Obóz młodzieżowy - Sominy Camp

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2017. Oferty wyjazdów na sezon Lato 201 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się w styczniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, transport z Warszawy, zajęcia programowe w zależności od profilu (żeglarstwo, windsurfing, tenis, kajakarstwo, wycieczki na rowerach wodnych, survival, gry sportowe i terenowe oraz paintball- 200 kulek, zajęcia edukacyjne, rekreacyjne i rozrywkowe ujęte w ofercie), całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku, ubezpieczenie oraz opiekę medyczną, organizację wypoczynku według przepisów Kuratorium Oświaty.
  • Cena nie zawiera:
    Dodatkowe kulki paintballowe (25zł-100 kulek). Zajęcia z jeździectwa.

Już siódmy rok z rzędu jedziemy do sprawdzonego Ośrodka Wypoczynkowego Kaszubski Bór, który położony jest między dwoma jeziorami wśród lasów pojezierza kaszubskiego. Rozbudowana baza sportowa oraz doskonałe walory przyrodnicze pozwalają na uczestnictwo w wielu formach rekreacji ruchowej takich jak: żeglarstwo, windsurfing, tenis, gry terenowe, survival, paintball, jeździectwo i wiele innych. Proponujemy ciekawy program realizowany przez wykwalifikowaną kadrę pozwalający na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, a czyste powietrze oraz aktywny wypoczynek, pozwolą na regenerację sił psychofizycznych naszych podopiecznych.

ZAKWATEROWANIE w dwupokojowych domkach parterowych z pełnym węzłem sanitarnym-Ośrodek Kaszubski Bór (www.kaszubskibor.pl)
WYŻYWIENIE trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja).
Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: obiad w dniu wyjazdu.
TRANSPORT w obie strony najwyższej klasy autokarem z DVD.

PROFILE OBOZU MŁODZIEŻOWEGO:
Sportowo-rekreacyjny obejmuje: windsurfing (5 zajęć po 2,5 godz.), żeglarstwo (5 zajęć po 2,5 godz.), tenis (9 zajęć po 1 godz.), park linowy (1 zajęcia po 2 godz), gry terenowe i survival (9 zajęć po 2 godz.), paintball (1 zajęcia 4 godz.),
gry sportowe (10 zajęć po 2 godz.) oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
Sportów wodnych obejmuje: windsurfing (6 zajęć po 2,5 godz.), żeglarstwo (6 zajęć po 2,5 godz.), kajakarstwo ( 2 zajęcia po 2,5 godz.), wycieczki na rowerach wodnych (2 zajęcia po 2,5 godz.), rejs motorówką (1 zajęcia 2 godz.), park linowy (1 zajęcia po 2 godz.), gry sportowe (9 zajęć po 2,5 godz.) oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
Taneczny obejmuje: Codziennie dwa bloki zajęć z tańca zakończone występem scenicznym, zajęcia rekreacyjne: wycieczka na rowerach, przejażdżka wozem konnym, zajęcia z kajakarstwa, wycieczka na rowerach wodnych (każde z zajęć rekreacyjnych 1 raz po 2,5 godz.), gry sportowe (9 zajęć po 2,5 godz.), zajęcia uzupełniające: Karaoke, Jaka to melodia?
Paintballowy obejmuje: Osiem bloków po 2,5 godziny zajęć paintballowych oraz park linowy (1 zajęcia 2godz.), survival i gry terenowe (9 zajęć po 2 godz.), gry sportowe, zajęcia z samoobrony oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej. Uwaga! Na obozie nie można używać własnych kulek. Do dyspozycji uczestników będzie 1500 kulek. Istnieje możliwość dokupienia kulek (100szt-25zł)

Rekreacyjne formy aktywności przeplatane ekstremalnymi zadaniami będą integrować i relaksować grupę. Każdego dnia młodzież będzie odkrywała coś nowego, znajdzie czas na współzawodnictwo i relaks, będzie się zajmowała różnymi formami aktywności sportowej i artystycznej.

Jedną noc spędzimy na biwaku pod namiotami, dlatego w ekwipunku obozowym powinna znaleźć się karimata i śpiwór. Będziemy piec kiełbaski, śpiewać przy ognisku i świetnie się bawić!
Poniżej znajduje się szczegółowy opis programów zajęć realizowanych w poszczególnych profilach obozów:

