Młodzieżowy rejs turystyczny


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2022-08-10 08:15
12.08.2022 - 24.08.2022 3190.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Aktywny program rejsu, zakwaterowanie na jachtach kabinowych Sasanka 660 Supernova, pełne wyżywienie, opłaty portowe i paliwo do jachtów, opiekę Kadry, ubezpieczenie Signal Iduna 5000 zł, VAT.
 • Cena nie zawiera:
  Transportu,, opłat za prysznice (5-10 zł - prysznic), WC (1-2 zł ), ładowania telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach, biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji.

Młodzieżowy rejs turystyczny podczas którego odwiedzimy najmodniejsze porty i przystanie od Rucianego przez Giżycko po Węgorzewo. Młodzieżowy Rejs Turystyczny to impreza zarówno dla żeglarzy-debiutantów, jak i tych z patentami. Stawiamy tu przede wszystkim na fajną atmosferę, chill, dużo żeglowania i dobrej zabawy. Na wysokiej klasy jachtach załogi uczą się ich obsługi, działania w zespole i na rzecz zespołu, ale przede wszystkim mają bliski kontakt z unikatową przyrodą pięknych Mazur i moga się cieszyć niczym niezakłóconym wypoczynkiem pod żaglami. Będzie czas na kąpiele, plażowanie, frisbee i długie rozmowy z nowo poznanymi przyjaciółmi. Opalenizna gwarantowana bez względu na pogodę. Po całodziennym pływaniu dźwięki gitary na biwaku przy ognisku i żeglarskie bratnie dusze tworzą niezapomnianą atmosferę Kliwra. Sugerowany wiek uczestników 14-19 lat.

 • Rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich - Jezioro Nidzkie, Mikołajskie, Śniardwy, Ryńskie, odwiedzimy najmodniejsze porty i przystanie.
 • Śluzowanie jachtem żaglowym- jak działa śluza, jak zachować się w śluzie, śluzowanie przez śluzę Guziankę.
 • Gra terenowa w Mamerkach - zabawa w poszukiwanie niespodzianki ukrytej w poniemieckich bunkrach.
 • Warsztaty z ratownictwa wodnego - jak pływać pod żaglem, obsługiwać kolo ratunkowe w wodzie, wiązać węzeł ratowniczy.
 • Zwiedzanie twierdzy Boyen w Giżycku.
 • Zwiedzanie Kwatery Głównej Niemieckich Wojsk Lądowych (OKH) ze śluzą na Kanale Mazurskim.
 • Regaty o puchar BT Kliwer.
 • Żeglarskie kalambury.
 • Turniej frisbee.
 • Turniej siatkówki plażowej.
 • Żeglarski Wieczór Kapitański przy ognisku.
 • Mazurski Chill: kąpiele, plażowanie, zabawy integracyjne i sportowe.

Program rejsu ma charakter orientacyjny - o szczegółowym programie decyduje kierownik obozu, biorąc za każdym razem pod uwagę bezpieczeństwo uczestników, atrakcyjność imprezy i warunki atmosferyczne.

Zakwaterowanie:
Jachty kabinowe wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida. Na każdym jachcie 5 uczestników + sternik-wychowawca.

Wyżywienie:
Trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi z pomocą instruktora z produktów zakupionych przez organizatora. Dbamy o to, aby posiłki były zdrowe i smaczne, często uzupełniamy zapasy o warzywa, owoce, świeże mięso, nabiał. Organizujemy grille dla całego obozu, popcorn z ogniska, wspólnie przygotowujemy smaczne potrawy.

Co zabrać na młodzieżowy rejs turystyczny?
Legitymację szkolną, kartę kwalifikacyjną, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę, okulary przeciwsłoneczne. Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

Ile osób jest w załodze na jachcie?
Załogi składają się z 5 osób plus sternik (wychowawca/instruktor).

Czy moje dziecko będzie mogło być z koleżankami/kolegami na jednym jachcie?
Tak, zawsze staramy się dzielić załogi według oczekiwań dzieci i młodzieży. Na początku załogi dobierają się same, sternicy pomagają, gdy są jakieś problemy. Jedynym wymogiem jest liczba 5 osób w załodze plus sternik.

Czy na jachtach w nocy jest ciepło?
Tak, w okresie letnim zawsze jest ciepło i zazwyczaj w nocy trzeba spać z uchylonymi lukami, żeby nie było za ciepło.

