Letni obóz jeździecki na Kaszubach

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-09-20 08:59
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Zapraszamy na letni obóz jeździecki do Barłomina na Kaszubach. Niesamowite i urokliwe miejsce położone w powiecie wejherowskim, na pewno oczaruje niejednego pasjonata jazdy konnej. Jeśli jesteś miłośnikiem tych wspaniałych stworzeń, aktywnie jeździsz konno i chciałbyś doskonalić swoje umiejętności lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym wspaniałym sportem, to ten obóz idealny dla Ciebie! Otwarty w 2016 roku ośrodek jeździecki w Barłominie oferuje nie tylko naukę pod okiem fachowej i wykwalifikowanej kadry, fantastyczne warunki zakwaterowania, ale również maximum  czasu spędzonego przy koniach. Prawie z każdej strony otoczony jest pięknym lasem, co sprzyja wyjazdom w teren i nieograniczonym kontaktom z naturą.  

Program realizowany będzie w Klubie Jeździeckim Barłomino. Uczestnikom obozu zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług. Jeździecki Klub Sportowy w Barłominie posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, co potwierdza bezpieczeństwo prowadzonych jazd oraz wyszkolenie koni na najwyższym poziomie.

Kompleks stajenny zawiera:

 • krytą ujeżdżalnię 25*63, z profesjonalnym podłożem kwarcowym, wyposażoną w pomieszczenia gospodarcze i magazynowe, paszarnię, pomieszczenie klubowe wraz z restauracją z widokiem na plac treningowy
 • maneż o wymiarach 70 m x 40 m, w pełni oświetlony, przygotowany w oparciu o profesjonalną budowę podłoża kwarcowego wraz z systemem drenażowym i nawadniającym
 • czworobok konkursowy oraz komplet przeszkód
 • kryta karuzela na 9 koni w bezpośrednim sąsiedztwie stajni, z zadaszonym wewnętrznym lonżownikiem i pełnym oświetleniem
 • piękne trawiaste padoki o powierzchni 10 ha
 • dwie stajnie, z czego jedną bezpośrednio połączoną z kryta ujeżdżalnią

Nauka jazdy konnej odbywa się w kameralnych grupach treningowych w podziale na stopień zaawansowania (podział na grupy pierwszego dnia obozu).

 • grupa źrebaków, gdzie Uczestnicy od podstaw zapoznają się z zasadami jazdy konnej i gruntownie oszlifują swoje podstawy
 • grupa kucyków to grupa dla Uczestników już jeżdżących samodzielnie, a nie gotowych jeszcze na jazdę w grupie zaawansowanej (stęp, kłus)
 • grupa pegazów to miejsce dla Uczestników jeżdżących konno na zaawansowanym poziomie, gdzie poznawać będą tajniki treningu sportowego

Jazdy konne (ok. 16-18h w turnusie) odbywają się na podstawie autorskiego programu szkolenia, uwzględniającego właściwy trening i udoskonalanie dosiadu oraz prawidłowe stosowanie pomocy jeździeckich. Celem prowadzonego szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami klasycznego jeździectwa.

Uwaga: Uczestnicy zakwaterowani będą w obiekcie położonym na terenie stajni. Dostęp do koni i stajni będzie praktycznie nieograniczony!

Program praktycznych zajęć jeździeckich wzbogacony jest o następujące moduły:

 • rząd i ekwipunek jeździecki
 • budowa jeźdźca i konia
 • zachowania stadne koni – wpływ koni na zachowania grupy "HORSE SENSE"
 • day SPA – perfekcyjna opieka i pielęgnacja koni
 • sporty konne – budowanie małego sportowca
 • żywienie koni – od źrebaka do sportowca
 • podstawy woltyżerki – gimnastyka na koniu
 • konno wśród natury – wycieczka konna po lasach

Na każdym turnusie istnieje możliwość:

 • zdania egzaminu na brązową i srebrną odznakę jeździecką – dopłata 200 zł
 • zdania egzaminu na odznakę JEŻDŻĘ KONNO – dopłata 90 zł

Uwaga! Uprzedniej weryfikacji umiejętności młodego jeźdźca i podjęcia decyzji o dopuszczeniu go do egzaminu dokonuje doświadczony Instruktor.

Brązowa i Srebrna odznaka. Egzamin przeprowadzany przed komisją, potwierdzający umiejętności jeździeckie na poziomie pozwalającym na start w pierwszych zawodach. Do egzaminu mogą podchodzić wszyscy uczestnicy posiadający umiejętności jeździeckie na poziomie zaawansowanym.

Odznaka Jeżdżę Konno. Egzamin przeprowadzany przed komisją, potwierdzający podstawowe umiejętności jeździeckie, w tym umiejętność podstawowej pielęgnacji i przygotowania konia do jazdy. Egzamin ten przeznaczony jest dla wszystkich uczestników obozu.

