Szkoleniowy rejs młodzieżowy na patent


kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2022-08-10 08:00
12.08.2022 - 24.08.2022 3190.00 PLNrezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

 • Cena zawiera:
  Aktywny program rejsu, zakwaterowanie na jachtach kabinowych klasy Sasanka 660 Supernova, pełne wyżywienie, opłaty portowe i paliwo do jachtów, opiekę Kadry, ubezpieczenie Signal Iduna 5000 zł, VAT.
 • Cena nie zawiera:
  Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach, opłat za egzamin (125 zł) i wystawienie patentu żeglarskiego (25 zł) - ceny egzaminu i patentu obowiązują uczniów i studentów do 26. roku życia.

Usiądź za sterem jachtu żaglowego, poczuj wiatr we włosach i zostań żeglarzem jachtowym. Naucz się manewrować jachtem pod żaglami i na silniku, poznaj tajniki meteorologii, teorii żeglowania czy ratownictwa. Szkoleniowy rejs podczas którego nie zabraknie relaksu i rozrywki, odwiedzisz gwarne porty i duże przystanie, będzie czas na kąpiele i plażowanie. Sugerowany wiek uczestników 14-19 lat.

Rejs szkoleniowy to impreza dla wszystkich - zarówno dla tych, którzy pierwszy raz wsiądą na jacht, jak i tych opływanych. Nasi instruktorzy przeprowadzą Cię przez program szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Wykwalifikowana kadra, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program są gwarancją udanej zabawy.

Program:

 • Budowa jachtu - kursanci poznają podstawowe części jachtu śródlądowego, zasady bezpiecznego posługiwania się instalacjami jachtowymi, a także podstawowe elementy i obsługę współczesnego jachtowego silnika przyczepnego.
 • Przepisy - uczestnicy nauczą się wybranych przepisów żeglugowych obowiązujących na śródlądowych drogach wodnych, a także poznają etykietę jachtową - zasady zachowania się na jachcie i obyczaje żeglarskie.
 • Teoria żeglowania - zajęcia z teorii żeglowania odpowiedzą na pytania, czy jacht może płynąć pod wiatr, czym różni się wiatr pozorny od rzeczywistego, jak działa ster; wyjaśnią też wiele innych kwestii dotyczących wiatru, wody, żagli i sił działających na jacht .
 • Locja - poznacie oznakowanie szlaków wodnych, dowiecie się, jak jak działa śluza, jak wygląda koryto rzeki oraz zaznajomicie się z podstawami locji morskiej.
 • Ratownictwo - poznacie środki bezpieczeństwa i sposoby posługiwania się nimi; dowiecie sie też, jak zachować się po wywrotce jachtu.
 • Teoria manewrowania - czyli wstęp do praktyki. Uczestnicy nauczą się zasad wykonywania i planowania manewrów żeglarskich, a także wyboru właściwej drogi jachtu.
 • Meteorologia - czym jest wiatr, skąd wieje bryza, ile stopni ma skala Beauforta, jakie są niebezpieczne dla żeglarzy zjawiska pogodowe i ich oznaki; skąd brać komunikaty meteorologiczne i jak je interpretować.
 • Praktyka - eksploatacja jachtu śródlądowego, taklowanie i klar jachtu, obsługa żagli i osprzętu, zasady cumowania jachtu, umiejętność wiosłowania, obsługa silnika zaburtowego, a także sprawdzanie stanu technicznego jachtu żaglowego.
 • Prace bosmańskie - uczestnicy nauczą się wiązania kilkunastu węzłów żeglarskich, dowiedzą się także, jak przeprowadzić podstawowe naprawy jachtu i osprzętu.
 • Manewrowanie - uczestnicy będą wykonywać manewry takie jak: zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, odejście i dojście do nabrzeża, alarm "człowiek za burtą", a także stawanie i zejście z kotwicy, zarówno na żaglach jak i na silniku.
 • Szanty - po dniu spędzonym na wodzie uczestnicy będą mieli okazję przy wieczornych ogniskach i dźwiękach gitary uczyć się najfajniejszych szant i piosenek żeglarskich.
 • Relaks i zabawa - podczas obozu żyjemy nie tylko szkoleniem, z pewnością znajdzie się czas na kąpiele w jeziorze, plażowanie, grę w piłkę czy tenisa stołowego. Nie zabraknie także konkursów między załogami, miniregat czy żeglarskiej olimpiady.