Ile powinno wynosić kieszonkowe?
Młodzież płynąca w rejs powinna mieć drobne na prysznice (od 5 do 10 pln za prysznic) i sporadycznie za toalety (1-2 pln) oraz na drobne wydatki i pamiątki - około 10-20 zł/dzień.

Czy dzieci powinny mieć sztormiaki?
Dzieci powinny mieć kurtkę i spodnie skutecznie chroniące przed deszczem, nie musi być to sztormiak.

Czy instruktorzy mają przeszkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej?
Instruktorzy, wychowawcy i sternicy B.T. Kliwer przed sezonem biorą udział w kursie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czy na jachtach są toalety?
Na jachtach nie ma toalet. W trakcie pływania w razie potrzeby cumujemy do brzegu. Na postojach korzystamy z toalet i pryszniców, które znajdują się w portach.

Czy dzieci powinny umieć pływać wpław?
Umiejętność pływania nie jest wymagana. Pierwszego dnia wszyscy mają sprawdzian pływacki, dzięki któremu instruktorzy i wychowawcy mogą zorientować się, jakie są realne umiejętności pływackie dzieci. Podczas testu uczestnicy pływają w kamizelkach ratunkowych.

Czy jachty są wyposażone w silnik?
Każdy jacht szkoleniowy lub rejsowy jest wyposażony we własny silnik. Silniki używane są przy manewrach wejścia i wyjścia z portów, śluz, w manewrach szkoleniowych, w sytuacjach awaryjnych, takich jak brak wiatru itp. Jachty sportowe, na których pływają uczestnicy obozu regatowego Optymistrzowie, nie mają silników.

Ile czasu dziennie podczas rejsu uczestnicy są na wodzie?
Wypływamy po śniadaniu i pływamy do godzin popołudniowych. W trakcie dnia zatrzymujemy się, żeby się wykąpać, zjeść obiad albo zwiedzić jakieś ciekawe miejsce. Czas pływania jest dostosowywany do warunków pogodowych oraz stopnia zmęczenia załóg.

Czy uczestnicy rejsu, którzy nie mają patentu, będą mogli sterować jachtem?
Tak, zachęcamy uczestników do czynnego udziału w rejsie i wykonywania każdej funkcji na jachcie. Każdy uczestnik rejsu ma możliwość sterowania jachtem oraz stawiania, obsługi i zrzucania żagli. Ponadto bierze udział w podejściach do nabrzeża i innych manewrach. Instruktor (sternik) zapewnia bezpieczeństwo, sprawuje nadzór nad załogą i steruje jachtem, gdy wymagają tego warunki na wodzie. Uczestnicy rejsu nie są tylko pasażerami.

Czy plan rejsu jest zawsze realizowany?
Dokładamy wszelkich starań, żeby plan rejsu był zrealizowany, ale najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo załóg. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub zdarzeń losowych, takich jak np. brak miejsca w portach, plan może ulec zmianie.

Czy uczestnicy pływają w czasie deszczu i silnego wiatru?
Pływanie ma być przede wszystkim bezpieczne i przyjemne. O tym, jak długo jesteśmy na wodzie w danym dniu, decyduje kierownik i uzależnia to przede wszystkim od warunków atmosferycznych. Sporadycznie zdarza się, że pogoda nie pozwala na żeglugę przez cały dzień. Na szczęście takie sytuacje przytrafiają się rzadko.

Jak wygląda przygotowywanie posiłków na jachtach w trakcie rejsu?
Na każdym jachcie jest kambuz (kuchnia jachtowa) wyposażony w kuchenkę gazową, garnki, naczynia, sztućce. Posiłki przygotowywane są siłami załogi z pomocą instruktora (instruktor zawsze obsługuje kuchenkę gazową). Między posiłkami załoga ma do dyspozycji różne przekąski.

Czy na obozie są regulaminy?
Tak, każdy z uczestników zapoznaje się z regulaminami wypoczynku pierwszego dnia. Regulaminy przede wszystkim informują dzieci i młodzież o zasadach bezpiecznego spędzania czasu podczas wypoczynku.

Czy można zmienić załogę i jacht w czasie rejsu?
Istnieje taka możliwość, jeżeli nie koliduje to z bezpieczeństwem i na zmianę zdecydują się wszyscy zainteresowani.

