Młodzieżowy rejs szkoleniowy

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2017. Oferty wyjazdów na sezon Lato 201 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się w styczniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie, pełne wyżywienie, realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne), opiekę kadry wychowawczo - instruktorskiej, ubezpieczenie.
  • Cena nie zawiera:
    Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach, opłat za egzamin (125 zł) i wystawienie patentu żeglarskiego (25 zł) - ceny egzaminu i patentu obowiązują uczniów i studentów do 26 roku życia.

Usiądź za sterem jachtu żaglowego i poczuj wiatr we włosach. Naucz się manewrować jachtem pod żaglami i na silniku, poznaj tajniki meteorologii, teorii żeglowania czy ratownictwa. Podczas rejsu nie zabraknie relaksu i rozrywki, odwiedzisz gwarne porty i duże przystanie, będzie czas na kąpiele i plażowanie. Rejs szkoleniowy to impreza dla wszystkich, którzy pierwszy raz wsiądą na jacht, jak i tych opływanych. Nasi instruktorzy przeprowadzą Cie przez program szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Wykwalifikowana kadra, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program są gwarancją udanej zabawy.

Zakwaterowanie
Jachty kabinowe Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida.

Program
Rejs turystyczno-szkoleniowy po Wielkich Jeziorach Mazurskich, uczestnicy odwiedzają mazurskie porty: Ruciane, Mikołajki, Ryn, Giżycko, i inne. W trakcie rejsu szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego. Jeden instruktor na 4-5 uczestników. Testy on-line.

PRZYKŁADOWY PROGRAM WĘDROWNEGO OBOZU SZKOLENIOWEGO

 
1. Dzień
Przyjazd do Rucianego-Nidy, obiad, podział na wachty, zakwaterowanie na jachtach, zapoznanie uczestników i kadry z obowiązującymi regulaminami i sprzętem, wykład bezpieczeństwo na jachtach i na obozie, sprawdzian pływacki Pierwsze zajęcia na jachtach. Przepłynięcie na biwak na Kowalik, kolacja, ognisko. Wykład z budowy jachtu.
2. Dzień
Co trzeba zrobić aby jacht żaglowy płynął - nauka obsługi jachtu, nauka taklowania jachtów, nauka wiosłowania i sterowania, obsługa żagli, nauka wiązania podstawowych węzłów żeglarskich. Wykład z teorii żeglowania. Rejs na Siekierniak nad jez. Bełdany. Zajęcia na jachtach: ostrzenie i odpadanie. Piracka Uczta - konkurs kulinarny na najsmaczniejszy obiad ugotowany na jachcie. Wieczorem: test z budowy jachtów i wykład z teorii żeglowania.
3. Dzień
Rejs do Popielna - pływanie na punkt i zadanym kursem względem wiatru. Zwiedzanie stacji Polskiej Akademii Nauk i rezerwatu dzikich koni. Rejs po jez. Mikołajskim - nauczanie manewru zwrot przez sztag, przypłynięcie do Mikołajek, obozowisko na brzegu jez. Tałty, kąpiele plażowanie ognisko. Wieczorem: test z teorii żeglowania.
4. Dzień
Rejs przez kanały mazurskie do Giżycka - doskonalenie poznanych manewrów ostrzenia i odpadania oraz zwrotu przez sztag. Zajęcia z ratownictwa, rozgrywki sportowe, kąpiele plażowanie. Wieczorem: wykład z przepisów.
5. Dzień
Zwiedzanie Twierdzy Boyen w Giżycku, przepłynięcie na jez. Przystań - nauczanie manewru zwrot przez rufę. Ćwiczenia z ratownictwa w wodzie, zabawa teoria żeglowania - dlaczego jacht płynie pod wiatr? Wieczorem: test z przepisów.
6. Dzień
Zwiedzanie bunkrów poniemieckich i śluzy na starym kanale, przepłynięcie na Zimny Kąt na łabędzim szlaku - doskonalenie zwrotów, przygotowanie do manewru człowiek za burtą. Kąpiele, plażowanie, gry sportowe. Wieczorem: wykład z locji. Ognisko.
7. Dzień
Rejs przez Giżycko do Rynu - nauczanie manewru człowiek za burtą. Plażowanie, rozgrywki sportowe w siatkówce plażowej. Wieczorem: test z locji. Ognisko, nauka szant.
8. Dzień
Wycieczka po mieście oraz Zamku Krzyżackim, rejs na Olszowy Róg - nauczanie manewru podejścia do boi i odejścia. Kąpiel, plażowanie, rozgrywki sportowe koncert szantowy. Wieczorem: wykład z ratownictwa.
9. Dzień
Rejs przez jezioro Śniardwy do Okartowa. Nauczanie manewru podejścia do kei i odejścia (na żaglach i silniku). „Taaka ryba” - konkurs wędkarski dla zainteresowanych, plażowanie, spacer wzdłuż jez. Tyrkło. Wieczorem: wykład z meteorologii i ognisko żeglarskie.
10. Dzień
Przepłynięcie na jez. Bełdany, biwak na Wierzbie. Zajęcia na jachtach: doskonalenie poznanych manewrów. Wieczorem: test z ratownictwa i meteorologii.
11. Dzień
Przepłynięcie przez śluzę Guzianka, biwak na Kowaliku, zajęcia na jachtach żaglowych - doskonalenie poznanych manewrów. Egzamin teoretyczny ze zdobytych umiejętnosci.
12. Dzień
Egzamin praktyczny ze zdobytych umiejętności. Klar jachtów, wstępne pakowanie sprzętu i bagaży, przygotowania do balu, przywitanie orszaku Neptuna, bal kapitański połączony z chrztem żeglarskim i tradycyjnym ogniskiem z szantami.
13. Dzień
Przygotowanie do wyjazdu, zdanie sprzętu, pakowanie bagażu, przepłynięcie do ośrodka w Rucianem-Nida, zakończenie obozu, obiad, wyjazd do domu.
Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację. Program zajęć może być również dostosowywany indywidualnie przez KWŻ kursu.

