Obóz wędrowny Góry Sowie - Góry Stołowe SKALNIAK


 • Miejsce:
 • Zakwaterowanie:
  Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie
 • Wyżywienie:
  3 posiłki dziennie - rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad.
 • Dojazd:
  Autokarem lub busem
 • Profil:
 • Wiek:
  od 13 do 19 lat
 • Symbol oferty:
  SW-20425
kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2018-05-26 22:59
30.06.2018 - 10.07.2018 1549.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie i wyżywienie, wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli), bogaty program pobytu, bilety wstępu do Sztolni w Walimiu, Wieży widokowej na Wielkiej Sowie, bilety do Parku Narodowego Gór Stołowych, wejście do Aqua Parku w Nowej Rudzie, opiekę kadry, pilota na trasie, ubezpieczenie AXA NNW.
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat transportowych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Zapraszamy na obóz wędrowny w Sudetach Skalnych. Razem z nami odwiedź pełne tajemnic Góry Sowie i jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski, czyli Góry Stołowe. Nasz wyjazd młodzieżowy jest przeznaczony dla osób kochających długie, ambitne piesze wycieczki. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału tych, którzy chcą po raz pierwszy spróbować swoich podczas takiej wyprawy. Gwarantujemy, że zakochasz się w polskich górach! Podczas wędrówek zaliczymy m.in. Wielką Sowę, Kalenicę, Szczeliniec Wielki, Błędne Skały oraz Broumowskie Steny w czeskiej części Gór Stołowych, odwiedzimy też urocze miasteczka Nową Rudę oraz Broumov. Niezapomniane wyjazdy młodzieżowe w góry.

,,SKALNIAK" to nietrudny technicznie obóz dedykowany osobom początkującym. Trasy są różnorodne, raczej spacerowe, jednak ze znacznymi ekspozycjami. Proponujemy dwie bazy noclegowe w Sokolcu - Góry Sowie i w Pasterce - Góry Stołowe - skąd wychodzimy na wycieczki.
Na tym obozie jest bardzo dużo miejsc godnych odwiedzenia - wybrane wstępy są w cenie obozu (Sztolnie w Walimiu, Wieża widokowa na Wielkiej Sowie, bilety do P.N. Gór Stołowych, wejście do Aqua Parku w Nowej Rudzie).

Obóz górski to nie tylko pełne wrażeń wędrówki, ale również unikalny klimat obozu. Poczuj magię wieczorów przy ognisku i nawiąż nowe trwałe przyjaźnie. Obserwuj słońce wstające zza górskich szczytów, gdy szykujesz się w trasę i podziwiaj je, gdy chowa się za horyzontem, kiedy Ty docierasz do celu. Nasze wyjazdy młodzieżowe w góry to prawdziwa wolność, jakiej nie zaznasz w betonowej dżungli!

GDZIE MIESZKAMY:
Noclegi realizujemy najczęściej w namiotach ulokowanych w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk, lub w schroniskach. Gwarantuje to stały dostęp do łazienek.

CO JEMY:
3 posiłki dziennie - rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn. zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko). Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań.

NASZA KADRA
Na naszych obozach opiekunami są prawdziwi pasjonaci wypraw górskich. Duże doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na około siedmiu uczestników przypada jeden opiekun. Dodatkowo na trasach o dużych przewyższeniach zatrudniamy przewodników górskich. Większość kadry gra na gitarze!

TRANSPORT:
1 dzień wyjazd wg rozkładu jazdy, rozpoczęcie obozu Sokolec o godz. 18.00, zakwaterowanie, kolacja, nocleg
2-10 dzień realizacja trasy obozu wędrownego
11 dzień śniadanie+suchy prowiant, wykwaterowanie, zakończenie obozu Kłodzko około godz. 9.30, przejazd przez Polskę wg rozkładu jazdy

INFORMACJE DODATKOWE: Proponowane min. kieszonkowe - ok. 150 PLN + bilety wstępów nie wymienione w programie ok. 50 PLN

NIEZBĘDNY EKWIPUNEK
Sprzęt: śpiwór, karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej+krem do opalania, ręcznik, preparaty przeciw insektom. Dokumenty: ważna legitymacja szkolna, wypełniona karta kwalifikacyjna. Obuwie i ubiór; buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki+strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter. A wszystko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie.
Prosimy o zabranie dowodu osobistego lub paszportu!

