Połoniny 2022 - obóz wędrowny w Bieszczadach (łatwy)


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2022-05-24 11:26
05.07.2022 - 14.07.2022 2000.00 PLNrezerwuj
02.08.2022 - 11.08.2022 2000.00 PLNrezerwuj
16.08.2022 - 25.08.2022 2000.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Transport autokarem (do wyboru wyjazd z ponad 30 miast - dopłata zależna od wybranego miasta), zakwaterowanie – 9 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli), wyżywienie; bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do parków narodowych, opiekę kadry, ubezpieczenie TUiR UNIQA (NW - 5000 PLN), podatek VAT.
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat transportowych (zakładka transport), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i na baseny - uczestnicy płacą we własnym zakresie.

Zapraszamy na obóz wędrowny w Bieszczadach - Połoniny 2022. Bieszczady to legenda każdego włóczykija. Miejsce, do którego od lat jedzie każdy, kto szuka przestrzeni, wolności, przyjaźni na całe życie. Bieszczady to niepowtarzalny klimat opuszczonych wiosek, nieprzebytych gąszczy, przydrożnych barów, zdziczałych kapliczek. Bieszczady to cerkwie, połoniny, gitara i wieczorne ognisko. Bieszczady to miejsce, którego każdy powinien posmakować.

„POŁONINY”, to nietrudna trasa, która pozwala nam na poznanie najciekawszych miejsc w Bieszczadach. Proponujemy przejście: Nowosiółki - Cisna - Łopiennik - Przełęcz Orłowicza- Połonina Wetlińska - Połonina Caryńska - Ustrzyki Górne - Tarnica - Wołosate - Nowosiółki. Śpimy głównie w namiotach, czasami w bazach studenckich. Ze względu na charakterystykę szlaków, na wędrówki chodzimy często z plecakami. Trasy są długie, jednak bez większych podejść. Prosimy o rozsądek i umiar przy pakowaniu.

Obóz łatwy oznacza, że na trasy w miarę możliwości chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie nasze obozy wędrowne są „z przemieszczeniem”. Na takim obozie nie wymagamy żadnego doświadczenia w danej dziedzinie. Na obóz oznaczony "łatwy" zalecamy zabrać dodatkowy mały plecak.

TRASY
Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi. Każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Którędy pójdziemy uzależnione jest między innymi od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Czasami wędrujemy bez plecaków, które „korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie*. Proponowane trasy realizujemy w kierunku podanym lub odwrotnym.

KADRA
Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jedna osoba kadry. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze.

ZAKWATEROWANIE
Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie – śpimy w schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem.

WYŻYWIENIE
Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań.

NIEZBĘDNY EKWIPUNEK i DOKUMENTY - OBOZY WĘDROWNE

 • Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.
 • Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna.
 • Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna.

A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.

TRANSPORT - UWAGI OGÓLNE:
Podczas podróży na wakacje uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu 606235702. Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny poniżej oraz na Umowie-Zgłoszeniu. Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej. Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Trzebini, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe. Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.

INFORMACJE DODATKOWE

 • START OBOZU: Nowosiółki k. Hoczwi pierwszego dnia obozu, godz. 19:00 (pierwszy posiłek obiadokolacja).
 • META OBOZU: Nowosiółki k. Hoczwi ostatniego dnia obozu, godz. 8:00 (ostatni posiłek śniadanie + prowiant na podróż powrotną).

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Miej tak wiele za tak niewiele ;) Gwarancja ta zawiera: Gwarancję Zmiany Rezerwacji, UNIQA Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji oraz Gwarancję Stałej Ceny (13-19 lat). Dzięki wykupieniu ich w pakiecie (w momencie podpisania umowy mogą Państwo nie martwić się galopującym EURO, cenami benzyny, chęcią zmiany terminu czy obozu na inny, jak również koniecznością rezygnacji z imprezy, ale również zaoszczędzić! W pakiecie bowiem jest zawsze taniej.

Już nie musisz się martwić kosztami gdy będziesz musiał zrezygnować z wyjazdu. Z naszą gwarancją żadna rezygnacja jest niestraszna. I co najważniejsze już nie musisz podawać nam POWODU swojej rezygnacji. ;) W zależności od terminu rezygnacji GWARANTUJEMY zwrot: - rezygnacja do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy -> BEZKOSZTOWO - rezygnacja do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy -> tracisz 10% - rezygnacja < 7 dni przed rozpoczęciem imprezy -> tracisz 20 % Rezygnacja oczywiście musi być nam przekazana w formie pisemnej. Koszt ubezpieczenia nie podlega zwrotowi.

Gwarancja Stałej Ceny-nie musisz już się martwić zmianami kursu Euro. Dzięki tej Gwarancji masz pewność, że cena obozu nie ulegnie zmianie i kupisz ją w kwocie, w której zarezerwowałeś obóz.

