Obóz Paintballowy level 1 w Podlesicach

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2020. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2021 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2020 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2020-10-25 08:46
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Obóz paintballowy level 1 w Podlesicach, to własnie tutaj rozpoczyna się kolejna rozgrywka... Jak potoczy się tym razem? Jest to gra o najwyższą stawkę. Miej odwagę i dołącz do gry. Obóz jest skierowany do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z paintballem. Każdy śmiałek już zapina mundur, ubiera maskę i chwyta za swój marker. Drużyna w pełnej gotowości zbiera się razem, omawia taktykę, dowódca daje ostatnie wskazówki. Słuchać gromki okrzyk bojowy i... start! Paintballowy ferwor ogarnia wszystkich – tak się bawimy! Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w niezliczonych rozgrywkach oraz treningach technicznych, aby na koniec stać się prawdziwym paintballistą! A to wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, pasjonatów paintballa oraz graczy lig speedballowych. 

Paintball. To dynamiczny sport o jasnych zasadach oraz olbrzymim wachlarzu scenariuszy do rozegrania. Przenosi emocje gry komputerowej do rzeczywistości i daje szansę poczucia prawdziwej adrenaliny. Gracze „uzbrojeni” są w specjalne markery strzelające kolorową farbą, mundur oraz maski ochronne. Jest to zabawa dla każdego: uczy współpracy w drużynie i planowania taktycznego, dodaje odwagi i pewności siebie oraz wyrabia kondycję. Niekiedy to prawdziwy test charakteru!

Milsim. Jak połączyć paintball i elementy wojskowe? Zagrać w milsim, czyli scenariusze, które jak najwierniej odwzorowują warunki i realia pola walki, rozgrywki militarnej czy akcji specjalnej. Skrót pochodzi od angielskich słów military simulation. Zielona taktyka, maskowanie, skryte podchodzenie wroga i przedzieranie się przez trudny leśny teren to tylko niektóre z elementów prawdziwego milsima. Każdy pluton dostaje swoje zadanie, dowódcy zostają wybrani, od teraz jesteśmy w innych realiach. Wystarczy wkręcić się w fabułę, żeby to, co do tej pory widzieliśmy tylko na filmach, rozegrało się wokół nas!

Pole milsimowe. Prowadzenie walk w lesie to tylko jedna z możliwości. Specjalnie przygotowane pole milsimowe dodaje do naszego repertuaru nowe wrażenia! Gra w terenie, gdzie za przeszkody posłużą nam stosy opon, wojskowe skrzynie z nieznanym ładunkiem, beczki czy bunkry, a wróg może czyhać na wieżyczce snajperskiej, dostarczy nam nowych, niezapomnianych przeżyć. Urozmaicenie terenu sprawia, że każdy scenariusz można rozegrać w inny sposób. W tej scenerii każdy gracz może zmienić losy rozgrywki!

Speedball. Specyficzną odmianą paintballa jest speedball, który rozgrywa się na specjalnym polu z dmuchanymi przeszkodami. Drużyny stają na dwóch końcach pola, odliczanie 3... 2... 1... I na znak rozlegają się nieprzerwane serie strzałów! Szybszej rozgrywki nie znajdziecie w żadnym innym sporcie! Przyda się celne oko, szybkość i instynkt. Do zwycięstwa powiedzie niezawodna taktyka i współpraca całej drużyny! Niestety, czasami trzeba będzie pogodzić się z porażką, ale to nic, bo już druga drużyna wchodzi na pole i czeka na rywalizację! Speedball wymaga więcej umiejętności technicznych niż klasyczna odmiana paintballa. Dlatego na zajęciach uczestnicy będą ćwiczyć technikę, taktyki oraz niezbędną kondycję fizyczną. Bo żeby zostać mistrzem, trzeba wylać siódme poty!

Turnieje. Trening treningiem, jednak towarzyskie rozgrywki mogą w końcu się znudzić. Dlatego co pewien czas trzeba wziąć udział w turnieju! Oprócz turnieju końcowego, na którym Uczestnicy pokazują wszystkie zdobyte przez siebie umiejętności, w czasie trwania obozu rozegrane zostanie jeszcze kilka turniejowych konkurencji. W zależności od planu będą to rozgrywki 1 vs 1, 3 vs 3 czy 5 vs 5. Każdy z wariantów wymaga innych kompetencji, a każde kolejne rozgrywki to mniejszy stres. Wtedy do akcji wkracza racjonalne myślenie, planowanie i umiejętności.

