Konny obóz sportowo-szkoleniowy nad morzem dla młodzieży

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2021. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2022 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w listopadzie 2021 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie, nauka jazdy konnej pod opieką wykwalifikowanych instruktorów wg przedstawionych programów, ubezpieczenie NNW 10000 zł, opieka wychowawcza, dyskoteki, ogniska, kąpiele w morzu pod opieką ratownika, Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat do transportu z poszczególnych miast, opłat za imprezy fakultatywne, świadczeń niezawartych w ofercie

Zapraszamy na profesjonalny konny obóz sportowo-szkoleniowy nad morzem dla młodzieży. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z końmi to gwarantujemy bezpieczne szkolenie pod okiem kwalifikowanych instruktorów. Każdy uczestnik będzie kwalifikowany do grupy na podstawie swoich umiejętności. Poza programem konnym czeka na Was program rekreacyjny.

NOWĘCIN k. Łeby - miejscowość przepięknie położona nad jeziorem Sarbsko, do morza - ok. 2 km

Obozy jeździeckie w Nowęcinie organizujemy już ponad 20 lat.

Zajęcia odbywają się w Stadninie "SENNY” (www.stajniasenny.pl), ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego II kategorii. Stadnina posiada ponad 30 koni. Dzięki krytej ujeżdżalni zajęcia są prowadzone bez względu na pogodę.
Dobrze przygotowana kadra, bardzo dobrze ujeżdżone konie pozwalają na naukę na każdym poziomie. Polecamy tę stajnię szczególnie dla osób mających zacięcie sportowe gdyż nauka skoków i ujeżdżenia na koniach startujących w zawodach jeździeckich w skokach LL i L oraz doświadczona kadra pozwoli na korektę błędów i podniesienie umiejętności sportowych. W każdym turnusie organizowane są egzaminy na odznakę brązową i srebrną "Jeżdżę konno". Egzaminy mogą prowadzić tylko certyfikowane stadniny, w tym stadnina "Senny”.
Wyjazdy w teren i galopy po plaży zadowolą najbardziej wymagających.
Dla początkujących gwarantujemy bezpieczne szkolenie pod okiem kwalifikowanych instruktorów.

Do stadniny i na plażę jeździmy busami

W związku z pandemia CoVid każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania własnego toczka i skórzanych rękawic.

Program
O zakwalifikowaniu do danej grupy decyduje szkoleniowiec prowadzący zajęcia, kwalifikacja zależy od umiejętności uczestnika i prowadzona jest w 4 grupach

Nauka jazdy konnej pod opieką kwalifikowanych instruktorów wg następujących programów:

A dla początkujących (nauka od podstaw): 8 godz. 20 minut

 1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin ( w tym: BHP przy koniach - 1 godzina, opieka i pielęgnacja koni - 2 godziny, nauka siodłania - 2 godziny)
 2. Zajęcia praktyczne:
 • nauka jazdy na lonży - 5 lekcji po 40 minut (nauka jazdy na lonży pozwoli opanować umiejętności anglezowania i kierowania koniem. Kolejnym krokiem po opanowaniu tej umiejętności jest przejście do grupy samodzielnie jeżdżącej na ujeżdżalni)
 • samodzielna jazda na ujeżdżalni - 5 godz.

B dla średnio zaawansowanych - (przeznaczony dla osób mających podstawy jeździectwa, umiejętność poprawnego anglezowania, nauka galopu od podstaw, istnieje możliwość zdobycia odznaki "Jeżdżę konno”, koszt odznaki 50 zł)

 1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin (w tym: BHP przy koniach - 1 godzina, obsługa i pielęgnacja koni - 1 godziny, nauka siodłania - 2 godziny, nauka lonżowania - 1 godzina)
 2. Zajęcia praktyczne - 10 godzin
 • samodzielna jazda na ujeżdżalni (korekta dosiadu i nauka półsiadu) - 4 godz.
 • jazda na ujeżdżalni, nauka galopu - 4 godz.
 • wyjazdy na galopy w terenie (dopiero po opanowaniu umiejętności prawidłowego galopu na padoku) - 2 godz.

