Obóz językowy ze zwiedzaniem Londynu


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2018-04-20 11:59
02.07.2018 - 10.07.2018 2009.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Transport autokarem, zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin, program, opiekę kadry: kierownika, wychowawców, pilota na trasie, ubezpieczenia AXA „Kontynenty”, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat transportowych, wycieczek fakultatywnych i dodatkowych wyjść niezawartych w programie, posiłków tranzytowych, obowiązkowej dopłaty na realizację programu w Brighton.

Chcecie poznać uroki najpopularniejszej nadmorskiej miejscowości Wielkiej Brytanii i jednocześnie uczyć się języka angielskiego! Wybierzcie obóz językowy ze zwiedzaniem Londynu. Czekają na Was kilometrowe plaże, znane na całym świecie Brighton Pier czy Royal Pavilion oraz całodzienna wycieczka do Londynu. Keep calm and visit Brighton! Poznacie nowe interesujące osoby, doświadczycie jaka w rzeczywistości jest brytyjska kultura, zobaczycie światowej sławy zabytki oraz będziecie się opalać w promieniach łagodnego angielskiego słońca, a to wszystko po angielsku! Nie ma nic lepszego niż nauka języka w jego naturalnym otoczeniu!

BRIGHTON - kiedyś było to ulubione miasto rodziny królewskiej, a dzisiaj jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Anglii położona nad Kanałem La Manche. Tutaj miesza się oficjalne życie wielkiego miasta ze swobodnym plażowym stylem. Ponadto Brighton słynie z popkultury, handlowych ulic, kosmopolitycznych kawiarenek. Wiele klubów i barów przyciąga tutaj młodzież z całego świata i całej Anglii.

Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie u rodzin stwarza niespotykaną okazję do osobistego kontaktu z tradycjami i kulturą panującymi na Wyspach. Rodziny są szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta. Uczestnicy zwykle zakwaterowani są na obrzeżach Brighton, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie w pokojach 2, 3, 4 osobowych.

Co jemy: 3 posiłki dziennie serwowane w miejscu zamieszkania. Śniadanie płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata. Lunch kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu). Obiadokolacja jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata. Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu do Brighton. Ostatni posiłek śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu z Brighton.

JAK SIĘ UCZYMY
Nasza kadra składa się z doświadczonych lektorów języka angielskiego.
Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego, jak również zwiedzanie i sytuacyjne zajęcia praktyczne prowadzone są przez polskich lektorów. Obóz podzielony jest na mniejsze grupy, z których każda ma swojego lektora języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym!

warsztaty językowe...

 • zadania do wykonania na mieście
 • quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim
 • odgrywanie scenek z życia codziennego
 • zwiedzanie Brighton z lektorem języka angielskiego

aktywnie...

 • codzienne zajęcia językowe
 • w trakcie pobytu czeka na Was m.in.
 • całodzienna wycieczka do Londynu! - stolica i najważniejsze miasto Wielkiej Brytanii jest mekką dla turystów, ponieważ pełne jest zabytkowych budowli, muzeów, galerii oraz ekskluzywnych sklepów. Tutaj obok historycznych budowli wyrastają współczesne budynki o dziwnych kształtach, a tradycyjne autobusy piętrowe i czarne taksówki jeżdżą na tle nowoczesnego metra. Wizytówką Londynu są światowej klasy atrakcje. Podczas wycieczki czeka Was przejście obok Westminster Abbey, Big Bena, Pałacu Buckingham, siedziby Parlamentu, Trafalgar Square, Tower of London i Tower Brigde. Zwiedzimy także Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Wiktorii i Alberta oraz przespacerujemy się przez ulicę Oxford Street.
 • Royal Pavilion - najbardziej rozpoznawalny budynek w Brighton z przełomu XVIII i XIX wieku, który jest przykładem architektury łączącej styl europejski z licznymi elementami orientalnymi. Czeka na Was zwiedzanie pełnych fantazji orientalnych wnętrz m.in. wspaniałej sali Bankietowej z charakterystycznym żyrandolem podtrzymywanym przez smoka, Południowych Galerii oraz ozdobionych hinduskimi motywami Salonu oraz Sypialni królowej Wiktorii
 • Sea Life Brighton - wizyta w najstarszym na świecie akwarium, gdzie w wiktoriańskich wnętrzach z bliska można oglądać fascynujący podwodny świat, który zamieszkuje 3500 tyś. stworzeń morskich, w tym rzadkich gatunków zagrożonych wyginięciem. Następnie zobaczycie słynne molo Brighton Pier o łącznej długości 524 m, wybudowane pod koniec XIX wieku w celach rozrywkowych. Przespacerujemy się także przez wyjątkową dzielnicę Brighton Marina, która wybudowana jest tuż nad morzem i posiada własną przystań jachtową. Przejdziemy się także przez North Street - główną ulicę handlową w Brighton, to właśnie tutaj po pracy odpoczywają mieszkańcy miasta ponieważ jest też mnóstwo klimatycznych kawiarenek oraz pubów. Zobaczycie także kościół St Paul's Church, który jest doskonałym przykładem architektury neogotyku. Zwiedzanie Preston Manor - uroczego zabytkowego ponad 200 letniego dworu urządzonego w stylu edwardiańskim wraz z rozległym parkiem.