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Jest to dodatkowe i dobrowolne ubezpieczenie, gwarantujące zwrot kosztów rezygnacji w przypadku rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych niezależnych od Uczestnika. W takim przypadku Towarzystwo Ubezpieczeniowe zwraca koszty poniesione poniesione w związku z rezygnacją z następujących powodów: nieszczęśliwy wypadek, przedwczesny poród, nagła poważna choroba Uczestnika lub osoby bliskiej, śmierć uczestnika albo członka najbliższej rodziny, poważna szkoda w mieniu Uczestnika powstała w wyniku działania ognia, katastrof żywiołowych lub przestępstwa. Każdy taki przypadek winien być odpowiednio udokumentowany (raport z policji, zaświadczenie od niezależnego lekarza)a AXA zastrzega sobie prawo do zweryfikowania dokumentów oraz do powołania niezależnych od ubezpieczonego biegłych specjalistów. Wysokość odszkodowania w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej uzależniona jest od daty zgłoszenia rezygnacji w biurze podróży w stosunku do dnia rozpoczęcia imprezy. Ubezpieczonemu przysługuje świadczenie w wysokości 80% poniesionych, a nie zrefundowanych kosztów z zastrzeżeniem górnej granicy ceny imprezy na osobę - równowartości 16.000 PLN. UWAGA! Ubezpieczenie kosztów rezygnacji można zawrzeć nie później niż do 5 dnia od daty zawarcia umowy w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub części - zaliczki). W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, ubezpieczenie kosztów rezygnacji musi być zawarte tylko w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie.

Gwarancja Stałej Ceny-nie musisz już się martwić zmianami kursu Euro.

Dzięki tej Gwarancji masz pewność, że cena obozu nie ulegnie zmianie i kupisz ją w kwocie, w której zarezerwowałeś obóz.

Jeżeli nie jesteś pewien czy zarezerwujesz dobre miejsce i termin wyjazdu to Gwarancja Zmiany Rezerwacji jest stworzona właśnie dla Ciebie.

Dzięki niej do 10 dni przed rozpoczęciem obozu możesz zmienić wszystko! Datę obozu a nawet miejsce wyjazdu. Sam o tym decydujesz bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jeżeli rezerwując wyjazd korzystałeś ze zniżki, zachowujesz ją przy każdej zmianie.
Przy wymianie na droższy wyjazd/termin dopłacasz tylko różnicę wynikająca z wyliczenia ceny. Natomiast jeżeli wyjazd/termin jest tańszy, zwracamy różnicę. Gwarancję tą możesz wykupić tylko w momencie podpisywania umowy.