Program szkolenia Polskiego Zwiąku Żeglarskiego na stopień żeglarza jachtowego www.szkolenie.pya.org.pl/patenty/zeglarz_jachtowy/program_szkolenia
Ubezpieczenie Signal Iduna NNW (5000 zł).

Transport
Własny lub za dopłatą, z Warszawy (+120 zł) i z większych miast Polski. Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów),powrót ok godz. 17.00 ul. Belgradzka 50.
Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku.
Zbiórka uczestników z dojazdem własnym OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17, godz. 13:30 (przy budynku recepcji).

Świadczenia dodatkowe
-Podręcznik "Żeglarz Jachtowy" (A. Kolaszewski, P. Świdwiński) - 50 zł (odbiór podręcznika na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT Kliwer).

Co zabrać
Legitymację szkolną, kartę kwalifikacyjną, Ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę, podręcznik szkoleniowy "Żeglarz jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński, , kieszonkowe, pieniądze na egzamin. Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

Wymagania egzaminacyjne
Ukończone 14 lat, znajomość własnego numeru PESEL, oświadczenie rodziców (w karcie kwalifikacyjnej), wniesienie opłaty za egzamin (125 zł). Po egzaminie wniesienie opłaty za wydanie patentu (25 zł) + zdjęcie do patentu.