SR- Sportowo-rekreacyjny SW- Sportów wodnych T - Taneczny P- Paintballowy
(SR, SW) ŻEGLARSTWO Budowa jachtu, róża wiatrów, nauka ostrzenia, odpadania, taklowanie, trymowanie; trochę teorii i wypływamy z portu! Każdy z was posteruje w półwietrze, bagsztagu, bajdewindzie i w kursie fordewind. Zwrot z wiatrem, na wiatr to wszystko pestka. Jezioro Dywańskie i Somińskie to raj zarówno dla początkujących żeglarzy jachtowych i wytrawnych wilków morskich. Podszkolicie kunszt żeglarski na jachtach Omegai Optymist pod okiem wytrawnych i znających specyfikę akwenów instruktorów. Nie zabraknie również abordaży i wypraw na Wyspę Piratów. Nie groźny nam żaden szkwał i przechył!
(SR, SW) WINDSURFING Skoro żeglarstwo jachtowe to i windsurfing! Mnóstwo zabaw na deskach, ćwiczenia równowagi, tratwy i wyścigi. Kto z was nie da się zrzucić z deski…? Następnie deska i żagiel - bajdewind, półwiatr i bagsztag, a na koniec powrót do portu fordewindem. Każdy, kto był już na naszych obozach już wie, jak prosty jest zwrot na wiatr i z wiatrem!
(SR, SW, T) KAJAKARSTWO Nauka manewrowania kajakiem, zwroty, wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Dywańskiego i Somińskiego. Jak zrobić tratwę z kajaków, w jaki sposób wejść na wywrócony kajak? Na te pytania i nie tylko odpowiemy oraz zademonstrujemy w praktyce.
(SW) REJS MOTORÓWKĄ To odmiana dla żeglarzy jachtowych przy wieczornej flaucie. Poczujecie wiatr we włosach, lecz tym razem przy warkocie silnika motorówki. Przy zachodzie słońca opłyniemy Wyspę Kormoranów, zahaczymy o sklep w Sominach i na pełnej prędkości wrócimy do Kaszubskiego Boru.
(SR) TENIS Forehand, backhand, serwis- to pojęcia każdemu dobrze znane w teorii. Na obozie poznacie je w praktyce, a instruktor dorzuci jeszcze kilka pojęć- cross, lift, lob, półwolej, slajs, topspin, wolej, mooon ball, passing shot- a może już je znacie?
(SR, T, P) GRY SPORTOWE I REKREACYJNE Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton- to wszystko jest wam doskonale znane. Tu macie możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, ale nie zapomnimy o meczach „kadra kontra reszta świata”, czyli pojedynków doświadczenia z energią i wigorem.
(SR, SW, T) GRY TERENOWE Biegi na orientację, podchody, przekradanka, czyli elementy teambuildingu, orienteringu. Współdziałanie w grupie, orientacja w terenie, kreatywne pomysły i szybkość działania pozwala na powodzenie akcji i zwycięstwo w grze. Słuchajcie uważnie instruktorów, gdyż nabytą wiedzę i umiejętność terenowe i survivalowe wykorzystacie w kilkuetapowej terenowej grze strategicznej Osada.
(SR, SW, P) SURVIVAL Nauka posługiwania się kompasem, busolą, rozpalanie ogniska, sposoby na przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, a także pokonywanie przeszkód terenowych. Do tego rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach- to właśnie sztuka przetrwania, którą wam przybliżymy.
(SR, P) PAINTBALL "Behind the enemy lines". Strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą; zajęcia z odmiennymi scenariuszami realizowane będą przez zespoły w różnych warunkach terenowych.
Nie opuścimy terenu działań bojowych, póki nie rozegramy następujących scenariuszy:
deadmatch, deadmatch drużynowy, obrona Częstochowy, VIP, capture the flag, blackjack, eksterminacja, polowanie na Czerwony Październik, zwiad, akcja ratunkowa, ochrona prezydenta, terminator, podchody do snajpera. Każda drużyna stworzy kamuflaż, zbuduje swoją bazę i linię obrony, opracuje taktykę ataku i do boju!
(SR, SW, T, P) QUADY W tym sezonie budujemy tor quadowy i wypróbujemy sprzęt o pojemności 200cm! Starsi uczestnicy (13+) przetestują go samodzelnie, młodsi pojeżdżą z instruktorem.
(SR, SW, P) ZAJĘCIA LINOWE Specjalnie dla was zbudujemy Park Adrenaliny. Zjazd na tyrolce, swobodny lot i wahadło między drzewami podnosi ciśnienie! Przejście przez rzekę po cienkiej linie to nie lada wyzwanie, a wspinaczka po pajęczej sieci to misja dla prawdziwych twardzieli. Nie ma się czego bać, instruktorzy pomogą Ci pokonać strach i w bezpieczny sposób wypełnisz wszystkie wyzwania! Zajęcia nie odbędą się w turnusie III (23.VII-03.VIII)
(T) TANIEC W ostatnich latach taniec stał się bardzo atrakcyjną i popularną formą rekreacji ruchowej.
Taniec z gwiazdami, You Can Dance, czy Mam Talent, Must Be The Music - każdy z nas podziwia umiejętności taneczne znanych osobowości. Chcesz im dorównać?
Dołącz do grona tancerzy, instruktorów oraz choreografów - z nimi poznasz układy obecne w videoklipach oraz będące w repertuarze najlepszych grup tanecznych.
Każdy z was znajdzie coś dla siebie, a czyste powietrze oraz aktywny wypoczynek pozwoli na regenerację sił psychofizycznych.
(P) SAMOOBRONA Warto poznać kilka sposobów odparcia niespodziewanych ataków w walce wręcz. Po dobrej rozgrzewce zajęcia na matach umożliwią wam poznanie sposobów na odparcie silniejszego i liczniejszego przeciwnika wykorzystując elementy Aikido, Karate, czy Krav Magi.
(T) WYCIECZKA NA ROWERACH. To nowa atrakcja, która umożliwi nam odtarcie do schowanych w lesie, krystalicznie czystych oczek wodnych i jezior lobeliowych. Odrywamy nowe miejsca nieznane turystyce masowej.
(SW, T) WYCIECZKA NA ROWERACH WODNYCH. Pełen relaks, kąpiele słoneczne i integracja z rówieśnikami przebiegają idealnie. Rekreacja polecana w przerwie między zajęciami typowo sportowymi.
(T) PRZEJAŻDZKA WOZEM KONNYM Dobrze, że przy ośrodku jest stadnina koni i z jej atrakcji będziemy korzystać. Z woźnicą- przewodnikiem miejscowym zwiedzimy piękne okolice Somin i poznacie walory turystyczne Kaszub.
(SR, SW, T, P) NOWOŚĆ! Archery Game jako paintball, łucznictwo, zbijak w jednym!

