Szkrabusiowa Akademia Młodych Komandosów

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-07-24 19:59
  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, transport, program, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.
  • Cena nie zawiera:
    Połączeń antenowych.

Szkrabusiowa Akademia Młodych Komandosów gdzie na uczestników czeka cały zestaw survivalowych wyzwań: Od kompasu do GPSu – nauka poruszania się w terenie; z czym najlepiej udać się na wyprawę, nauka czytania mapy, posługiwania się kompasem, GPS-em; wyznaczanie kierunków świata na podstawie zjawisk przyrodniczych i gwiazd.

Wycieczka autokarowa z przewodnikiem Pętlą Beskidzką: Wisła (deptak), Koniaków (Muzeum Koronki), Istebna (chata Kawuloka); spacery i piesze wycieczki po okolicy, ognisko z pieczeniem kiełbasek, Szkrabusiowa Uczta Jaworzyny.

AKADEMIA MŁODYCH KOMANDOSÓW
Być jak Robinson Cruzoe – warsztaty twórcze z umiejętności wykonywania przedmiotów codziennego użytku z darów natury; zielona kuchnia czyli jak przeżyć w lesie, uzdatnianie wody do picia; rozpalanie ognia różnymi sposobami.
Szyfrowanie wiadomości – tworzenie unikalnego szyfru komandosów.
Sztuka kamuflażu – budowa leśnego schronu i „zakładanie” zasadzek.
„Leśnym tropem” – poszukiwanie śladów zwierząt; mieszkańcy lasu – prezentacja i pogadanka o leśnych zwierzętach; śledzenie wyznaczonego obiektu; projekcja filmu „Na tropie Marsupilami”.
„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” – ćwiczenia kondycyjne, test sprawnościowy i przyznanie odznaczeń; kodeks komandosa; nauka pracy w grupie.
Wieczorna gra terenowa na orientację.
Podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uwaga:
każdy uczestnik musi posiadać koszulkę w kolorach maskujących (np. zieloną, brązową).

AKCJA RATOWNICZA+ SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM W OSP ZWARDOŃ
Nauka wiązania węzłów ratowniczych; małe testy sprawnościowe; bezpieczeństwo w ruchu drogowym, znaki drogowe; rola odblasków w życiu codziennym; podstawy pierwszej pomocy, numery alarmowe; jak należy zachować się podczas urazu w szkole, domu, na wyjeździe – pogadanka; podręczna apteczka; za co odpowiedzialne są służby mundurowe.

PAKIET 5 ATRAKCJI:
KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY
– zabawa na wolnym powietrzu polegająca na wyrzucaniu do góry różnokolorowych proszków
TAŃCE INTEGRACYJNE
NOC KINOWA
– wieczorne oglądnie filmów i bajek
H₂O na wesoło – balonowa bitwa
TAJEMNICZYM TROPEM – zabawa terenowa z ciekawą historią w tle

FAKULTATYWNIE
Paintball
– zespołowa gra ze specjalnie przygotowanym scenariuszem, nieopodal DW „Orawcowa”.pakiet podstawowy (100 kulek) 45 zł/os., pakiet dla wytrzymałych (200 kulek) 55 zł/os.
Energylandia - całodzienny pobyt w parku rozrywki. Cena 150 zł (przy min.25 os chętnych)

Zwardoń – niewielka miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim, tuż przy granicy ze Słowacją. Tutejszy mikroklimat to gwarancja udanego wypoczynku w bezpośrednim otoczeniu przyrody.

GDZIE MIESZKAMY?
W Domu Wczasowym „Orawcowa”–
usytuowany na północnym stoku szczytu Orawcowa. Do dyspozycji pokoje 3, 4, 5-osobowe z łazienkami, jadalnia, świetlica z TV, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, boisko do piłki nożnej i siatkówki, sprzęt do karaoke i do organizacji dyskotek, góralska altana, basen letni przy obiekcie..

CO BĘDZIEMY JEDLI?
Cztery posiłki dziennie (śniadanie – bufet, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników z Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Poznania.

CZYM JEDZIEMY?
Autokar z Krakowa lub Katowic. Możliwy wyjazd z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania za dopłatą +50 zł/os. – PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.) do Katowic lub do Krakowa, dalej autokarem do obiektu.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 0.00
Katowice - - 0.00
Kraków - - 0.00
Łódź - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Poznań - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Warszawa - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Wrocław - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.