INFORMACJE TRANSPORTOWE:
W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie. [-1] wyjazd/powrót dzień przed datą rozpoczęcia/zakończenia turnusu,
[+1] wyjazd/powrót dzień po dacie rozpoczęcia/zakończenia turnusu. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd. Transport zależnie od oferty odbywa się najczęściej autokarami, jednak sukcesywnie staramy się uruchamiać wygodne i szybkie połączenia antenowe pociągami. Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych i uznanych w Polsce przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. W zależności od trasy zapewniamy odpowiednią liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie nasze autokary wyposażone są w klimatyzację, TV z dvd/video. Autokary wyjeżdżające za granicę posiadają dodatkowo WC oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy. Postoje organizowane są co ok. 3-4 godziny w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych i przesiadkowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne). Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca. Uczestnicy na zbiórce muszą posiadać wypełnioną i podpisaną Kartę Kwalifikacyjną oraz ważną legitymacje szkolną, a w przypadku imprez zagranicznych obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy). W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679. Po tym numerem mogą Państwo uzyskać bieżące informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup oraz o ewentualnych opóźnieniach.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok Stacja paliw SHELL, al. 1000-lecia Państwa Polskiego 72 2:00 23:00 180.00
Bydgoszcz Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszyńskiego 29A 3:00 22:00 180.00
Ciechanów Stacja paliw ORLEN, ul. Sońska 4 4:00 19:30 160.00
Częstochowa Stacja paliw BP, ul. Wojska Polskiego 263 (przy McDonalds) 9:45 16:00 120.00
Dojazd własny Adres obiektu dostępny przy ofercie. Szczegóły dowozu i odbioru uczestnika do uzgodnienia. - - 0.00
Elbląg Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy McDonalds) 0:15 22:45 200.00
Gdańsk Stacja paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4 (450m od PKS i PKP) 0:15 23:55 200.00
Gliwice Plac autokarowy ul. Pionierów 8 (była zajezdnia PKS, dworzec Sindbad) 11:30 14:30 100.00
Głogów Stacja paliw BP, ul. Legnicka 16 6:00 20:15 160.00
Gorzów Wielkopolski Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) 3:15 22:30 180.00
Grudziądz Stacja paliw CIRCLE-K, Stare Marzy, Świecka (okolice węzła A1/DK 91) 1:45 22:45 180.00
Katowice Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 11:15 15:15 100.00
Kielce Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266 8:15 17:30 120.00
Koszalin Stacja paliw Orlen, ul. Gnieźnieńska 39 (naprzeciwko CH Atruim) 0:15 1:00 200.00
powrót dzień po dniu zakończenia
Kraków Parking przy dworcu PKP Kraków Płaszów, ul. Dworcowa 9:15 17:00 120.00
Legnica Stacja paliw LOTOS, ul. Nowodworska 30 (róg Jaworzyńskiej) 7:45 18:30 160.00
Leszno Stacja paliw ORLEN, ul. Piłsudskiego 6 6:45 19:30 160.00
Lubin Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Piłsudskiego 1 (przy McDonalds) 7:00 19:15 160.00
Lublin Stacja paliw BP, ul. Północna 30 (przy al. Solidarności) 5:00 20:30 160.00
Łomża Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 179 3:15 22:00 180.00
Łódź Stacja paliw SHELL, ul. Rokicińska 192 (przy hali Selgros) 7:30 18:00 150.00
Mława Stacja paliw LOTOS, ul. Polna 39 3:15 20:00 160.00
Nowa Sól Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 5:30 20:45 180.00
Olsztyn Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Pstrowskiego 10a (przy KFC) 2:00 21:00 180.00
Opole Stacja paliw BP, ul. Wrocławska 106 (przy McDonalds) 10:30 16:00 120.00
Ostrołęka Stacja paliw ORLEN, ul. I Armii WP 7 3:45 21:30 160.00
Ostróda Stacja paliw ORLEN, Szosa Elbląska 2 1:00 22:00 200.00
Piła Stacja paliw ORLEN, al. Powst. Wlkp. 102 (przy Kauflandzie) 3:00 22:45 180.00
Piotrków Trybunalski Stacja paliw LUKOIL, ul. Sikorskiego 8 (przy sklepie Lidl)  8:15 17:15 120.00
Płock Stacja paliw Orlen, ul. Kolejowa 46 6:00 19:15 150.00
Polkowice Parking przy McDonalds, ul. Młyńska 16 (róg Ogrodowej) 6:30 19:45 160.00
Poznań Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu) 5:00 21:45 180.00
Puławy Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 47 6:00 19:30 160.00
Radom Stacja paliw STATOIL, ul. Czarnieckiego 73 (przy McDonalds) 7:00 18:45 140.00
Rzeszów Stacja paliw SHELL, ul. Reymonta 3 (Krakowska przy Wiadukcie Śląskim) 7:00 19:30 120.00
Słupsk Stacja paliw SHELL, ul. Szczecińska 36h (przy McDonalds) 23:00 2:00 200.00
wyjazd dzień przed datą rozpoczecia; powrót dzień po dniu zakończenia
Szczecin Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 (róg Struga) 1:45 23:45 200.00
Szczecinek Parking przed dworcem PKP, ul. Dworcowa 1:45 23:55 200.00
Świebodzin Parking przed TESCO, ul. Sulechowska 8 4:00 21:45 180.00
Tarnów Stacja paliw GROSAR, al. Jana Pawła II 20 8:15 18:15 120.00
Toruń Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 83-85 4:00 21:00 180.00
Warszawa Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska (róg Wisłostrady) 6:00 19:30 150.00
Włocławek Parking przed Halą Mistrzów (OSiR), ul. Chopina 8 (róg Górskiego) 5:00 20:15 160.00
Wrocław Bielany Wrocławskie stacja paliw LUKOIL, ul. Czekoladowa 16 9:00 17:30 140.00
Zielona Góra Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 65 (przy rondzie) 4:45 21:15 180.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.