrakcji rekreacyjno-sportowych, a wieczorem czas na odrobinę chilloutu. Obóz dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody.

To początek przygody z survivalem: dzieci spędzają czas na ciekawej zabawie, sporcie i odpoczynku, który nigdy nie wieje nudą! Zakwaterowanie w wygodnych domkach Ośrodka Wypoczynkowego ROMA Łapino gwarantuje bezpieczeństwo i możliwość odpoczynku po aktywnych dniach. Lasy, wycieczki, kajaki, łuki i wiatrówki, a także gry na orientację, park linowy i spacery po taśmach rozpiętych między drzewami czekają na najmłodszych Skautów.

PROGRAM

Codziennie rano
Regularność jest bardzo ważna, uczy gospodarowania czasem i z największych porannych leniuchów robi miłośników aktywnego dnia.

 • rozgrzewki – dzień rozpoczynamy 15 minutową rozgrzewką. Nic tak dobrze nie nastawia na resztę dnia jak dotlenienie od samego poranka. Poza tym, dzieci uczą się punktualności i dyscypliny.
 • akcja integracja – zaraz po śniadaniu na Skautów czeka zagadka do rozwiązania, bo ćwiczenia umysłu są równie ważne jak ćwiczenia ciała. Kluczem do rozwiązania porannych zagadek jest WSPÓŁPRACA.
 • plażowanie – nie ma nic lepszego niż orzeźwiająca kąpiel w morzu czy jeziorze. Błękitne niebo, gorący piasek – bo przecież jesteśmy na wakacjach!

Skaut znaczy Przygoda

 • wyprawa kajakowa – przyrodę najlepiej poznaje się na dziko! Dlatego pakujemy wszystko, co niezbędne i wyruszamy na całodzienna wyprawę kajakową. Nikt nie będzie głodny – zabieramy prowiant.
 • wycieczka drezynami – jest coś w kolei, że dzieci ją uwielbiają. Dlatego wycieczka drezyną, rodem z komiksów o Dzikim Zachodzie to jedna z ulubionych atrakcji Skautów. Wycieczka wzdłuż Raduni stanie się przygoda na miarę czasów poszukiwaczy złota.
 • całodniowa gra na orientację – nasi Skauci nie próżnują, jak nie kajaki to drezyna, jak nie drezyna to szybka odprawa, GPS do ręki i ruszamy w las! Na Skautów czekają zadania do rozwiązania i skarby do odnalezienia. Liczą się spryt i współpraca.

Survival
To ten najbardziej wyczekiwany przez Skautów czas obozu Fabryka Przygody.

 • szałasy – aby czuć się komfortowo w trudnych warunkach musi być nam sucho i ciepło. Dlatego podstawowa umiejętnością Skautów jest postawienie szałasu w lesie i przetrwanie w nim przez całą noc.
 • ogniska – u nas nie ma podpałki czy zapalniczek. Uczymy Skautów, jakie są alternatywne metody pozyskiwania ognia, edukujemy o rodzajach ognisk. Z żywiołem nigdy nie ma żartów, więc te zajęcia to nie zabawa, ale nauka myślenia i wyobraźni.
 •  kamuflaż – czyli widzieć wszystko i nie zostać zauważonym przez nikogo. Zdradzamy sekrety tajników maskowania, po zajęciach z kamuflażu Skauci zamieniają się w kameleony.

Adrenalina
Na Skautów z obozów Fabryki Przygody czeka solidna (ale bezpieczna) dawka adrenaliny, a w niej:

