Kolonie z rodzicami nad Biebrzą


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-05-26 15:59
06.07.2019 - 13.07.2019 1799.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu i dodatkowych atrakcji (możliwość zapisu na miejscu u właścicieli obiektu).

W oparciu o nasze inspirujące doświadczenia rodzicielskie, sprawdzone pomysły w organizacji tematycznych obozów młodzieżowych, kolonii dla dzieci i wyjazdów dla dorosłych, z przyjemnością zapraszamy na kolejną edycję koloni z rodzicami nad Biebrzą. Wyjazd dedykowany jest całym rodzinom, a zwłaszcza tym rodzicom, którzy chcą uczestniczyć w pierwszym wakacyjnym obozie swoich dzieci, a ponadto spędzić aktywne i urocze wakacje z dala od miasta. Pragniemy, aby obóz był dla maluchów niezapomnianym przeżyciem, podczas którego będą mogły wykazać się samodzielnością, a dla Państwa chwilą błogiego relaksu i możliwością spędzenia wyjątkowego czasu razem z własnymi dziećmi. Zależy nam, aby w zabieganym świecie każdy miał szansę choć na chwilę zatrzymać się i wspólnie z najbliższymi przeżyć niezapomnianą przygodę. To już IV edycja Obozu Rodzinnego w sprawdzonej i lubianej Zagrodzie Kuwasy. Zapraszamy do czarującego miejsca na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego, oazy spokoju i natury, prowadzonego przez sympatycznych i gościnnych właścicieli.  

Obóz Rodzinny przeznaczony jest tylko dla dzieci wyjeżdżających razem z co najmniej 1 osobą dorosłą.

Jak wygląda dzień Obozu Rodzinnego? 

Obozowy dzień podzielony jest na trzy części programowe: zajęcia przedpołudniowe, popołudniowe oraz wieczorne. Każdego dnia przygotowaliśmy blok zajęć wspólnych dla całych rodzin, a także zarezerwowaliśmy czas wyłącznie dla relaksu rodziców. W tym czasie maluchy biorą udział w animacjach, warsztatach, grach i zabawach, przygotowanych specjalnie dla nich. Cisza nocna dla dzieci zapada o 21.00. Po tej godzinie kadra czuwa nad spokojnym snem,  a rodzice mają czas na spacer, miłą kolację przy świecach lub udział w przygotowanych przez nas animacjach.

Zajęcia wyłącznie dla małych obozowiczów:

Mali Kucharze w akcji. Zapraszamy na pyszne zajęcia, gdzie królować będą chrupiące warzywka, soczyste owoce i prawdziwe przysmaki prosto z Podlasia! Czarować będziemy przeróżne koktajle, letnie sałatki, no i kolorowe deserki. Przy okazji porozmawiamy o zdrowym odżywianiu, specjałach lokalnej kuchni oraz przetworach. Na poczęstunek zaprosimy oczywiście naszych kochanych rodziców!

Wyprawa przygodowa. Wśród pól i lasów odbędzie się ekscytująca gra terenowa (w grupach wspólnie z animatorami). Specjalne podchody połączone z wieloma zadaniami,  m.in. budowaniem szałasów, szyfrowaniem,  czy nauką kamuflażu przy użyciu kredek maskujących, będą z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Poszukiwacze cukierkowego skarbu. Dzień przygodowo-fabularny dla prawdziwych małych agentów. Dzieci odnajdą tajemniczą mapę, która prowadzi do ukrytego skarbu. Po rozwiązaniu licznych zadań i łamigłówek, używając profesjonalnego wykrywacza metali, a także lornetek, kompasów i innych pomocy, odkryją tajemnicę i zdobędą słodką szkatułkę.

Kolorowe kredki. Ogłaszamy dzień małych artystów! Za pomocą pędzla, kredek i kilku białych kartek, maluchy mogą beztrosko poddać się szaleństwu własnej dziecięcej fantazji i wyczarować prawdziwe  arcydzieła! Z masy solnej stworzą bajkowe zabawki i wykonają pachnące rzeźby z mydła. Wybierzemy się również na specjalny plener rysunkowy, gdzie będziemy uwieczniać kolorowymi kredkami piękne widoki. Na koniec dnia zorganizujemy wielką wystawę prac, na którą zostaną zaproszeni oczywiście najważniejsi goście – rodzice.