Z wykorzystaniem przeszkód naturalnych i sztucznych poczujecie pojedynki łuczników na własnej skórze.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE, ROZRYWKOWE I REKREACYJNE
Szantomania. impreza dla licznego grona fanów muzyki żeglarskiej i nie tylko. Zajmiemy miejsca przy ognisku nad jeziorem gdzie posłuchamy największych przebojów szantowych.
Qulturka. To czas burzy mózgów przy grach planszowych i innych rozgrywkach towarzyskich
Disco-teka. Mega zabawa przy dźwiękach muzyki, którą sami wybierzecie.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Przy blasku księżyca i iskrach z ogniska stworzymy fantastyczną atmosferę wspólnej zabawy.
Kaszuby, czyli cud natury. Konkurs na najfajniejsze zdjęcie turnusu. Fotografujcie wszystko, byleby było ciekawie, niepowtarzalnie i dynamicznie.
Filmoteka młodego człowieka. Wspólnie wybierzemy repertuar filmowy od filmów przygodowych przez obyczajowe po komedie.
Plażowanie. Zasłużony czas na odpoczynek między zajęciami. Skoki do wody na strzeżonym kąpielisku, ślizgi na zjeżdżalni, plażing nad skąpanym w słońcu jeziorze Dywańskim, a może siatkówka plażowa lub kometka- wybór należy do Ciebie!
Pierwsza pomoc. brzmi bardzo poważnie, bo to poważny temat. Chcemy Wam uświadomić, że pierwsze trzy minuty decydują o ludzkim życiu i chcemy, byście to życie potrafili ratować.
Podstawy ratownictwa. nauczycie się skoków ratunkowych, holowania oraz posługiwania się rzutką ratowniczą. Bez teorii nie ma praktyki, czyli zajęcia z podstaw meteorologii i ratownictwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie pływać i miło wypoczywać.
Pożegnanie z Kaszubami. Wszystko, co dobre, szybko się kończy.

  • Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów, trenerów i wychowawców z AWF posiadającej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą
  • Podczas bloków zajęć korzystamy ze sprawdzonego sprzętu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa.
  • Na terenie ośrodka znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, kąpielisko strzeżone przez ratownika oraz sklepik.
  • Istnieje możliwość udziału w zajęciach z jeździectwa organizowanych przez instruktorów ośrodka (dodatkowo płatne). Ze względu na bogaty program obozu lekcje jazdy konnej są możliwe jedynie w przerwie poobiedniej lub rano zamiast rozruchu porannego.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Sominy Ośrodek Wypoczynkowy i Stadnina Koni, Sominy 60A, 77-143 Studzienice - - 0.00
Toruń Stacja Paliw Łysomice skrzyż. na Lubicz - - 0.00
Warszawa TORWAR Parking, róg ul. Solec i Łazienkowskiej 6:30 21:30 0.00
Zbiórka o godz. 6:30

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.