C dla zaawansowanych - (dla osób jeżdżących dobrze konno, umiejętność galopu wyjazdy na galopy w terenie, nauka skoków, dodatkowo istnieje możliwość wyjazdu na rajd nad morzem)

 1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin (w tym: BHP przy koniach, opieka i pielęgnacja - 1 godz., doskonalenie nauki siodłania, dobór sprzętu dla konia i jeźdźca - 2 godz., praca z młodym koniem, nauka lonżowania - 2 godz.)
 2. Zajęcia praktyczne - 10 godzin:
 • jazda na ujeżdżalni (doskonalenie podstaw ujeżdżania) - 5 godzin
 • nauka skoków na ujeżdżalni - 2 godziny
 • wyjazdy na galopy w terenie - 3 godziny.

D grupa szkoleniowo-sportowa - warunkiem uczestnictwa w tej grupie jest umiejętność poprawnego galopu i podstaw w skokach, co jest sprawdzane w pierwszym dniu przez trenera. W przypadku akceptacji trenera na przesunięcie do grupy D, należy uiścić na miejscu dodatkowy koszt w wysokości 300 zł.

Grupa D ta jest przygotowywana do zdania egzaminu Polskiego Związku Jeździeckiego na odznakę brązową lub srebrną. Egzamin komisyjny jest przeprowadzany na terenie Ośrodka "Senny” po zdaniu egzaminu wewnętrznego.

Program grupy D:

 1. Zajęcia teoretyczne (8 godz.): B.H.P przy koniach, opieka i pielęgnacja konia - 1 godz., doskonalenie nauki siodłania, dobór sprzętu dla konia i jeźdźca - 2 godz., praca z młodym koniem, nauka lonżowania - 2 godz., przygotowanie do egzaminu na odznakę - 3 godz.
 2. Zajęcia praktyczne- 12 godzin
 • jazda na ujeżdżalni (doskonalenie podstaw ujeżdżania) - 2 godz.
 • doskonalenie umiejętności skoków - 3 godz.
 • wyjazdy na galopy w terenie - 2 godz.
 • przygotowanie do egzaminu z ujeżdżania i skoków - 3 godz.
 • egzamin wewnętrzny - 1 godz.
 • egzamin przed komisją P.Z.J. - 1 godz.

Po zdaniu egzaminu komisyjnego uczestnik otrzymuje brązową lub srebrną odznakę wystawiona przez Polski Związek Jeździecki w Warszawie (koszt odznaki 100 zł).

Każdy uczestnik powinien posiadać sportowy ubiór: dres, obuwie sportowe itp.

W związku z pandemia CoVid każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania własnego toczka i skórzanych rękawic.

DODATKOWE ZAJĘCIA Z KOŃMI ( ŚWIADCZENIA PŁATNE NA MIEJSCU)

 • Dodatkowe lekcjie nauki jazdy konnej; w cenie - ok. 40 zł/godz.,
 • 6-godzinny kurs nauki powożenia w cenie 70 zł
 • W przypadku uczestników grupy C - zdobycia odznaki P.Z.J. "Jeżdżę konno”, koszt egzaminu 50 zł,
 • 3-godzinny rajd nad morze 100 zł

Świadczenia płatne na miejscu

PROGRAM PO ZAJĘCIACH Z KOŃMI

 • Power Park - zajęcia w Parku Linowym w Łebie,
 • wizyta w Sea Park Sarbsk w największym na północy Polski parku rozrywki, (www.seapark.pl) pierwszy i jedyny park w Polsce, który pokazuje jednocześnie faunę i florę mórz i oceanów oraz kulturę i historię regionu Pomorza. Największą atrakcją jest Fokarium, gdzie o wyznaczonych godzinach odbywa się karmienie fok oraz kotików, połączone z ich treningiem. Oprócz tego możemy odwiedzić liczne atrakcje wykorzystujące nowe technologie. Jest tu Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie przeżyjemy niezwykłą podróż po głębinach morskich z czasów prehistorycznych, a także Real Ocean 3D - niezwykła łódź podwodna, z której podziwiać można współczesnych mieszkańców oceanów tak, jakby znajdowali się tuż obok. Można zobaczyć również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach, Galeon Wodnik i Wrak na Wspak
 • zajęcia sportowe: siatkówka, tenis stołowy, piłka nożna,
 • plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika,
 • dyskoteki, konkursy, ogniska

Wyżywienie
W stołówce pensjonatu: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek). Pierwsze świadczenie: kolacja (bufet) w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: śniadanie (bufet) oraz suchy prowiant w ostatnim dniu turnusu.

