Profesjonalna kolonia konna i obóz jeździecki z odznakami PZJ - Wakacje w siodle

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie NNW w PZU Życie na 10 tyś zł, opieka - wychowawcy, animatorzy i instruktorzy zajęć tematycznych; całodobowa opieka medyczna na ośrodku, lekarz pod telefonem, ratownik na kąpielisku; realizacja programu zgodnie z ofertą.
 • Cena nie zawiera:
  Dopłaty transportowej, atrakcji fakultatywnych

Profesjonalna kolonia konna i obóz jeździecki organizowana na terenie ośrodka kolonijnego Pałac pod Bocianim Gniazdem, w skład którego wchodzi Stajnia Pałac Runowo. Jako Certyfikowany Ośrodek Jeździecki Polskiego Związku Jeździeckiego prowadzi całoroczną naukę jazdy konnej, w tym przygotowania do powszechnych odznak PZJ. Autorski program obejmujący zajęcia teoretyczne i praktyczne został opracowany przez kadrę w tym instruktorów PZJ, Instruktorów rekreacji ruchowej , zawodników, specjalistów do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Dzięki specjalnie przygotowanym placom treningowym krytej ujeżdżalni, trasom konnym, oraz spokojnym koniom, kolonia jest odpowiednia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych jeźdźców. Podczas obozów, prócz dobrej zabawy najważniejsze jest bezpieczeństwo dlatego zawsze wypożyczamy na jazdę atestowany sprzęt jeździecki – kamizelki i kaski jeździeckie. Przeszkoliliśmy ponad 2000 dzieci na odznaki !!

Przyjedź i dołącz do ekipy "MAŁEGO GIGANTA", a znajdziesz tu wszystko ,czego potrzebujesz do świetnej zabawy! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy niezwykłe odznaki, które otrzymasz za wykonanie różnego rodzaju zadań i zostaniesz mistrzem ,zdobywając tytuł: "MAŁEGO GIGANTA"

Ponad 26 godzin Teorii, Praktyki i jazdy w Stajni Pałac Runowo
Certyfikowany Ośrodek Jeździecki Polskiego Związku Jeździeckiego prowadzący całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej wraz z
przygotowaniem do „Brązowej Odznaki” i odznaki „Jeżdżę Konno” PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Uczestnicy obozów mają do dyspozycji 38 spokojnych koni, krytą ujeżdżalnię (600 m kw),
profesjonalne parkury i malownicze, oznakowane trasy konne. W 2018 roku ruszył Mini Cross - specjalnie przygotowany tor przeszkód dla
konia i jeźdźca. Tor obejmuje przeszkodę wodną, wejście i zejście na "bankiet"- wzniesienie, przeskok przez kłodę. Obiekty zostały zbudowane
na ogrodzonym terenie specjalnie przygotowanym do zajęć konnych dla dzieci i młodzieży (zajęcia dla chętnych).

Zajęcia teoretyczne

 • Prowadzone są przez kadrę ośrodka w tym, specjalistów do spraw hodowli koni lub lekarza weterynarii lub kowala i instruktorów. Obejmują m.in multimedialne wykłady:
 • BHP - zapoznanie się z organizacją stajni i końmi; przydział do opieki i pielęgnacji.
 • Ogólna budowa i zasady żywienia konia; maści, rasy i typy koni; podstawowe chody; budowa siodła i ogłowia; prawidłowy dosiad i wiele innych.
 • Zajęcia przygotowujące do odznaki Jeżdżę Konno PZJ
 • Dodatkowo uczestnik ma dostęp do zbiorów Biblioteczki konnej oraz dostaje Materiały Szkoleniowe – zeszyt ćwiczeń

Zajęcia Praktyczne

 • Podział na grupy zaawansowania następuje w dniu przyjazdu po uprzednim sprawdzeniu umiejętności jeździeckich przez instruktorów
 • ośrodka. Zajęcia każdorazowo są dostosowywane do umiejętności uczestników i mogą być modyfikowane.

Jazdy w siodle: - 12 godzin lekcji jeździeckich w siodle podczas obozu

Elementy programu dla grup odbywają się w ciągu całego dnia z podziałem na sekcje:

POCZĄTKUJĄCY I ŚREDNIO ZAAWANSOWANI: Nauka samodzielnego przygotowania konia do jazdy, (czyszczenie i siodłanie) pod okiem instruktora i jego pomocników; Indywidualne jazdy na lonży; Samodzielna nauka jazdy kłusem; Pokonywanie cavaletti; Spacery do lasu z asekuracją; Wyjazdy w teren, jazdy na oklep, Mini Cross zajęcia na specjalnym torze stępem lub z asekuracją, kucykowanie - zabawy z kucykami na specjalnie przygotowanym placu, budowanie relacji - więzi z koniem.

