Półkolonie żeglarskie Mali Piraci


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2020-05-24 07:16
29.06.2020 - 03.07.2020 999.00 PLNrezerwuj
06.07.2020 - 10.07.2020 999.00 PLNrezerwuj
13.07.2020 - 17.07.2020 999.00 PLNrezerwuj
20.07.2020 - 24.07.2020 999.00 PLNrezerwuj
27.07.2020 - 31.07.2020 999.00 PLNrezerwuj
03.08.2020 - 07.08.2020 999.00 PLNrezerwuj
10.08.2020 - 14.08.2020 999.00 PLNrezerwuj
17.08.2020 - 21.08.2020 999.00 PLNrezerwuj
24.08.2020 - 28.08.2020 999.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Aktywny program półkolonii, transport Warszawa-Zegrze-Warszawa, obiad, II śniadanie, wodę do picia, opiekę Kadry, ubezpieczenie NNW Signal Iduna (do 5000 PLN), dyplom, salę do zabaw w razie niepogody.
 • Cena nie zawiera:
  Atrakcji fakultatywnych.

Półkolonie żeglarskie Mali Piraci to najlepsza metoda na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem i bezpieczne, pełne atrakcji lato w okolicach Warszawy dla dzieci w wieku 5-8 lat. Uwaga! Rozpalamy pasję do żeglarstwa na całe życie! Przez blisko 25 lat działalności wyszkoliliśmy ponad 20 tys. młodych żeglarzy. Niektórzy z nich szkolą u nas kolejne pokolenia, a reszta wraca, aby poczuć klimat Nasze szkolenia to: pasja (żyjemy żeglarstwem), bezpieczeństwo (lata doświadczeń) oraz troska o najmłodszych żeglarzy (sami jesteśmy rodzicami). Na Wasze dzieci czeka moc atrakcji! Żeglarskie ABC, rejs w poszukiwaniu skarbu, warsztaty węzełkowe, szantowanie, przygotowanie pirackiej bandery oraz mnóstwo aktywnych zabaw na świeżym powietrzu. Nad całością czuwa zespół doświadczonych wychowawców oraz instruktorów. Do uczestnictwa w półkoloniach nie jest potrzebne doświadczenie żeglarskie (ale nie będzie też przeszkadzać).

PROGRAM:

 • Żeglarskie ABC - nauka podstaw żeglarstwa, sterowania, pracy żaglami, cumowania, zwroty.
 • Bezpiecznie nad wodą - zabawy uczące bezpiecznego zachowania nad wodą i na jachcie, nauka poruszania się po pokładzie, zakładanie kamizelki asekuracyjnej na czas, rzut kołem ratunkowym.
 • Klar na tip top - konkurs na najpiękniejszy klar jachtu po powrocie z rejsu - wygląd jachtu to ważny element etykiety żeglarskiej.
 • Chrzest żeglarski - pasowanie na żeglarza przez Neptuna Władcę Mórz i Oceanów. Dla każdego uczestnika dyplom z żeglarskim imieniem.
 • Piraci w poszukiwaniu skarbów - rejs w poszukiwaniu skrzyni pełnej skarbów.
 • Pirackie konkursy rywalizacja to ważny element pirackiego świata, nie zabraknie konkursów i zabaw ze świata piratów.
 • Warsztaty węzełkowe - po tych warsztatach w mig zawiążesz ósemkę szotową, węzeł knagowy, węzły cumownicze.
 • Zabawy integracyjne - radość, zabawa i śmiech to podstawa udanych wakacji, podczas zabaw integracyjnych na pewno jej nie zabraknie, będzie przeciąganie liny, żeglarski tor przeszkód i szantowanie.
 • Plażowanie i zajęcia sportowe - odpoczynek na plaży, gry i zabawy sportowe, gry zespołowe.

  Program ma charakter orientacyjny - o szczegółowym programie decyduje kierownik półkolonii, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo uczestników, atrakcyjność imprezy i warunki atmosferyczne.

