Szkoleniowy obóz windsurfingowy z egzaminem na certyfikat PSW I, II i III stopnia.

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
 • Cena zawiera:
  Noclegi, wyżywienie, szkolenie windsurfingowe, sprzęt, kadra, opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne, ogniska, dyskoteki, wycieczki, nauka szant, gry terenowe i zespołowe, spływ kajakowy po jeziorze Roś, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Dojazdu uczestników do ośrodka; wypożyczenia pianki 100 zł za turnus; opłaty za wydanie patentu/certyfikatu -25 zł 1 klasa, 30 zł 2 klasa, 50 zł 3 klasa; zajęć fakultatywnych.

Jeśli kochasz silny wiatr i ogromne fale, ale mistrzostwo w balansowaniu na desce z żaglem masz jeszcze wciąż przed sobą, wykorzystaj letnie wakacje na nasz szkoleniowy obóz windsurfingowy! Malownicze jeziora mazurskie, gdzie fale nie są zbyt duże, a woda zawsze ciepła, to najlepsze miejsce, by podczas dwóch obozowych tygodni bez stresu opanować technikę, teorię i zdobyć niezbędne uprawnienia.

W ośrodku CAMP PISZ czekają na Ciebie wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy, sprzęt przystosowany do wieku i różnych poziomów zaawansowania oraz do warunków atmosferycznych. Oprócz nauki windsurfingu przygotowaliśmy dla Ciebie spływ kajakowy po jeziorze Roś. Razem z nowymi znajomymi weźmiesz też udział w grach terenowych, wieczorem potańczycie przy muzyce i posiedzicie przy ognisku, śpiewając szanty. Windsurfingowe wakacje to moc wrażeń i wspomnienia na lata!

PROGRAM IMPREZY:
Program obozu obejmuje szkolenie windsurfingowe według zaleceń Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingowego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Zajęcia odbywają się w 2 grupach (początkująca i zaawansowana), 3-4 godzin zajęć dziennie. Podczas szkolenia uczestnicy zgłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat sprzętu windsurfingowego, jego budowie, przeznaczeniu oraz użytkowaniu. Zasady zachowania bezpieczeństwa na wodzie, podstawy meteorologii. Grupa podstawowa- nauka zwrotów, pływanie wypornościowe różnymi kursami, ostrzenie i odpadanie. Grupa zaawansowana- nauka pływania w ślizgu, na deskach bez-mieczowych, żeglowania w trapezie, startu z brzegu.
Poza szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek oraz karaoke. Na koniec obozu zaplanowaliśmy egzamin na patent/certyfikat PSW I, II,III klasy.

HARMONOGRAM DNIA*:
8:00 Pobudka;
8:40 Śniadanie;
10:15 Zajęcia z windsurfingu;
12:45 Gry i animacje;
14:00 Obiad;
15:30 Zajęcia windsurfingu;
18:30 Kolacja;
19:00 Zajęcia sportowe, animacje, ogniska, dyskoteki, karaoke;
22:00 Cisza nocna.

*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.

ZAKWATEROWANIE:

 • 4-osobowe drewniane domki letniskowe nad brzegiem jeziora Roś – całkowicie umeblowane, z łóżkami piętrowymi. Wszystkie posiadają własną werandę, w skład której wchodzi część rekreacyjna. Sanitariaty zewnętrzne oddzielne dla chłopców i dziewczyn. Każdy uczestnik otrzymuje prześcieradło, poduszkę, koc. Śpiwór zabierz ze sobą.
 • 4-5 osobowe pokoje w Stanicy Żeglarskiej – w nowo-wybudowanym obiekcie na terenie ośrodka nad brzegiem jeziora Roś. Duże, przestronne pokoje, w pełni umeblowane, w każdym pokoju prywatna łazienka z prysznicem. Kompletna pościel zapewniona przez organizatora. W utrzymaniu porządku w pokojach pomagają panie pokojowe. Dopłata 300 zł.

WYŻYWIENIE: Danie przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food. Pełne składające się z: śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło); II śniadania w formie lunchpakietu (woda mineralna- butelka, owoc lub słodka bułka); obiadu (zupa, drugie danie, kompot); kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło).
Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Na życzenie opiekunów serwujemy również dania wegetariańskie, dietetyczne, dostosowujemy menu do alergików. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują butelkę wody mineralnej. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu uczestników, a kończymy ostatniego dnia trwania imprezy śniadaniem.

KADRA: Kierownik obozu, instruktor windsurfingu, pomoc instruktora pełniąca funkcję wychowawcy, wychowawca.