ZAAWANSOWANI: Nauka podstaw ujeżdżenia; podstawy skoków przez przeszkody; wyjazdy w teren, jazda na oklep; Mini
cross – specjalny tor (kłus, galop wg.umiejętności); ćwiczenia na oklep, swobodne galopady na specjalnym torze, Pomoc jeźdźcom początkującym; Indywidualna pielęgnacja konia będącego pod pieką. Podstawa jazdy sportowej teoria i praktyka. Pomoc instruktorom i kadrze w stajni itp.; budowanie więzi z koniem – „trawkowanie”.

Zajęcia dla wszystkich:

 • karmienie koni i prace w stajni - zajęcia dodatkowe dla chętnych;
 • Udział w konkursie o „Złotą Podkowę” - zabawa
 • egzamin na Odznakę Jeżdżę Konno PZJ lub pasowanie na jeźdźca;
 • Warsztaty Kowalskie - profesjonale zajęcia z mistrzem kowalstwa, pokaz wytwarzania podków na gorąco i pracy z koniem.
 • Mini Cross - specjalnie przygotowany tor przeszkód dla konia i jeźdźca. Tor obejmuje przeszkodę wodną, wejście i zejście na "bankiet"- wzniesienie, przeskok przez kłodę oraz suchy rów.
 • pokaz koni i wybór najlepiej przygotowanego konia lub przejażdżka wozem po okolicy
 • Zajęcia realizowane są z dbałością o bezpieczeństwo i dostosowane do umiejętności uczestników. W razie niepogody uczestnicy korzystają z Krytej Ujeżdżalni 600 metrów kwadratowych.

Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu niedaleko Lęborka około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, że każdy, kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich.

Holiday Camp - Ośrodek kolonijno wypoczynkowy "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII wieczny pałac wraz z kompleksem
wypoczynkowym. Na terenie 5 hektarów goście mogą korzystać z przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki,
koszykówki, piłki nożnej i rugby, „runowskiej plaży” - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, oraz kompleksu jeździeckiego.

W razie niepogody dysponujemy: halą 600 m2, w której znajduje się duża ścianka wspinaczkowa 5x5 m oraz plac jeździecki i odbywają się zajęcia animacyjne; Wiatą Indiańską 200 m2; Wiatą zajęciową wyposażoną w stoły na warsztaty lub zajęcia lekcyjne; oraz dużymi namiotami świetlicowymi. Dzięki temu, mimo złej pogody możemy realizować program zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych.

Program fakultatywny (płatny na miejscu)

 • Paintball XXL - 250.00 zł - Pakiet - 500 kul do wykorzystania na strzelnicy, polu paintballowym, w terenie. Cykl zajęć obejmuje różne stopnie trudności przygotowane przez sędziów, trenerów i zawodników na najnowocześniejszym na Pomorzu polu paintballowym. Obiekt z różnego rodzaju przeszkodami, okopami, budynkami i samochodami z duża dawką
  adrenaliny. Dbamy o bezpieczeństwo!! - Jako nieliczni w Polsce posiadamy specjalne markery dla każdej grupy wiekowej w tym 0,5 cala o zmniejszonej sile rażenia - odpowiednie dla dzieci młodszych.
 • Konna sesja fotograficzna - 100.00 zł - Profesjonalna konna sesja zdjęciowa w plenerze, uczestnik dostaje płytę, pamiątkowy kubek, i magnes ze zdjęciami.
 • Lazy Horses - 160.00 zł - Pakiet 4 godz. zajęć obejmujący pracę i zabawy z końmi, zabawy na łące połączone z nauką podstaw metod naturalnych i gry konne. W programie spacery i rozmowy z końmi i kucykami. Idealny pakiet dla osób zaczynających przygodę z jeździectwem. Ilość miejsc ograniczona.
 • MAXI koń - 250.00 zł - pakiet 5 godz. lekcji dodatkowych jazd konnych dostosowywanych do umiejętności uczestnika dedykowany osobom samodzielnie jeżdżącym. liczba miejsc ograniczona.
 • Bluza Moro Runowo Team - 35.00 zł - Kultowa bluza moro kadry Runowo Team będąca obiektem westchnięć Adrenaliny....
 • Pakiet Amazonki - 140.00 zł - Komplet kultowych gadżetów - brelok, czapka oraz bluza z nadrukiem Konie Moim Życiem - do wyboru kolor czerwony lub czarny. Idealne dla każdej miłośniczki koni.

