OSADA TAJEMNIC - akademia dla dzieci najmłodszych


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2018-02-24 00:59
L18BURZATAJ2 2018-07-04 - 2018-07-14 1360.00 PLN rezerwuj
Cena z Krakowa, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Łodzi. Transfery realizowane przy min. 6 os. busem lub min. 10 os. PKP.
L18BURZATAJ3 2018-07-14 - 2018-07-24 1360.00 PLN rezerwuj
Cena z Krakowa, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Łodzi. Transfery realizowane przy min. 6 os. busem lub min. 10 os. PKP.
L18BURZATAJ4 2018-07-24 - 2018-08-03 1360.00 PLN rezerwuj
Cena z Krakowa, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Łodzi. Transfery realizowane przy min. 6 os. busem lub min. 10 os. PKP.
L18BURZATAJ6 2018-08-13 - 2018-08-23 1360.00 PLN rezerwuj
Cena z Krakowa, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Łodzi. Transfery realizowane przy min. 6 os. busem lub min. 10 os. PKP.

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, transport, program, instruktorów, ratownika, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.
  • Cena nie zawiera:
    Programu fakultatywnego.

Akademia OSADA TAJEMNIC to nowość w naszej ofercie. Telewizyjne programy typu „Wyspa Przetrwania” czy „Azja Express” są oglądane z zapałem przez wiele osób. Stworzyliśmy odpowiednią wersję dla dzieci :) „Wyspa Tajemnic” to nie lada wyzwanie dla każdego młodego poszukiwacza przygód! Uczestnicy wezmą udział w niezwykłej grze LARP, dzięki której wcielą się w inną postać na cały czas trwania akademii. Uczestnicy przeniosą się w świat Indiany Jonesa, zagadek i zaginionych artefaktów. Każdego dnia na uczestników będą czekały nowe, ekscytujące wyzwania. Nauczą się posługiwać kompasem, wyznaczać kierunki świata za pomocą gwiazd, odczytywać zaszyfrowane prastarym pismem ważne informacje. Dodatkowo każdy z uczestników będzie miał okazję pojeździć quadem, postrzelać z łuku i broni pneumatycznej oraz doszkolić swoją sprawność fizyczną na torze przeszkód i w parku linowym. Po wyzwaniach dnia codziennego odpoczynek zapewnią seanse filmów przygodowych i regeneracja przy basenie.

Ognisko wprowadzające w fabułę akademii oraz uroczyste ustawienie totemu.
Podział na grupy: wymyślenie okrzyku, nazwy, rozdanie potrzebnych akcesoriów.
Zajęcia integracyjne w grupach - tworzenie atrybutów Indiany Jonesa.
Codzienne wykonywanie ciekawych zadań, mających na celu odnalezienie wszystkich części zaginionego totemu.
Zwiad terenowy.
Zajęcia terenowe:
z szyfrowania i czytania mapy, nauka i wykorzystywanie znaków patrolowych, czytanie z mapy nieba.
Zajęcia z wykrywaczem metalu, budowanie schronu wraz z rozpaleniem ognia.
Zajęcia sprawnościowe – tor przeszkód.
Tworzenie mieczy z PCV.
Strzelanie z łuku, paintball, quady, strzelnica pneumatyczna.
Projekcje filmów: „Przygody młodego Indiany Jones”.
Dyskoteka pod gwiazdami.
Regeneracja sił na basenie i balonowa bitwa.
Złożenie totemu w jedną całość przy współpracy wszystkich grup.
Ognisko kończące fabułę i uroczyste rozdanie pamiątek za uczestnictwo we wspaniałej przygodzie na Wyspie Tajemnic.