Program rejsu ma charakter orientacyjny - o szczegółowym programie decyduje kierownik obozu, biorąc za każdym razem pod uwagę bezpieczeństwo uczestników, atrakcyjność imprezy i warunki atmosferyczne.

Egzamin na Patent żeglarza jachtowego:
Obóz kończy się egzaminem na patent żeglarski.

Zdobycie patentu uprawnia do:

 • prowadzenia jachtów żaglowych z silnikiem o dowolnej mocy po wodach śródlądowych;
 • prowadzenia jachtów żaglowych z pomocniczym napędem mechanicznym lub bez niego, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 mil morskich (Mm) od brzegu w porze dziennej. Do egzaminu może podejść osoba, która ukończyła 14 lat. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Świadczenia dodatkowe:

 • Podręcznik "Żeglarz Jachtowy" (A. Kolaszewski, P. Świdwiński) - 60 zł (odbiór podręcznika na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT Kliwer).

Zakwaterowanie:
Jachty kabinowe Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida.

Wyżywienie:
Trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi z pomocą instruktora z produktów zakupionych przez organizatora. Dbamy o to, aby posiłki były zdrowe i smaczne, często uzupełniamy zapasy o warzywa, owoce, świeże mięso, nabiał. Organizujemy grille dla całego obozu, popcorn z ogniska, wspólnie przygotowujemy smaczne potrawy.

Co zabrać na rejs szkoleniowy?
Legitymację szkolną, kartę kwalifikacyjną, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę, podręcznik szkoleniowy "Żeglarz jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński, kieszonkowe, pieniądze na egzamin.
Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

Wymagania egzaminacyjne:
Ukończone 14 lat, znajomość własnego numeru PESEL, oświadczenie rodziców (w karcie kwalifikacyjnej), wniesienie opłaty za egzamin (125 zł). Po egzaminie wniesienie opłaty za wydanie patentu (25 zł) + zdjęcie do patentu.

Ile osób jest w załodze na jachcie?
Załogi składają się z 5 osób plus sternik (wychowawca/instruktor).

Czy moje dziecko będzie mogło być z koleżankami/kolegami na jednym jachcie?
Tak, zawsze staramy się dzielić załogi według oczekiwań dzieci i młodzieży. Na początku załogi dobierają się same, sternicy pomagają, gdy są jakieś problemy. Jedynym wymogiem jest liczba 5 osób w załodze plus sternik.

Czy na jachtach w nocy jest ciepło?
Tak, w okresie letnim zawsze jest ciepło i zazwyczaj w nocy trzeba spać z uchylonymi lukami, żeby nie było za ciepło.

Ile powinno wynosić kieszonkowe?
Młodzież płynąca w rejs powinna mieć drobne na prysznice (od 5 do 10 pln za prysznic) i sporadycznie za toalety (1-2 pln) oraz na drobne wydatki i pamiątki? około 10-20 zł/dzień.

Czy dzieci powinny mieć sztormiaki?
Dzieci powinny mieć kurtkę i spodnie skutecznie chroniące przed deszczem, nie musi być to sztormiak.

Czy instruktorzy mają przeszkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej?
Instruktorzy, wychowawcy i sternicy B.T. Kliwer przed sezonem biorą udział w kursie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czy na jachtach są toalety?
Na jachtach nie ma toalet. W trakcie pływania w razie potrzeby cumujemy do brzegu. Na postojach korzystamy z toalet i pryszniców, które znajdują się w portach.

Czy dzieci powinny umieć pływać wpław?
Umiejętność pływania nie jest wymagana. Pierwszego dnia wszyscy mają sprawdzian pływacki, dzięki któremu instruktorzy i wychowawcy mogą zorientować się, jakie są realne umiejętności pływackie dzieci. Podczas testu uczestnicy pływają w kamizelkach ratunkowych.