Baza noclegowa Pałacu pod Bocianim Gniazdem

 • Pałac jest dwukondygnacyjnym budynkiem składającym się z: dużej i stylowej sali jadalnej; holu z zabytkowym kominkiem; 20 wszechstronnych pokoi od 3 do 8 os. (z nowymi łóżkami, szafami, szafeczkami, stolikami oraz łazienkami); dodatkowych sanitariatów oraz werandy - sali zajęciowej i gabinetu medycznego. Obiekt jest monitorowany i bezpieczny.
 • Domki - Kompleks pięciu drewnianych domków znajduje się 150 m od pałacu, obok „runowskiej plaży”, piaszczystego boiska wraz z placem zabaw. Wyposażono je w 6-7 łóżek, szafę, szafki i stolik. Każdy ma własną łazienkę oraz werandę skierowaną na nasłonecznione południe oraz plac apelowy.
 • Namioty są 6- osobowe - typu NS wyposażone w łóżka polowe z materacami i kocami, drewniane podłogi, szafy i oświetlenie (potrzebne własne śpiwory). Obok znajdują się: plac apelowy, murowane sanitariaty, umywalka polowa oraz namioty świetlicowe. Cały teren obozowiska jest oświetlony, z miejscem ogniskowym, boiskiem do piłki plażowej i ścianką wspinaczkową.

Świadczenia

 • Zakwaterowanie Pałac / Domek / Namiot - według oferty oznaczenie przy rezerwacji
 • Wyżywienie - Jedzenie podawane w klimatyzowanej sali jadalnej. Smaczna kuchnia europejska i polska uwzględnia dietę wegetariańską, obejmuje cztery posiłki dziennie : śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz suchy prowiant na drogę (opcja z transportem) Tu zawsze możesz przyjść po dokładkę. Dodatkowo dla wszystkich dostępny jest dystrybutor z wodą oraz wieczorna przekąska u opiekunów.
 • Ubezpieczenie NNW w PZU Życie na 10 tyś zł
 • Opieka - Wychowawcy, animatorzy i instruktorzy zajęć tematycznych; całodobowa opieka medyczna, lekarz pod telefonem, ratownik na kąpielisku;
 • Realizacja programu jeździeckiego wg opisu
 • Jednodniowa wycieczka nad morze z plażowaniem i wizyta w Lęborku ( nie obejmuje turnusu 6 )
 • Zajęcia twórcze dla chętnych w tym rysowanie koni, lepienie, projektowanie stajni i strojów, nagrywanie wspólnych teledysków.
 • Dyskoteki animacyjne, ogniska i grille; Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne w tym parada kolorów, wejście na ściankę wspinaczkową i zabawy w „Małpim Raju”, wycieczki piesze nad jezioro,
 • Wieczorne gry i zabawy tematyczne,
 • Możliwość prania odzieży każdy kto zabierze trochę proszku do prania będzie mógł skorzystać nieodpłatnie z pralki. Oczywiście nauczymy ręcznie prać skarpetki - Uczestnik musi zgłosić chęć do biura ośrodka.
 • Egzamin i odznaka „Jeżdżę Konno” Polskiego Związku Jeździeckiego (Tylko dla osób które wcześniej prześlą formularz zgłoszeniowy)
 • Na zajęcia zapewniamy BEZPŁATNIE atestowane kaski jeździeckie, kamizelki ochronne, oraz materiały szkoleniowe. Kamizelka jest nieodpłatnie wypożyczana przez ośrodek, stanowi podstawowe i obowiązkowe wyposażenie uczestnika obozu.

Ważne informacje:
Stajnia oraz organizator zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu w zależności od warunków atmosferycznych, umiejętności uczestników oraz stanu ich zdrowia. Relacja z obozu w naszych Multimediach. Telefony są deponowane u wychowawców kolonijnych. Tel do ośrodka 598115149. Z dziećmi i wychowawcami można kontaktować się w czasie ciszy poobiedniej: Wakacje w Siodle - 13:30 - 14:30. Skrót WS oznacza wakacje w siodle - zakwaterowanie w Pałacu lub w Domku. WSN oznacza zakwaterowanie w namiotach turnus 1 - wiek 13 - 17 lat. Należy zapoznac się z regulaminem stajni oraz regulaminem ośrodka. Ubezpieczenie na fundusz gwarancyjny - 0 zł. Zaleca się dokupienie we własnym zakresie ubezpieczenia NNW Sport. Przy przyjęciu dziecka na kolonie wymagana jest podpisana karta kwalifikacyjna uczestnika oraz dodatkowe zgody na zajęcia. Uczestnicy: 9-13 lat kolonia / 14-17 lat obóz.

