Szkoleniowy obóz żeglarski z egzaminem na patent żeglarza jachtowego


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2021-03-06 18:33
25.07.2021 - 07.08.2021 1999.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Noclegi. Wyżywienie. Szkolenie żeglarskie. Sprzęt: jachty kabinowe i „Omegi”, kajaki i łodzie wiosłowe. Kadra. Opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne. Wycieczka autokarowa do Aquaparku Tropikana w Mikołajkach. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).
 • Cena nie zawiera:
  Opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji 125 zł, bez zniżki 250 zł).Opłaty za patent wnoszonej do PZŻ (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Dojazdu uczestników do Ośrodka. Diet specjalnych. Opcji dodatkowych.

Mazury to wyjątkowa kraina, która ze względu na okazałe lasy i piękne jeziora jest miejscem idealnym na przeżycie wakacyjnej przygody. To również najlepsze miejsce, by przyjechać na szkoleniowy obóz żeglarski i zyskać nowe umiejętności, które pozwolą na samodzielne pływanie jachtem i poznawanie piękna przyrody z perspektywy wody. Zapraszamy na dwutygodniowe obozy, w trakcie których doświadczeni, pełni pasji specjaliści pomogą Ci wkroczyć w nieznany świat i nauczą Cię pływania, a także zdobywania kolejnych wodnych szlaków.

Możesz liczyć na niezapomniane wrażenia i efektywną naukę, która odbywać się będzie wśród nowo poznanych, wspaniałych osób oraz wykwalifikowanych instruktorów. Ogniska, szanty, piękno przyrody – wszystko to, by cieszyć się wyjątkowymi wakacjami i jednocześnie poznawać tajniki żeglarstwa.

Od 1995 roku patent otrzymało od nas trzy tysiące obozowiczów – polecamy Ci dołączenie do nich i przeżycie wyjątkowej przygody!

ZAKWATEROWANIE (do wyboru):
4-osobowe drewniane domki letniskowe nad brzegiem jeziora Roś – całkowicie umeblowane, z łóżkami piętrowymi. Wszystkie posiadają własną werandę, w skład której wchodzi część rekreacyjna. Sanitariaty zewnętrzne oddzielne dla chłopców i dziewczyn. Kompletna pościel zapewniona przez organizatora (prześcieradło, poduszka, kołdra, koc).

WYŻYWIENIE:
Danie przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food. Pełne składające się z:

 • śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło),
 • II śniadania w formie lunchpakietu (woda mineralna, owoc lub słodka bułka),
 • obiadu (zupa, drugie danie, kompot) oraz
 • kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło).

Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują wodę mineralną. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia trwania imprezy. Oferujemy również indywidualne diety dostępne za dodatkową opłatą 100 zł: wegetariańska, bezglutenowa, wegańska -prosimy zgłaszać 7 dni przed obozem. W celu zapewnienia innej specjalistycznej diety prosimy o kontakt.

*Uwaga! ostatnie wolne miejsca w terminie OŻ IV dla 2 chłopców w wieku 13-15 lat oraz dla dwóch dziewczyn w wieku 12-14 lat.

CENA OBEJMUJE:

 • Noclegi: w 4 os. domkach letniskowych zlokalizowanych na terenie ośrodka Camp Pisz, aleja Turystów 11, Pisz.
 • Wyżywienie: pełne w ośrodku Camp Pisz (śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja).
 • Szkolenie żeglarskie zgodne z rozporządzeniem Ministra Sportu, które kończy się egzaminem na patent żeglarza jachtowego.
 • Sprzęt: jachty kabinowe i „Omegi”, kajaki i łodzie wiosłowe.
 • Kadra: kierownik wyszkolenia żeglarskiego, instruktorzy, sternicy z uprawieniami wychowawcy (1 na 5 uczestników obozu żeglarskiego).
 • Opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne.
 • Wycieczka autokarowa do Aquaparku Tropikana w Mikołajkach.
 • Ogniska, dyskoteki, wycieczki, nauka szant, gry terenowe, integracyjne i zespołowe, konkursy, turnieje, karaoke.
 • Spływ kajakowy po jeziorze Roś.
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji 125 zł, bez zniżki 250 zł);
 • Opłaty za patent wnoszonej do PZŻ (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł) ;
 • Dojazdu uczestników do Ośrodka;
 • Diet specjalnych;
 • Opcji dodatkowych.

PROGRAM IMPREZY:

Program obozu opiera się na szkoleniu żeglarskim na stopień żeglarza jachtowego według rozporządzenia Ministra Sportu. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne.Zakres szkolenia:

 • Informacje o budowie jachtu oraz jego przeznaczeniu,
 • Ratownictwo, locja, meteorologia, teoria żeglowania, budowa jachtu, etyka i etykieta, przepisy śródlądowe i morskie,
 • Szkolenie z prac bosmańskich,
 • Nauka manewrowania jachtem żaglowym: ostrzenie, odpadanie, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, dryf, podejście do boi, podejście do kei, podejście do człowieka za burtą,
 • Zachowanie bezpieczeństwa na wodzie i lądzie.

Zajęcia odbywają się w grupach/wachtach zgodnie z planem dnia oraz programem szkoleniowym na stopień żeglarza jachtowego. Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz asystował przy nauce teorii. Blok programowy obejmuje około 55 godzin zajęć praktycznych oraz 20 godzin zajęć teoretycznych w okresie 13 dni, zakończony egzaminem na patent żeglarza jachtowego.Po za szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek oraz karaoke. Na koniec obozu zaplanowaliśmy chrzest żeglarski.