Baśniowo-bajkowo. Za pomocą opowiadań, filmów, książek, komiksów i zabaw przeniesiemy się w bajkowo-baśniowy świat. Na jeden dzień zamienimy się w naszych ukochanych bohaterów – nauczymy się gumisiowych piosenek i pląsów, sprawdzimy, czy Elza nadal ma tę moc, a wspólnie z bohaterami Star Warsów poznamy tajemnice uniwersum. W ramach zasłużonego odpoczynku, po dniu pełnym wrażeń, obejrzymy najpiękniejsze bajki Disneya. Do dyspozycji najmłodszych jest również plac zabaw.

Zajęcia wspólne.

Każdego dnia Obozu Rodzinnego organizujemy zajęcia integrujące wszystkich obozowiczów: małych i dużych.

Integracja. Specjalność działu team building świetnie sprawdza się również na obozach! Dzięki specjalnym zabawom integrują, poznają i zdobywają do siebie zaufanie wszyscy – niezależnie od wieku. Pokonamy nie tylko pajęczynkę, wspólnymi siłami przeniesiemy wyjątkowy ładunek, a tworząc wielką stonogę spróbujemy przejść pewien odcinek trasy… Brzmi intrygująco? Zapraszamy!

Spotkanie z Biebrzańską "Wiedźmą". To niezwykłe spotkanie z osobą, która o Podlasiu i tajnikach Biebrzańskiego Parku Narodowego wie chyba wszystko, a przy okazji potrafi o tym fantastycznie opowiadać. Zaczniemy od prezentacji zdjęć, potem przyjrzymy się prawdziwym porożom i preparatom dydaktycznym, a po krótkim wprowadzeniu w świat fauny i flory wybierzemy się na niezapomniany spacer po okolicznym lesie. Będziemy tropić ślady wilczego polowania, pogadamy o kole życia i obiegu materii w przyrodzie,  a także zaprzyjaźnimy się ze "stworami z wody" w pobliskiej rzece. Spróbujemy wyłowić i sfotografować skorpiony wodne, płoszczyce, topielice, żaby, kłódki i inne brzydale...

Spływ kajakowy z piknikiem na łonie natury. Przed nami niezapomniany spływ kajakowy rzeką Jegrznią. W czasie wycieczki czeka nas rozkoszny piknik plenerowy na łonie przyrody. Rodzice będą wiosłować razem z dziećmi (dostępne specjalne siedziska dla małych dzieci). Zapewniamy sprzęt asekuracyjny oraz opiekę ratownika WOPR i przewodnika.

Olimpiada sportowa. W rodzinnych drużynach przeprowadzimy ekscytujące zawody sportowe, które zapewnią odpowiednią dawkę zdrowej rywalizacji. Zapraszamy na wyścigi w workach, a także na niecodzienny mecz siatkarski z wykorzystaniem koców i balonów z wodą.

Dzień pełen adrenaliny. Proponujemy odpowiednio dostosowane zajęcia linowe, które zapewnią porcję emocji nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Będzie okazja, aby zmierzyć się z mostami linowymi, zawieszonymi nie tak wysoko (dla młodszych) lub z takimi umieszczonymi między koronami drzew (dla starszych). Dla chętnych polecamy zjazdy na linie i wchodzenie po drabince alpinistycznej. Wszystkie zajęcia są w pełni bezpieczne, prowadzone przez uprawnionych instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty.

Wizyta w gospodarstwie ekologicznym. Wybierzemy się na wycieczkę do pobliskiego ekologicznego gospodarstwa. Będziemy wspólnie karmić znajdujące się tam zwierzaki, a także np. pić świeże mleko prosto od krowy. Chcemy pokazać najmłodszym, że mleko niekoniecznie bierze się „z kartonu”. Ta wiedza obecnie nie dla wszystkich jest oczywista.

Wycieczka nad Czerwone Bagno. Razem z przewodnikiem wybierzemy się do rezerwatu Czerwone Bagno, gdzie podziwiać będziemy nie tylko piękne widoki, ale także poszukamy śladów ich mieszkańców – łosi, rysi, a może i wilków.

Wieczór przy ognisku. Zapraszamy na wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Nie zabraknie przygotowanych wcześniej przez rodziny skeczy i piosenek, wesołych pląsów oraz oczywiście śpiewania znanych i lubianych piosenek przy akompaniamencie gitary. Można zabrać także własne instrumenty  

Relaks rodziców. 

W czasie, gdy dzieci są pod opieką naszych wychowawców i biorą udział w swoich obozowych zajęciach, proponujemy Państwu chwilę aktywnego odpoczynku i relaksu. Na miejscu obecni będą nasi animatorzy, którzy pomogą zorganizować każdy dzień, doradzą i zapewnią dobrą zabawę, także wieczorami. Wszystkie poniższe atrakcje wliczone w cenę obozu (o ile nie wskazaliśmy inaczej).