Plan dnia:

 • 7:45 Wyjazd z Warszawy do Kliwer CAMP ZEGRZE. 
 • 9:00 Apel żeglarski, przywitanie.
 • 9:15 Przekąska
 • 9:30 -11:00 Blok zajeć żegalrskich
 • 10:30-12:30 Blok zajęć lądowych
 • 12:30-13:00 Piracka uczta - obiad.
 • 13:00-14:15 Blok zajęć żeglarskic
 • 15:40   2 przekąska
 • 16:00   Podsumowanie dnia.
 • 16.30  Wyjazd z ośrodka. 
 • 16:45-17:45  Powrót do Warszawy.

Ramowy plan dnia oraz program może ulec zmianie zw. na warunki atmosferyczne. Każdorazowo decyzje o wyjsciu na zajecia podejmuje instruktor prowadzacy oraz kierownik. Zajęcia na wodzie odbywają się przy sprzyjających warunkach pogodowych, gwarantujących bezpieczeństwo uczestników. W przypadku braku możliwości zorganizowania zajęć na wodzie, zajęcia alternatywne odbywają się na lądzie.

Atrakcje fakultatywne:

 • Koszulka żeglarska Kliwer (+25 zł)
 • Czapka z daszkiem (+25 zł)
 • 15-minutowa przejażdżka motorówką (+35 zł)
 • Książeczka żeglarska Junga&Kadet (+15 zł)
 • Certyfikat Małego Żeglarza (+ 15 zł)
 • Dostęp do zdjęć online (+30 zł)
 • Pakiet kolonisty (+90 zł) torebka wodoodporna, czapka z daszkiem, komin na szyję, bidon, pływający brelok do kluczy w kształcie żaglówki
 • Noc Pirata (+120 zł) nocleg z czwartku na piątek na jachcie - kolacja, śniadanie+ 2 śniadanie i moc atrakcji. (Liczba miejsc ograniczona. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ)

Wyżywienie:
Smaczny obiad dostosowany do kulinarnych upodobań dzieci i młodzieży, deser, woda do picia przez cały dzień, dwie przekąski na bazie owoców.

Co zabrać na półkolonie żeglarskie?
Czapkę, okulary przeciwsłoneczne, mały plecaczek, a w nim przekąski, bluzę i kurtkę przeciwdeszczową, ręcznik, strój kąpielowy. Na Noc Pirata (noc z czwartku na piątek): śpiwór i małą poduszeczkę, piżamkę, szczotkę do zębów i ręcznik, ubranie na zmianę i ulubioną maskotkę.

Jak wygląda nasza baza Kliwer Camp Zegrze?
Nasza Baza Kliwer Camp Zegrze znajduje się w miejscowości Białobrzegi w ośrodku AMW Rewita Rynia ul. Wczasowa 59. To duży, bezpieczny, ogrodzony ośrodek, z terenem leśnym, placem zabaw, boiskami sportowymi, portem, restauracją i dużą piaszczystą plażą. Zapewniamy ogromną, bezpieczną przestrzeń na mnóstwo aktywności dzieci na półkoloniach.

Program Edukacji Żeglarskiej Junga & Kadet?
Podczas półkolonii realizujemy szkoleniowy program Polskiego Związku Żeglarskiego dla najmłodszych Junga & Kadet. Dzieci zdobywają umiejętności żeglarskie, na koniec na specjalnym certyfikacie oznaczane są już zdobyte sprawności. Koszt certyfikatu Junga& Kadet to 15 zł.

Ile osób jest w załodze na jachcie?
Załogi składają się z 7 osób plus sternik (wychowawca/instruktor).

Czy moje dziecko będzie mogło być z koleżankami/kolegami w jednej grupie?
Tak, zawsze staramy się dzielić załogi według oczekiwań dzieci i rodziców Na początku załogi dobierają się same, sternicy pomagają, gdy są jakieś problemy. Jedynym wymogiem jest liczba 7 osób w załodze plus sternik.