CENA OBEJMUJE:

 • Noclegi: w 4-5 os. pokojach w Stanicy Żeglarskiej lub 4 os. domkach letniskowych zlokalizowanych na terenie ośrodka Camp Pisz,
 • Wyżywienie: pełne w ośrodku Camp Pisz (śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja),
 • Szkolenie windsurfingowe: Realizacja szkolenia zgodna z wymogami PSW zakończona egzaminem na patent/certyfikat PSW I,II,III klasy, zajęcia praktyczne i teoretyczne.
 • Sprzęt: deski windsurfingowe (szkolenie odbywa się na sprzęcie o parametrach przystosowanych do rozmiarów i umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych), kamizelki asekuracyjne, kajaki, rowery.
 • Kadra: kierownik obozu, instruktor windsurfingu, pomoc instruktora pełniąca funkcję wychowawcy, wychowawca.
 • Opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne.
 • Ogniska, dyskoteki, wycieczki, nauka szant, gry terenowe i zespołowe.
 • Spływ kajakowy po jeziorze Roś.
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW:
Ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu, umiejętność pływania wpław. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia w pływaniu na desce.
Minimalna liczba uczestników niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy to 8 uczestników, maksymalna ilość uczestników to 35*
*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem się imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.

PATENTY/CERTYFIKATY PSW
Są to uprawnienia nadawane przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Posiadanie patentu potwierdza nabycie umiejętności adekwatnych do stopnia zaawansowania – początkujący, średni, zaawansowany. Służy legitymowaniu się dla potrzeb wypożyczalni sprzętu, służb porządkowych i itp. Posiadanie umiejętności odpowiadającej III klasie jest podstawą przyjęcia na kurs instruktorski rekreacji ruchowej PSW.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: Kartę uczestnika, legitymację szkolną, śpiwór (przy zakwaterowaniu w domku letniskowym), kurtkę przeciwdeszczową, krem z filtrem UV, buty z miękką podeszwą, ciepłe okrycie (sweter, bluzę), czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, klapki, ręcznik, coś do pisania (zeszyt, długopis), buty do windsurfingu/pływania, własną piankę– jeśli ją posiadasz.

FAKULTATYWNIE PODCZAS OBOZU:

 1. ZDAJ EGZAMIN NA PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO
  Zdobądź dwa patenty za jednym zamachem
  Wróć do domu z dodatkowymi kwalifikacjami, uzyskaj uprawienia do sterowania łodziami motorowymi. Podczas obozu oferujemy kompletne szkolenie z pływania na silniku realizowane przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika motorowego. Cena za szkolenie: 450 zł, Cen za egzamin: ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji- 125 zł, bez zniżki 250 zł. Wymagania: ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność, ukończone 14 lat w dniu egzaminu. Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.
 2. WYCIECZKA AUTOKAROWA DO PARKU WODNEGO TROPIKANA W MIKOŁAJKACH *
  Cena: uczestnicy do 14 lat – 35 zł; uczestnicy powyżej 14 lat – 50zł. Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu.
  *Impreza fakultatywna będzie realizowana w II, III i IV turnusie obozu.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa Na Dworcu PKP Częstochowa Osobowa. Na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Katowice – Gdynia Główna 9:00 18:32 200.00
PKP+autokar
Dojazd własny - - 0.00
Gdańsk Na parkingu pod halą widowiskowo-sportową AWFiS 10:00 17:00 150.00
PKP+autokar
Gniezno Dworzec PKP – na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Wrocław Główny – Olsztyn 10:45 16:40 150.00
PKP+autokar
Jabłonowo Pomorskie Dworzec PKP – na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Wrocław Główny – Olsztyn 12:40 14:47 150.00
PKP+autokar
Katowice Wejście do dworca PKP od ulicy Andrzeja 7:40 19:43 200.00
PKP+autokar
Kielce Na Dworcu PKP Kielce Na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Kraków – Olsztyn 8:30 19:03 200.00
PKP+autokar
Kraków Dworzec PKP Kraków Główny od strony Małopolskiego Dworca Autobusowego (MDA) 07:00 20:05 200.00
PKP+autokar
Leszno Na Dworcu PKP 09:15 18:26 200.00
PKP+autokar
Łódź Na parkingu przy aquaparku Fala przy ul. Unii Lubelskiej 09:30 18:00 150.00
PKP+autokar
Olsztyn Dworzec PKS przystanek dla wysiadających 13:45 13:35 120.00
autokar
Piotrków Trybunalski Na Dworcu PKP Piotrków Tryb. Na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Katowice – Gdynia Główna 09:45 17:40 150.00
PKP+autokar
Poznań Na dworcu PKP Poznań Główny na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Wrocław Główny – Olsztyn 10:00 17:13 200.00
PKP+autokar
Toruń Na dworcu PKP Toruń Główny na peronie z którego odjeżdża pociąg relacji Wrocław Główny – Olsztyn 11:55 15:36 150.00
PKP+autokar
Warszawa Pod Dworcem Wschodnim od ul. Lubelskiej 12:00 16:00 150.00
autokar
Wrocław Na Dworcu PKP Wrocław Główny 08-00 19:34 200.00
PKP+autokar

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.