Obóż żeglarski stacjonarno - wędrowny MŁODY STERNIK

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2017. Oferty wyjazdów na sezon Lato 201 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się w styczniu 2018 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie na Jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova. Pełne wyżywienie, realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne), opiekę kadry wychowawczo - instruktorskiej, ubezpieczenie, VAT.
 • Cena nie zawiera:
  Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach (tylko podczas części rejsowej),

Obóz łączący w sobie zalety obozu stacjonarnego i rejsu. Przez pierwszy 3-dniowy etap wypoczynku, uczestnicy nabywają podstawowe umiejętności z zakresu żeglarstwa. W środkowej części wyruszają na 6-ciodniowy rejs do pięknej miejscowości Mikołajki, po drodze odwiedzając niezwykle urokliwe miejsca leżące nad jeziorami Nidzkim, Bełdany, Mikołajskim, a także będą mieli okazję żeglować po największym jeziorze w Polsce - J. Śniardwy. Na ostatnie 3 dni wracamy do ośrodka na końcowe regaty i bal kapitański. Podczas obozu uczymy się żeglarstwa i sterowania jachtem, na koniec można zdobyć certyfikat umiejętności MŁODY STERNIK. To doskonałe rozwiązanie dla tych którzy chcą przeżyć pierwszy rejs w swoim życiu.

Zakwaterowanie
Pierwsze i ostatnie 3 dni obozu jachty stacjonują w ośrodku a uczestnicy korzystają z jego wygód(sala wykładowa, świetlica, stołówka, kąpielisko, boisko do siatkówki, kawiarnia). Środkowe 6 dni obozu, uczestnicy wyruszają w rejs po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Nocują w przystaniach, portach oraz bindugach.

Wyżywienie
Podczas części stacjonarnej 3 posiłki dziennie spożywane w stołówce ośrodka. Menu dostosowane do upodobań młodzieży. W trakcie rejsu trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi z pomocą instruktora (produkty spożywcze dostarczone przez organizatora).

Program
PRZYKŁADOWY PROGRAM REJSU

Dzień 1 - Przyjazd do Rucianego-Nidy, obiad, podział na wachty, zakwaterowanie na jachtach, zapoznanie uczestników z regulaminami i sprzętem, Nauka wiązania podstawowych węzłów żeglarskich. Szkolenie na temat bezpieczeństwa na jachtach i obozie, kolacja, ognisko.
Dzień 2 - Sprawdzian umiejętności pływackich. Co zrobić, aby jacht żaglowy płynął - nauka i przypomnienie obsługi jachtu. Praca w roli załoganta, obsługa żagli. Rejs do leśniczówki Pranie.
Dzień 3 - Żeglowanie po jeziorze Nidzkim. Doskonalenie poznanych manewrów jachtowych. Przygotowanie do wypłynięcia w rejs oraz rozłożenie zaopatrzenia na jachtach. Turniej freesbee, wieczorem ognisko/dyskoteka.
Dzień 4 - Śluzowanie, rejs do miejscowości Piaski. Wieczorem ognisko.
Dzień 5 - Rejs do Mikołajek. Wycieczka do Parku Wodnego Tropikana, zwiedzanie miasta. Wieczorem konkurs kulinarny "zostań mistrzem gotowania".
Dzień 6 - Rejs na jezioro Śniardwy nocleg na wyspach.
Dzień 7 - Dopłynięcie do miejscowości Popielno. Wycieczka do rezerwatu Konika Polskiego. Wieczorem ognisko.
Dzień 8 - Rejs do PTTK Kamień. Turniej siatkówki plażowej.
Dzień 9 - Przepłynięcie przez śluzę Guziankę. Obiad w ośrodku. Popołudniu zapoznanie się z przepisami regatowymi Wieczorem ognisko.
Dzień 10 - Odprawa przed regatami na jeziorze Nidzkim. Regaty o puchar BTKliwer. Spacer do miasta. Wieczorem ognisko - wieczór szantowy.
Dzień 11 - Ostatni rejs po jeziorze Nidzkim do Leśniczówki Pranie. Wieczorem gra terenowa. Chrzest żeglarski. Wieczór Kapitański oraz ognisko.
Dzień 12 - Klar na jachtach. Ostatni obozowy apel. Pożegnanie. Powrót do domu.

Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację. Program zajęć może być również dostosowywany indywidualnie przez Kierownika Obozu.

Ubezpieczenie NNW (do 5000 PLN)

Transport
Własny lub za dopłatą, z Warszawy (+120 zł) i z większych miast Polski. Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów), powrót ok godz. 17:00 ul. Belgradzka 50. Z pozostałych miast - szczegóły w Planie transportu B.T. KLIWER.
Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku.
Dojazd własny: zbiórka uczestników w OTW PTTK Ruciane Nida o godz. 13:30 (przy budynku recepcji).

Świadczenia dodatkowe

 • Wycieczka do parku wodnego Tropicana oraz do Fermy Jeleniowatych w Kosowie* +100 zł.
 • Śmiganie na bananie – dodatkowa przejażdżka na bananie lub oponce za motorówką +30 zł.
 • Wycieczka do parku linowego + 50 zł *Wycieczka będzie realizowana przy grupie min. 10 osób chętnych.
 • Certyfikat umiejętności żeglarskich Kliwer-Młody Sternik + 30 zł
  Wycieczki i atrakcje fakultatywne należy wykupić przed wyjazdem.