Co robią dzieci, gdy nie pływają?
Podczas postoju w portach i na bindugach organizowane są zajęcia sportowe (siatkówka, frisbee, badminton, zawody w grupach), konkursy np. kulinarny, kąpiele, plażowanie, ogniska ze śpiewaniem szant. Organizowane są także wycieczki piesze, np. zwiedzanie Mikołajek, leśniczówki Pranie, stacji badawczej PAN w Popielnie itp. W trakcie złej pogody instruktorzy przygotowani są na prowadzenie zajęć na jachtach, takich jak kalambury, gry planszowe, zabawy integracyjne. Osoby chętne mogą korzystać z doświadczenia instruktorów i pogłębiać swą wiedzę żeglarską.

Czy moje dziecko będzie miało możliwość pójść w niedzielę do kościoła?
Tak, obozy stacjonarne mają organizowane wyjście do kościoła w każdą niedzielę, a rejsy planowane są tak, żeby w niedzielę być w porcie, w którym jest kościół. Wyjście jest oczywiście dla chętnych; dzieci idą na mszę pod opieką instruktorów i wychowawców.

Jak wygląda zakwaterowanie uczestników?
Uczestnicy zakwaterowani są na jachtach kabinowych Sasanka 660. Na jednym jachcie śpi maksymalnie 6 osób (5 uczestników + sternik-wychowawca). Wachty są koedukacyjne, uczestnicy dzieleni są na podstawie wieku.

Prośby na temat zakwaterowania ze znajomymi są honorowane, jednak najlepiej zgłosić je podczas rezerwacji w miejscu na uwagi oraz powiedzieć o nich sternikom pierwszego dnia podczas dzielenia na wachty.

Czy uczestnik może być odebrany z obozu przez inną osobę niż rodzice? Czy młodzież może wrócić z obozu sama?
Oczywiście, jednak wymaga to pisemnej zgody rodziców. Aby uczestnik mógł być odebrany przez kogoś innego lub mógł wrócić z obozu samodzielnie (dotyczy młodzieży 17+), rodzice muszę napisać specjalne upoważnienie/zgodę i oryginał przekazać wychowawcom, a skan/xero przesłać do biura. Dokument musi być odręcznie podpisany.

Jak wygląda transport?
Organizujemy transport autokarowy z warszawskiego Ursynowa. Uczestnicy z innych miast dojeżdżają do Warszawy pociągami, PKS-ami lub busami pod opieką naszych konwojentów, gdzie przesiadają się w firmowe autokary, które dowożą ich na miejsce. Listę miast, z jakich organizujemy transport, znajdą Państwo na naszej stronie (w opisie oferty, zakładka Transport). Szczegóły transportu wysyłamy na tydzień przed wyjazdem. We wszystkich autokarach jest zawsze zgodna z wymogami bezpieczeństwa liczba opiekunów. Jest możliwość skorzystania z transportu tylko w jedną stronę, jednak opłata w takim przypadku nie ulega zmianie. 

Co jest potrzebne, aby podejść do egzaminu na patent?
Aby móc przystąpić do egzaminu na patent żeglarza jachtowego, należy ukończyć 14 rok życia. Podczas egzaminu należy przedstawić komisji egzaminacyjnej następujące dokumenty: ważną legitymację szkolną oraz zgodę rodziców na udział w egzaminie (formularz znajduje się na karcie kwalifikacyjnej). Należy również dokonać opłaty egzaminacyjnej w wysokości 125 zł gotówką przed egzaminem. Szkolenie na patent żeglarski odbywa się na zarówno na obozie stacjonarnym (obóz żeglarski na patent), jak i wędrownym (szkoleniowy rejs młodzieżowy na patent) .

