Rejs szkoleniowy po Mazurach


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
23.06.2019 - 06.07.2019 1849.00 PLNrezerwuj
07.07.2019 - 20.07.2019 1849.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, kadra, szkolenie, opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne, wstęp do zwiedzanych obiektów, ogniska, nauka szant, węzłów, gry terenowe i zespołowe, opłaty portowe, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł); opłaty za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł); dojazdu uczestników do Ośrodka; opłaty związane z prysznicem i korzystaniem z toalet w niektórych portach – około 10-12 zł jednorazowy prysznic.

Masz już za sobą pierwsze wakacje pod żaglami i już tęsknisz za kołysaniem fal? Chciałbyś odświeżyć żeglarskie umiejętności oraz odbyć pierwszą z prawdziwego zdarzenia jachtową eskapadę? Wybierz się z nami na rejs szkoleniowy po Mazurach! Przemierzymy w sześcioosobowych załogach, pod okiem doświadczonych sterników, wodny szlak Tysiąca Jezior. Zawiniemy do portów w Piszu, Popielnie, Mikołajkach, Giżycku, Rucianem-Nidzie, by w końcu znowu wrócić ku „Wrotom Mazur” – miejscowości Pisz. Doświadczymy przeprawy przez śluzy Guzianka i Karwik, wypłyniemy na szerokie wody jeziora Śniardwy, gdzie próżno szukać drugiego brzegu. Pod okiem sternika, przyswoisz tajniki żeglarskiej wiedzy i – jeśli chcesz – przystąpisz do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Czekają Cię posiłki na jachcie, wieczorne ogniska z szantami oraz gry terenowe, a przede wszystkim – piękno Krainy Wielkich Jezior, które w pełni odsłania się tylko temu, kto stanie na pokładzie i odbije od brzegu.

Taki rejs to nie tylko smak podróży, szum wiatru, kołysanie fal, urok gwarnych portów i zacisznych zatoczek, ale także okazja do poznania nowych, przyjaciół jak i odkrywania uroków polskiej przyrody.

TRASA REJSU: Pisz-> Mikołajki-> Giżycko-> Rydzewo-> j. Bełdany-> Ruciane-Nida-> Popielno-> Pisz* *trasa rejsu ze względu na warunki na wodzie i pogodę może uleć zmianie.

PROGRAM IMPREZY:
Program rejsu opiera się na szkoleniu żeglarskim na stopień żeglarza jachtowego według zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Uczestnicy podzieleni są na załogi (koedukacyjne). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora/sternika, odpowiedzialnego za przebieg szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz teoretyczne.
Poza szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek, oraz karaoke.
Dzień 1: przyjazd uczestników do Ośrodka, pierwsza zbiórka uczestników z instruktorami. Podział na załogi, zakwaterowanie na jachtach. Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na wodzie, taklowania i klarowania jachtu, informacje organizacyjne, zajęcia integracyjne.
Dni 2–11: wypłynięcie załóg na szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Podczas rejsu uczestnicy uczą się sterowania i obsługi jachtu w praktyce. Po przycumowaniu wykłady z teorii, zwiedzanie okolicy, zajęcia sportowe, ogniska, grille.
Dzień 12 lub 13: przypłynięcie do Ośrodka, manewry na akwenie na którym będzie realizowany egzamin, egzamin teoretyczny i praktyczny na stopień żeglarza jachtowego.
Dzień 14: klar na jachtach, pożegnanie uczestników– wyjazd z Ośrodka.

CENA OBEJMUJE

 • Zakwaterowanie: Uczestnicy podczas rejsu śpią na jachtach kabinowych typu Tango (lub o podobnym standardzie) w 6 osobowych załogach. Na każdej łodzi jeden sternik, posiadający uprawienia wychowawcy kolonijnego. Wszystkie nasze jachty posiadają bogate i komfortowe wyposażenie,
 • Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja (załogi przyrządzają posiłki na jachtach z produktów dostarczonych przez organizatora w/g ustalonego jadłospisu). Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu uczestników, a kończymy ostatniego dnia trwania imprezy śniadaniem.
 • Sprzęt: jachty kabinowe typu Tango lub podobne, kompletne wyposażenie żeglarskie, ratownicze, kuchenne na każdym jachcie,
 • Kadra: komandor rejsu, sternicy z uprawnieniami PZŻ, odpowiedzialni za realizację programu rejsu i sprawy szkoleniowe oraz opiekę wychowawczą. Na każdym jachcie jeden sternik,
 • Szkolenie: teoretyczne i praktyczne zgodne z wymogami z PZŻ zakończone egzaminem na patent żeglarza jachtowego,
 • Opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne,
 • Wstęp do zwiedzanych obiektów,
 • Ogniska, nauka szant, węzłów, gry terenowe i zespołowe,
 • Opłaty portowe w miejscach postoju i na śluzach,
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW:
Wiek – min. 14 lat, umiejętność pływania wpław. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia żeglarskiego.
Minimalna liczba uczestników niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy to 8 uczestników, maksymalna ilość uczestników to 20*

WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO
Ukończenie 14 roku życia
nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
Kartę uczestnika, legitymację szkolną, śpiwór, kurtkę przeciwdeszczową, krem z filtrem UV, buty z miękką podeszwą, ciepłe okrycie (sweter, bluzę), czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, ręcznik, przybory toaletowe, kosmetyki, coś do pisania (zeszyt, długopis), książeczkę żeglarską (jeśli posiadasz). Rzeczy spakuj w worek żeglarski lub plecak (torbę) bez stelaża.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa Na Dworcu PKP Częstochowa Osobowa. Na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Katowice – Gdynia Główna 9:00 18:32 200.00
PKP+autokar
Dojazd własny - - 0.00
Gdańsk Na parkingu pod halą widowiskowo-sportową AWFiS 10:00 17:00 150.00
PKP+autokar
Gniezno Dworzec PKP – na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Wrocław Główny – Olsztyn 10:45 16:40 150.00
PKP+autokar
Jabłonowo Pomorskie Dworzec PKP – na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Wrocław Główny – Olsztyn 12:40 14:47 150.00
PKP+autokar
Katowice Wejście do dworca PKP od ulicy Andrzeja 7:40 19:43 200.00
PKP+autokar
Kielce Na Dworcu PKP Kielce Na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Kraków – Olsztyn 8:30 19:03 200.00
PKP+autokar
Kraków Dworzec PKP Kraków Główny od strony Małopolskiego Dworca Autobusowego (MDA) 07:00 20:05 200.00
PKP+autokar
Leszno Na Dworcu PKP 09:15 18:26 200.00
PKP+autokar
Łódź Na parkingu przy aquaparku Fala przy ul. Unii Lubelskiej 09:30 18:00 150.00
PKP+autokar
Olsztyn Dworzec PKS przystanek dla wysiadających 13:45 13:35 120.00
autokar
Piotrków Trybunalski Na Dworcu PKP Piotrków Tryb. Na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Katowice – Gdynia Główna 09:45 17:40 150.00
PKP+autokar
Poznań Na dworcu PKP Poznań Główny na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Wrocław Główny – Olsztyn 10:00 17:13 200.00
PKP+autokar
Toruń Na dworcu PKP Toruń Główny na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Wrocław Główny – Olsztyn 11:55 15:36 150.00
PKP+autokar
Warszawa Pod Dworcem Wschodnim od ul. Lubelskiej 12:00 16:00 150.00
autokar
Wrocław Na Dworcu PKP Wrocław Główny 08-00 19:34 200.00
PKP+autokar

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.