Transporty
Transport zorganizowany wspólnie z B.T Cogito; za dopłatą, może odbywać się busami, autobusami rejsowymi, lub PKP przy minimum 6
uczestnikach z danego miejsca wyjazdu. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. Zbiórka uczestników 20 min.
przed odjazdem. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, terminu wyjazdu, przesiadek oraz środka transportu w wypadku
małej liczby uczestników z danego miasta. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna
torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem. Szczegóły
transportu drogą kolejową, zostaną podane na 3 dni przed wyjazdem. Na stacjach pośrednich koloniści dosiadają się do grup i konwojentów.
Informacje szczegółowe o miejscach w wagonach, konwojentach i godzinie wyjazdu podane zostaną na 7 dni przed wyjazdem na stronie
organizatora. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Transport jest
organizowany przy minimum 6 uczestnikach z danego kierunku. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń Organizator zastrzega sobie prawo
odwołania wyjazdów na imprezę z danej miejscowości, ze wskazaniem najbliższego miejsca zbiórki. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić
opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd autokarów do ośrodka planowany jest ok godz. 17.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
Istnieje możliwość odbioru dzieci z samolotu oraz transportu z i na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku informacja w biurze lub pod tel
+48602445113

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Bydgoszcz Parking TESCO, Toruńska 101; do potwierdzenia 13.00 15.00 160.00
Częstochowa WYJAZD: McDonalds, Drogowców 1. POWRÓT: McDonalds, ul. Wojska Polskiego 263; do potwierdzenia 07.30 19.30 190.00
Elbląg Parking przed PWSZ ul. Grunwaldzka 137; do potwierdzenia 14.00 14.00 140.00
Gdańsk WYJAZD: Stacja Shell, Złota Karczma ul Słowackiego 134. POWRÓT: Stacja Lotos, ul. Odyseusza 18 lub PKP 15.00 13.00 120.00
Katowice WYJAZD: Mc Donalds, ul. Górnośląska 40A (w kierunku na Kraków). POWRÓT: Mc Donalds, ul. Górnośląska Nr 55 róg ul. Ofiar Katynia (w kierunku na Wrocław). Lub PKP 06.30 20.30 190.00
Kielce Parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjazd między Praktikerem a Auchan. 05.00 22.30 200.00
Koszalin WYJAZD: Stacja Paliw Shell, Rolna 16. POWRÓT: Stacja Paliw BP, Gdańska 31. Lub PKP 15.30 11.30 150.00
Kraków - - 200.00
Leszno WYJAZD: McDonalds, Al. Konstytucji 3 Maja 3A (kierunek na Poznań). POWRÓT: Galeria Leszno (wejście), Al. Konstytucji 3 Maja 12 (kierunek na Wrocław). 10.00 16.00 180.00
Lublin Al. Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSiR. 04.30 23:00 150.00
Łódź Hipermarket E. Leclerc, Inflancka 45, przy stacji paliw Leclerc. Lub PKP 10.15 18.00 180.00
Mława Stacja paliw LOTOS, ul. Polna 39 Do potwierdzenia. 10.30 17.30 160.00
Opole WYJAZD: A4 parking Prószków. POWRÓT: A4 parking Przysiecz. Do potwierdzenia 06.30 19.30 190.00
Ostróda WYJAZD: Stacja paliw przy Karczmie Mazurskiej, droga nr 7. POWRÓT: McDonalds, ul. Przemysłowa. Do potwierdzenia 13.00 15.00 140.00
Piła Stacja Paliw Total, ul. Przemysłowa 23 14.30 11.30 140.00
Piotrków Tryb. McDonalds przy A1 (Kargał Las). 08.45 18.45 160.00
Poznań Auchan ul. Głogowska 432, przy skrzyż. A2 i drogi nr 5, przy McDonalds lub PKP 11.30 14.30 170.00
Radom WYJAZD: McDonald przy LUKOIL ul. Wernera. POWRÓT: Circle K ul. Czarnieckiego. 06.00 21.30 170.00
Runowo Runowo 23, 76-230 Potęgowo 15.00 11.00 0.00
Szczecin Kino Helios, Struga 42, Parking od strony ul. A. Struga. lub PKP 13.00 14.00 160.00
Toruń WYJAZD: MOP „Nowa Wieś”, 3 km przed węzłem Toruń/Lubicz, tuż za bramkami opłat (kierunek na Gdańsk). POWRÓT: MOP Nowa Wieś, 3 km za węzłem Toruń/Lubicz, tuż przed bramkami opłat (kierunek na Łódź). 13.00 15.00 150.00
Warszawa WYJAZD: Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej. POWRÓT: Pl. Bankowy. Lub PKP 07.00 19.30 180.00
Wrocław McDonald przy stacji BP, Al. Karkonoska 63. lub PKP 08.00 18.00 190.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.