DOPŁATY (OPCJONALNE):

REGULAMIN TRANSPORTU ORGANIZATORA:
1. Ogólne warunki: a. Transport zorganizowany należy wykupić najpóźniej na 7 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy (w piątek). b. Transport z Warszawy odbywa się autokarem. c. Dojazdy z innych miast realizowane są z wykorzystaniem PKP lub PKS (w których jadą opiekunowie), jadących do Warszawy, skąd dalej transport jest realizowany w/w autokarem. d. W przypadku grupy min. 8 osób istnieje możliwość zorganizowania transportu z miast nie ujętych w tabeli (planie). Godziny i miejsca odjazdów i przyjazdów są wówczas negocjowane indywidualnie. e. Rezerwacja miejsc w autokarze dokonywana jest przez centralę Organizatora, w zależności od kolejności zgłoszeń. f. Podane godziny kursowania autokarów/pociągów mogą ulec zmianom spowodowanym przez warunki atmosferyczne, sytuację na drogach lub inną siłę wyższą.
2. Obowiązki Uczestnika: a. Określenie miejsca wsiadania przy zawieraniu umowy i uiszczenie związanej z tym dodatkowej opłaty. Ewentualnych zmian można dokonywać najpóźniej na 7 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy (w piątek). Organizator nie zwraca opłaty za dojazd w przypadku niewykorzystania usługi, jeżeli takowy fakt nie został zgłoszony, co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy (w piątek). Organizator nie odpowiada za ewentualne komplikacje mogące wynikać z faktu zmiany miejsca wsiadania. b. Punktualne przybycie na zbiórkę. Część transportu stanowi przejazd autobusem PKS lub pociągiem PKP, które kursują w określonych godzinach. W przypadku spóźnienia się nie ma możliwości wstrzymania odjazdu pociągu lub autobusu, z tego tytułu też Organizator nie ponosi odpowiedzialności i nie uwzględnia roszczeń. c. Posiadanie dokumentów -legitymacji szkolnej lub studenckiej (dokumentów uprawniających do zniżki na podróżowanie PKP lub PKS) -oraz wypełnionej karty kolonijnej, o ile nie została wcześniej dostarczona do Biura Organizatora. Brak karty może być powodem odmowy przyjęcia na obóz. Za brak ważnej legitymacji szkolnej dopłata 100 zł. d. Zabranie odpowiedniej ilości bagażu i troska o niego. Bagaż nie powinien być za ciężki, tak by uczestnik sam mógł go przenieść. Za rzeczy pozostawione w środkach transportu Organizator nie ponosi odpowiedzialności. Uczestnika obowiązuje przestrzeganie regulaminu przewozu określonego przez przewoźnika.
3. Obowiązki Organizatora: a. Zapewnienie opieki nad uczestnikami. W każdym środku transportu jedzie minimum 1 opiekun grupy. b. Przekazanie informacji na temat dokładnej godziny i miejsca odjazdu (na 4 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy) i powrotu, trasy przejazdu i ew. miejsc postoju. c. Zorganizowanie przesiadek pomiędzy PKS lub PKP a autokarem, zarówno w drodze na imprezę jak i w czasie powrotu. d. Zapewnienie miejsc siedzących wszystkim uczestnikom. Miejsca w autokarach nie są numerowane, wskazuje je opiekun. Zapewniamy miejsca siedzące w pociągach, o ile istnieje możliwość rezerwacji miejsc (tzw. miejscówek) w PKP. e. Przekazanie informacji kontaktowych podczas zbiórki. Opiekun przekazuje rodzicom informacje dotyczące kierownika imprezy, adresu ośrodka oraz możliwości kontaktu z obozem.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do: a. Zmiany godzin odjazdów i przyjazdów autokarów. Zobowiązany jest w tym przypadku powiadomić uczestników o zmianie najpóźniej na 12 godzin przed terminem wyjazdu. b. Zastosowania innego środka transportu na niektórych trasach. W przypadku małej ilości osób, dowóz może nastąpić minibusem lub samochodem osobowym. c. Organizowania przesiadek na trasie i dodatkowych postojów. d. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki spowodowane opóźnieniami PKS i PKP.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Bydgoszcz Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 04:00 22:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Częstochowa Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 03:00 21:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Dojazd własny Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK Ruciane Nida, Aleja Wczasów 17, 12-220 Ruciane-Nida 12:30 10:00 0.00
Gdynia Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 08:00 17:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Katowice Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 02:00 22:30 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Kraków Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 01:00 23:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Lublin Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 04:30 21:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Łódź Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 05:00 22:00 220.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Poznań Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 03:00 22:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Warszawa Parking przed BT KLIWER, ul. Belgradzka 52 08:30 17:00 180.00
Wrocław Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 01:00 22:30 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.

Zobacz inne podobne Kolonie i Obozy w Wielkich Jeziorach Mazurskich