Imprezy fakultatywne:
(możliwość dokupienia na miejscu)
WIEŻA BRITISH AIRWAYS i360 -
wieża widokowa o wysokości 162 m obracająca się o 360 stopni dzięki której można podziwiać Brighton oraz piękne widoki wybrzeża na wschód i zachód. Cena ok. 17 GBP
MUZEUM ZABAWEK I MODELI
- powstałe w 1991 roku w Brighton muzeum w swoich zbiorach posiada ponad 10 tysięcy różnych zabawek i modeli, najstarsze z nich liczą sobie już ponad 200 lat. Cena ok. 6 GBP
MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH MADAME TUSSAUD'S
- wizyta w najbardziej znanym muzeum na świecie, gdzie spotkacie kilkaset figur, naturalnej wielkości, przedstawiających piosenkarzy, aktorów, sportowców oraz znanych polityków. Wśród nich znajdziecie m.in. Marylin Monroe, Elvisa Presleya, Davida Beckhama, Madonne, a nawet Dalajlame, Jana Pawła II i Lecha Wałęsę. Cena 26 GBP

Jak jedziemy:
1 dzień wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Niemcy, Benelux, Francję
2 dzień przeprawa Calais-Dover, przejazd do Brighton ok. godz.10.00, zwiedzanie, zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg
3-7 dzień wypoczynek w Brighton, wycieczka do Londynu
8 dzień śniadanie+suchy prowiant, wyjazd w godz. popołudniowych, przeprawa Calais-Dover, przejazd przez Francję, Benelux
9 dzień przejazd przez Niemcy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy

Informacje dodatkowe:
obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 GBP. Proponowane min. kieszonkowe – ok. 50 GBP+posiłki tranzytowe ok. 20 EUR + wycieczki fakultatywne. Dodatkowo wymagana jest opłata programowa niepodlegająca rozliczeniu (obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów+komunikacja miejska) w wysokości:
dla osób urodzonych w roku 2002 i wcześniej -> 80 GBP
dla osób urodzonych w roku 2003 i później -> 70 GBP
.

Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ręcznik. Cena aktualna przy kursie GBP nieprzekraczającym 4,9 PLN. Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Podniesienie kwoty ubezpieczenia KL na imprezach zagranicznych do kwoty 20.000 EUR

Jest to dodatkowe i dobrowolne ubezpieczenie, gwarantujące zwrot kosztów rezygnacji w przypadku rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych niezależnych od Uczestnika. W takim przypadku Towarzystwo Ubezpieczeniowe zwraca koszty poniesione poniesione w związku z rezygnacją z następujących powodów: nieszczęśliwy wypadek, przedwczesny poród, nagła poważna choroba Uczestnika lub osoby bliskiej, śmierć uczestnika albo członka najbliższej rodziny, poważna szkoda w mieniu Uczestnika powstała w wyniku działania ognia, katastrof żywiołowych lub przestępstwa. Każdy taki przypadek winien być odpowiednio udokumentowany (raport z policji, zaświadczenie od niezależnego lekarza)a AXA zastrzega sobie prawo do zweryfikowania dokumentów oraz do powołania niezależnych od ubezpieczonego biegłych specjalistów. Wysokość odszkodowania w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej uzależniona jest od daty zgłoszenia rezygnacji w biurze podróży w stosunku do dnia rozpoczęcia imprezy. Ubezpieczonemu przysługuje świadczenie w wysokości 80% poniesionych, a nie zrefundowanych kosztów z zastrzeżeniem górnej granicy ceny imprezy na osobę - równowartości 16.000 PLN. UWAGA! Ubezpieczenie kosztów rezygnacji można zawrzeć nie później niż do 5 dnia od daty zawarcia umowy w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub części - zaliczki). W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, ubezpieczenie kosztów rezygnacji musi być zawarte tylko w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie.

Pokrywa koszty leczenia chorób przewlekłych poza granicami Polski, które nie są zawarte w standardowym ubezpieczeniu AXA Kontynenty do kwoty 10.000 EUR lub 20.000 EUR (w przypadku wykupienia Podwyższonego Ubezpieczenia KL.

Gwarancja Stałej Ceny-nie musisz już się martwić zmianami kursu Euro.

Dzięki tej Gwarancji masz pewność, że cena obozu nie ulegnie zmianie i kupisz ją w kwocie, w której zarezerwowałeś obóz.

Jeżeli nie jesteś pewien czy zarezerwujesz dobre miejsce i termin wyjazdu to Gwarancja Zmiany Rezerwacji jest stworzona właśnie dla Ciebie.