Luzacy na zawodach. Barłomino znane jest z tego, że regularnie odbywają się tam zawody w skokach przez przeszkody. Jest to idealnie przystosowane do tego miejsce. Podczas naszego pobytu również takie zawody się odbędą. To wspaniała dla nas okazja na naukę, pomoc, a także doświadczenie emocji, towarzyszących wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie. Uczestnicy będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają profesjonalne zawody w skokach przed przeszkody. Oprócz tego sami będą mogli zostać luzakami, czyli najważniejszymi pomocnikami tego wydarzenia. Oprowadzanie konia zawodnika, wyczyszczenie go, czy nawet samo przytrzymanie – to na prawdę ważne dla luzaka zadania!

ALPAKI. Na terenie Klubu Jeździeckiego Barłomino poza końmi, mieszkają również trzy przesympatyczne alpaki. Na razie są jeszcze trochę nieśmiałe, ale wydaje się to być idealne zadanie dla nas – jeźdźców i miłośników zwierząt. Alpaki są zwierzętami lubiącymi towarzystwo i kontakt z ludźmi. Spróbujmy sprawić, żeby polubiły i nas! Rozmowy, spacerki, karmienie i głaskanie mile widziane!

Ponadto w programie:

 • ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem
 • team building
 • wieczorne kino przygodowe
 • turnieje sportowe
 • DIY czyli zrób to sam - tworzymy!
 • gry terenowe z nagrodami
 • wycieczki po okolicy
 • konkursy, quizy i planszówki
 • olimpiada sportowa na wesoło

Zakwaterowanie:
Klub Jeździecki Barłomino to nowoczesny ośrodek jeździecki oddalony 15km od Wejherowa w województwie pomorskim, w którym nasi uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych apartamentach 3,4 i 5-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji jadalnia, sala zajęciowa, sala wypoczynkowa z projektorem, kawiarnia z widokiem na plac treningowy.  Ponadto bogata infrastruktura klubu jeździeckiego: kryta ujeżdżalnia o wymiarach 25m x 63m z profesjonalnym podłożem kwarcowym, 2 stajnie, siodlarnia, paszarnia, solarium i myjka dla koni, maneż o wymiarach 70m x 40m (w pełni oświetlony), kryta karuzela z lonżownikiem, padoki o powierzchni 10ha. Na terenie obiektu mieszkają również 3 przesympatyczne alpaki, a wokół znajdują się tereny leśne.

Wyżywienie:
4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Zabierz ze sobą:

 • odpowiedni strój i obuwie do jazdy konnej, toczek z atestem lub kask jeździecki (bardzo ważne!)
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Nowo wybudowany, największy i najnowocześniejszy kryty park wodny w Polsce. Na ponad 7 tysiącach metrów kwadratowych znajduje się mnóstwo atrakcji dla odwiedzających. Basen zamkowy, zatoka pirata, pontonowa zjeżdżalnia rodzinna, rzeczna ekspedycja (ponad 300 metrów spływu), zjeżdżalnia z rekinami, 3 zjeżdżalnie rurowe (w tym 2 pontonowe), basen ze sztuczną falą oraz wulkan. Uczestnicy spędzą tu na zabawie 2 godziny.

Dostęp do galerii z najlepszymi zdjeciami z obozu. 

Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać. Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. W przypadku, gdy Klient ma wykupioną Gwarancję Aklimatyzacji, zwracamy proporcjonalnie do ilości niewykorzystanych dni poniesioną opłatę za obóz.  

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego PARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł). Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 75% wpłaty (standardowo 50%). Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 70% wpłaty (standardowo 40%). Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 60% wpłaty (standardowo 20%).

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego SUPERPARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł). Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 90% wpłaty (standardowo 50%). Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 85% wpłaty (standardowo 40%). Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 80% wpłaty (standardowo 20%).

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - manierka/termos z karabinkiem do powieszenia, - 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin, - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika. Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Barłomino Klub Jeździecki Barłomino Słoneczna 1284-242 Barłomino 16:00 10:00 0.00
Białystok - - 250.00
Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach)
Bydgoszcz - - 250.00
Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach)
Częstochowa parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź / parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice 07:20 18:30 188.00
Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 14:15 12:15 98.00
Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole 05:50 20:00 198.00
Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 04:25 21:25 198.00
Leszno - - 250.00
Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach)
Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 09:15 16:25 188.00
Olsztyn - - 250.00
Do potwierdzenia (odbywa się przy min. 6 uczestnikach)
Poznań parking przy Centrum Handlowym M1, ul. Szwajcarska 14, 61-285 08:20 17:15 188.00
Szczecin - - 188.00
Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, 87-100 11:30 14:10 168.00
Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) 06:55 19:05 198.00
Wrocław stacja paliw Circle K, ul. Sucha 15C, 50-086 04:20 21:20 198.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.