Kolonie Piłkarsko - Żeglarskie

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2017. Oferty wyjazdów na sezon Lato 201 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się w styczniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2017-08-11 14:59
  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie, pełne wyżywienie (3 posiłki), realizację programu (uwzględniając warunki atmosferyczne), opiekę kadry wychowawczo - instruktorskiej, ubezpieczenie.
  • Cena nie zawiera:
    Transportu, atrakcji i wycieczek fakultatywnych.

Piłka nożna + żagle to idealne połączenie dla osób chcących aktywnie spędzić wakacje. Na kolonistów czekają treningi piłkarskie pod okiem doświadczonego instruktora na których będą mogli doskonalić swoje umiejętności. W drugiej części dnia uczestnicy przeniosą się na jachty kabinowe lub otwartopokładowe gdzie poznają podstawowe umiejętności niezbędne do uprawiania żeglarstwa.

Sprawdzona kadra z odpowiednimi kwalifikacjami pedagogicznymi i żeglarskimi, uśmiechnięta, pełna zaangażowania, pasji i chęci do pracy z dziećmi. Na kolonii jeden instruktor-wychowawca opiekuje się grupą 5 dzieci.

Zakwaterowanie
KLIWER CAMP,
pokoje z łazienkami. Położony na skarpie nad jeziorem Nidzkim, w sercu Pojezierza Mazurskiego i Puszczy Piskiej. W sezonie 2017 na naszych uczestników czeka przytulny i dostosowany do potrzeb dzieci pensjonat KLIWER CAMP. Koloniści zakwaterowani są w 2,3,4 osobowych pokojach z łazienkami w nowym budynku. Możliwe łóżka piętrowe. Na terenie ośrodka znajduje się szeroka plaża ze strzeżonym kąpieliskiem, stołówka, świetlica, kawiarnia z widokiem na jezioro, boisko do siatkówki, stoły do ping-ponga, plac zabaw dla dzieci, wydzielone miejsce na ognisko.

Program
Blok piłkarski

1. Nauka i doskonalenie nowych umiejętności piłkarskich: przyjęcie, podanie, zwód, żonglerka
2. Trening przygotowania motorycznego - kształtowanie szybkości, koordynacji ruchowej, wytrzymałość
3. Nauka zdrowej rywalizacji – zawody sportowe w duchu zasady „fair play”
4. Wykłady z taktyki gry -analiza zagrań najlepszych drużyn świata,
5. Wieczorki z kinem sportowym - seanse filmów piłkarskich na otwartym powietrzu,
6. Konkurs talentów: żonglerka różnymi częściami ciała, strzały do celu itp.
7. Konkurs z teorii piłki nożnej: przepisy, historia itp.
8. Przygotowanie pamiątkowej koszulki piłkarskiej z numerem i imieniem kolonisty

Blok żeglarski
1. Żeglarskie ABC – nauka podstaw żeglarstwa, sterowania, pracy żaglami, cumowania, zwroty.
2. Bezpiecznie nad wodą – zabawy uczące bezpiecznego zachowania nad wodą i na jachcie, nauka poruszania się po pokładzie, zakładanie kamizelki asekuracyjnej na czas, rzut kołem ratunkowym.
3. Klar na tip top – konkurs na najpiękniejszy klar jachtu po powrocie z rejsu – wygląd jachtu to ważny element etykiety żeglarskiej.
4. Chrzest żeglarski – pasowanie na żeglarza przez Neptuna władcę mórz i oceanów. Dla każdego uczestnika dyplom z żeglarskim imieniem.
5. Zabawy integracyjne
6. Plażowanie i kąpiele: w wyznaczonym akwenie pod czujnym okiem instruktorów
7. Gry i zabawy ruchowe z nagrodami

Ubezpieczenie
Signal Iduna NNW (5000 zł).

Transport
Własny lub za dopłatą, z Warszawy (+120 zł) i z większych miast Polski. Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów), powrót ok godz. 17:00 ul. Belgradzka 50.
Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku.
Zbiórka uczestników w ośrodku OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17 o godz.: 13:30 przy budynku recepcji.

Co zabrać
legitymację szkolną, kartę kwalifikacyjną, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak), kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, strój sportowy na zajęcia piłkarskie.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Podczas kolonii prowadzimy program szkoleniowy dla najmłodszych Polskiego Związku Żeglarskiego Junga & Kadet. Dzieci zdobywają umiejętności żeglarskie, na koniec na specjalnym certyfikacie oznaczane są już zdobyte sprawności

(latarka, składany bidon z karabińczykiem, liny do ćwiczenia węzłów, świecące magiczne pałki

Rejs z noclegiem na jachcie, poszukiwaniem skarbu, biwakowaniem i ogniskiem z kiełbaskami, szantami i żeglarskimi opowieściami

Dodatkowa przejażdżka na bananie lub oponce za motorówką

Wycieczka będzie realizowana przy grupie min. 10 osób chętnych wycieczki i atrakcje fakultatywne należy wykupić przed wyjazdem.