Na dobry początek. Zapraszamy Państwa na powitalną kolację ze specjałami kuchni podlaskiej, mazurskiej oraz pysznym winem. W czasie kolacji, jak i w czasie pozostałych wieczorów, mali Uczestnicy pozostaną pod troskliwą opieką naszej kadry animatorów.

A może joga? Cisza, las, zielone łąki, magia przyrody, joga i Ty. Dla chętnych poranne zajęcia jogi na podstawowym poziomie. Nie musisz na co dzień uprawiać sportu, aby wziąć udział w takich zajęciach. Zrób coś dla swojego ciała, poczuj odprężenie, pozwól sobie na odcięcie bodźców, chwilę błogiego relaksu... Zagroda Kuwasy to doskonałe miejsce do rozpoczęcia przygody z jogą!

Nordic walking. Obecnie niezwykle popularne marsze z profesjonalnymi kijkami. Taki spacer może być konkretnym treningiem, ale też wesołym i rekreacyjnym czasem, spędzonym pośród przepięknej przyrody. Zapewniamy sprzęt, a także spotkanie z instruktorem, który służy pomocą również w wyborze atrakcyjnych tras

Wieczór taneczny. Proponujemy doskonałą zabawę przy dobrej muzyce. Najpierw proponujemy rozgrzewkę z instruktorem tańca, naukę przeróżnych kroków i figur, aby później móc je wykorzystać w czasie miłej wieczornej imprezy.

Zajęcia jeździeckie (dodatkowo płatne). Zapraszamy do skorzystania z usług Zagrody Kuwasy, której właściciele prowadzą własną stajnię i oferują zajęcia zarówno na padoku, jak też wyjazdy w teren. Swoich grzbietów gościom użyczają:

 • doświadczony siwy Kastyl – rasy arabskiej, z tytułem profesora
 • Nutek rasy sp, gniady szybkobiegacz
 • Bonita i Biza – mama z córką, kasztanki rasy wielkopolskiej, chodzą także w bryczce
 • Pikador i Panczo, skarogniade hucuły rozrabiaki

Okolica idealnie nadaje się też do wycieczek rowerowych, wędkarstwa oraz grzybobrania albo po prostu słodkiego lenistwa na leżaku. Na miejscu właściciele Zagrody Kuwasy organizują swoim gościom dodatkowe atrakcje, np. warsztaty zielarskie, pieczenie sękacza, warsztaty kulinarne. Atrakcje te są dodatkowo płatne – można się zapisać na nie w czasie pobytu. 

Zakwaterowanie:
Ustronna lokalizacja w sielskiej okolicy wsi na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego pozwala obcować z unikatową fauną i florą. Zagroda Kuwasy, należąca do sieci Land-Gut-Hoteli – zrzeszającej rodzinne hotele usytuowane na wsi – łączy w sobie standardy noclegowe dobrych hoteli z pełną życzliwości, gościnną atmosferą pensjonatu. Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych. Jeśli lubisz aksamitną ciszę w nocy i rozgwieżdżone niebo, jak też bezkresne zielone przestrzenie i tajemnicze przedwieczorne mgły nad łąkami; lubisz wędrować po biebrzańskich szlakach z lornetką i aparatem fotograficznym, a zimą przemierzać je na nartach śladowych; jeżeli kochasz ciepło kominka i dobrą energię drewnianych wnętrz, wolisz koncert żab i ptaków od dyskoteki; jeśli cieszy Cię kontakt z końmi, psami i innymi zwierzakami, lubisz smak domowego dżemu z wiśni, prawdziwego miodu i własnego wyrobu wędlinek… przyjedź do Zagrody Kuwasy, która jest przeciwieństwem bezosobowego hotelu.

Cena za osobę:

 • osoba dorosła lub dziecko powyżej 13 lat – 1799 zł
 • dziecko 4-12 lat – 1599 zł
 • jedno dziecko 0-3 lat, śpiące z rodzicami lub w łóżeczku dziecięcym – gratis

Zabierz ze sobą:

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, latarkę z zapasem baterii, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ulubione zabawki 

DOPŁATY (OPCJONALNE):

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego PARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 75% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 70% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 60% wpłaty (standardowo 20%) Tutaj znajduje się regulamin usługi.

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego SUPERPARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 90% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 85% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 80% wpłaty (standardowo 20%) Tutaj znajduje się regulamin usługi.

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - manierka/termos z karabinkiem do powieszenia, - 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin, - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika. Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Woźnawieś Zagroda Kuwasy, Woznawieś 30A, 19-206 Rajgród 16:00 10:00 0.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.