Dzięki niej do 10 dni przed rozpoczęciem obozu możesz zmienić wszystko! Datę obozu a nawet miejsce wyjazdu. Sam o tym decydujesz bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jeżeli rezerwując wyjazd korzystałeś ze zniżki, zachowujesz ją przy każdej zmianie.
Przy wymianie na droższy wyjazd/termin dopłacasz tylko różnicę wynikająca z wyliczenia ceny. Natomiast jeżeli wyjazd/termin jest tańszy, zwracamy różnicę. Gwarancję tą możesz wykupić tylko w momencie podpisywania umowy.

INFORMACJE TRANSPORTOWE:
W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie. [-1] wyjazd/powrót dzień przed datą rozpoczęcia/zakończenia turnusu,
[+1] wyjazd/powrót dzień po dacie rozpoczęcia/zakończenia turnusu. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd. Transport zależnie od oferty odbywa się najczęściej autokarami, jednak sukcesywnie staramy się uruchamiać wygodne i szybkie połączenia antenowe pociągami. Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych i uznanych w Polsce przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. W zależności od trasy zapewniamy odpowiednią liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie nasze autokary wyposażone są w klimatyzację, TV z dvd/video. Autokary wyjeżdżające za granicę posiadają dodatkowo WC oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy. Postoje organizowane są co ok. 3-4 godziny w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych i przesiadkowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne). Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca. Uczestnicy na zbiórce muszą posiadać wypełnioną i podpisaną Kartę Kwalifikacyjną oraz ważną legitymacje szkolną, a w przypadku imprez zagranicznych obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy). W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679. Po tym numerem mogą Państwo uzyskać bieżące informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup oraz o ewentualnych opóźnieniach.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok Dw. PKS, ul. Boh. Monte Cassino 10, st. 9 17:00 20:45 180.00
Bydgoszcz Dworzec PKS - stan. 18/19 13:45 13:45 120.00
Częstochowa Dworzec PKS stan. 13 10:15 16:30 140.00
Dojazd własny Adres obiektu dostępny przy ofercie. Szczegóły dowozu i odbioru uczestnika do uzgodnienia. - - 0.00
Elbląg Dworzec PKS 07:45 18:30 140.00
Gdańsk Dworzec PKS, ul. 3 Maja, stanowisko 11 10:00 16:30 140.00
Gliwice Zajezdnia PKS ul. Pionierów 8 13:15 14:10 140.00
Głogów Parking przed dworcem PKP 16:30 10:50 80.00
Gorzów Wielkopolski Dworzec PKS 18:00 09:30 80.00
Grudziądz Dworzec PKP, stan. autokarów międzynarodowych 12:30 15:00 120.00
Katowice Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi 12:10 15:20 140.00
Kielce Dworzec PKS 11:00 17:00 140.00
Koszalin Dworzec PKS, stanowisko 3 14:30 12:00 100.00
Kraków Dworzec PKS, płyta górna - ul. Bosacka 18 11:00 16:30 160.00
Legnica Dworzec PKS 16:15 10:45 100.00
Leszno parking przed dworcem PKP 15:30 11:30 100.00
Lublin dworzec PKS, Al. Tysiąclecia 10:00 18:00 160.00
Łomża Przystanek MPK przy Sikorskiego i Al. Legionów 8:15 19:40 160.00
Łódź Dworzec PKP Łódź Kaliska - przed głównym wejściem (stan. Sindbad) 13:30 14:30 120.00
Olsztyn Dworzec PKS - stanowisko 11 09:30 18:00 160.00
Opole Dworzec PKS 13:30 13:50 120.00
Ostrołęka Dworzec PKS 09:00 19:00 160.00
Piotrków Trybunalski Dworzec PKS, stan. 1, 2 12:30 15:30 140.00
Płock Dworzec PKS, ul. Dworcowa 12:00 16:20 120.00
Poznań Dw. PKS Galeria Avenida (dawniej City Center), st. 13-19 17:30 11:00 100.00
Puławy Zatoka autobusowa obok dworca PKS 10:55 17:00 160.00
Radom Dworzec PKS, ul. Prażmowskiego 12 12:00 16:00 140.00
Rzeszów Dworzec PKS, ul. Grottgera 07:30 19:40 180.00
Słubice Świecko 39, Port Świecko SINDBAD (przy drodze krajowej nr 39 w kierunku Zielonej Góry) 20:00 08:00 0.00
Słupsk Dworzec PKS, stanowisko 18 13:00 13:30 120.00
Szczecin Dworzec Autobusowy, Pl. Grodzki 1, stanowisko 1A 17:00 10:00 80.00
Tarnów dworzec PKS, ul. Dworcowa, stanowisko międzynarodowe 09:00 18:10 160.00
Toruń dworzec PKP Toruń Miasto przy Pl. 18 Stycznia 4 14:10 14:20 120.00
Warszawa Dworzec Zachodni PKS - stanowisko 10/11 11:15 16:30 120.00
Włocławek Dworzec PKS, stan. 9 13:00 15:20 120.00
Wrocław Tymczasowy dworzec autobusowy, ul. Joannitów 13 15:00 12:00 100.00
Zielona Góra Dworzec PKS 17:45 09:45 80.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.