REGULAMIN TRANSPORTU ORGANIZATORA:
1. Ogólne warunki: a. Transport zorganizowany należy wykupić najpóźniej na 7 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy (w piątek). b. Transport z Warszawy odbywa się autokarem. c. Dojazdy z innych miast realizowane są z wykorzystaniem PKP lub PKS (w których jadą opiekunowie), jadących do Warszawy, skąd dalej transport jest realizowany w/w autokarem. d. W przypadku grupy min. 8 osób istnieje możliwość zorganizowania transportu z miast nie ujętych w tabeli (planie). Godziny i miejsca odjazdów i przyjazdów są wówczas negocjowane indywidualnie. e. Rezerwacja miejsc w autokarze dokonywana jest przez centralę Organizatora, w zależności od kolejności zgłoszeń. f. Podane godziny kursowania autokarów/pociągów mogą ulec zmianom spowodowanym przez warunki atmosferyczne, sytuację na drogach lub inną siłę wyższą.
2. Obowiązki Uczestnika: a. Określenie miejsca wsiadania przy zawieraniu umowy i uiszczenie związanej z tym dodatkowej opłaty. Ewentualnych zmian można dokonywać najpóźniej na 7 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy (w piątek). Organizator nie zwraca opłaty za dojazd w przypadku niewykorzystania usługi, jeżeli takowy fakt nie został zgłoszony, co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy (w piątek). Organizator nie odpowiada za ewentualne komplikacje mogące wynikać z faktu zmiany miejsca wsiadania. b. Punktualne przybycie na zbiórkę. Część transportu stanowi przejazd autobusem PKS lub pociągiem PKP, które kursują w określonych godzinach. W przypadku spóźnienia się nie ma możliwości wstrzymania odjazdu pociągu lub autobusu, z tego tytułu też Organizator nie ponosi odpowiedzialności i nie uwzględnia roszczeń. c. Posiadanie dokumentów -legitymacji szkolnej lub studenckiej (dokumentów uprawniających do zniżki na podróżowanie PKP lub PKS) -oraz wypełnionej karty kolonijnej, o ile nie została wcześniej dostarczona do Biura Organizatora. Brak karty może być powodem odmowy przyjęcia na obóz. Za brak ważnej legitymacji szkolnej dopłata 100 zł. d. Zabranie odpowiedniej ilości bagażu i troska o niego. Bagaż nie powinien być za ciężki, tak by uczestnik sam mógł go przenieść. Za rzeczy pozostawione w środkach transportu Organizator nie ponosi odpowiedzialności. Uczestnika obowiązuje przestrzeganie regulaminu przewozu określonego przez przewoźnika.
3. Obowiązki Organizatora: a. Zapewnienie opieki nad uczestnikami. W każdym środku transportu jedzie minimum 1 opiekun grupy. b. Przekazanie informacji na temat dokładnej godziny i miejsca odjazdu (na 4 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy) i powrotu, trasy przejazdu i ew. miejsc postoju. c. Zorganizowanie przesiadek pomiędzy PKS lub PKP a autokarem, zarówno w drodze na imprezę jak i w czasie powrotu. d. Zapewnienie miejsc siedzących wszystkim uczestnikom. Miejsca w autokarach nie są numerowane, wskazuje je opiekun. Zapewniamy miejsca siedzące w pociągach, o ile istnieje możliwość rezerwacji miejsc (tzw. miejscówek) w PKP. e. Przekazanie informacji kontaktowych podczas zbiórki. Opiekun przekazuje rodzicom informacje dotyczące kierownika imprezy, adresu ośrodka oraz możliwości kontaktu z obozem.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do: a. Zmiany godzin odjazdów i przyjazdów autokarów. Zobowiązany jest w tym przypadku powiadomić uczestników o zmianie najpóźniej na 12 godzin przed terminem wyjazdu. b. Zastosowania innego środka transportu na niektórych trasach. W przypadku małej ilości osób, dowóz może nastąpić minibusem lub samochodem osobowym. c. Organizowania przesiadek na trasie i dodatkowych postojów. d. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki spowodowane opóźnieniami PKS i PKP.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa (dworzec PKP/PKS) 03:00 21:00 150.00
Dojazd Własny OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17 przy budynku recepcji 13:30 - 0.00
Gdynia (dworzec PKP/PKS) 10:00 17:00 180.00
Katowice (dworzec PKP/PKS) 02:00 22:30 180.00
Kraków (dworzec PKP/ dworzec autobusowy 01:00 23:00 180.00
Lublin (dworzec PKP/PKS) 04:30 21:00 150.00
Łódź
Łódź (dworzec PKP/PKS Łód ź Kaliska) 05:00 20:00 0.00
Poznań (dworzec PKP/PKS) 03:00 22:00 170.00
Warszawa ul. Belgradzka 50 (Ursynów) 08:30 17:00 120.00
Wrocław (dworzec PKP/PKS) 01:00 22:30 190.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.