Czy atrakcje fakultatywne można dokupić w każdej chwili?
Tak, nawet w trakcie trwania półkolonii. Opłaty można dokonać przelewem za pośrednictwem naszego biura. Należy jednak pamiętać, iż na niektóre atrakcje jest ograniczona ilość miejsc, np. Noc Pirata - i decyduje kolejność zgłoszeń.

Jedynie, ubezpieczenie Signal Iduna od kosztów rezygnacji, czyli świadczenie na wypadek rezygnacji, można dokupić tylko i wyłącznie podczas dokonynia rezerwacji.

Czy instruktorzy mają przeszkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej?
Instruktorzy, wychowawcy i sternicy B.T. Kliwer przed sezonem biorą udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czy dzieci powinny umieć pływać wpław?
Umiejętność pływania nie jest wymagana. Dzieci na jachtach zawsze pływają w kamizelkach ratunkowych.

Ile czasu dzieci żeglują w ciągu dnia?
Jesteśmy szkołą żeglarstwa, więc zależy nam na tym, aby nasze obozy stały się początkiem
żeglarskiej przygody uczestników. Staramy się pływać tak dużo, jak to możliwe, dając jednocześnie dzieciom - szczególnie tym najmłodszym - czas na zabawy ruchowe na lądzie. Połowa dnia na wodzie na półkoloniach jest minimum programowym. Nie wypływamy tylko wtedy, kiedy instruktorzy uznają, że warunki pogodowe są niebezpieczne do żeglugi lub w jakikolwiek inny sposób wpływają na bezpieczeństwo dzieci (np. zbyt wysoka temperatura).

Co w sytuacji kiedy dziecko się rozchoruje przed wyjazdem?
Podczas rezerwacji można dokupić ubezpieczenie Signal Iduna od kosztów rezygnacji oraz przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przy zawarciu umowy. Jeśli nie wykupiliście Państwo tego świadczenia, to można znaleźć kogoś na zastępstwo.

Czy dzieci mogę mieć telefony?
Uczestnicy półkolonii na Państwa odpowiedzialność mogą zabrać ze sobą telefon, jednak będą mieć do niego ograniczony dostęp. Na czas trwania zajęć dzieci nie mogą zabierać żadnych urządzeń elektronicznych. Muszą one zostać razem z resztą rzeczy w sali. Organizator nie odpowiada za zgubione/zniszczone czy utopione telefony i inne urządzenia elektroniczne.

Czy kadra jest doświadczona? Ilu jest opiekunów?
Jako organizator wypoczynku z dwudziestopiecioletnim doświadczeniem kladziemy bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo, dlatego każdy członek naszej Kliwer Kadry posiada niezbędne kwalifikacje. Wszyscy odbywają kurs wychowawców kolonijnych, kurs pierwszej pomocy oraz mają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Uczestnicy dzieleni są na wachty siedmioosobowe i na każdą wachtę przypada jeden opiekun. Dodatkowo nad organizacją i pracą wszystkich instruktorów czuwa kierownik półkolonii.

Jak wygląda transport na półkolonie.
Dzieci na półkolonie dojeżdżają autokarami. Podczas rezerwacji należy wybrać przystanek, który najbardziej Państwu odpowiada. W trakcie trwania półkolonii nie ma możliwości zmiany przystanku na inny niż ten zadeklarowany w umowie.

Dzieci nie muszą być odbierane przez rodziców, jednak w takim wypadku niezbędne jest pisemne upoważnienie rodzica ze wskazaniem osoby odbierającej dziecko. Oryginał dokumentu należy przekazać pierwszego dnia kierownikowi autokaru, a kopię przesłać do biura na adres biuro@kliwer.com.pl

Dzieci nie mogą wracać samodzielnie z półkolonii.