Historia i sprzęt. Uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek o tym, jak rozwijała się popularność paintballa i jakiego używano sprzętu. Nie każdy wie, że na samym początku służył do znaczenia bydła w USA. Dopiero z czasem zaczął być wykorzystywany do ćwiczeń wojskowych. Ponadto Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć relacje ze współczesnych, profesjonalnych rozgrywek speedballowych i paintballowych. Nic nie stanowi lepszej inspiracji niż podglądanie mistrzów! Po rozgrywkach każdego dnia znajdzie się chwila na zajęcia serwisowe. Uczestnicy obozu dowiedzą się, jak dbać o sprzęt, którego używają, aby był niezawodny, jak rozebrać i złożyć marker oraz za co odpowiadają jego poszczególne części.

Wyposażenie uczestnika. Każdy Uczestnik zostanie wyposażony w sprzęt paintballowy taki, jak: marker, spodnie i bluza ochronna, maska i kulki żelowe (2500 szt.). W trakcie obozu można używać własnego sprzętu pod warunkiem, że zostanie on przechowany i dopuszczony pod względem technicznym przez instruktora. Uczestnik jest odpowiedzialny za własny sprzęt. Nie można używać na obozie własnych kulek.

Survival i wycieczki piesze. W przerwach pomiędzy leśnym paintballem, scenariuszem milsimowym i dynamicznym speedballem warto odpocząć na łonie natury. Kto jeszcze nie próbował swoich sił w rozpalaniu ogniska krzesiwem, budowaniu schronień czy gotowaniu podpłomyków na ognisku, ten na pewno zdobędzie masę nowych doświadczeń. Survival, czyli wszystkie umiejętności, które pozwolą nam przetrwać bez najnowszych zdobyczy techniki, w swojej prostocie uczy samodzielności oraz jest treningiem na psychologiczną wytrzymałość w sytuacjach nietypowych. Spędzimy także noc w lesie w zbudowanym przez nas obozowisku. Do udziału w zajęciach niezbędna jest karimata i śpiwór.

Zajęcia linowe czy speleologia. Co wybieracie? Uczestnicy będą mieć okazję do wzięcia  udziału w niekiedy mrożących krew w żyłach zjazdach linowych oraz pokonają mosty linowe rozwieszone nad przepaściami. Zajęcia będą poprzedzone wykładem instruktorów o zasadach bezpieczeństwa i nauką podstawowych węzłów. Gwarantujemy atestowany sprzęt i dreszczyk emocji! Nie chcesz poruszać się w przestrzeni nad ziemią? Nie ma sprawy, Jura oferuje szeroki wybór podziemnych korytarzy. Eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń. By dotrzeć do ich niesamowitych wnętrz, czasami trzeba się schylić, czasami czołgać, czasem przeciskać przez zaciski. Jednak warto – widok wspaniałych form naciekowych, które nie są dostępne dla wszystkich,  zaskakuje każdego. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt do tego typu wycieczek. Sam zdecyduj, które zajęcia będą dla Ciebie najlepsze.

Orienteering i InO. Umiejętność znajdywania drogi bez pomocy GPS-ów i telefonów komórkowych coraz częściej zanika. Dlatego, aby mapa i kompas nie stanowiły już dla nas tajemniczego zestawu przyrządów, nauczymy się prawidłowego orientowania mapy, wyznaczania trasy, oceniania odległości oraz podstawowych znaków topograficznych, a to wszystko po to, aby skutecznie poruszać się w terenie w czasie gry paintballowej. Ponadto Uczestnicy będą mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w grze terenowej, gdzie rywalizując o najlepszy wynik, będą mieli za zadanie odnaleźć w terenie punkty oznaczone na mapie. Za łatwe? A czy będziecie mieć odwagę szukać celu, gdy już zapada zmrok?

Zajęcia integracyjne. Na naszych obozach przykładamy dużą wagę do tego, aby Uczestnicy szybko nawiązali nowe znajomości i tworzyli zgraną grupę, dlatego przez cały turnus przeprowadzamy specjalnie przygotowane zabawy integracyjne i zadania team buildingowe, które pomagają nawiązać i podtrzymać dobre relacje w grupie.