 • wiatrówki – zapoznajemy uczestników ze sprzętem, uczymy techniki, opanowania i dużo, dużo trenujemy.
 • strzelnica dynamiczna – po poznaniu podstaw czas na coś bardziej skomplikowanego – to połączenie toru przeszkód ze strzelaniną
 • łuki – Robin Hood i faceci w rajtuzach? Niekoniecznie. Łucznictwo to wspaniały sport, którego tradycje sięgają starożytności. Na naszych Skautów czekają łuki sportowe, tradycyjne i bloczkowe.
 • proce – proca to broń, której historia sięga neolitu, my skupimy się jednak na nowożytnej procy neurobalistycznej i pokażemy Skautom jak skutecznie i bezpiecznie się nią posługiwać.
 • ArcheryTag – kiedy już poznamy podstawy strzelania z łuku, Skauci dzielą się na drużyny, by swoje umiejętności wypróbować. Archery Tag to połączenie łucznictwa i paintballa, czyli wyposażeni w łuki, strzelamy do siebie. Oczywiście wszystko jest bezpieczne, Skauci mają na głowach ochronne maski, a strzały są zakończone nie grotem, a miękką gąbką.
 • tor Rekruta – ponieważ kolejnym stopniem wtajemniczenia Skauta jest stopień Rekruta, przygotowujemy dzieciaki do podnoszenia swoich umiejętności od pierwszego dnia pobytu na Gwarantujemy, że w dniu wyjazdu czas pokonania przeszkód na naszym torze będzie znacząco lepszy niż na początku. Najlepszy czas turnusu premiujemy nagrodą specjalną.
 • wieża ze skrzynek – pierwsze kilka to banał, powyżej dwunastu już tak stabilnie nie jest, dwadzieścia to ładny wynik, dwadzieścia cztery to rekord. Skauci, poza siłą mięśni, ćwiczą też koncentrację i równowagę.
 • park linowy – skok Tarzana, zwodzona kładka, most birmański i kilkanaście innych przeszkód zawieszonych 3-4 metry nad ziemią, a to wszystko zwieńczone kilkudziesięciometrową tyrolką. Skauci, wyposażeni w najnowocześniejsze uprzęże zdrowo się zmęczą, by pokonać wszystkie atrakcje.
 • slackline – spacer po taśmach rozwieszonych pomiędzy drzewami to doskonały trening. Slackline to stosunkowo nowy sport, który bardzo wciąga i doskonale ćwiczy koordynację ruchową całego ciała.

Rywalizacja na sportowo

 • unihokej – kontaktowagra zespołowa, coś jak hokej, ale stawiamy na technikę i nie jesteśmy zależni od pogody
 • badminton – gra, którą zna chyba każdy, czekają nas pojedynki zarówno singlowe jak i deblowe. To nie wszystko, graliście kiedyś w nocy? Bo nasi Skauci i owszem.
 • plażówka – dysponujemy profesjonalnym boiskiem do siatkówki plażowej oraz kilkoma wariantami tej dyscypliny. Obóz obozem, ale jesteśmy na wakacjach!
 • cornhole – gra zręcznościowa, która sprawdzi celność i koordynację na linii ręka oko, a do tego wystawi cierpliwość na ciężka próbę. To idealna gra dla Skautów, ćwiczy ciało i charakter.
 • zbijak – pokazujemy dzieciakom zabawy, w które sami bawiliśmy się na boisku. Klasyczny zbijak (dwa ognie) sprawdza się zawsze. Niezależnie od wieku.

Hop do wody!
Rekreacje w wodzie są stałym elementem obozów Fabryki Przygody. Nad wszystkim czuwają instruktorzy a uczestnicy wyposażeni są w wymagany sprzęt.

 • skimboard – nie musimy łapać wielkich fal, by poczuć, co oznacza ślizg po wodzie! Skimboard to sport wodny, który zaczyna się na plaży. Chwytamy deskę i ślizgamy się na płytkiej brzegowej wodzie. Potrafi być naprawdę szybko!
 • sup – czyli powiew Hawajów na Kaszubach! Wybierz swojego supa (Stand UpPaddleboarding) utrzymaj równowagę i wiosło i poczuj, jak płyniesz z prądem wody.
 • baloniada –upał leje się z nieba a z nas leje się woda – to oznacza jedno, bitwę na balony!
 • tratwy – Skaut potrafi zbudować tratwę, którą przeprawi się przez wielką ale i mniejszą wodę. Żeby było naprawdę ciekawie – popłyniemy na prawdziwą wyspę.
 • rowery wodne – to przyjemny sposób na rekreację, ale my lubimy rywalizować, więc zrobimy regaty. Skauci na pokład!