Czy jachty są wyposażone w silnik?
Każdy jacht szkoleniowy lub rejsowy jest wyposażony we własny silnik. Silniki używane są przy manewrach wejścia i wyjścia z portów, śluz, w manewrach szkoleniowych, w sytuacjach awaryjnych, takich jak brak wiatru itp. Jachty sportowe, na których pływają uczestnicy obozu regatowego Optymistrzowie, nie mają silników.

Ile czasu dziennie podczas rejsu uczestnicy są na wodzie?
Wypływamy po śniadaniu i pływamy do godzin popołudniowych. W trakcie dnia zatrzymujemy się, żeby się wykąpać, zjeść obiad albo zwiedzić jakieś ciekawe miejsce. Czas pływania jest dostosowywany do warunków pogodowych oraz stopnia zmęczenia załóg.

Czy uczestnicy rejsu, którzy nie mają patentu, będą mogli sterować jachtem?
Tak, zachęcamy uczestników do czynnego udziału w rejsie i wykonywania każdej funkcji na jachcie. Każdy uczestnik rejsu ma możliwość sterowania jachtem oraz stawiania, obsługi i zrzucania żagli. Ponadto bierze udział w podejściach do nabrzeża i innych manewrach. Instruktor (sternik) zapewnia bezpieczeństwo, sprawuje nadzór nad załogą i steruje jachtem, gdy wymagają tego warunki na wodzie. Uczestnicy rejsu nie są tylko pasażerami.

Czy plan rejsu jest zawsze realizowany?
Dokładamy wszelkich starań, żeby plan rejsu był zrealizowany, ale najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo załóg. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub zdarzeń losowych, takich jak np. brak miejsca w portach, plan może ulec zmianie.

Czy uczestnicy pływają w czasie deszczu i silnego wiatru?
Pływanie ma być przede wszystkim bezpieczne i przyjemne. O tym, jak długo jesteśmy na wodzie w danym dniu, decyduje kierownik i uzależnia to przede wszystkim od warunków atmosferycznych. Sporadycznie zdarza się, że pogoda nie pozwala na żeglugę przez cały dzień. Na szczęście takie sytuacje przytrafiają się rzadko.

Jak wygląda przygotowywanie posiłków na jachtach w trakcie rejsu?
Na każdym jachcie jest kambuz (kuchnia jachtowa) wyposażony w kuchenkę gazową, garnki, naczynia, sztućce. Posiłki przygotowywane są siłami załogi z pomocą instruktora (instruktor zawsze obsługuje kuchenkę gazową). Między posiłkami załoga ma do dyspozycji różne przekąski.

Czy na obozie są regulaminy?
Tak, każdy z uczestników zapoznaje się z regulaminami wypoczynku pierwszego dnia. Regulaminy przede wszystkim informują dzieci i młodzież o zasadach bezpiecznego spędzania czasu podczas wypoczynku.

Czy mogę zmienić załogę i jacht w czasie rejsu?
Istnieje taka możliwość, jeżeli nie koliduje to z bezpieczeństwem i na zmianę zdecydują się wszyscy zainteresowani.

Co robią dzieci, gdy nie pływają?
Podczas postoju w portach i na bindugach organizowane są zajęcia sportowe (siatkówka, frisbee, badminton, zawody w grupach), konkursy np. kulinarny, kąpiele, plażowanie, ogniska ze śpiewaniem szant. Organizowane są także wycieczki piesze, np. zwiedzanie Mikołajek, leśniczówki Pranie, stacji badawczej PAN w Popielnie itp. W trakcie złej pogody instruktorzy przygotowani są na prowadzenie zajęć na jachtach, takich jak kalambury, gry planszowe, zabawy integracyjne. Osoby chętne mogą korzystać z doświadczenia instruktorów i pogłębiać swą wiedzę żeglarską.

Czy moje dziecko będzie miało możliwość pójść w niedzielę do kościoła?
Tak, obozy stacjonarne mają organizowane wyjście do kościoła w każdą niedzielę, a rejsy planowane są tak, żeby w niedzielę być w porcie, w którym jest kościół. Wyjście jest oczywiście dla chętnych; dzieci idą na mszę pod opieką instruktorów i wychowawców.

