Obóz młodzieżowy w Austrii - Wodospady, Jaskinie, Lodowiec, Rafting

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
 • Cena zawiera:
  Przejazd autokarem, zakwaterowanie i wyżywienie, ubezpieczenie AXA (NNW, KL, bagaż), opiekę pedagogiczną, opiekę pilota-przewodnika, program, obowiązkową składkę TFG.
 • Cena nie zawiera:
  Biletów wstępów, dopłat za transport z poszczególnych miast, w przypadku uczestników powyżej 15 lat - taksy klimatycznej - 10 euro/turnus; obigatoryjnej kwoty 65 euro na realizacje programu

Obóz młodzieżowy w Austrii. Pełne uroku alpejskie wioski i miasteczka, ogromne masywy górskie z licznymi wąwozami, wodospadami i strumieniami, jeziora i lasy, kryształowo czysta woda, do tego znakomite jedzenie i mili, gościnni ludzie. Oprócz tego mnóstwo możliwości uprawiania różnych sportów od paralotniarstwa poprzez kolarstwo górskie, wędrówki i wspinaczki po żeglarstwo i surfing.

1. Całodzienna wycieczka do Salzburga - miasta urodzin Mozarta wpisanego na listę UNESCO. Zobaczycie perły architektury oraz poznacie historię tego bajecznego miasta. Pokażemy wam najpiękniejsze miejsca (m.in. Twierdza Hohensalzburg, Stare Miasto, Opactwo Św. Piotra, Katedra św. Ruperta, Dom w którym urodził się Wolfgang Amadeusz Mozart - jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na Świecie). Po południu udamy się fantastyczne unikatowe miejsce Hangar 7. Wewnątrz zobaczymy najbardziej odlotowe maszyny ekstremalnych pokazów Redbulla! Jest to miejsca, które musisz zobaczyć. Samolotowy zawrót głowy! Co roku zjeżdżają się tutaj mistrzowie akrobacji powietrznych, gwiazdy oraz fani ekstremalnych sportów z całego świata!
2. Wyruszamy do jednego z najlepszych w Europie Aquaparków. Przed nami wypad do AMADE! Co nas czeka? Otwarte baseny z zachwycającym widokiem na Alpy, kryte baseny,,, Płynąca rzeka, (1000 metrów kwadratowych powierzchni wodnej, baseny na powietrzu i w hali, 4 zjeżdżalnie, w tym jedna z efektami video, świetlnymi i dźwiękowymi), kanał z płynącą wodą, ławki masujące itp.; www.wasserwelt.at
3. CELTYCKA PRZYGODA -PODRÓŻ KORYTARZAMI W LODOWYCH JASKINIACH PEŁNYCH SKARBÓW! Pływanie w jaskini w otoczeniu światła i muzyki? Kim byli Celtowie? Jakich instrumentów używali? Jaka temperatura jest w jaskini? Czeka nas podróż niezwykła, pełna wspaniałej historii i zagadek do Kopalni Soli Hallein (wwwsalzwelten.at) przejażdżka łodzią po podziemnym wyrobisku.
4. Kolejno udamy się do największej na świecie Jaskini Lodu Eisriesenwelt. Będziemy niczym Hobbici przemierzać największą na Świcie jaskinie lodową ! Podziemne korytarze, zachwycające miejsca. Widoki was zaskoczą
5. Zwiedzanie twierdzy Hohenwerfen z widowiskowym pokazem ptaków drapieżnych
6. WIELKA APLEJSKA KRAINA LODU!
Tego dnia czeka na nas największa atrakcja. Wycieczka drogą wysoko alpejską na Lodowiec Grossglockner (3798 m. n.p.m), który jest najwyższym szczytem w Austrii, z zapierającymi dech krajobrazami, pięknymi wodospadami, spiętrzonymi jeziorami górskimi i niespotykaną szatą roślinną Z czego składa się lodowiec, na pewno tylko z lodu? Dlaczego nie topnieje? Jakie zwierzęta i rośliny żyją tak wysoko? Będziesz zaskoczony jak wiele pytań narodzi się w Twojej głowie? Zobaczysz zachwycającą naturę, prawdziwy skarb Alp ! Poznasz fascynujący Świat wiecznego lodu. Na miejscu znajduje się centrum turystyczne (ścieżki edukacyjne, mapki, panoramiczna sala,wystawy multimedialne.
7. Wycieczka do wodospadu Golling - jednego z najbardziej atrakcyjnych i romantycznych pomników przyrody ; www.golling.info.
8. Pałac i ogrody wodnych uciech Hellbrunn - wieczorne zwiedzanie połączone z wodnymi igraszkami, tajemnicze groty, figurki poruszane siłą wody i sprytnie ukryte fontanny zapewniają dobrą zabawę i przynoszą przyjemną ochłodę w upalne dni a gra wody, świateł i muzyki nadaje im magiczną aurę.
9. Dyskoteki
10. Wycieczki piesze
11. Piłka siatkowa, piłka nożna
12. Zajęcia tenisowe na kortach
13. Kąpiele w basenie, gry i zabawy w wodzie, doskonalenie pływania, piłka wodna
14. Zabawy i konkursy

