Kolonia z Elementami Survivalu dla dziewczyn na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-07-21 01:59
11.08.2019 - 22.08.2019 2199.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu i dodatkowych atrakcji. 

Kolonia skierowana do wyjątkowych dziewczynek, które w dziewczęcym gronie poznają tajniki przetrwania w trudnych warunkach. Będzie to czas niezwykłych przygód, odpoczynku na łonie natury i podziwiania uroków Jury Krakowsko-Częstochowskiej! Jura Krakowsko-Częstochowska to idealny teren na realizację szeroko pojętego programu z zakresu survivalu. Zamki i warownie, fantastycznie ukształtowany leśny teren, skały, jaskinie, groty i bagna to prawdziwy raj dla miłośniczek survivalu.  

Survival nie taki straszny, jak go malują, a dodatkowo pomaga w uwypuklaniu pozytywów osobowości, uczy podejmowania decyzji w sytuacjach stresowych, rozwija umiejętność słuchania, uczy sztuki dokonywania wyboru... a przede wszystkim zapewnia dobrą zabawę, którą dopełnimy twórczymi wprawkami!

Podstawy survivalu. Obozowiczki poznają tajniki przetrwania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Doświadczeni instruktorzy opowiedzą i pokażą, jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, znaleźć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę. Wszystkie te umiejętności będzie można wypróbować podczas całodziennych wyjść na biwaki survivalowe.

Eko-kuchnia. Podczas jednej z wypraw Uczestniczki nauczą się zdobywać pożywienie w lesie i wiedzę, które z darów natury są jadalne. Tak zdobyte produkty spróbujemy przeobrazić w smaczne i zdrowe potrawy. Może zrobimy pyszny deser?

Nocna przygoda. Biwakowanie pod namiotem to prawdziwa frajda – zwłaszcza w ciepłe letnie noce, kiedy niebo pełne jest gwiazd! Jedną noc spędzimy na specjalnie przygotowanym polu namiotowym w namiotach typu igloo, gdzie będziemy mogli poznać uroki nocowania pod gołym niebem. Do udziału w zajęciach niezbędny jest własny śpiwór oraz karimata.

Podstawy wspinaczki. Jura Krakowsko-Częstochowska przyciąga entuzjastów wspinaczki z całej Polski. I nasze Uczestniczki spróbują swoich sił w tej ekscytującej dyscyplinie! Każda z Was będzie mogła wspiąć się na trasy o różnej trudności, poczynając od najprostszych, a kończąc na tych, którymi nie pogardziłaby nawet sama Wonder Woman. Zajęcia są całkowicie bezpieczne – instruktorami są osoby z odpowiednimi uprawnieniami, a sprzęt asekuracyjny posiada wszelkie wymagane atesty.

Teraz taniec! Zapraszamy na muzyczno-ruchową rozgrzewkę. W czasie zajęć postaramy się przełamać wewnętrzne bariery. Proponujemy porcję zajęć tanecznych na wesoło. Może spróbujmy dynamicznej i wesołej zumby? A może nauczymy się fajnej choreografii z bijącego rekordy popularności teledysku? Przed nami zdrowa porcja tanecznych wprawek dla każdego. Z pewnością taka rozgrzewka przyda się przed obozową dyskoteką!

Speleologia. Eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń. Pod okiem doświadczonej Kadry nacieszymy oczy widokami wspaniałych form naciekowych, niedostępnych dla zwykłych śmiertelniczek. Czasami trzeba się schylić, czołgać i przeciskać przez wąskie szczeliny – ale co to dla nas? Zapewniamy atestowany sprzęt.

Zajęcia linowe. Pokonamy mosty linowe nad przepaściami, pozjeżdżamy ze skał, spróbujemy wchodzenia po drabince alpinistycznej oraz wspinaczki w kominie. Posłuchamy opowieści o zasadach postępowania w górach i nauczymy się podstawowych węzłów – a wszystko to pod okiem instruktorów, na sprzęcie posiadającym wszelkie wymagane atesty.

Zdrowe odżywianie. Czy wiesz jak odżywiać się zdrowo? Co jeść, czego unikać, co z czym łączyć? Właściwe odżywianie to jeden z kluczy do dobrego samopoczucia. Na zajęciach Uczestniczki poznają tajniki zdrowego połączenia produktów i nauczą się, jak dbać o własny organizm. Na specjalnych zajęciach zrobimy owocowe sałatki i energetyczne koktajle. Będzie pysznie!

MAX paintball. Podczas zajęć na strzelnicy Uczestniczki wyposażone będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery i kulki z farbą (200 sztuk). Strzelać będziemy do tarczy i ruchomych celów.

Podstawy samoobrony. Nauka rozpoznawania sytuacji zagrożenia i unikania go oraz trening pewności siebie, uwalnianie naturalnych reakcji obronnych, świadomość własnego otoczenia i mowa ciała. Zajęcia te będą z pewnością przydatną lekcją.

Zamki, warownie i zagadka szpiegowska. Jurę Krakowsko-Częstochowską nazywa się często krainą Orlich Gniazd. Takim mianem określano bowiem liczne piastowskie budowle obronne – stare warownie i legendarne zamki. Dziś już w większości są ruinami, ale nadal malowniczo wtapiają się w krajobraz wapiennych skałek jurajskich. Wiemy, że kryją się w nich zaskakujące tajemnice. Na Uczestniczki właśnie w tym miejscu czekać będzie wyzwanie: przeprowadzenie małego śledztwa. Ciągłe zadawanie pytań doprowadzi Was na pewno do właściwej odpowiedzi… Miejcie tylko oczy szeroko otwarte – słuchajcie tego, co mówią inni i co sugerują pozostawione wskazówki.