Jak wygląda wyżywienie?
Półkoloniści będą mieć drugie śniadanie oraz obiad w stołówce ośrodka. Diety specjalistyczne należy zgłosić w uwagach podczas wypełniania formularza rezerwacyjnego. Jako organizator zapewniamy uczestnikom butelkowaną wodę do picia bez limitów.

Co się dzieje z rzeczami zgubionymi przez dzieci?
Wszystkie rzeczy, które uda nam się znaleźć, zbieramy w jednym miejscu i w miarę możliwości staramy się oddawać właścicielom. Bardzo ważne jest, aby podpisać rzeczy, ponieważ zwiększa to szanse na ich odnalezienie. Bardzo prosimy nie dawać dzieciom rzeczy drogich lub nowych, bo nie wszystkie zguby znajdujemy. Teren ośrodka jest bardzo duży, zaś dla instruktorów priorytetem jest pilnowanie bezpieczeństwa dzieci a nie ich rzeczy. Wszystkie zguby przechowujemy w biurze przez miesiąc po zakończonych półkoloniach.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

dostęp do zdjęć przesyłamy po zakończonych półkoloniach. W przypadku zapisania większej ilości dzieci na ten sam turnus nie ma potrzeby dokupowania dostępu dla każdego.

nocleg z czwartku na piątek na jachcie -kolacja, śniadanie+ 2 śniadanie i moc atrakcji.(Liczba miejsc ograniczona. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

torebka wodoodporna, czapka z daszkiem, komin na szyję, bidon, pływający brelok do kluczy w kształcie żaglówki