REGULAMIN TRANSPORTU ORGANIZATORA:
1. Ogólne warunki: a. Transport zorganizowany należy wykupić najpóźniej na 7 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy (w piątek). b. Transport z Warszawy odbywa się autokarem. c. Dojazdy z innych miast realizowane są z wykorzystaniem PKP lub PKS (w których jadą opiekunowie), jadących do Warszawy, skąd dalej transport jest realizowany w/w autokarem. d. W przypadku grupy min. 8 osób istnieje możliwość zorganizowania transportu z miast nie ujętych w tabeli (planie). Godziny i miejsca odjazdów i przyjazdów są wówczas negocjowane indywidualnie. e. Rezerwacja miejsc w autokarze dokonywana jest przez centralę Organizatora, w zależności od kolejności zgłoszeń. f. Podane godziny kursowania autokarów/pociągów mogą ulec zmianom spowodowanym przez warunki atmosferyczne, sytuację na drogach lub inną siłę wyższą.
2. Obowiązki Uczestnika: a. Określenie miejsca wsiadania przy zawieraniu umowy i uiszczenie związanej z tym dodatkowej opłaty. Ewentualnych zmian można dokonywać najpóźniej na 7 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy (w piątek). Organizator nie zwraca opłaty za dojazd w przypadku niewykorzystania usługi, jeżeli takowy fakt nie został zgłoszony, co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy (w piątek). Organizator nie odpowiada za ewentualne komplikacje mogące wynikać z faktu zmiany miejsca wsiadania. b. Punktualne przybycie na zbiórkę. Część transportu stanowi przejazd autobusem PKS lub pociągiem PKP, które kursują w określonych godzinach. W przypadku spóźnienia się nie ma możliwości wstrzymania odjazdu pociągu lub autobusu, z tego tytułu też Organizator nie ponosi odpowiedzialności i nie uwzględnia roszczeń. c. Posiadanie dokumentów -legitymacji szkolnej lub studenckiej (dokumentów uprawniających do zniżki na podróżowanie PKP lub PKS) -oraz wypełnionej karty kolonijnej, o ile nie została wcześniej dostarczona do Biura Organizatora. Brak karty może być powodem odmowy przyjęcia na obóz. Za brak ważnej legitymacji szkolnej dopłata 100 zł. d. Zabranie odpowiedniej ilości bagażu i troska o niego. Bagaż nie powinien być za ciężki, tak by uczestnik sam mógł go przenieść. Za rzeczy pozostawione w środkach transportu Organizator nie ponosi odpowiedzialności. Uczestnika obowiązuje przestrzeganie regulaminu przewozu określonego przez przewoźnika.
3. Obowiązki Organizatora: a. Zapewnienie opieki nad uczestnikami. W każdym środku transportu jedzie minimum 1 opiekun grupy. b. Przekazanie informacji na temat dokładnej godziny i miejsca odjazdu (na 4 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy) i powrotu, trasy przejazdu i ew. miejsc postoju. c. Zorganizowanie przesiadek pomiędzy PKS lub PKP a autokarem, zarówno w drodze na imprezę jak i w czasie powrotu. d. Zapewnienie miejsc siedzących wszystkim uczestnikom. Miejsca w autokarach nie są numerowane, wskazuje je opiekun. Zapewniamy miejsca siedzące w pociągach, o ile istnieje możliwość rezerwacji miejsc (tzw. miejscówek) w PKP. e. Przekazanie informacji kontaktowych podczas zbiórki. Opiekun przekazuje rodzicom informacje dotyczące kierownika imprezy, adresu ośrodka oraz możliwości kontaktu z obozem.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do: a. Zmiany godzin odjazdów i przyjazdów autokarów. Zobowiązany jest w tym przypadku powiadomić uczestników o zmianie najpóźniej na 12 godzin przed terminem wyjazdu. b. Zastosowania innego środka transportu na niektórych trasach. W przypadku małej ilości osób, dowóz może nastąpić minibusem lub samochodem osobowym. c. Organizowania przesiadek na trasie i dodatkowych postojów. d. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki spowodowane opóźnieniami PKS i PKP.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa (dworzec PKP/PKS) 03:00 21:00 150.00
Dojazd Własny OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17 13:30 - 0.00
Gdynia (dworzec PKP/PKS) 10:00 17:00 180.00
Katowice (dworzec PKP/PKS) 02:00 22:30 180.00
Kraków (dworzec PKP/ dworzec autobusowy) 01:00 23:00 180.00
Lublin (dworzec PKP/PKS) 04:30 21:00 150.00
Łódź (dworzec PKP/PKS Łód ź Kaliska) 05:00 20:00 140.00
Poznań (dworzec PKP/PKS) 03:00 22:00 170.00
Warszawa ul. Belgradzka 50 (Ursynów) 08:30 17.00 120.00
Wrocław (dworzec PKP/PKS) 01:00 22:30 190.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.