Poznajemy Kampanię i Rzym - młodzieżowy obóz rekreacyjny ze zwiedzaniem

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2022. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2023 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w listopadzie 2022 roku.

 • Miejsce:
 • Zakwaterowanie:
  1 nocleg w okolicach Rimini, 4 noclegi w hotelu Scalzone w Castel Volturno lub innym w tym samym regionie i tej samej kategorii, 2 noclegi w okolicach Rzymu.
 • Wyżywienie:
  Całodzienne (3 posiłki).
 • Dojazd:
  Autokarem - za dopłatą zgodnie z tabelą wyjazdów
 • Profil:
 • Wiek:
  od 14 do 18 lat
 • Symbol oferty:
  SW-26382
kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A., opiekę pedagogiczną i realizację programu.
 • Cena nie zawiera:
  Dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży, obowiązkowej dopłaty na realizację programu zbieranej przez pilota, opłat za program fakultatywny, kaucji, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Poznajemy Kampanię i Rzym! Młodzieżowy obóz rekreacyjny ze zwiedzaniem to jedyna okazja, aby zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje Włoch. To wszystko gwarantowane jest w bardzo bogatym programie. Zwiedzimy Wenecję oraz najstarszą republikę świata - San Marino. Dotrzemy do Neapolu, gdzie będzie można zobaczyć różnice między północą, a południem Włoch. Nad Morzem Tyrreńskim poczujemy klimat Kampanii i skorzystamy z cudownych kąpieli w morzu. Nie zabraknie też zwiedzania Rzymu i Watykanu. W drodze powrotnej będziemy się bawić w największym włoskim parku rozrywki - Mirabilandii.

Wenecja - San Marino - Sorrento - Pompeje - Wezuwiusz (fakultatywnie) - Monte Cassino - Rzym - Watykan - Mirabilandia

Program

 • 1 dzień: Wyjazd z Polski wg planu podróży. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.
 • 2 dzień: Przyjazd do Wenecji – rejs statkiem, spacer trasą turystyczną do Mostu Rialto, Plac i Bazylika Św. Marka, Most Westchnień. Przejazd do hotelu w okolicach Ravenny. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 • 3 dzień: Wykwaterowanie i śniadanie. Po śniadaniu pobranie lunch pakietów za obiad. Przejazd do San Marino – zwiedzanie najstarszej republiki świata. Przejazd do hotelu nad morzem w okolicach Neapolu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 • 4 dzień: Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Tyrreńskim. Obiad. Dalszy wypoczynek. Kolacja, nocleg.
 • 5 dzień: Śniadanie. Po śniadaniu pobranie lunch pakietów za obiad. Wyjazd na wycieczkę Pompeje – Sorrento – zwiedzanie Pompei, które w 79 roku p.n.e zostały zniszczone przez wybuch wulkanu. Następnie przejazd widokową trasą na Półwysep Sorrentyński do malowniczego miasteczka Sorrento. Po drodze czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć na punktach widokowych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
 • 6 dzień: Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Tyrreńskim. Obiad. Możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej (dla tej opcji lunch pakiety zamiast obiadu). Kolacja, nocleg.
 • 7 dzień: Wykwaterowanie i śniadanie. Po śniadaniu pobranie lunch pakietów za obiad. Przejazd na Monte Cassino – wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz w Opactwie Benedyktynów. Następnie przejazd do Rzymu. W Watykanie zwiedzanie Placu i bazyliki Św. Piotra. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja. nocleg.
 • 8 dzień: Śniadanie i pobranie lunch pakietów za obiad. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta: Forum Romanum, Forum Trajana – Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Kapitol i Koloseum. Przejazd do hotelu. Kolacja, nocleg.
 • 9 dzień: Wykwaterowanie i śniadanie. Po śniadaniu pobranie lunch pakietów za obiad. Przejazd do jednego z największych we Włoszech parku rozrywki Mirabilandii. Bilet wstępu upoważnia do korzystania w dowolnej ilości z ponad 40 różnych atrakcji. Posiłek w porze kolacji na terenie parku. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
 • 10 dzień: Powrót do Polski wg planu podróży.