Chillout room
Wiemy, jak ważny jest wypoczynek po dniu pełnym wrażeń. Szczególnie dla Skautów, którzy stawiają pierwsze kroki w survivalu. Dlatego do dyspozycji uczestników obozu oddajemy stoły do piłkarzyków, cymbergaja, tarcze do darta, gry planszowe, zręcznościowe i karciane.
Zajęcia dodatkowe
Poza stałymi zajęciami programowymi, w razie potrzeb i możliwości, organizujemy inne atrakcje, by Skautom nigdy się nie nudziło.

 • nocna gra kryminalna – czy ktoś coś widział, czy ktoś cos wie? Wydarzyło się coś niecodziennego, w powietrzu czuć jakieś tajemnice, które trzeba wyjaśnić. Czas ucieka, zapada noc, czy Skauci będą potrafili rozwikłać zagadkę?
 • wieczory filmowe – kino nocne pod gwiazdami, dopasowany repertuar i oczywiście popcorn.
 • impreza tematyczna – wszyscy lubimy się przebierać, dlatego wybierzcie temat, przygotujcie stroje, resztą zajmiemy się my.

Lokalizacja i zakwaterowanie
Łapino
to mała osada letniskowa malowniczo położona nad jeziorem Łapińskim w odległości 18 km od Gdańska. Specyficzny klimat oraz lokalizacja w centrum obszaru leśnego sprzyja wypoczynkowi. Niewielka odległość od Trójmiasta oraz centrum Kaszub sprawia, iż miejsce jest doskonałą bazą wypadową dla turystów. Odbywa się w domkach 4-7 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Każdy z domków wyposażony jest w toaletę oraz prysznic.
Ośrodek Wypoczynkowy ROMA - jeden z najładniej położonych ośrodków na Kaszubach, mieści się nad jeziorem Łapińskim, w otoczeniu pięknych lasów sosnowych. Ośrodek dysponuje własnym kąpieliskiem z szeroką i piaszczystą plażą, pomostem oraz wypożyczalnią sprzętu pływającego. Na terenie obiektu znajdują się profesjonalny park linowy, boisko, kort tenisowy i plac zabaw.

Wyżywienie: Cztery posiłki dziennie na terenie ośrodka – śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Uczestnicy otrzymają suchy prowiant na drogę powrotną.

Rodzice: Wasze dzieci spędzą bezpiecznie czas pod okiem wyszkolonych fachowców, którzy pamiętają, że sport to nie walka o pierwsze miejsce a o najlepsze wspomnienia z wakacji.

Transport: Jeżeli dojazd na obóz własnym transportem nie jest możliwy, to oferujemy transport organizowany przez nas. W ramach usługi transportu zapewniamy opiekę wykwalifikowanych opiekunów oraz bilety kolejowe lub autokarowe. W wypadku zgłoszenia co najmniej sześciu uczestników z jednej miejscowości istnieje możliwość dedykowanego transportu. Usługa transportu jest dodatkowo płatna i obejmuje następujące lokalizacje: Warszawa, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk/Gdynia/Sopot, Rumia/Reda/Wejherowo

Warto zabrać:
Nasze zajęcia odbywają się głównie na dworze, przy zmiennych warunkach i o każdej porze dnia a czasem nocy. Dlatego prosimy wyposażyć dzieci w: śpiwór, karimatę, poduszkę, latarkę, rękawiczki, apaszkę lub chustę. Strój do zajęć terenowych i sportowych, obuwie sportowe, grubszą bluzę lub polar, ubranie przeciwdeszczowe, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy, latarkę, notatnik i przybory do pisania, mały plecak, LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ, NUMER PESEL.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Bydgoszcz - - 170.00
Gdańsk - - 100.00
Łódź - - 200.00
Toruń - - 170.00
Warszawa - - 220.00
Własny - - 0.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.