Jeżeli nie jesteś pewien czy zarezerwujesz dobre miejsce i termin wyjazdu to Gwarancja Zmiany Rezerwacji jest stworzona właśnie dla Ciebie. Dzięki niej do 10 dni przed rozpoczęciem obozu możesz zmienić wszystko! Datę obozu a nawet miejsce wyjazdu. Sam o tym decydujesz bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli rezerwując wyjazd korzystałeś ze zniżki, zachowujesz ją przy każdej zmianie. Przy wymianie na droższy wyjazd/termin dopłacasz tylko różnicę wynikająca z wyliczenia ceny. Natomiast jeżeli wyjazd/termin jest tańszy, zwracamy różnicę. Gwarancję tą możesz wykupić tylko w momencie podpisywania umowy.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c (przy Mc'Donalds) 01:00 01:00 [+1] 200.00
Bydgoszcz Stacja paliw Orlen, ul. Fordońska 419 04:30 20:30 200.00
Częstochowa Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Południe) 11:00 15:30 120.00
Dojazd własny Adres obiektu dostępny przy ofercie. Szczegóły dowozu i odbioru uczestnika do uzgodnienia. - - 0.00
Elbląg Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy Mc'Donalds) 02:00 23:30 240.00
Gdańsk Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4) 02:30 22:30 240.00
Głogów Stacja paliw BP, ul. Legnicka 16 06:30 18:45 160.00
Gorzów Wielkopolski Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) 04:30 20:45 200.00
Katowice Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 12:30 14:30 80.00
Kielce Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266 09:00 16:45 120.00
Koszalin Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami) 01:45 23:30 240.00
Kraków Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201, p.KFC okolice węzła Mirowskiego A4 14:30 12:30 80.00
Legnica Stacja paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 (rejon węzła S3/DK94) 07:45 17:30 160.00
Lubin (dolnośląski), Stacja paliw ORLEN, ul. Leśna 2 07:00 18:00 160.00
Lublin Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7 06:00 20:00 160.00
Łódź MOP Wiśniowa Góra A1 w kierunku Katowic (powrót kierunek Gdańsk) 08:00 17:30 160.00
Mława Stacja paliw Orlen, ul. Płocka 18/19 05:00 21:15 200.00
Nisko Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1  08:15 17:45 120.00
Olsztyn Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) okolice węzła Olsztyn Południe 03:30 22:15 240.00
Opole Stacja paliw ORLEN, ul. Wrocławska 400 (wyjazd Dk46 k. Wrocław) 11:00 15:30 80.00
Piotrków Trybunalski Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43 09:15 16:45 160.00
Płock Stacja paliw ORLEN, ul. Kolejowa 46 06:30 19:45 200.00
Poznań Dworzec Poznań Główny PKP peron - bezpośrednio przy pociągu IC rel. Szczecin - Kraków 08:40 19:20 200.00
Radom S7 MOP Zakrzew Zach. kierunek Kraków (powrót MOP Zakrzew Wsch.) 07:45 18:00 160.00
Rzeszów Stacja paliw ORLEN, ul. Krakowska 291 09:30 16:30 80.00
Siedlce Stacja paliw SHELL, ul. Brzeska 43  03:45 22:15 160.00
Słupsk Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a  00:30 00:30 [+1] 240.00
Szczecin Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga 03:30 22:00 200.00
Tarnów Stacja paliw LOTOS, MOP Rudka A4 kier. Kraków (powrót MOP Komorów A4 k. Rzeszów) 10:45 15:30 120.00
Toruń Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego) 05:15 19:45 200.00
Trzebinia Parking przed dw. PKP, Zajazd Pod Zegarem 14:00 13:30 80.00
Warszawa Parking Stadion Narodowy pomiędzy PKP W-wa Stadion a Al. Zieleniecką 06:00 19:30 160.00
Włocławek A1 MOP Machnacz Płd. przy Mc'Donalds (powrót MOP Machnacz Płn.) 06:00 19:00 200.00
Wrocław Bielany Wrocławie, Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 (przy Pizza Hut) 09:30 16:30 120.00
Zambrów Stacja Paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31 02:00 23:45 200.00
Zielona Góra MOP Racula przy S3 kier. Legnica (na powrocie kier. Szczecin) 05:30 19:45 160.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.

Zobacz inne podobne Kolonie i Obozy w Bieszczadach

Bieszczady - Dziki San 2022 obóz wędrowny w Bieszczadach (średnio-trudny)

Dziki San 2022 to obóz wędrowny w Bieszczadach o stopień trudniejszy niż „POŁONINY”, przeznaczony szczególnie dla osób, które poznały te najbardziej znane miejsca w Bieszczadach i chcą czegoś więcej. Ta tras...

 • Profil i wiek:

  Obozy wędrowne
  od 15 do 19 lat
 • Terminy:

  2022-08-02 - 2022-08-11
 • Transport:

  Autokarem lub busem - za dopłatą zgodnie z tabelą wyjazdów
 • Zakwaterowanie:

  Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie - śpimy w schroniskach lub w namiotach
 • Wyżywienie:

  Trzy posiłki dziennie
od 2000.00

szczegóły

Bieszczady - Szwejk 2022 - obóz wędrowny w Beskidzie Niskim i w Bieszczadach (średnio-trudny)

Szwejk 2022 to obóz wędrowny w Beskidzie Niskim i w Bieszczadach, to obóz średnio-trudny, przeznaczony szczególnie dla osób, które szukają prawdziwego, niepowtarzalnego klimatu. Ta trasa to doskonałą propozycja dla poszu...

 • Profil i wiek:

  Obozy wędrowne
  od 15 do 19 lat
 • Terminy:

  2022-08-16 - 2022-08-25
 • Transport:

  Autokarem lub busem - za dopłatą zgodnie z tabelą wyjazdów
 • Zakwaterowanie:

  Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie - śpimy w schroniskach lub w namiotach
 • Wyżywienie:

  Trzy posiłki dziennie
od 2000.00

szczegóły