Program fakultatywny

 • Wezuwiusz i Neapol – wycieczka na górujący nad Zatoką Neapolitańską wulkan, wznoszący się na wysokość 1281 m.n.pm. Wjazd mikrobusem na platformę widokową wulkanu, następnie piesza wędrówka ma krawędź krateru. W drodze powrotnej wizyta w stolicy Kampanii – Neapolu. Cena 55 EUR.

Zakwaterowanie
7 noclegów, hotele***: 1 nocleg w okolicach Rimini, 4 noclegi w hotelu Scalzone w Castel Volturno lub innym w tym samym regionie i tej samej kategorii, 2 noclegi w okolicach Rzymu. Pokoje 4-osobowe z łazienkami. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 20 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone żadne szkody.

Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki). Kuchnia włoska: śniadanie, obiad 1-daniowy (koszt obiadu ujęty w dopłacie programowej), kolacja 2-daniowa. Wszystkie posiłki serwowane do stolika. Do obiadu i kolacji podawana jest woda w dzbankach. Podczas przejazdów i zwiedzania za obiad wydawany jest suchy prowiant (2 kanapki, 0,5 litra wody, owoc) – szczegóły w programie. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz suchy prowiant zamiast obiadu. Na terenie Mirabilandii ciepły posiłek w porze kolacji (koszt ujęty w dopłacie programowej).
Transport: autokar z WC, video i klimatyzacją.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP - 1000 PLN.

Informacje praktyczne

 • Możliwa jest zmiana kolejności zwiedzania, w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników wg decyzji pilota.
 • Do przekroczenia granicy konieczne jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Sugerowane kieszonkowe – minimum 50 EUR plus koszty programowe (150 EUR) i kaucja (20 EUR).
 • Przejazd na trasie granica Polski – Wenecja (ok. 900 km) około 14 godzin. W trakcie podróży tam i na powrocie przerwa na posiłek w Czechach (płatne we własnym zakresie, orientacyjny koszt ok. 200 CZK za każdy posiłek). Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup dodatkowych posiłków i napoi w trakcie podróży.
 • Trasa wycieczki liczona od granicy Polski – ok. 4700 km.
 • Planowany przyjazd do hotelu ok. godz. 22.00 drugiego dnia imprezy. Planowany wyjazd z hotelu ok. godz. 08.00 przedostatniego dnia imprezy.

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/austria

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowej dopłaty na realizację programu zbieranej przez pilota – 150 EUR (bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, opłaty za wjazdy do miast, opłaty klimatyczne, lokalni przewodnicy, obiady i suche prowianty, ciepły posiłek na terenie Mirabilandii),
 • kaucji pobieranej przy zakwaterowaniu 20 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody),

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa al. Wojska Polskiego 263, parking przy stacji paliw BP (kierunek Katowice) 14:30 14:30 50.00
Głogów ul. Legnicka 16, stacja paliw BP 09:30 19:15 180.00
Jastrzębie-Zdrój ul. Sybiraków 2, Dworzec Autobusowy 17:30 11:30 0.00
Katowice ul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa, stanowiska nr 6,7 (lub inne wg informacji dworcowej) 16:00 13:00 0.00
Kraków ul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta) 14:15 14:30 150.00
Legnica Nowa Wieś Legnicka 44A koło Legnicy, stacja paliw Orlen przy drodze krajowej nr 3, za zjazdem z A4 (Legnica) kierunek Jelenia Góra 10:30 18:00 150.00
Leszno ul. Balonowa 55, stacja paliw Pieprzyk 08:45 20:00 200.00
Lubin (dolnośląskie) ul. Piłsudskiego 1, parking przy stacji paliw Circle K i restauracji McDonalds 10:00 18:30 150.00
Łódź ul. Brzezińska 27/29, Parking przy Centrum Handlowym M1 (zatoczka autokarowa na wprost wejścia, przy parkingu D2) 12:00 16:00 130.00
Opole ul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D2 14:00 15:00 80.00
Piotrków Trybunalski ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 1 12:50 15:30 100.00
Polkowice ul. Tadeusza Babisza 2, parking przy stacji paliw Shell i restauracji KFC 09:45 19:00 180.00
Poznań ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP 07:30 21:30 200.00
Radomsko ul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab) 13:20 15:00 100.00
Warszawa Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11 10:00 18:00 150.00
Wrocław ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11 12:00 16:30 130.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.

Zobacz inne podobne Kolonie i Obozy w Włoszech