Jak wygląda zakwaterowanie uczestników?
Uczestnicy zakwaterowani są na jachtach kabinowych Sasanka 660. Na jednym jachcie śpi maksymalnie 6 osób (5 uczestników + sternik-wychowawca). Wachty są koedukacyjne, uczestnicy dzieleni są na podstawie wieku.

Prośby na temat zakwaterowania ze znajomymi są honorowane, jednak najlepiej zgłosić je podczas rezerwacji w miejscu na uwagi oraz powiedzieć o nich sternikom pierwszego dnia podczas dzielenia na wachty.

Czy uczestnik może być odebrany z obozu przez inną osobę niż rodzice? Czy młodzież może wrócić z obozu sama?
Oczywiście, jednak wymaga to pisemnej zgody rodziców. Aby uczestnik mógł być odebrany przez kogoś innego lub mógł wrócić z obozu samodzielnie (dotyczy młodzieży 17+), rodzice muszę napisać specjalne upoważnienie/zgodę i oryginał przekazać wychowawcom, a skan/xero przesłać do biura. Dokument musi być odręcznie podpisany.

 Jak wygląda transport?
Organizujemy transport autokarowy z warszawskiego Ursynowa. Uczestnicy z innych miast dojeżdżają do Warszawy pociągami, PKS-ami lub busami pod opieką naszych konwojentów, gdzie przesiadają się w firmowe autokary, które dowożą ich na miejsce. Listę miast, z jakich organizujemy transport, znajdą Państwo na naszej stronie (w opisie oferty, zakładka Transport). Szczegóły transportu wysyłamy na tydzień przed wyjazdem. We wszystkich autokarach jest zawsze zgodna z wymogami bezpieczeństwa liczba opiekunów.
Jest możliwość skorzystania z transportu tylko w jedną stronę, jednak opłata w takim przypadku nie ulega zmianie. 

Co jest potrzebne, aby podejść do egzaminu na patent?
Aby móc przystąpić do egzaminu na patent żeglarza jachtowego, należy ukończyć 14 rok życia. Podczas egzaminu należy przedstawić komisji egzaminacyjnej następujące dokumenty: ważną legitymację szkolną oraz zgodę rodziców na udział w egzaminie (formularz znajduje się na karcie kwalifikacyjnej). Należy również dokonać opłaty egzaminacyjnej w wysokości 125 zł gotówką przed egzaminem. Szkolenie na patent żeglarski odbywa się na zarówno na obozie stacjonarnym (obóz żeglarski na patent), jak i wędrownym (szkoleniowy rejs młodzieżowy na patent) .

DOPŁATY (OPCJONALNE):

