Obóz Rekreacyjno-Sportowy z Żeglarstwem

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2020. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2021 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2020 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2020-09-17 19:50
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, transport, program, instruktora do żeglarstwa, ratownika, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.
 • Cena nie zawiera:
  Innych świadczeń niewymienionych w ofercie.

Obóz Rekreacyjno-Sportowy. na którym szkolenie odbywa się na żaglówkach typu OMEGA (max 4 osoby). Uczestnicy będą żeglować obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych pod okiem doświadczonych, wykwalifikowanych osób i ratowników.

Wycieczka autokarowa do Energylandii i całodzienny pobyt w parku rozrywki połączony z super zabawą. PINIATA PARTY z okazji 25-lecia Jaworzyny.

Ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkursami i śpiewem; dyskoteki.

OBÓZ REKREACYJNO-SPORTOWY

 • Korzystanie z bazy rekreacyjno-sportowej ośrodka (siatkówka plażowa, ping-pong, boisko wielofunkcyjne, piłkarzyki, X-BOX, rowery wodne 3 razy w turnusie).
 • Korzystanie z basenu – zawody pływackie i zabawy w wodzie.
 • Aerobic-dance (ćwiczenia gimnastyczne przy muzyce), stretching (ćwiczenia rozciągające).
 • Biegi przełajowe, biegi z przeszkodami.
 • Codziennie poranny jogging.
 • Debaty na ważne tematy”: wpływ ruchu na zdrowie, zasady fair play w sporcie, stosowanie dopingu, pogadanka na temat zdrowego trybu życia
 • Urazy i kontuzje – elementy pierwszej pomocy przedmedycznej.

ŻEGLARSTWO
Szkolenie odbywa się na żaglówkach typu OMEGA (max 4 osoby). Uczestnicy będą żeglować obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych pod okiem doświadczonych, wykwalifikowanych osób i ratowników.

Szkolenie obejmuje 6 godzin.

 • Zajęcia z pierwszych kroków pod żaglami: jak się odnaleźć na pokładzie? Jak się ubrać i co zabrać na żagle? Co należy wiedzieć zanim wyruszy się w rejs?
 • Zajęcia z nawigacji: czy trzeba ją znać, aby być dobrym żeglarzem? Jak rozpoznać kierunek wiatru na wodzie? O czym mówi dekalog żeglarski? Kto i jak może prowadzić jachty żaglowe? Pogoda dla żeglarzy – podstawy meteorologii.

Zapewniamy kompletny sprzęt żeglarski oraz zabezpieczenie ratownicze na wodzie (ponton motorowy).

Grupy wiekowe: 11-15, 16-18 lat

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji „Neptun” usytuowany jest nad samym brzegiem Jeziora Żywieckiego, na dużym, ponad 5-hektarowym, ogrodzonym terenie. Zakwaterowanie w 5-osobowych domkach campingowych typu BRDA (standard turystyczny) z tarasem widokowym i pełnym węzłem sanitarnym. Każdy domek posiada sypialnię, pokój dzienny z TV, aneks kuchenny, łazienkę. Do dyspozycji uczestników restauracja z widokowym ogródkiem letnim, a także wiata grillowa. Niewątpliwym atutem ośrodka jest bogata baza rekreacyjno-sportowa: przystań żeglarska, basen z podświetlanym dnem, ziemne korty tenisowe, boisko do siatkówki plażowej, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw.

 

Tresna – malowniczo położona miejscowość turystyczna niedaleko Żywca, u stóp Beskidu Małego, nad Jeziorem Żywieckim. Region co roku przyciąga zarówno wielbicieli sportów wodnych jak i entuzjastów pieszych wędrówek górskich.

 

WYŻYWIENIE

Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników Warszawy, Wrocławia, Poznania i Łodzi.

 

TRANSPORT

Autokar z Krakowa lub Katowic. Możliwy wyjazd z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania za dopłatą +70 zł/os. – PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.) do Katowic lub do Krakowa, dalej autokarem do obiektu.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 0.00
Katowice - - 0.00
Kraków - - 0.00
Łódź - - 70.00
Poznań - - 70.00
Warszawa - - 70.00
Wrocław - - 70.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.