Damski panel dyskusyjny. Wszystkie super dziewczyny zawsze mają mnóstwo tematów do omówienia. Rozmawiać będziemy o wszystkim co pasjonujące: ulubione książki, zwierzątka, seriale, nasi idole, wymarzone podróże i wszelkie inne intrygujące tematy.

Wena twórcza. Każda dziewczyna ma czasami ochotę uwolnić wyobraźnię i stworzyć coś ładnego. Pomysłów jest sporo... Może podczas biwaku survivalowego spróbujemy ułożyć totem z wszystkiego co dała nam natura - z szyszek, kamieni, liści patyków? A może zrobimy własne amulety inspirowane jurajskimi skamielinami? Będzie też okazja, aby odwiedzając ruiny zamków narysować nasz wymarzony zamek, w którym same chciałybyśmy zamieszkać.

Ponadto w programie:

 • zajęcia ogólnosportowe, turnieje gier zespołowych
 • gry terenowe
 • zajęcia integracyjne
 • konkursy z nagrodami
 • dyskoteka z motywem przewodnim
 • wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • wycieczki na basen

Zakwaterowanie:
Pensjonat w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5-, 6-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji Uczestników stołówka, świetlica na miejscu, wiata do organizacji ognisk. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Wyżywienie:
4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy obiadem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Zabierz ze sobą:

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę), bluzę i spodnie do zajęć terenowych
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • kompas, latarkę z zapasem baterii, śpiwór i karimatę

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Dostęp do galerii z najlepszymi zdjeciami z obozu. 

Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać. Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. W przypadku, gdy Klient ma wykupioną Gwarancję Aklimatyzacji, zwracamy proporcjonalnie do ilości niewykorzystanych dni poniesioną opłatę za obóz.  

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego PARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł). Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 75% wpłaty (standardowo 50%). Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 70% wpłaty (standardowo 40%). Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 60% wpłaty (standardowo 20%).

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego SUPERPARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł). Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 90% wpłaty (standardowo 50%). Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 85% wpłaty (standardowo 40%). Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 80% wpłaty (standardowo 20%).

Park Wodny w Krakowie - doskonała zabawa i wypoczynek pośród mnóstwa wodnych atrakcji. Do dyspozycji trzy baseny o łącznej wielkości 2000m2. Na każdym kroku czekają atrakcje: rwąca rzeka, bicze wodne, stacje z hydromasażami, ścianka wspinaczkowa a dla amatorów sportów wodnych miejsca do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę wodną. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszy się Wyspa Piratów z prawdziwym Statkiem Pirackim i trzema mini-zjeżdżalniami przeznaczonymi dla najmłodszych oraz najnowszą Tęczową Zjeżdżalnią. Dla odważnych proponujemy zabawę na 10 zjeżdżalniach o łącznej długości ponad 800m (najdłuższa rura w Polsce - 202 metry!). Po wodnych szaleństwach wybierzemy się na spacer po krakowskich uliczkach. Przejdziemy się po Starym Mieście - zobaczymy słynne Sukiennice, Barbakan czy Bramę Floriańską. A może uda nam się posłuchać hejnału z wieży Mariackiej?

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - manierka/termos z karabinkiem do powieszenia, - 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin, - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika. Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Zwiedzanie ponad 3 ha najlepiej zachowanych ruin zamku w Polsce. Przybliżymy dzieciom dawne życie dworskie w średniowiecznych warowniach. Poznamy historie zamku i związane z nim legendy – kto zamieszkiwał to zamczysko, jakie bitwy toczyły się pod jego murami i czy są tutaj duchy? Ponadto odwiedzimy Park Doświadczeń Fizycznych gdzie w oparciu o 35 ciekawych urządzeń sprawdzimy jak działa nasz świat i jak rzeczy niemożliwe stały się możliwymi.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok - - 250.00
Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach
Bydgoszcz - - 250.00
Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach
Częstochowa parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice / parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź 12:20 13:55 118.00
Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3, 80-176 06:00 20:05 198.00
Katowice parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków / parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole 14:05 11:50 118.00
Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 12:35 13:25 128.00
Leszno parking przy hali Trapez, ul. Zygmunta Starego 1, 64-100 09:30 16:50 188.00
Lublin - - 250.00
Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach
Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 10:25 15:50 168.00
Olsztyn - - 250.00
Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach
Opole (okolice) stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 12:50 13:30 168.00
Podlesice Zajazd Jurajski, Podlesice 1, 42-425 Kroczyce k. Zawiercia 16:00 10:00 0.00
Poznań tzw. ,,Dworzec Letni", ul. Dworcowa 1, 61-801 07:40 18:35 188.00
Rzeszów - - 250.00
Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach
Szczecin - - 198.00
Toruń stacja paliw ORLEN, ul.Słupska 1, 87-100 08:05 18:05 188.00
Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) 08:10 18:10 198.00
Wrocław (okolice) parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie 55-040 11:25 15:00 188.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.