HARMONOGRAM DNIA

 • 7:45 Pobudka;
 • 8:00 Apel;
 • 8:30 Śniadanie;
 • 09:15 Zajęcia żeglarskie na wodzie;
 • 13:30 Obiad;
 • 15:00 Zajęcia żeglarskie na wodzie;
 • 18:30 Kolacja;
 • 20:00 Wykłady, zajęcia sportowe, animacje, ogniska, dyskoteki, karaoke;
 • 22:00 Cisza nocna.

*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.KADRA:Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego, instruktorzy żeglarstwa, wychowawcy -pełniący również rolę sterników na jachtach żaglowych oraz animatorów (1 na 5 uczestników obozu żeglarskiego).

DOJAZD NA IMPREZĘ:
Dojazd z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem (za dodatkową opłatą według tabeli dojazdów, info. dojazd) lub we własnym zakresie.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW:
Ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu.
Umiejętność pływania wpław.
Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia żeglarskiego.

Minimalna liczba uczestników niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy to 10 uczestników, maksymalna ilość uczestników to 25*.

*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem się imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
Kartę uczestnika,Oświadczenie opiekunów uczestnika obozu młodzieżowego Camp Pisz zgodne z wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 roku , legitymację szkolną, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłe ubrania z długim rękawem, czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, strój sportowy wraz z obuwiem sportowym, buty z miękką podeszwą (najlepiej trampki/tenisówki), bidon / butelka na wodę (ograniczamy ilość zużytego plastiku- bądź ECO), klapki, 2 ręczniki, zeszyt, długopis, krem z filtrem UV, spray na komary, buty do pływania, gitarę jeśli lubisz grać przy ognisku. Należy zaopatrzyć uczestnika wypoczynku w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas pobytu na wypoczynku.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów za okazaniem legitymacji 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność.

OPCJE DODATKOWE:
ZDAJ EGZAMIN NA PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO
Zdobądź dwa patenty za jednym zamachem. Wróć do domu z dodatkowymi kwalifikacjami, uzyskaj uprawienia do sterowania łodziami motorowymi. Podczas obozu oferujemy kompletne szkolenie z pływania na silniku realizowane przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika motorowego.

 • Cena za szkolenie: 450 zł,
 • Cena za egzamin: ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji- 125 zł, bez zniżki 250 zł

Wymagania: ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność, ukończone 14 lat w dniu egzaminu.

Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.

SNORKELING W NAJCZYSTSZYM JEZIORZE NA MAZURACH Jezioro Jegocin jest najpiękniejszym jeziorem na całych Mazurach. Położone w samym sercu Puszczy Piskiej, otoczone lasem z dala od zabudowań. Jego wody zalicza się do I klasy czystości. Bujna roślinność, podwodne łąki i trzcinowiska są kryjówką wielu gatunków ryb, raków i innych wodnych zwierząt. Doskonałym sposobem poznania podwodnego świata mazurskich wód jest tzw snorkeling, czyli pływanie po powierzchni w masce, fajce i płetwach (sprzęcie ABC). Snorkeling jest łatwy i bezpieczny. Nurkujący mogą czerpać przyjemność z przebywania w wodzie, nawet jeśli posiadają tylko podstawowe umiejętności pływackie. Jest to forma wypoczynku właściwie dla każdego. Dla uczestników nie ma praktycznie żadnych barier wiekowych. W czasie eksploracji płytkich przybrzeżnych wód poznasz życie podwodne tej strefy zbiornika. Jeśli zechcesz, otrzymasz tabliczkę stanowiącą pomoc w identyfikacji fauny i flory wód śródlądowych.Zakres świadczeń:

 • Sprzęt: maska, fajka, płetwy; opcjonalnie skafander neoprenowy, kaptur, rękawice i buty
 • Kadra: osoby znajdujące się w wodzie przebywają pod bezpośrednim nadzorem instruktora nurkowania, asystenta instruktora lub divemastera.

Program zajęć:
Zajęcia poprzedzamy profesjonalnym instruktażem. Omawiamy zasady bezpieczeństwa, posługiwanie się oraz techniki pływania w ABC. Indywidualnie dla uczestnika dobierany jest sprzęt ABC. Ilość osób przebywających jednorazowo w wodzie oraz czas pływania dostosowuje się do aktualnie panujących warunków środowiska oraz wieku i umiejętności uczestników. Z reguły do wody wraz z instruktorem wchodzą 5-10 osobowe grupy, średni czas pobytu w wodzie do 1 godz. Całkowity czas zajęć ok. 4 godz. Zabierz ze sobą: strój kąpielowy, ręcznik, krem z filtrem UV, ciepły sweter. Cena: 110 zł
Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.

Podręcznik „Żeglarz jachtowy” Kolaszewski Andrzej, Świdwiński Piotr – książka nie jest niezbędna do realizacji kursu. Zakup podręcznika pozwoli uczestnikowi na uzupełnienie wiedzy oraz utrwalenie materiału po zakończeniu szkolenia. Naszym zdaniem lektura obowiązkowa dla każdego co posiada lub czarteruje jacht. Cena 50 zł

DOPŁATY (OPCJONALNE):

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.

Zobacz inne podobne Kolonie i Obozy w Piszu