Co zabrać
Ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę. Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

REGULAMIN TRANSPORTU ORGANIZATORA:
1. Ogólne warunki: a. Transport zorganizowany należy wykupić najpóźniej na 7 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy (w piątek). b. Transport z Warszawy odbywa się autokarem. c. Dojazdy z innych miast realizowane są z wykorzystaniem PKP lub PKS (w których jadą opiekunowie), jadących do Warszawy, skąd dalej transport jest realizowany w/w autokarem. d. W przypadku grupy min. 8 osób istnieje możliwość zorganizowania transportu z miast nie ujętych w tabeli (planie). Godziny i miejsca odjazdów i przyjazdów są wówczas negocjowane indywidualnie. e. Rezerwacja miejsc w autokarze dokonywana jest przez centralę Organizatora, w zależności od kolejności zgłoszeń. f. Podane godziny kursowania autokarów/pociągów mogą ulec zmianom spowodowanym przez warunki atmosferyczne, sytuację na drogach lub inną siłę wyższą.
2. Obowiązki Uczestnika: a. Określenie miejsca wsiadania przy zawieraniu umowy i uiszczenie związanej z tym dodatkowej opłaty. Ewentualnych zmian można dokonywać najpóźniej na 7 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy (w piątek). Organizator nie zwraca opłaty za dojazd w przypadku niewykorzystania usługi, jeżeli takowy fakt nie został zgłoszony, co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy (w piątek). Organizator nie odpowiada za ewentualne komplikacje mogące wynikać z faktu zmiany miejsca wsiadania. b. Punktualne przybycie na zbiórkę. Część transportu stanowi przejazd autobusem PKS lub pociągiem PKP, które kursują w określonych godzinach. W przypadku spóźnienia się nie ma możliwości wstrzymania odjazdu pociągu lub autobusu, z tego tytułu też Organizator nie ponosi odpowiedzialności i nie uwzględnia roszczeń. c. Posiadanie dokumentów -legitymacji szkolnej lub studenckiej (dokumentów uprawniających do zniżki na podróżowanie PKP lub PKS) -oraz wypełnionej karty kolonijnej, o ile nie została wcześniej dostarczona do Biura Organizatora. Brak karty może być powodem odmowy przyjęcia na obóz. Za brak ważnej legitymacji szkolnej dopłata 100 zł. d. Zabranie odpowiedniej ilości bagażu i troska o niego. Bagaż nie powinien być za ciężki, tak by uczestnik sam mógł go przenieść. Za rzeczy pozostawione w środkach transportu Organizator nie ponosi odpowiedzialności. Uczestnika obowiązuje przestrzeganie regulaminu przewozu określonego przez przewoźnika.
3. Obowiązki Organizatora: a. Zapewnienie opieki nad uczestnikami. W każdym środku transportu jedzie minimum 1 opiekun grupy. b. Przekazanie informacji na temat dokładnej godziny i miejsca odjazdu (na 4 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy) i powrotu, trasy przejazdu i ew. miejsc postoju. c. Zorganizowanie przesiadek pomiędzy PKS lub PKP a autokarem, zarówno w drodze na imprezę jak i w czasie powrotu. d. Zapewnienie miejsc siedzących wszystkim uczestnikom. Miejsca w autokarach nie są numerowane, wskazuje je opiekun. Zapewniamy miejsca siedzące w pociągach, o ile istnieje możliwość rezerwacji miejsc (tzw. miejscówek) w PKP. e. Przekazanie informacji kontaktowych podczas zbiórki. Opiekun przekazuje rodzicom informacje dotyczące kierownika imprezy, adresu ośrodka oraz możliwości kontaktu z obozem.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do: a. Zmiany godzin odjazdów i przyjazdów autokarów. Zobowiązany jest w tym przypadku powiadomić uczestników o zmianie najpóźniej na 12 godzin przed terminem wyjazdu. b. Zastosowania innego środka transportu na niektórych trasach. W przypadku małej ilości osób, dowóz może nastąpić minibusem lub samochodem osobowym. c. Organizowania przesiadek na trasie i dodatkowych postojów. d. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki spowodowane opóźnieniami PKS i PKP.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa (dworzec PKP/PKS) 03:00 21:00 150.00
Dojazd Własny OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17 13:30 - 0.00
Gdynia (dworzec PKP/PKS) 10:00 17:00 180.00
Katowice (dworzec PKP/PKS) 02:00 22:30 180.00
Kraków (dworzec PKP/ dworzec autobusowy) 01:00 23:00 180.00
Lublin (dworzec PKP/PKS) 04:30 21:00 150.00
Łódź (dworzec PKP/PKS Łód ź Kaliska) 05:00 20:00 140.00
Poznań (dworzec PKP/PKS) 03:00 22:00 170.00
Warszawa ul. Belgradzka 50 (Ursynów) 08:30 17.00 120.00
Wrocław (dworzec PKP/PKS) 01:00 22:30 190.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.