Przygodowa Akademia Szkrabusiów w Bieszczadach

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-08-06 15:59
 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, transport, program, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.
 • Cena nie zawiera:
  Programu fakultatywnego i dopłat do połączeń antenowych.

Zapraszamy Szkrabusiów na wakacyjną przygodę w Bieszczady, gdzie będziecie rywalizować w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, strzelnica paintballowa, łucznictwo, gdzie wybierzecie się na całodniową wycieczkę na jeden ze szczytów Połonin, gdzie zapoznacie się z zasadami sterowania łodzią i...

Program pobytu

 • NA POŁONINACH (8 godz.) - całodniowa wycieczka autokarowa dookoła Bieszczad z przewodnikiem, z wejściem na szczyt połoniny w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, kąpiel w górskim potoku.
 • TAJEMNICE SOLINY (4 godz.) - autokarowa wycieczka z przewodnikiem malowniczym szlakiem wzdłuż linii brzegowej Jeziora Solińskiego. Zwiedzanie uzdrowiska Polańczyk oraz największej w Polsce zapory wodnej w Solinie. Wycieczkę zakończy kąpiel na strzeżonym kąpielisku.
 • WAKACJE POD ŻAGLAMI (3 godz.) - rejs łodziami wiosłowo-żaglowymi połączony z nauką czytania mapy nieba i rozpoznawania kierunków świata w terenie. Podczas rejsu Skiper zdradzi tajniki żeglowania, zasady sterowania łodzią, nazwy żagli, wiatrów i olinowania.
 • ZAJĘCIA GARNCARSKIE – warsztaty lepienia z gliny.
 • TECHNIKI LINOWE – test sprawność podczas zajęć na ściance wspinaczkowej, zjazdy z budynku, dla chętnych wejście na przyrządach tzw. „małpach” dla chętnych.
 • SZKOLENIE BIESZCZADNIKA (3 godz.) - rywalizacja na leśnej polanie w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, strzelnica paintballowa, łucznictwo oraz „mata Sumo”. Każdy z uczestników zabawy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności.
 • SEGWAY - przejażdżki sprawnościowe dwukołowym pojazdem sterowanym ruchem ciała.
 • WYJŚCIE NA BASEN AQUARIUS LESKO (1 raz w turnusie)
 • DYSKOTEKA W PIANIE LUB FLUO PARTY- szaleństwa z dużą ilością piany lub laserów i świecących tatuaży. Dyskotekę poprowadzi profesjonalny DJ.
 • OGNISKA I WIECZORY LEGEND – okazja do snucia wieczornych opowieści i legend bieszczadzkich przy ognisku w dymnej chacie.

Ponadto: Szkrabusiowa Uczta Jaworzyny, gry i zabawy na terenie ośrodka; Przygodowa Parada Kłamców; zumba 2 razy w turnusie dla chetnych.

Bieszczady – dzikie i pełne tajemnic Bieszczady czekają na młodych odkrywców pragnących przeżyć prawdziwą przygodę. To region oferujący wiele atrakcji, które pozwalają na zdobycie nowych umiejętności niezbędnych do przetrwania w trudnych warunkach… Wakacje w Krainie Wilka zapamiętasz do końca życia!

FAKULTATYWNIE:

 • PAKIET DLA AKTYWNYCH - za dopłata 150 zł / 1 os.
  - 4X4 WILCZYM TROPEM 1h. - wyprawa samochodami terenowymi
  - SPŁYW SANEM 2-3h. - spływ pontonami malownicza Dolina Sanu
  - AQUA ZORBING - spacer w przezroczystej kuli po powierzchni wody
 • SZLAK WATAHY- Przemytnicy vs Straż Graniczna- gra terenowa- 50 zł/ 1 os.
  Podczas wyprawy uczestnicy odwiedzą miejsca gdzie powstawał serial WATAHA, odkryją opuszczoną wioskę, zobaczą na żywo jak powstaje węgiel drzewny, przejdą szlakiem edukacji leśnej wiodącym przez górę Korbania, z którego rozpościera się piękny widok na Jezioro Solińskie.
 • PAINTBALL- gra terenowa na leśnej polanie – 45 zł/os./pakiet startowy (dla uczestników powyżej 13. roku życia).

Zakwaterowanie:
Pensjonat „Gawra” – położony w urokliwej części Bieszczadów, nieopodal Leska. Do dyspozycji pokoje 2, 3 i 4-osobowe z łazienkami, restauracja, plac zabaw, basen letni, trampolina, boisko do siatkówki, altany, wiata grillową, świetlice ze sprzętem nagłaśniającym.

Wyżywienie:
Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 0.00
Katowice - - 0.00
Kraków - - 0.00
Łódź - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Poznań - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Warszawa - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Wrocław - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.