Obóz rekreacyjny- Wakacje pełne słońca

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2018. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2019 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2018-09-22 01:59
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę pedagogiczną, realizacje programu.
 • Cena nie zawiera:
  Transportu z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, obowiązkowej opłaty za serwis plażowy – 12 EUR za cały pobyt, kosztów uczestnictwa w programie fakultatywnym.

Zapraszamy do jeszcze nieodkrytej Albanii – kraju, który przez wiele lat był na peryferiach Europy, ale szybko nadrabia swoje zaległości. To jeden z najmodniejszych kierunków wakacyjnych, który przyciąga turystów z całej Europy. Zachwyca nieskażoną przyrodą, nieodkrytymi miejscami i życzliwością mieszkańców. Ten niedoceniany do tej pory kierunek zdobywa serca odwiedzających. Tutaj turystyka nie wkroczyła jeszcze na masową skalę. Wyjazd ten będzie prawdziwą eskapadą po Południowej Europie. Naszym celem jest perła Albanii – nadmorski kurort Saranda, który niczym nie ustępuję tym na Lazurowym Wybrzeżu. Ludzie tu są bardzo gościnni i otwarci. Krystalicznie czyste i ciepłe morze oraz lato pełne słońca, powodują, że kraj ten z roku na rok podwaja liczbę przyjmowanych gości. Saranda ma szansę zostać przebojem tegorocznego sezonu.

Wypocznij aktywnie nad lazurowym, ciepłym Morzem Jońskim. Prywatna hotelowa, piaszczysta plaża z leżakami i parasolami będzie do Waszej dyspozycji. Słońce jest tu zagwarantowane. Ale nie samym plażingiem, żyje człowiek – w trakcie pobytu będziemy mieli zwiedzanie tego najładniejszego w Albanii nadmorskiego kurortu. Spacer po Sarandzie, w trakcie którego poznamy ciekawą historię tego egzotycznego dla nas kraju. Zobaczymy port, promenadę oraz wejdziemy na punkt widokowy Twierdzy Lekursi skąd rozciąga się piękny widok na Sarandę. Ale to tylko niektóre z przygotowanych przez nas atrakcji… W ramach programu fakultatywnego młodzież zapraszamy do skorzystania z oferty dyskotek i klubów, których wiele znajdziemy w tętniącym życiem kurorcie jakim jest Saranda. Tutejsze kluby i dyskoteki przyciągają wieczorem odpoczywającą w Sarandzie młodzież z całej Europy.

Zakwaterowanie
8 noclegów w świetnie ocenianym hotelu Epirus ***
, położnym w kurorcie Saranda przy prywatnej hotelowej plaży. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5-, 6-osobowych z łazienkami. W pokojach do dyspozycji uczestników: klimatyzacja, sejfy, telewizory, ręczniki (zmieniane raz w turnusie). W hotelu bezpłatne Wi-Fi. Do dyspozycji: dwa hotelowe bary, jeden w ogrodzie, a drugi przy prywatnej plaży, możliwość wymiany waluty na recepcji. Nieopodal hotelu znajduje się sklep spożywczy. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 10 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostały wyrządzone szkody.

Kadra - zatrudniamy sprawdzonych i wykwalifikowanych opiekunów, którzy współdecydują o jakości naszych kolonii i obozów. Najczęściej są to nauczyciele szkolni, wychowawcy świetlic, pracownicy domów kultury. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane przez Kuratoria Oświaty podczas zgłaszania do nich naszych imprez. Kadra to nie tylko wychowawcy. To także kierownicy, ratownicy, animatorzy, instruktorzy. To ludzie z pasją - najlepsi w tym co robią.