Zakwaterowanie
Ośrodek Wypoczynkowo-Kolonijny "Ania” położony na granicy Nowęcina i Łeby, usytuowany na działce w otoczeniu zieleni i ogrodó w 1500 metrów do morza, ok. 1000 metrów do stadniny.
Osrodek dysponuje bogatym zapleczem sportowym. Na terenie ośrodka jest boisko do siatkówki, piłki nożnej, koszykó wki, soccer beach, pole do badmintona, kort tenisowy, miejsce na ognisko. Ośrodek posiada świetlicę z TV, sale z lustrami, sprzęt nagłaśniający, stół do tenisa, kręgle zewnętrzne, piłkarzyki. Zakwaterowanie w pokojach 3-6 osobowych z łazienkami.

Do stadniny i na plażę w Łebie jeździmy i wracamy busami.

Transport

 • Dojazd własny
 • Transport PKP

Wyjazdy z poszczególnych miejscowości realizowane są przy zgłoszeniu się minimum 5 osób,

 • W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może odwołać połączenie antenowe na 7 dni przed wyjazdem.
 • Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem na www
 • Każdy uczestnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną na przejazd PKP

FAKULTETY

 1. Wycieczka do Labiryntu Park Łeba, przeznaczona tylko dla odważnych osób posiadających dobrą orientację w terenie. Na powierzchni 5000 m2 znajduje się największy w Polsce naturalny labirynt z platformami widokowymi i 5 bazami do zdobycia po drodze do wyjścia. Cena 30 zł
 2. Wstęp na wystawę "Magiczne Lustra” (labirynt o długości 50 metrów jest tak skonstruowany, aby wyjście z niego nie było zbyt łatwe. W środkowej części labiryntu znajduje się gabinet krzywych zwierciadeł, Cena 15 zł.
 3. Polska Sahara - Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego: wydmy ruchome z Łącką Górą (42 m.n.p.m.) - światowy rezerwat biosfery. Wycieczka obejmuje przejazd kolejką Łeba-Rąbka, rejs statkiem pasażerskim z Rąbki do przystani Wyrzutni Rakiet, spacer do Wydm Ruchomych (1800 m), zwiedzanie Muzeum "Wyrzutni Rakiet" oraz powrót do Rąbki statkiem pasażerskim i kolejką do Łeby, Cena 90 zł/os.
 4. Wizyta w Adventure Golf Park, przygoda z minigolfem na zróżnicowanych torach, pełnych przeszkód i niespodzianek. Pole zostało tak zaprojektowane, aby czuli się na nim dobrze zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze. Zagraj na dwunastu zróżnicowanych torach i przekonaj się sam, dlaczego Europejczycy pokochali minigolfa, Cena 30 zł.

Imprezy fakultatywne i poszczególne profile będą realizowane przy zgłoszeniu się min. 15 uczestników

COVID-19 (OBOWIĄZUJE DO ODWOŁANIA)

 • Program, zakwaterowanie, transport oraz procedury postępowania są dostosowane do wytycznych wydanych przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.
 • Uczestnicy powinny być zaopatrzeni przez rodziców w indywidualne osłony nosa i ust
 • Rodzice zobowiązani są do podpisania dodatkowego regulaminu zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz podpisanie dodatkowych oświadczeń dołączonych do karty kwalifikacyjnej.
 • Poszczególne punkty programu mogą zostać odwołane lub zamienione na inne w razie ewentualnego wprowadzenia zmian przez GIS, MZ i MEN.

UWAGI

 • W związku z pandemia CoVid każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania własnego toczka i skórzanych rękawic.
 • Terminy turnusów podano łącznie z transportem.
 • Wszystkie imprezy fakultatywne i warsztaty odbywają się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 uczestników.
 • Każdy uczestnik obowiązkowo powinien posiadać aktualną legitymację szkolną na przejazd PKP

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok - - 150.00
Bydgoszcz - - 100.00
Częstochowa - - 150.00
Dojazd własny - - 0.00
Katowice - - 150.00
Kielce - - 150.00
Kraków - - 150.00
Lublin - - 150.00
Łódź - - 100.00
Olsztyn - - 150.00
Poznań - - 150.00
Rzeszów - - 150.00
Toruń - - 100.00
Warszawa - - 100.00
Włocławek - - 100.00
Wrocław - - 150.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.

Zobacz inne podobne Kolonie i Obozy w Nowęcinie k. Łeby