REGULAMIN TRANSPORTU ORGANIZATORA:
1. Ogólne warunki: a. Transport zorganizowany należy wykupić najpóźniej na 7 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy (w piątek). b. Transport z Warszawy odbywa się autokarem. c. Dojazdy z innych miast realizowane są z wykorzystaniem PKP lub PKS (w których jadą opiekunowie), jadących do Warszawy, skąd dalej transport jest realizowany w/w autokarem. d. W przypadku grupy min. 8 osób istnieje możliwość zorganizowania transportu z miast nie ujętych w tabeli (planie). Godziny i miejsca odjazdów i przyjazdów są wówczas negocjowane indywidualnie. e. Rezerwacja miejsc w autokarze dokonywana jest przez centralę Organizatora, w zależności od kolejności zgłoszeń. f. Podane godziny kursowania autokarów/pociągów mogą ulec zmianom spowodowanym przez warunki atmosferyczne, sytuację na drogach lub inną siłę wyższą.
2. Obowiązki Uczestnika: a. Określenie miejsca wsiadania przy zawieraniu umowy i uiszczenie związanej z tym dodatkowej opłaty. Ewentualnych zmian można dokonywać najpóźniej na 7 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy (w piątek). Organizator nie zwraca opłaty za dojazd w przypadku niewykorzystania usługi, jeżeli takowy fakt nie został zgłoszony, co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy (w piątek). Organizator nie odpowiada za ewentualne komplikacje mogące wynikać z faktu zmiany miejsca wsiadania. b. Punktualne przybycie na zbiórkę. Część transportu stanowi przejazd autobusem PKS lub pociągiem PKP, które kursują w określonych godzinach. W przypadku spóźnienia się nie ma możliwości wstrzymania odjazdu pociągu lub autobusu, z tego tytułu też Organizator nie ponosi odpowiedzialności i nie uwzględnia roszczeń. c. Posiadanie dokumentów -legitymacji szkolnej lub studenckiej (dokumentów uprawniających do zniżki na podróżowanie PKP lub PKS) -oraz wypełnionej karty kolonijnej, o ile nie została wcześniej dostarczona do Biura Organizatora. Brak karty może być powodem odmowy przyjęcia na obóz. Za brak ważnej legitymacji szkolnej dopłata 100 zł. d. Zabranie odpowiedniej ilości bagażu i troska o niego. Bagaż nie powinien być za ciężki, tak by uczestnik sam mógł go przenieść. Za rzeczy pozostawione w środkach transportu Organizator nie ponosi odpowiedzialności. Uczestnika obowiązuje przestrzeganie regulaminu przewozu określonego przez przewoźnika.
3. Obowiązki Organizatora: a. Zapewnienie opieki nad uczestnikami. W każdym środku transportu jedzie minimum 1 opiekun grupy. b. Przekazanie informacji na temat dokładnej godziny i miejsca odjazdu (na 4 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy) i powrotu, trasy przejazdu i ew. miejsc postoju. c. Zorganizowanie przesiadek pomiędzy PKS lub PKP a autokarem, zarówno w drodze na imprezę jak i w czasie powrotu. d. Zapewnienie miejsc siedzących wszystkim uczestnikom. Miejsca w autokarach nie są numerowane, wskazuje je opiekun. Zapewniamy miejsca siedzące w pociągach, o ile istnieje możliwość rezerwacji miejsc (tzw. miejscówek) w PKP. e. Przekazanie informacji kontaktowych podczas zbiórki. Opiekun przekazuje rodzicom informacje dotyczące kierownika imprezy, adresu ośrodka oraz możliwości kontaktu z obozem.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do: a. Zmiany godzin odjazdów i przyjazdów autokarów. Zobowiązany jest w tym przypadku powiadomić uczestników o zmianie najpóźniej na 12 godzin przed terminem wyjazdu. b. Zastosowania innego środka transportu na niektórych trasach. W przypadku małej ilości osób, dowóz może nastąpić minibusem lub samochodem osobowym. c. Organizowania przesiadek na trasie i dodatkowych postojów. d. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki spowodowane opóźnieniami PKS i PKP.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Bydgoszcz Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 04:00 22:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Częstochowa Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 03:00 21:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Dojazd własny Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK Ruciane Nida, Aleja Wczasów 17, 12-220 Ruciane-Nida 12:30 10:00 0.00
Gdynia Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 08:00 17:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Katowice Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 02:00 22:30 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Kraków Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 01:00 23:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Lublin Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 04:30 21:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Łódź Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 05:00 22:00 220.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Poznań Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 03:00 22:00 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie
Warszawa Parking przed BT KLIWER, ul. Belgradzka 52 08:30 17:00 180.00
Wrocław Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 01:00 22:30 250.00
Podane godziny mogą ulec zmianie

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.

Zobacz inne podobne Kolonie i Obozy w Rucianem-Nidzie

Ruciane-Nida - Kolonia Multisport

Kolonia multisport to możliwość wypróbowania wielu dyscyplin sportowych i zajęć tematycznych. Będzie żeglarstwo, kajaki, pływanie na SUP-ie, wędkowanie, minisurwiwal, śmiganie na bananie, zajęcia plastyczne, budowanie sz...