Ponadto w programie:

 • zajęcia ogólnosportowe
 • gry terenowe
 • wycieczki na basen lub nad zalew
 • wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej akcji proekologicznej PRZY OKAZJI POMAGAM. Chcemy, abyś wiedział, że od najmłodszych lat masz wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości. Wspólnymi siłami - zaczynając od najprostszych kroków - PRZY OKAZJI przeróżnych obozowych zajęć i wycieczek zadbamy o to, żeby nasze piękne lasy, plaże, jeziora i góry były czyste - wolne od plastiku, butelek... po prostu śmieci.

Ale to nie wszystko! Biorąc aktywny udział w działaniach na obozie będziesz miał możliwość wybrać akcję charytatywną, którą wesprze finansowo Kompas! Przy okazji więc pomożesz dwa razy! Oczywiście udział w akcji jest dobrowolny. Więcej o szczegółach dowiesz się na obozie.

Zakwaterowanie:
Zajazd Jurajski i Ranczo Jura. Obiekt złożony z budynku głównego Zajazdu i  kameralnego Rancho Jura, w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, u podnóża Rezerwatu Góry Zborów. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5-osobowych ze świeżo wyremontowanymi łazienkami. Do dyspozycji Uczestników: sztuczna ścianka wspinaczkowa, boiska sportowe (do piłki nożnej typu orlik, siatkówki i koszykówki), wiata grillowa, sale zajęciowe - w tym sala z lustrami na zajęcia taneczne i fitness, tor quadowy, ogrodzony teren do gry w paintball, piłkarzyki, restauracja. W obiekcie jest Wi-Fi i działają telefony wszystkich sieci.

Wyżywienie:
4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną. 

Zabierz ze sobą:

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
 • własny bidon na wodę
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki i czepek, klapki, kompas, latarkę z zapasem baterii, bluzę i spodnie do zajęć terenowych
 • można zabrać własny strój do gry oraz istnieje możliwość zabrania własnego markera wg zasad opisanych w treści programu

Transport:
Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem. Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Dodatkowe 100 kulek paintballowych, poza kulkami zawartymi w programie.

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać. Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. W przypadku, gdy Klient ma wykupioną Gwarancję Aklimatyzacji, zwracamy proporcjonalnie do ilości niewykorzystanych dni poniesioną opłatę za obóz.  

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego PARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 75% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 70% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 60% wpłaty (standardowo 20%)

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOGĘ JECHAĆ? Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego SUPERPARASOL pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa. Rezygnacja powyżej 30 dni od imprezy - zwrot 100% wpłaty (standardowo przepada 200 zł) Rezygnacja 14-30 dni przed imprezą - zwrot 90% wpłaty (standardowo 50%) Rezygnacja 1-13 dni przed imprezą - zwrot 85% wpłaty (standardowo 40%) Niestawienie się na zbiórkę - zwrot min. 80% wpłaty (standardowo 20%)

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - bidon - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika. Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Quady - inaczej nazywane ATV (All Terrain Vehicle), czyli pojazdy na każdą drogę. Są to małe czterokołowe pojazdy, łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Umożliwiają bezpieczne i stabilne pokonywanie nawet najtrudniejszych bezdroży. Dają poczucie swobody i wolności. W Polsce obecnie są bardzo popularne i modne. Proponujemy ekscytującą jazdę na oznakowanym i bezpiecznym terenie. Zajęcia przeznaczone dla Uczestników powyżej 12 roku życia. Trwają mniej więcej pół dnia na grupę ok. 10-20 osób, czyli ok. 20-30 minut na osobę!

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok - - 250.00
Częstochowa 13:30 13:30 118.00
Gdańsk 06:30 20:30 198.00
Katowice 14:00 14:30 118.00
Kielce - - 250.00
Kraków 12:30 15:30 128.00
Leszno - - 250.00
Lublin - - 250.00
Łódź 10:30 16:00 168.00
Opole - - 250.00
Podlesice Zajazd Jurajski, ul. Podlesice 1, 42-425 Podlesice k. Kroczyc 16:00 10:00 0.00
Poznań 07:30 19:30 188.00
Rzeszów - - 250.00
Szczecin - - 250.00
Toruń 08:30 18:30 188.00
Warszawa 08:00 18:30 198.00
Wrocław 11:30 16:30 188.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.