FAKULTETY
1. Teambuilding zajęcia w Parku Linowym - 17,00 EUR
2. Raffting - 30 EUR

TRANSPORT: AUTOKAR o podwyższonym standardzie (WC, barek, video, klimatyzacja).

ZAKWATEROWANIE: Młodzieżowy Hotel sportowy Bachlehen & Johanneshof w Radstadt, pokoje 4,5,6-osobowe z łazienkami, ręczniki w łazienkach, (łóżka piętrowe).

Do dyspozycji gości m.in. :

 • Basen kryty (6 x 12 m)
 • Strefa wellness z sauną, łaźnią parową, kabiną na podczerwień i pokojem relaksacyjnym
 • Siłownia (10 x 18 m)
 • Boiska sportowe : boisko piłkarskie (66 x 37 m), 2 korty tenisowe, boisko do siatkówki (wypożyczalnia rakiet i piłek)
 • Trampolina
 • Slackline, ściana głazowa , gokart
 • Pawilon ze stołem do ping-ponga
 • Plac zabaw ze zjeżdżalnią z falą i pętelkami, mały most wiszący i rama do wspinaczki
 • Piłkarzyki , tenis stołowy
 • Dyskoteka z systemem oświetlenia i dźwięku
 • Ognisko
 • Duży teren rekreacyjny

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dzienie ( bufet śniadaniowy, 3-daniowy obiad z bufetem sałatkowym, 2-daniowa kolacja napoje bezalkoholowe z baru z sokami). Pierwsze świadczenie obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie; śniadanie i suchy prowiant w dniu wyjazdu. Wyjazdy z poszczególnych miast realizowane są przy zgłoszeniu się minimum 5 osób.

UBEZPIECZENIE Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Uczestnicy będą ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW Polska - 5000 PLN, NNW Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 2000 EUR, NNW Pozostałe Państwa Świata - 4000 EUR), kosztów leczenia (KL Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 10000 EUR, KL Pozostałe Państwa Świata - 30000 EUR) oraz bagażu podróżnego (BP Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 200 EUR, BP Pozostałe Państwa Świata - 400 EUR ).
osztów rezygnacji AXA

UWAGI

 • Uczestnicy zobowiązani są posiadać ważny paszport lub dowód osobisty
 • Bagaż należy zapakować do toreb podróżnych lub plecaków bez stelażowych.
 • Proszę pamiętać o ciepłych ubraniach (jaskinie, lodowiec) i odpowiednim obuwiu

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok Dworzec PKP Białystok 14:00 - 150.00
Dojazd Własny - - 0.00
Gdańsk Dworzec PKP Gdańsk Główny 13:00 - 250.00
Katowice McDonald / Stacja BP Staw obok hotelu Campanille, Al. Górnośląska, autostrada A4 (k.Wrocław) 01:00 - 90.00
Wyjazd dzień później
Kielce Dworzec PKP - zatoczki Plac Niepodległości - - 150.00
Łódź dworzec PKS Łódź Kaliska, parking koło Poczty al. Włókniarzy 21:00 - 100.00
Olsztyn Dworzec PKP Olsztyn Główny 14:00 - 150.00
Słupsk Dworzec PKP Słupsk 14:00 - 250.00
Szczecin Dworzec PKP Szczecin Główny 14:00 - 250.00
Warszawa Dworzec PKP Warszawa Wschodnia od ulicy LUBELSKIEJ 19:00 - 100.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.