REGULAMIN TRANSPORTU ORGANIZATORA:
1. Ogólne warunki: a. Transport zorganizowany należy wykupić najpóźniej na 7 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy (w piątek). b. Transport z Warszawy odbywa się autokarem. c. Dojazdy z innych miast realizowane są z wykorzystaniem PKP lub PKS (w których jadą opiekunowie), jadących do Warszawy, skąd dalej transport jest realizowany w/w autokarem. d. W przypadku grupy min. 8 osób istnieje możliwość zorganizowania transportu z miast nie ujętych w tabeli (planie). Godziny i miejsca odjazdów i przyjazdów są wówczas negocjowane indywidualnie. e. Rezerwacja miejsc w autokarze dokonywana jest przez centralę Organizatora, w zależności od kolejności zgłoszeń. f. Podane godziny kursowania autokarów/pociągów mogą ulec zmianom spowodowanym przez warunki atmosferyczne, sytuację na drogach lub inną siłę wyższą.
2. Obowiązki Uczestnika: a. Określenie miejsca wsiadania przy zawieraniu umowy i uiszczenie związanej z tym dodatkowej opłaty. Ewentualnych zmian można dokonywać najpóźniej na 7 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy (w piątek). Organizator nie zwraca opłaty za dojazd w przypadku niewykorzystania usługi, jeżeli takowy fakt nie został zgłoszony, co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy (w piątek). Organizator nie odpowiada za ewentualne komplikacje mogące wynikać z faktu zmiany miejsca wsiadania. b. Punktualne przybycie na zbiórkę. Część transportu stanowi przejazd autobusem PKS lub pociągiem PKP, które kursują w określonych godzinach. W przypadku spóźnienia się nie ma możliwości wstrzymania odjazdu pociągu lub autobusu, z tego tytułu też Organizator nie ponosi odpowiedzialności i nie uwzględnia roszczeń. c. Posiadanie dokumentów -legitymacji szkolnej lub studenckiej (dokumentów uprawniających do zniżki na podróżowanie PKP lub PKS) -oraz wypełnionej karty kolonijnej, o ile nie została wcześniej dostarczona do Biura Organizatora. Brak karty może być powodem odmowy przyjęcia na obóz. Za brak ważnej legitymacji szkolnej dopłata 100 zł. d. Zabranie odpowiedniej ilości bagażu i troska o niego. Bagaż nie powinien być za ciężki, tak by uczestnik sam mógł go przenieść. Za rzeczy pozostawione w środkach transportu Organizator nie ponosi odpowiedzialności. Uczestnika obowiązuje przestrzeganie regulaminu przewozu określonego przez przewoźnika.
3. Obowiązki Organizatora: a. Zapewnienie opieki nad uczestnikami. W każdym środku transportu jedzie minimum 1 opiekun grupy. b. Przekazanie informacji na temat dokładnej godziny i miejsca odjazdu (na 4 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy) i powrotu, trasy przejazdu i ew. miejsc postoju. c. Zorganizowanie przesiadek pomiędzy PKS lub PKP a autokarem, zarówno w drodze na imprezę jak i w czasie powrotu. d. Zapewnienie miejsc siedzących wszystkim uczestnikom. Miejsca w autokarach nie są numerowane, wskazuje je opiekun. Zapewniamy miejsca siedzące w pociągach, o ile istnieje możliwość rezerwacji miejsc (tzw. miejscówek) w PKP. e. Przekazanie informacji kontaktowych podczas zbiórki. Opiekun przekazuje rodzicom informacje dotyczące kierownika imprezy, adresu ośrodka oraz możliwości kontaktu z obozem.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do: a. Zmiany godzin odjazdów i przyjazdów autokarów. Zobowiązany jest w tym przypadku powiadomić uczestników o zmianie najpóźniej na 12 godzin przed terminem wyjazdu. b. Zastosowania innego środka transportu na niektórych trasach. W przypadku małej ilości osób, dowóz może nastąpić minibusem lub samochodem osobowym. c. Organizowania przesiadek na trasie i dodatkowych postojów. d. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki spowodowane opóźnieniami PKS i PKP.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białołęka Białołęka, skrzyżowanie Płochocińskiej i Modlińskiej: przystanek autobusowy ?Płochocińska 04?/powrót na przystanek ?Płochocińska 02? 08:30 16:40 0.00
Białołęka Ratusz Przystanek autobusowy ?Białołęka Ratusz 02? wyjazd /powrót przystanek ?Białołęka Ratusz 01? 08:45 16:50 0.00
Centrum - Rondo ONZ Przystanek ?Rondo ONZ 02? / powrót na przystanek ?Rondo ONZ 01? 08:05 17:00 0.00
Dojazd własny AMW REWITA RYNIA, ul. Wczasowa 59, 05-126 Białobrzegi 09:00 16:00 -30.00
Gocław Stacja benzynowa BP Wał Miedzeszyński 670 / powrót przystanek ?Meissnera 04? 07:55 17:25 0.00
Konstancin Stara Papiernia 07:20 18:00 0.00
Mokotów/Centrum Stacja Benzynowa Orlen przy Al. Niepodległości pomiędzy ulicami Batorego, Al. Armii Ludowej, koło GUSu/ powrót na przystanek GUS 01 07:55 17:15 0.00
Mokotów/Galeria Mokotów Przystanek Rondo Unii Europejskiej 06/powrót na przystanek Rondo Unii Europejskiej 05 07:45 17:20 0.00
Praga - Stadion Narodowy Przystanek ?Wybrzeże Szczecińskie 02?/powrót przystanek ?Wybrzeże Szczecińskie 01? 08:05 17:15 0.00
Sadyba Przystanek ?Plac Bernardyński 02?/powrót na przystanek ?Gołkowska 01? 07:45 17:30 0.00
Ursynów Natoliński Ośrodek Kultury 7:30 17:45 0.00
Wilanów Parking pod starym budynkiem poczty 07:40 18:00 0.00
Żoliborz - Metro Marymont Przystanek autobusowy ?Metro Marymont 02? /powrót na przystanek autobusowy ?Metro Marymont 01? 08:15 16:50 0.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.