Szkoleniowy Obóz Żeglarski

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2017. Oferty wyjazdów na sezon Lato 201 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się w styczniu 2018 roku.

 • Miejsce:
 • Zakwaterowanie:
  Ośrodek Szkoleniowy Róża Wiatrów
 • Wyżywienie:
  W stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja).
 • Dojazd:
  We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą.
 • Profil:
 • Wiek:
  od 14 do 19 lat
 • Symbol oferty:
  SW-19822
kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny
 • Cena zawiera:
  Szkolenie żeglarskie teoretyczne i praktyczne zgodne z rozporządzeniem Ministra Sportu na jachtach kabinowych, pełne wyżywienie, opiekę kadry, ubezpieczenie, noclegi według wybranego wariantu.
 • Cena nie zawiera:
  Opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia - 125 zł, bez zniżki 250 zł) oraz opłaty za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł), dojazdu, zajęć fakultatywnych.

Stacjonarny Obóz Szkoleniowy to impreza dla młodzieży, która chce zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu. Program obejmuje pełen kurs na stopień żeglarza jachtowego i egzamin. Uzyskany patent uprawnia do prowadzenia jachtów bez ograniczeń na wodach śródlądowych. Szkolenie odbywa się w Węgorzewie (Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy Róża Wiatrów w Węgorzewie, ul. Wodociągowa 1). Ośrodek położony jest w lesie na obrzeżach miasta, nad jeziorem Święcajty.

Szkolenie:
pełen teoretyczny i praktyczny kurs na stopień żeglarza jachtowego, prowadzony według rozporządzenia Ministra Sportu i zakończony egzaminem. Uczestnicy podzieleni zostaną na załogi (koedukacyjne). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz asystował przy nauce teorii. Zajęcia praktyczne z manewrowania jachtem będą się odbywały na jachtach kabinowych. Liczba jednostek będzie równa liczbie załóg.

Uwaga: Do egzaminu na stopień żeglarza podejść może tylko uczestnik, który ukończył 14 rok zycia.

Orientacyjny plan dnia:

 • 8.00 – śniadanie, 
 • 9.00 – odprawa załóg, omówienie planu dnia; 
 • 9.30 –  13.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe, 
 • 13.00 – 14.00 przerwa na obiad, 
 • 14.00 –  18.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe, 
 • 18.00 – 19.00 przerwa na kolację, 
 • 19.00 – wykłady z teorii, zajęcia różne dla chętnych (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.).

Uczestnicy: nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 14 roku życia nie poźniej niż w dniu egzaminu. Podział na koedukacyjne załogi następuje wg wieku uczestników. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.
Uwaga: szkolenie jest bardzo intensywne i wymaga zaangażowania ze strony uczestnika. Uczestnicy mają niewielką ilość czasu wolnego.

Zakwaterowanie (do wyboru):

 • domki kempingowe 6-osobowe (łóżko, pościel)
 • kabiny jachtów szkoleniowych 
 • namioty typu NS (namiot 8 osobowy z podłogą, łóżkami typu kanadyjka i materacami oraz zamykaną skrzynią na ubrania)

Łazienki ogólnodostępne w pawilonie sanitarnym.

Jachty: kabinowe typu Tango lub podobne.
Kadra: na każdą załogę (4–5 osób) będzie przypadał jeden instruktor–sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie.
Wyżywienie: w stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.

Imprezy fakultatywne:
Szkolenie na sternika motorowodnego
– Pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (W zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł).
Uwaga: Szkolenie możliwe dla uczestników, którzy skończyli 14 lat.

Paintball: W cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia. Do wyboru dwa warianty:
- pakiet podstawowy (PB1) - jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę) – 95 zł,
- pakiet premium (PB3) - pakiet zajęć odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) – 235 zł,

Jazda quadem:
- pakiet podstawowy (QD1) – szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.
- pakiet premium (QD3) – obejmuje to co w pakiecie podstawowym + dodatkowe 2 godziny zajęć grupowych na torze + jazda w zespole, z instruktorem w czasie której poznasz tajniki pokonywania wymagających przeszkód terenowych. – 295 zł.
- zajęcia indywidualne - jeden uczestnik, instruktor i dwa quady. - 300 zł za godzinę lekcyjną. Lekcja obejmuje indywidualne zajęcia dostosowane do poziomu zaawansowania i umiejętności uczestnika.