Program fakultatywny

 • Korfu/Grecja + wypoczynek na greckiej plaży (wycieczka całodniowa) – Rejs wodolotem/statkiem na grecką wyspę. Zwiedzanie starego miasta, kościół św. Spirydona patrona wyspy, stara i nowa forteca, ratusz, pałać św. Michała i Jerzego, plac Esplanada, reprezentacyjna ul. Liston. Wypoczynek + kąpiel w jednej z zatok greckich. Czas wolny na zakupy. Cena ok. 69 EUR.
 • Butrint ,,Bałkańskie Pompeje’’+ Ksamil (wycieczka całodniowa) – nazywanego Bałkańskimi Pompejami. To starożytne miasto portowe leżące na wzgórzu, z trzech stron otoczone wodą, jest jednym z najciekawszych stanowisk archeologicznych w tej części Bałkanów (wpisane na listę UNESCO). W programie, m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agora, amfiteatr, świątynia Asklepiosa, aleja ceremonialną oraz świątynia Minerwy. Na koniec wycieczki pobyt na plaży w Ksamil, określanej mianem raju na ziemi. Cena ok. 32 EUR.
 • Gjirokastra + Niebieskie oko (wycieczka całodniowa) – Gjirokastra, „miasto srebrnych dachów”. Rodzinna miejscowość Envera Hodży i znanego w Polsce pisarza – Ismaila Kadare. Gjirokastra jest miastem-muzeum, nazywanym również miastem tysiąca schodów. Miejsce z pewnością warte odwiedzenia i zwiedzenia, ze względu na liczne zabytki i tradycyjną zabudowę. Z twierdzy roztacza się przepiękny widok na całą okolicę. Wycieczkę zakończymy przy źródle Niebieskie Oko. Jest to miejsce hipnotyzujące swoją urodą i niezwykle niebieskim odcieniem wody. Cena ok. 45 EUR.
 • Wyjście na profesjonalną dyskotekę (dla uczestników od 16 lat) – cena ok. 10 EUR.

Świadczenia

 • Zakwaterowanie: 8 noclegów.
 • Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki) w restauracji hotelowej: śniadania w formie bufetu, obiad i kolacja serwowane do stolika. Napoje do posiłków w cenie. Między posiłkami dostęp do wody pitnej. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu do hotelu, ostatni posiłek śniadanie po ósmym noclegu oraz prowiant na drogę powrotną. Prowiant stanowi ekwiwalent za ostatni posiłek. Z uwagi na długi czas przejazdu należy zaopatrzyć dzieci w środki na zakupienie dodatkowego jedzenia podczas postojów.
 • Transport: autokarem z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.
 • Ubezpieczenie: KL - 20.000 EUR, NNW - 15.000 PLN.
 • Opieka pedagogiczna.
 • Realizacja programu.

Informacje praktyczne

 • Cena nie zawiera: za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, obowiązkowej opłaty za serwis plażowy – 12 EUR za cały pobyt, kosztów uczestnictwa w programie fakultatywnym.
 • Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 10 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostały wyrządzone szkody. W przeciwnym wypadku uczestnik ponosi odpowiedzialność za zwrot pełnych kosztów naprawy lub wymiany sprzętu.
 • Prosimy zabrać ręczniki plażowe. Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 15.00 drugiego dnia imprezy, a kończy się o godzinie 10.00 w dniu wyjazdu z Albanii.
 • Trasa przejazdu: Czechy – Słowacja – Węgry – Serbia – Macedonia – Grecja – Albania (ok. 1600 km) ok. 30 godz. Walutą w Albanii jest lek (LEK), 1 EUR = ok. 140 Lek. W trakcie podróży przerwy na posiłek (płatny indywidualnie), np. na Słowacji i w Serbii (ok. 5-7 EUR), na Węgrzech (ok. 1500 HUF).
 • Zalecane kieszonkowe ok. 50 EUR – nie obejmuje programu fakultatywnego.
 • Do przekroczenia granic konieczny jest ważny paszport lub dowód osobisty.
 • Planowany przyjazd do hotelu ok. godz. 16.00 drugiego dnia imprezy. Planowany wyjazd z hotelu ok. godz. 10.00 przedostatniego dnia imprezy.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa Parkingi przy restauracjach McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży 08:15 18:45 50.00
Gliwice ul. Rybnicka 159, przy drodze nr 78, parking za stacją paliw Shell 09:15 18:00 0.00
Jastrzębie-Zdrój ul. Sybiraków 2, Dworzec Autobusowy 11:20 16:00 0.00
Katowice ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy, stanowiska 1-4, obok Supersamu 10:00 17:30 0.00
Leszno ul. Zygmunta Starego 1, parking przy Hali Trapez (na końcu ul. Zygmunta Starego) 04:45 22:00 150.00
Łódź al. Włókniarzy 227, Dworzec PKS Łódź Kaliska, przy stanowiskach 4,5,6 (wjazd od ulicy Karolewskiej) 06:00 20:45 100.00
Opole ul. Dubois 9, parking na rogu ulic Dubois i 1 Maja (wjazd od ulicy Dubois) 08:15 18:45 50.00
Piotrków Trybunalski ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar, przy zjeździe do miasta z trasy DK1 07:00 19:45 80.00
Poznań ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP 03:15 23:30 150.00
Radomsko Stobiecko Szlacheckie - stacje paliw przy DK1, 436 km, zgodnie z kierunkiem podróży 07:30 19:15 80.00
Warszawa Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11 04:00 22:45 100.00
Wrocław ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11 06:45 20:15 100.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.