SUPER PRZYGODA W SPORTOWEJ OSADZIE:
Zajęcia integracyjne
– cykl zabaw i konkurencji integrujących uczestników m.in. spacer hydraulika, skrzynkowa przechadzka, grupowe chodzenie w nartach itp.
Zajęcia wspinaczkowe – nauka i doskonalenie techniki wspinaczki na ścianie wspinaczkowej z użyciem sprzętu zabezpieczającego pod opieką instruktorów.
Zajęcia w parku linowym – z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora, uczestnicy będą pokonywać wyznaczoną na wysokości trasę z przeszkodami.
Budowanie wieży – w czasie zabawy uczestnik wyposażony w uprząż i kask alpinistyczny z asekuracją instruktora buduje samodzielnie wieżę ze skrzynek po napojach. W przypadku niesprzyjającej pogody proponujemy zajęcia zastępcze w sali gimnastycznej, m.in. prelekcję, quizy, turnieje.
Rafting – około 2,5-godzinny spływ pontonami po rzece Warcie – czas spływu uzależniony jest od kondycji uczestników. Grupa na miejsce rozpoczęcia spływu udaje się rowerami (do pokonania jest dystans ok. 4 km polnymi drogami o bardzo małym natężeniu ruchu). Następnie uczestnicy przesiadają się do profesjonalnych pontonów raftingowych i rozpoczynają spływ rzeką Wartą. Koniec spływu usytuowany jest na wyspie położonej obok ośrodka. Cały sprzęt używany podczas spływów (pontony, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, kaski) posiada wymagane atesty, zajęcia z raftingu będą się odbywały pod opieką ratownika i kadry.
Basen kryty – 3 wejścia w turnusie.
Biwak w warunkach polowych (dla chętnych) – uczestnicy będą biwakować (1 noc) w namiotach w lesie na terenie obiektu oraz samodzielnie wypiekać podpłomyki (zapewnione są materace i śpiwory, każdy uczestnik powinien być wyposażony w małe prześcieradło.

PROGRAM FAKULTATYWNY:
Termy Uniejów
– wycieczka do Uniejowa, 2-godzinny pobyt na terenie strefy basenowej, przy min. 40 osobach chętnych i dostępności wolnych miejsc w Termach Uniejów (70 zł/os.)
Quady (10 min.) – przejażdżka na specjalnym torze przygotowanym na terenie ośrodka. Przed rozpoczęciem trasy krótkie szkolenie dotyczące bezpiecznego prowadzenia quadu oraz techniki jazdy. Jazda na quadach odbywa się indywidualnie (15 zł/os.).
Paintball:
Wariant A
– GRA dla dzieci powyżej 12. roku życia:

  • gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt (maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu) oraz 100 kulek (25 zł/os.),
  • każde następne doładowanie 100 kulek (10 zł/os.).

Wariant B – STRZELANIE na strzelnicy dla dzieci poniżej 12. roku życia:

  • 50 kulek do wystrzelenia na strzelnicy PB (10 zł/os.),
  • 100 kulek doładowania (15 zł/os.).

Park linowy – dodatkowe przejście po parku linowym z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora (12 zł/os.).
Strzelnica pneumatyczna – 12 strzałów (6 zł/os.).
Tor łuczniczy – 10 strzałów (6 zł/os.).
Dodatkowe wejście na basen kryty – 10 zł / os. / 45 min.).

GDZIE MIESZKAMY?
W Ośrodku Wypoczynkowym „Sportowa Osada” położonym na atrakcyjnym, bardzo dużym, monitorowanym, oświetlonym i ogrodzonym terenie sosnowego lasu. Do dyspozycji uczestników są pokoje 3-osobowe z łazienkami oraz pokoje przechodnie (3+2) z łazienkami. Na terenie obiektu znajduje się kryty basen, odkryty basen, jadalnia, sala dyskotekowa, sala TV, sala gier, sala gimnastyczna, świetlica, kawiarenka. Ośrodek posiada bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną: pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną, dwa boiska do kometki, boisko do siatkówki plażowej, boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę ręczną zamiennie na dwa korty tenisowe, wypożyczalnię rowerów, drewniany plac zabaw ze zjazdem linowym, basen, grill, miejsce na organizację ogniska, drewniane altany, strzelnicę pneumatyczną, park linowy, ściankę wspinaczkową, pole i strzelnicę do paintballa, tor quadowy, tor przeszkód, tor łuczniczy.

GDZIE BĘDZIEMY?
W Burzeninie – malowniczej miejscowości w centralnej Polsce, w powiecie sieradzkim, otoczona lasami, którym zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat. Miasteczko rozciąga się wzdłuż wału rzeki Warty. Malowniczy krajobraz i łagodny teren sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.

CO BĘDZIEMY JEŚĆ?
Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną. Smaczna kuchnia dla dzieci wzbogacona domowymi wypiekami! :)

CZYM JEDZIEMY?
Autokar z Krakowa lub Katowic. Z Warszawy, Wrocławia, Łodzi autokar lub bus (min. 6 os.) do obiektu. Przy mniejszej ilości uczestników z wyżej wymienionych miast obowiązuje dopłata (+50 zł/os.).

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 0.00
Katowice - - 0.00
Kraków - - 0.00
Łódź - - 0.00
Warszawa - - 0.00
Wrocław - - 0.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.