 • Profil i wiek:

  Kolonie żeglarskie
  od 7 do 11 lat
 • Terminy:

  2022-08-12 - 2022-08-24
 • Transport:

  Autokarem i PKP
 • Zakwaterowanie:

  KLIWER CAMP
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka.
od 2990.00

szczegóły

Ruciane-Nida - Kolonia żeglarska - ABC Optymista

Uwaga! Rozpalamy pasję do żeglarstwa na całe życie! Przez blisko 25 lat działalności wyszkoliliśmy ponad 20 tys. młodych żeglarzy. Niektórzy z nich szkolą u nas kolejne pokolenia, a reszta wraca, aby poczuć klimat Kliwra...

 • Profil i wiek:

  Kolonie żeglarskie
  od 8 do 12 lat
 • Terminy:

  2022-08-12 - 2022-08-24
 • Transport:

  Autokarem i PKP
 • Zakwaterowanie:

  KLIWER CAMP
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka
od 2990.00

szczegóły

Ruciane-Nida - Kolonia żeglarska Optymist 2022

Kolonia żeglarska Optymist gdzie dzieci żeglują na jachtach klasy Optymist oraz Sigma 600, uczą się podstaw techniki regatowej i doskonalą umiejętności żeglarskie. Rywalizują też w regatach żeglarskich. Wieczorami odbyw...

 • Profil i wiek:

  Kolonie na Mazurach
  od 8 do 14 lat
 • Terminy:

  2022-08-12 - 2022-08-24
 • Transport:

  Autokarem i PKP
 • Zakwaterowanie:

  KLIWER CAMP
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka
od 2990.00

szczegóły

Ruciane-Nida - Kolonia żeglarska z elementami survivalu

Żeglarstwo i surwiwal to para doskonała. Kolonia żeglarska z elementami survivalu to wakacje na których będzie czas na zajęcia na wodzie, naukę żeglowania oraz surwiwalową przygodę w terenie. Koloniści nauczą się sterowa...

 • Profil i wiek:

  Kolonie survivalowe
  od 8 do 12 lat
 • Terminy:

  2022-08-12 - 2022-08-24
 • Transport:

  Autokarem i PKP
 • Zakwaterowanie:

  KLIWER CAMP
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka
od 2990.00

szczegóły

Ruciane-Nida - Młodzieżowy obóz multisportowy

Obóz Multisport to możliwość wypróbowania wielu dyscyplin sportowych i zajęć tematycznych. Będzie żeglarstwo, kajaki, pływanie na SUP-ie, wędkowanie, minisurwiwal, śmiganie na bananie, zajęcia plastyczne, budowanie szała...

 • Profil i wiek:

  Obozy młodzieżowe
  od 11 do 16 lat
 • Terminy:

  2022-08-12 - 2022-08-24
 • Transport:

  Autokarem i PKP
 • Zakwaterowanie:

  KLIWER CAMP
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka.
od 3190.00

szczegóły

Ruciane-Nida - Młodzieżowy obóz żeglarski na patent

Zostań żeglarzem jachtowym! Na obozie żeglarskim na patent nauczysz się zwrotów, węzłów, manewrowania jachtem pod żaglami i na silniku, poznasz tajniki meteorologii czy teorii żeglowania i staniesz się prawdziwym żeglarz...

 • Profil i wiek:

  Obozy na Mazurach
  od 14 do 16 lat
 • Terminy:

  2022-08-12 - 2022-08-24
 • Transport:

  Autokarem i PKP
 • Zakwaterowanie:

  KLIWER CAMP
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka
od 3190.00

szczegóły

Ruciane-Nida - Obóz żeglarski - Młody Żeglarz

Uwaga! Rozpalamy pasję do żeglarstwa na całe życie! Przez blisko 25 lat działalności wyszkoliliśmy ponad 20 tys. młodych żeglarzy. Niektórzy z nich szkolą u nas kolejne pokolenia, a reszta wraca, aby poczuć klimat Kliwra...

 • Profil i wiek:

  Obozy żeglarskie
  od 11 do 14 lat
 • Terminy:

  2022-08-12 - 2022-08-24
 • Transport:

  Autokarem i PKP
 • Zakwaterowanie:

  KLIWER CAMP
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka
od 3190.00

szczegóły