Nurkowanie „pierwszy krok” – zajęcia polegają na zapoznaniu się ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią, następnie każdy z Was założy kompletny strój i sprzęt, po czym zanurkuje z instruktorem – 130 zł.

Wodne szaleństwo:
- pakiet podstawowy (WS1) – w skład którego wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką – cena: 99 zł,
- pakiet premium (WS3) – pakiet podstawowy + dodatkowe dwa bloki, w skład których wchodzi przejazd na "bananie" oraz na kole holowanym za motorówką. Istnieje możliwość zamiany przejazdów na kole na przejazdy na bananie wg preferencji uczestników - 249 zł.

Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł.

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Ubezpieczenie: wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Róża Wiatrów posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

Dojazd: we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna + 100zł; Warszawy, Łodzi + 130 zł; Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Jabłonowa Pomorskiego + 140 zł; Lublina, Puław 170 zł; Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni +190 zł; Wrocławia, Katowic, Krakowa, Leszna + 190 zł; Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry + 200 zł. Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości.

Co zabrać na kolonię:
Rzeczy niezbędne:
piżama lub dres do spania, 2 - 3 ciepłe swetry, 2 - 3 pary spodni, ciepły polar, ciepła bielizna (podkoszulki, getry), czapki: wełniana i przeciwsłoneczna, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak), przybory toaletowe, kosmetyki (krem z filtrem UV!), ręczniki, klapki lub japonki, obuwie (trampki, pionierki – obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie), ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy) zeszyt, długopis.

UWAGA! Uczestnicy zakwaterowani w namiotach i na jachtach muszą posiadać własny śpiwór. Dodatkowo uczestnicy zakwaterowani w namiotach typu NS muszą posiadać własną kłódkę do skrzyni na rzeczy.

Dokumenty: legitymacja szkolna, wypełniona karta kwalifikacyjna uczestnika. Pieniądze na opłatę egzaminacyjną i patent (ze zniżką uczniowską i studencką 150zł, bez zniżki 300 zł).

Rzeczy przydatne: latarka, rękawiczki, sandałki, śpiewnik, gitara lub inny instrument, na którym grywasz.

Rzeczy zbędne: lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż. sprzęt elektroniczny - drogi telefon, laptop, tablet, głośniki. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, utopienie lub kradzież sprzętu elektronicznego. Uczestnik zabiera przedmioty na własną odpowiedzialność!!!

UWAGA!!! Na imprezy z zakwaterowaniem na jachtach nie należy zabierać walizek lotniczych oraz plecaków ze stelażem, ze względu na ograniczoną powierzchnię bagażową jachtu. Wskazane jest aby zabrać worek żeglarski, plecak bez stelaża lub zwykłą miękką torbę turystyczną.

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa - - 190.00
Dojazd Własny - - 0.00
Elbląg - - 190.00
Gdańsk - - 190.00
Gdynia - - 190.00
Gniezno - - 140.00
Gorzów Wielkopolski - - 200.00
Jabłonowo Pomorskie - - 140.00
Katowice - - 190.00
Kielce - - 190.00
Koszalin - - 190.00
Kraków - - 190.00
Leszno - - 190.00
Lublin - - 170.00
Łódź - - 130.00
Olsztyn - - 100.00
Piotrków Trybunalski - - 140.00
Poznań - - 190.00
Puławy - - 170.00
Radom - - 140.00
Skierniewice - - 140.00
Szczecin - - 200.00
Toruń - - 140.00
Warszawa - - 130.00
Wrocław - - 190.00
Zielona Góra - - 200.00

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.